Şimdi Ara

HTC 10 inceleme 'En iyi telefon olabilir mi?' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
3.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefondaki adamı (Michael Fassbender sanırım) Mesut Çevik sandım bir süre.

• HTC hayranı olarak HTC 10'u yalnızca drop test yönünde eleştirebilirim. Kulak mesafesinden düşüş testlerinde rakiplerine oranla can sıkıcı sonuçlar veriyor. Fiyatına bakarsak bu yüzden büyük sorun teşkil edebilir. Benim elim yapışkanlı telefonu düşürmem diyorsanız HTC 10 kesinlikle kullanilacak telefon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cherkesomer

bu arada internette s7 ile ilgili birçok sorun mevcut araştırabilirsiniz. önceki mesajımda dediğim gibi cihazı elinize aldığınızda sürekli kavisli ekrana temas halindesiniz ve bu büyük bir sorun. sürekli istemediğiniz yerlere tıklıyorusunuz. yok öyle bişey diyenler varsa samsung bile bu sorunla ilgili acil bi güncelleme yayınladı. ama sorun hala geçmemiş kullanıcı yorumlarına bakarsanız. tasarımına lafım olmayan edge modelleri kullanış bakımından hiçbir güzelliği rahatlığı olmayan cihazlar benim gözümde.

Sorunsuz elektronik cihaz yok denecek kadar az. Ancak S7 Edge'de ekranın kenarlarına temas olayı bir tasarım hamlesiyle düzeltilmiş diye söylendi Shiftdelete'nin uzun kullanım testinde.

Bu arada şuanda ben düz S7 kullanıyorum. Edge modelini gereksiz ve kullanışı zor buluyorum. Tabi bu benim kendi seçimim. Edge kullanmak isteyen kullanır, öyle aşırı zorlanma olmaz yoksa herkes edge telefonlara değil düz modellere hücum ederdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu başlığını okumayip ilk resme bakınca samsung sanıyor insan

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

kamerası şuyu buyu çokta önemli değil benim için.Sırf o yazılımı için bu cihazı kullandığım Nexus 6Pmden sonra ikinci sıraya koyarım.Androidde gereksiz maceraya gerek yok.Al kullan işte bunu gönül rahatlığı ile.

http://www.technokaptan...cma-root-yapma-rehberi/ bunu koymayı unutmuşsun yıldırım! seversin sen böyle ucuz reklam olaylarını :)))

• Ödüllü telefon. Alınca 5 sene atarsa sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

quote:

Orijinalden alıntı: cherkesomer

bu arada internette s7 ile ilgili birçok sorun mevcut araştırabilirsiniz. önceki mesajımda dediğim gibi cihazı elinize aldığınızda sürekli kavisli ekrana temas halindesiniz ve bu büyük bir sorun. sürekli istemediğiniz yerlere tıklıyorusunuz. yok öyle bişey diyenler varsa samsung bile bu sorunla ilgili acil bi güncelleme yayınladı. ama sorun hala geçmemiş kullanıcı yorumlarına bakarsanız. tasarımına lafım olmayan edge modelleri kullanış bakımından hiçbir güzelliği rahatlığı olmayan cihazlar benim gözümde.

Sorunsuz elektronik cihaz yok denecek kadar az. Ancak S7 Edge'de ekranın kenarlarına temas olayı bir tasarım hamlesiyle düzeltilmiş diye söylendi Shiftdelete'nin uzun kullanım testinde.

Bu arada şuanda ben düz S7 kullanıyorum. Edge modelini gereksiz ve kullanışı zor buluyorum. Tabi bu benim kendi seçimim. Edge kullanmak isteyen kullanır, öyle aşırı zorlanma olmaz yoksa herkes edge telefonlara değil düz modellere hücum ederdi.

genel olarak benim msj larımla aynı şeyi söyleyip sadece uzun kullanım testindeki bir kişinin söylediği o sorun giderildi lafına bakman yanlış olur bende izledim zaten o incelemeyi. senin değerlendirmene baksak edge gereksiz diyorsun buda edgenin tasarımını övenleri boşa çıkarır zaten. düz modelinde edgeye oranla pil daha düşük ordanda bi artısı kalmıyor. kameralar eşit deniyor zaten. ses konusunda htc 5 basar. tip c desen samsungda yok. yazılım konusunda incelemede aldığı puan da belli. aynı uygulamalarda çifter çifter olup silinememesi ayrı mevzu. boş ram miktarı ortada. eee samsungu tercih sebebi ne kaldı_? ben edge cihazı arkadaşlarla inceledim onlara dediğim şeydi elim sürekli ekrana değiyor çok rahatsız edici diye aynı sorun yüzünden samsunga çok sayıda şikayet gitmiş zaten oyüzden bi güncelleme yayınlanmış ama hala sorun ortadan kalkmamış. bu genel kullanıcı sıkıntısıdır bir kişinin bence düzelmiş demesi düzeldi manasına gelmez.

• Benim fikrim şöyle arakdaşlar.
    Eğer s7, s7 edge ve htc 10 arasında kalırsam, htc 10 alırdım.

ama htc 10 henüz satışa çıkmamış, ağustos ayı gibi note 6 tanıtılacak ve note 6 bu telefonların hepsinden daha iyi olacağını biliyoruz. Bence en mantıklısı note 6 yı beklemektir.

• yurt dışındna almış olduğum htc 10 için aksesuar aldığım bir site buldum. geçici olarak türkiye 'de yim. fakat türkiye htc fiyatı çok yüksek avrupda çok daha uyguna aldığımı söyleyebilirim. buldum. faydalı olur diye paylaşıyorum.
    http://www.htc.web.tr/kat/342-htc-one-10

• cherkesomer C kullanıcısına yanıt
    Zaten çift uygulama durumuna ayar oluyorum. Ya Google'ın uygulamasını kaldır ya da kendi uygulamanı ekleme. Ki HTC burada kendi uygulamasını eklemeyerek cihazda fazladan yer kaplamamasını sağlamış ki çok doğru bir karar. Bu arada TW ile Sense arayüzünün kapladığı alan ne kadar? Bilgin var mı?

• Telefonun kötü yanları çok kısa tutup iyi olan 2-3 seyi çok iyimiş gibi gösterme mesut.Telefon kalın bi telefon tasarım bence hiç iyi deil öndenki arka tarafımı kullanıyosun telefonu kullanırken.Diyosunki çok hızlı stabil sonra bide diyosunki 820 artık 2-3 sene götürür tepe modellerin hepsi artık bu hızları veriyo htc özel deil.Pil diyosun diğer rakiplerinin pil konusunda daha başarılı.Ses dedin durdun ama kulaklık performansı çok iyi teelfon üzerindeki hiçde iyi deil.cantadayken ses bile duymak imkansız diyosun.Parmak okuyucu nemliyken zor okuyo diyosun bugun hangi parmak okuyucu üst düzey telefonda böle sorun var.Bence diğer tepe modelleri düşünmek daha mantıklıki htc fiyat politikasıda belli !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Halit1x1

Telefonun kötü yanları çok kısa tutup iyi olan 2-3 seyi çok iyimiş gibi gösterme mesut.Telefon kalın bi telefon tasarım bence hiç iyi deil öndenki arka tarafımı kullanıyosun telefonu kullanırken.Diyosunki çok hızlı stabil sonra bide diyosunki 820 artık 2-3 sene götürür tepe modellerin hepsi artık bu hızları veriyo htc özel deil.Pil diyosun diğer rakiplerinin pil konusunda daha başarılı.Ses dedin durdun ama kulaklık performansı çok iyi teelfon üzerindeki hiçde iyi deil.cantadayken ses bile duymak imkansız diyosun.Parmak okuyucu nemliyken zor okuyo diyosun bugun hangi parmak okuyucu üst düzey telefonda böle sorun var.Bence diğer tepe modelleri düşünmek daha mantıklıki htc fiyat politikasıda belli !!!

Merhaba,

Kötü yanların hepsini demişim işte :) daha neyi sorguluyorsunuz?

Ek olarak tepe model telefonlarda sadece Huawei marka telefonların son versiyonları (Nexus dahil) parmak izi okuyucu konusunda mükemmele yakınlar. S7'de S6'daki parmak izi okuyucu var ki o da benzer sorunlar yaşabiliyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Eyvallah demişsinde pil olarak diğer tepemodelelin dahaki pil en önemli olan seydir.Tasarım olarak benim fikrim daha iyileri var ön tarafrezalet hiç beklemezdim htc böle birşey.Neyse en basdan bir daha yazmıyım htc seviyosanız bu eksiklikleri sorgulamadan alın nası bişeydir diğeri ise sempatiniz yoksa gene bi göz atın ilk bunu alın gibisinden demen şaşırttı beni mesut reyizz :)
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    kapladığı alanlar okadar önemli değil önemli olan ram de kapladıkları alan.. kullanılmayan uygulamalar sürekli ramden ve veri bağlantısından sömürüyor. artık uygulama sd harta rahat taşınıyor oyüzden gerek görülürse uygulamaların bir kısmı taşınır ki ben ihtiyaç duymuyorum kolay kolay. ama ram sürekli kullanıldıkca stabilite düşüyor belli bi zaman sonra.
  • Olamaz nereye oluyor

• Hiçbir zaman HTC birinci olmaz.

• cherkesomer C kullanıcısına yanıt
    Ben zaten RAM kullanımlarını sormuştum aslında. Sanırım TW'de RAM sürekli kullanılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Atladığınız bir şey var başka bir konuda yazdım. 2+2 ile 4+4'ü bir tutuyorsunuz. Hem daha yüksek hızda çalışan hem de onun iki misli sayıda çekirdeğe sahip işlemciyi karşılaştırmak doğru değil. Bir zahmet Exynos geçsin. Sekiz çekirdeğiyle dört çekirdeği geçemeyecekse yazık. O videolar bir fikir edindirebilir tüketiciye fakat şu var ki üzerinden aylar geçince aynı stabiliteyi koruyabilecekler mi? Önemli olan bu. O yüzden bu tarz uygulama açıp kapatma karşılaştırmaları bana saçma gelir. Burada yüzlerce mesaj okudum. Kutudan çıktığında bütün Samsunglar uçar kaçar ama aylar sonra kağnıya dönüyor. Gerçi şimdi düzeltildi diye biliyorum. Ama dediğim gibi arayüz ve yazılım konusunda HTC hâlâ en iyisi. Bunu inkâr etmek başka bir markanın fanlığı olur. Samsung da kullanmıyorum HTC de. Tamamen tarafsız biri olarak bakıyorum duruma.

İşlemciler teoride kafa kafaya aradaki farkı depolama birimi açıyor biri iyisinden kullanmış biri dandiğinden.

• Telefonun özellikleri iyide, çinli 500 TL'lik telefonların bile ön yüzü bundan daha güzel görünüyor. Uğraşsan bu kadar kötü ön tasarım yapamazsın. Üstelik birde A9'da herkes yazdı çizdi bu tasarımla olmaz, umarız m10 bu ön tasarım ile gelmez diyerek. Sonra şirketler neden batıyor...
  • ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    Samsung Sadece Turkiye'de Exynos satmiyor ki? Butun Avrupa'ya satiyor, cifte standartlik mi sizce?

Snapdragon Amerika ve Cin gibi uzakdogu ulkelerin de Kullaniliyor LTE alt yapisi ve bazi patentler yuzunden diye biliyorum...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.