Şimdi Ara

HP6315 - HP6515 hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar amerikadan bir PDA getirttireceğim. Forumdan ve arkadaşlarımın söylediklerinden HP almaya karar verdim. HP6515 güzel ama Wifi yok, 6315 de wifi var GPS yok. Başka da özellikleri hakkında karşılaştırma yapacak kadar bilgim yok. Bu modelleri kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa sevinirim.

Aslında şu özellikleri içeren başka tavsiyesi olan arkadaşlar önerilerini yazarlarsada güzel olur.

GSM
    Wifi
    Kamera
    GPS(olursa iyi olur ama olmayada bilir)
    tabi standart olarak Bluetooth, ofis, mikrofon, geniş ekran falan bunların hepsinde olduğunu düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Hp 6340 İşlemcisi OMAP rakam düşük gibi görünsede bunları intelel kıyaslayamayız. Bu işlemciler mobile cihazlara özgü Texas ins. yapıyor.Hp 63XX serisinin kameralı olanı türkiyede yok ama amarikada bu seriin kameralı olanı var.

Kamera ve GPS yok diğerleri var .

Hp 6340

Ntvmsnbc de türkçe inceleme var . Hem pda hem cep telefonu. GPRS desteği olduğu için mesajda kolaylık . var . Pil sorunu yok . 2-3 gün sıradan kullanımla dayanabilir.
    Link http://www.ntvmsnbc.com/news/299739.asp?0m=O14O

Hp bundan sonra ipaq 65XX serilerini üretdi. Bunlar yeni çıktı ama şu an işletim sistemleri MS pocket pc 2003 yakında MS mobile 5.0 diye bir sistem çıkacak .Onu beklemek iyi olurmu bilemiyoum aslında HP ipaq 65XX serisi bu upgradedi destekliyor. . Hp 6340 desteklemiyor. Hp ipaq 65XX serisi GPS var ama türkiyede şimdilik ise yaramıyor. 65XX pil sorunu olduğunu duydum. Çok kısa gidiyormuş.

Son not ben mutlaka Wİ-Fi olmasını tercih ederim . Pil dayanma süresi çok önemli . GPS şuan hiçbir işe yaramıyor.(olmasada olur)

Hp 6515

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi internetboy -- 19 Ekim 2005, 7:03:59 >

• Haklısın bende CPS olmasada olur diyorum, dediğin gibi pil ömrü çok önemli. 6515e Wifi kart takılıyormuş ama pili az gidiyormuş!

peki ben neye bakayım şimdi, arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.

teşekkürler
  • walla arkadaşım hp 6315i kullanıyorum pil ömrü çok iyi wi-fi-camera-bluetooth vs vs (gps yok zaten gerekte yok elimde holux ve magellan var ) 6515 arkadaşımda var ve inatla bendeki 6315 ile değiştirmek istiyor ama yermiyim hiç.neyse uzun lafın kısası alacaksan 6315i al derim gerçi bende usa dan getirttim ama burada bazı sitelerde satıyorlar 750-900$ arası bencede değer bu fiyatlara çünkü ben aldım zaten direk usa fiyatı 700$ dan.işlemci konusunda sıkıntın olmasın gayet hızlı bir cihaz...
  • valla ben 6315 kullaniyordum suan 6515 var onu kullaniyorum iyikide satmisim diyorum kendi kendime...`WOWOZANGE` arkadasin dediklerine tam katilamicagim. benim yasadiklarim sunlar 6315 te pil cabuk gidiyordu, kamera 0.3 mp wifi si var tek artisi. ayrica bozulsa bile kesinlikle hp turkiye parasi ile bile bakmiyor tamir etmek icin filan bisi olsa...

6515 pili 6315 ten cok gidiyor kamerasi 1.3 wifi yok ama GPS var ucretsiz sadece bir sehir haritasi indirebiliyorsunuz turkiye degil avrupa veya amerika... yalniz tukiye de birkac firma var pocket pc gps yazilimi gelistiren ve satan buralardan temin edilebilir... 6515 daha hizli isletim sistemi seconed edition,6315ten daha stabilize casiliyor duzgun takilma gibi bir durum yok.2 tane sd card yuvasi var biri normal biri miniSD 2sinden birine wifi takarsaniz diger karti normal hafiza karti olarak kullanabiliyorsunuz hizli sistem wifi sd satiyor temin edilebilir.

ses cikisi farkli kulaklik girisi 6315 te 3.5 luktu ve kulakligi tekli satiliyor 6515 te 2.5 luk ve cift kulaklikli

bence, benim kullandigim 6515, 6315 e gore daha iyi arkadasim

iyi calismalar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inadinadadas -- 18 Kasım 2005, 0:17:30 >

• 6515 gibi alet yapıyor HP ulan koysana wireless.Töbe yaw gelde kızma bir alet yapıyorlar bir fonksiyonunu çıkaracaklar illaki ya.
  • hp ipaq 6515 derim
  • 2 gün önce hayalime kavuştum, bi 6515 aldım, babalar gibi alet.yalnız her günün sonunda şarja takmak lazım.bi o kötülüü var.ama genel olarak çok memmunum şimdilik..
  • quote:

Orjinalden alıntı: canbazhulki

2 gün önce hayalime kavuştum, bi 6515 aldım, babalar gibi alet.yalnız her günün sonunda şarja takmak lazım.bi o kötülüü var.ama genel olarak çok memmunum şimdilik..

hayırlı olsun kardeş
  • Bu alet hangi oyunları kaldırıyor NFS 2 FİFA GENERALS
  • quote:

Orjinalden alıntı: inadinadadas

valla ben 6315 kullaniyordum suan 6515 var onu kullaniyorum iyikide satmisim diyorum kendi kendime...`WOWOZANGE` arkadasin dediklerine tam katilamicagim. benim yasadiklarim sunlar 6315 te pil cabuk gidiyordu, kamera 0.3 mp wifi si var tek artisi. ayrica bozulsa bile kesinlikle hp turkiye parasi ile bile bakmiyor tamir etmek icin filan bisi olsa...

6515 pili 6315 ten cok gidiyor kamerasi 1.3 wifi yok ama GPS var ucretsiz sadece bir sehir haritasi indirebiliyorsunuz turkiye degil avrupa veya amerika... yalniz tukiye de birkac firma var pocket pc gps yazilimi gelistiren ve satan buralardan temin edilebilir... 6515 daha hizli isletim sistemi seconed edition,6315ten daha stabilize casiliyor duzgun takilma gibi bir durum yok.2 tane sd card yuvasi var biri normal biri miniSD 2sinden birine wifi takarsaniz diger karti normal hafiza karti olarak kullanabiliyorsunuz hizli sistem wifi sd satiyor temin edilebilir.

ses cikisi farkli kulaklik girisi 6315 te 3.5 luktu ve kulakligi tekli satiliyor 6515 te 2.5 luk ve cift kulaklikli

iyi calismalar....

Dostum kullanmamış olsam tamam dicem ama kullandığım ve memnun kalmadığım cihazı şu anda kullandığım cihazdan daha iyi ve kullanışlı görüyorsan o senin görüşün.
    1.gps i türkiyede nerede kullanıyon sistem varmı varsa yazda bilelim senin o yazdığın programları ve firmaları herkez biliyorda işe yaramıyor maalesef.
    2.pil ömrü inanılmaz kötü 1 günü devirsin öpte başına koy (bendeki 6315 4 gün gidiyor daha ne olsun )
    3.kamerası 1.3 mp ama gerçekten 1.3 mp lik telefonlardan (özellikle sonyericsson,samsung ve nokia dan) kötü
    çekiyor.
    4.kulaklık olarak 3.5 luk kulaklıklar tercih ediliyor (mesela sennhaiser in 2.5 luk kulaklığı maalesef bulunmuyor)
    yani orjinal kulaklığına mahkumsun (isterse çiftli değil 10 lu olsun kulaklık 2.5 olduktan sonra neye yarar)
    5.wi-fi kullanmak herkeze gps kullanmaktan daha avantajlı gelir eğer dersenki ben sd wi-fi kart alır kullanırım dersen o zaman bende şöle sölerim internal wifi olmayan bir cihaza external wi-fi sağlıyon.bende zaten kamerası olan cihaza yetersizmi geliyor alırım kardeşim sd 1.3 yada sd 2.0 mp camera onu takarım olay biter dimi ama.
    6.bence TI OMAP işlemcileri bir araştır derim ve performans karşılaştırması yap derim sonuçları ağzın açık bakacaksın emin ol.
    7.arada birde ekran boyutu var ki onu yazmamışsın ben hatırlatayım istedim.ekrandan çalıp oraya klavye koymak bence çok gereksiz sonuçta 63xx serisinede external klavye takabiliyorsun ve daha kullanışlı işin bitincede çıkar büğük ekrenın keyfini sür.
    8.win mobile 2003 ile win mobile 2003 se arasında sadece ekranı yatay olarak kullanmaktan başka fark yok.bunu 63xx serisindeki cihazlara programlada uygulayabiliyorsun.
    9.vs vs.
    10.vs vs.

uzar gider bu böyle...

• 6315 satılan yer var mı? Bunlarda garanti oluyor mu?
  • Türkiyede maalesef satılan yer yok bende usa dan getirtmiştim ama uluslararası hp garantisine sahip (yani hp ye telefon açtım ve bana cihazla ilgili birkaç soru sordular imei,versiyon vs vs.. gibi) buradada garanti içinde oluyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: WOWOZANGE

quote:

valla ben 6315 kullaniyordum suan 6515 var onu kullaniyorum iyikide satmisim diyorum kendi kendime...`WOWOZANGE` arkadasin dediklerine tam katilamicagim. benim yasadiklarim sunlar 6315 te pil cabuk gidiyordu, kamera 0.3 mp wifi si var tek artisi. ayrica bozulsa bile kesinlikle hp turkiye parasi ile bile bakmiyor tamir etmek icin filan bisi olsa...

iyi calismalar....

Dostum kullanmamış olsam tamam dicem ama kullandığım ve memnun kalmadığım cihazı şu anda kullandığım cihazdan daha iyi ve kullanışlı görüyorsan o senin görüşün.
    1.gps i türkiyede nerede kullanıyon sistem varmı varsa yazda bilelim senin o yazdığın programları ve firmaları herkez biliyorda işe yaramıyor maalesef.
    2.pil ömrü inanılmaz kötü 1 günü devirsin öpte başına koy (bendeki 6315 4 gün gidiyor daha ne olsun )
    3.kamerası 1.3 mp ama gerçekten 1.3 mp lik telefonlardan (özellikle sonyericsson,samsung ve nokia dan) kötü
    çekiyor.
    4.kulaklık olarak 3.5 luk kulaklıklar tercih ediliyor (mesela sennhaiser in 2.5 luk kulaklığı maalesef bulunmuyor)
    yani orjinal kulaklığına mahkumsun (isterse çiftli değil 10 lu olsun kulaklık 2.5 olduktan sonra neye yarar)
    5.wi-fi kullanmak herkeze gps kullanmaktan daha avantajlı gelir eğer dersenki ben sd wi-fi kart alır kullanırım dersen o zaman bende şöle sölerim internal wifi olmayan bir cihaza external wi-fi sağlıyon.bende zaten kamerası olan cihaza yetersizmi geliyor alırım kardeşim sd 1.3 yada sd 2.0 mp camera onu takarım olay biter dimi ama.
    6.bence TI OMAP işlemcileri bir araştır derim ve performans karşılaştırması yap derim sonuçları ağzın açık bakacaksın emin ol.
    7.arada birde ekran boyutu var ki onu yazmamışsın ben hatırlatayım istedim.ekrandan çalıp oraya klavye koymak bence çok gereksiz sonuçta 63xx serisinede external klavye takabiliyorsun ve daha kullanışlı işin bitincede çıkar büğük ekrenın keyfini sür.
    8.win mobile 2003 ile win mobile 2003 se arasında sadece ekranı yatay olarak kullanmaktan başka fark yok.bunu 63xx serisindeki cihazlara programlada uygulayabiliyorsun.
    9.vs vs.
    10.vs vs.

uzar gider bu böyle...

1. gps kullanmiyorum ben, bir kaç tane webde firma ismi gordum baktim sadece.
    2. pil konusunda inan benim kullandigim cihazlardan 6515 in ömrü daha fazla ben 6315 ı her gun sarş edıyordum ama 6515 i cumartesi sabah şarj ettim bugun pazartesi bugun sabah şarj edecegim daha hale etmedim :)
    3. ben gayet guzel resimler çektim
    4.kulaklık olarak 3.5 luk kulaklıklar tercih ediliyor demişsin böyle bir tercih yapildigini ben zannetmiyorum,ben ve etrafimdaki 2.5 luk tercih ediyoruz hep
    5. bu madde ile soylenecek bir şey yok eksikliğini hissettiğini dediğin gibi yaparsın katılıyorum
    6. 2sinide araştırdım gerçekten, ağzım açık kalmadı ve dediğim gibi ben bu cihazları sadece elime alıp bakmadım inan. 6340 6315 6515(suanki PDA) jam PDA2K hepsinide uzun süreli kullandım.6515 ile pDA2K nın performanıc diğerlerinden iyi
    7. uzerinde klavye olması bence cok guzel,yani ben cok mesaj yaziyorum yanımda ektra klavye taiyacagima uzerindeki haızr olanı kullanıyorum benim icin ekran buyuk olunca benim icin bir avantaj değil...telefonların ağırlık farkları da var
    8. Yatay ekran kullanma, media player10, sim manager vb. şimdi aklıma gelmiyen bir sürü fark servise yetişicem işe geç kalıyorum

devam ederim

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: WOWOZANGE

quote:

iyi calismalar....

çekiyor.
    9.vs vs.
    10.vs vs.

uzar gider bu böyle...

1. gps kullanmiyorum ben, bir kaç tane webde firma ismi gordum baktim sadece.
    2. pil konusunda inan benim kullandigim cihazlardan 6515 in ömrü daha fazla ben 6315 ı her gun sarş edıyordum ama 6515 i cumartesi sabah şarj ettim bugun pazartesi bugun sabah şarj edecegim daha hale etmedim :)
    3. ben gayet guzel resimler çektim
    4.kulaklık olarak 3.5 luk kulaklıklar tercih ediliyor demişsin böyle bir tercih yapildigini ben zannetmiyorum,ben ve etrafimdaki 2.5 luk tercih ediyoruz hep
    5. bu madde ile soylenecek bir şey yok eksikliğini hissettiğini dediğin gibi yaparsın katılıyorum
    6. 2sinide araştırdım gerçekten, ağzım açık kalmadı ve dediğim gibi ben bu cihazları sadece elime alıp bakmadım inan. 6340 6315 6515(suanki PDA) jam PDA2K hepsinide uzun süreli kullandım.6515 ile pDA2K nın performanıc diğerlerinden iyi
    7. uzerinde klavye olması bence cok guzel,yani ben cok mesaj yaziyorum yanımda ektra klavye taiyacagima uzerindeki haızr olanı kullanıyorum benim icin ekran buyuk olunca benim icin bir avantaj değil...telefonların ağırlık farkları da var
    8. Yatay ekran kullanma, media player10, sim manager vb. şimdi aklıma gelmiyen bir sürü fark servise yetişicem işe geç kalıyorum

devam ederim

1 e cevabım yok: kullanmıyom demişsin
    2 ye cevap: o zaman ne yazııki senin 6315 in pilinde sorun oluşmuş olabilir çünkü ben 4 günü deviriyom (standart pil ile)
    3 e cevap: foto kalitesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir
    4 e cevap: walla benim çevremdeki herkez 3.5 luk kulaklıkları tercih ediyor
    5 e cevap: yok
    6 ya cevap:şöle sölim bu cihazlar içinde en performanslı olanı pda2k ama oda oldukça büğük ve ağır.6515 kullandığım zaman pda2k dan biraz yavaş olduğunu gözlemledim.6340 ta bazı o/c yazılımları cihazı kilitliyor (yani 400 mhz ye çıkartamıyorsunuz) ama ben 6315 te (400 mhz sınırına rahatlıkla dayanıyorum)
    7 ye cevap: buda kişiden kişiye değişir yani
    8 e cevap: landscape (yatay) ekran kullanma zaten programlar vasıtası ilede yapılabiliyor.media player eklentisi açıkçası hiç denemedim update i ama denicem çünkü olduğunu duydum.sim manager standart olarak var zaten

bende devam ederim...

• sen 6315 i bende 6515 i kullanmaya devam edelim ozaman

ve inan ben bir suru problem yasadim 6315 le insallah sen hic yasamadan kullanirsin

ben kendi penceremden bakinca iyiki sattim kurtuldum diyorum
  • ewet aynen öle ben bunu kullanayım sende onu kullan problemim şu zamana kadar hiç olmadı allaha şükür.inşallah seninde kendi cihazından yana problemin olmadan kullanırsın...
  • merhaba arkadaslar bana hp pw 6515 ın turkce dıl paketı lazım benım makına ıngılızce onu nasıl turkceye cevırebılırım?
  • Hp6315 Tabiki
  • ben 6315 kullaniyorum..kısaca fikirlerimi yaziyim:
    1-pil az gidiyor.hergün şarza takmak zorundasin.
    2-kamera hiç koymasalar daha iyi olurmuş.acaip dandik bir kamerasi var..
    3-wifi olayi cok hoş.İstanbul ve Bursa'da cogu yerde wifi ile internete girdim.Caddenin ortasindan wireless ile internette girmek gerçekten cok güzel bi olay..
    4-daha once x51v kullaniyordum.624mhz işlemcisi vardi.İşlemci o kadar önemli değil diyenlere kesinlikle katilmiyorum..Direk fark ediyor.
    5-üzerindeki haporlor cok zayif..
    6-ekran 320*240 olmasina rağmen oldukca kaliteli..
    7-yolda konusurken gorenler bazen gülüyor,bazilari ise uzayli görmüş gibi bakiyor

Kısaca 6315den memnunum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.