Şimdi Ara

HP TANKLI YAZICI KULLANALAR KULÜBÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
15
Favori
39.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen ya. Taktım ona ben. 415 ile değişsem mi diye düşündüm ama 515 inde tipi güzel. Bide daha yeni diye hani mantıklı geldi. Fiyatta aynı hemen hemen. Muhtemelen bir süre sonra bunun fiyatı artacak gibime geliyor.
    HP servisi de ısrarla "bir şey olursa biz yardımcı oluyoruz merak etmeyin" dedi. 2 kere dedi :D
    Güvenmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YusfRdem kullanıcısına yanıt
    415 i de düşündüm ben alırken 200 tl civarında daha uygundu hatta.fakat 415 çok yavaşmış .515 daha yeni bir ürün bazı ülkelerdeki hp sayfalarında kısa süre sonra stoklarda olacak yeni çıkan ürün olarak tanıtılıyor.bende o yüzden 515 aldım.bunun da baskı kafalarının bir süre sonra geleceğini düşünüyorum.
    Bir de yukarıda attigim gibi mah kodlu siyah baskı kafası 515 için uyumlu diyor.
    Şöyle bir tahminde bulunuyorum renkli mürekkepler gt52 kodlu ve mah kodlu kafa kullanıyor.515 in içinden çıkan ise gt53 siyah kodlu ve x75 ile başlayan kodlu.
    415 in içinden çıkan kafalar mah kodlu ve mürekkeplerin hepsi siyah dahil gt 52 kodlu.
    Gt 52 siyah mürekkep kullanılıp mah kodlu siyah kafası ile birlikte kullanılabilir gibi geliyor en kötü ihtimal

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asas1453 A kullanıcısına yanıt
    Valla çok bilinmeyenli denklem gibi :D
    Ama dediğin doğru. Malezya sitesinde bile çok yakında diyor. Demek ki henüz her yerde satışta değil. İncelemeler filan da yeni tarihli hep. 415 bana şu eski 5800 bilmem kacli modellerin adı değişmiş hali gibi geldi

• YusfRdem kullanıcısına yanıt
    Biraz öyle hocam.gsm doğrulaması yok bende o yüzden yazamıyorum ben 515 i yaklaşık 10 gündür kullanıyorum memnunum bir sıkıntı yaşamadım.elimde samsung lazer vardı ,renkli tanklı model alayım dedim bu fiyat bandında f/p ürünü gibi geldi.mürekkep püskürtmeli yazıcılar yavaş lazerden geçen zorlanır diyorlardı doğru ,lazere göre yavaş ama can sıkıcı boyutta bi yavaşlık yaşamadım.şuan için güzel memnunum bakalım vatanda satılan baskı kafasını alıp denerim ilerde ,belki yeni baskı kafalarida yakında çıkar

Anladım dostum. Güle güle kullan inşallah. Alınca ben takmadan kartuşlari sağlı sollu fotoğraflayacam inşallah. Buraya atarım. 415i olan arkadaşlar da atarsa çipine tipine her yerine bakarız aynı mı değil mi diye :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hp smart tank 515 aldım fotoğraf kağıdı alacam ne almalıyım yardımcı olur musunuz

• Merhaba, yeni yazıcı araştırıyorum, bu yazıcıların
    415 ile 515 arasındaki farkılıkları ile (hız, baskı kalite, mürekkep sarfiyatı, yedek parça fiyatı)
    515 ile 519 arasındaki farkılıkları ile (hız, baskı kalite, mürekkep sarfiyatı, yedek parça fiyatı)
    Farklılıkları nelerdir ?

• Ayşık hacim 400-800 müdür ? Ben bir ayda 2000 sayfa basarsam makinenin ömrümü kısalıyor?
    Tek bir basışta bu tür makinelerde en fazla kaç sayfa baskı alınabilir.?
    Sınav zamanı çok çıktı alabilirim , olmuşkende renkli olsun istiyorum ama yukarıdaki sorular beni sürüncemede bırakıyor.

• Merhaba herkese hayırlı olsun ürünleri, bende sıkıntı yaşamadım şimdilik, yanlız renkli çıktı almak istediğimde bizim çocuk için, taslak seçiyorum ki hem hızlı hem mürekkep tasarrufu olsun diye o zaman izler bırakıyor kağıtlarda sizde de aynı olayla karşılaşan oldu mu? yoksa ben taslak seçmekle yanlışmı yapıyorum. örnek resimler koydum.
    ve araştırdığım kadarı ile kartuş bulamadım bulanlar kesin uyumlu olduğu taktirde link paylaşırsa seviniriz. birde HP TANKLI YAZICI KULLANALAR KULÜBÜHP TANKLI YAZICI KULLANALAR KULÜBÜHP TANKLI YAZICI KULLANALAR KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteorhard -- 6 Mayıs 2020; 0:16:3 >
  • Hocam taslak seçimi yapmadan yazdirin,bende iz yapmıyor birde öyle deneyin ben direk yazdiriyorum

• Merhaba bende bugün hp smart tank 515 aldım, kurulumunu yaptım fakat yazma hızı çok yavaş, siyah beyaz lgs için pdf soru çıkardım. 12 sayfayı 05 dakika 30 saniye sürdü.bu kaar yavaş beklemiyordum.
    Ayrıca siyah hazne neredeyse bir şişenin hepsini aldı, 70-80 sayfa siyah beyaz çıkardım,2-3 sayfa renkli, siyah haznenin 5/1 i yada 6/1 i eksildi gibş,, 6000 sayfa beklemiyordum ama buda çok eksildi gibi.

Geri dönüş için teşekkürler, normal yazdırmada bende sıkıntı yaşamıyorum. Vakit ve mürekkep tasarrufu yapmak için taslak seçtiğimde bu sonucu aldım hızlı yazdırırken bu izler çıkıyor sanırım. normal yazdırmaya devam ozaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathanouz

Merhaba bende bugün hp smart tank 515 aldım, kurulumunu yaptım fakat yazma hızı çok yavaş, siyah beyaz lgs için pdf soru çıkardım. 12 sayfayı 05 dakika 30 saniye sürdü.bu kaar yavaş beklemiyordum.
    Ayrıca siyah hazne neredeyse bir şişenin hepsini aldı, 70-80 sayfa siyah beyaz çıkardım,2-3 sayfa renkli, siyah haznenin 5/1 i yada 6/1 i eksildi gibş,, 6000 sayfa beklemiyordum ama buda çok eksildi gibi.
    Merhaba hızı konusunda evde kullandığımız için her zaman açık olmuyor yazıcı, ilk açıp çıktı alacağımız vakit ilk çıktı uzun sürüyor fakat diğerlerini normal hızda çıkarıyor. renklide de durum aynı, ilk yazıcıyı açıp çıktı alacağımız zaman adeta çatur, çutur sesler ile birsürü ses geliyor ozaman vakit baya geçtikten sonra kağıdı çekip yazdırıyor. mürekkep azalmasındaki durum bendede aynısı oldu ama hortumların boş olduğunu bunların içininde dolduğu zaman eksilmiş olacağını düşünüyorum.
  • Merhaba,
    Mürekkep konusunda umarım sizin dediğiniz gibi çok eksilme hortuma çekmesindendir, yoksa bu yazıcıyı almanın nşr espirisi olmayacak.
    Yavaş yazdırması ilk yazdırmada değil de sonraki yazdırmalarda da oluyor. Ama pdf çok yavaş gibi, pdf in oluşrurulmasındanmı kaynaklı bilmiyorum.çıkardığım mebin lgs örnek soruları., Ama 12 sayfa siyah beyaz 5 dakika 30 saniye sürdü. Word belgelerini daha hızlı yazdırıyor sanki.

Siyaj baskı kafası ülkemizde yok herhalde, malezyada ve aliexpresde var. Ali ekspresde 20 dolar civarı, yurtdışında bu fiyatlardaysa ülkemizdeki durumu kullanıcıları üzecek fiyatta olur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murathanouz -- 7 Mayıs 2020; 22:16:28 >
  • quote:

Merhaba,
    Mürekkep konusunda umarım sizin dediğiniz gibi çok eksilme hortuma çekmesindendir, yoksa bu yazıcıyı almanın nşr espirisi olmayacak.
    Yavaş yazdırması ilk yazdırmada değil de sonraki yazdırmalarda da oluyor. Ama pdf çok yavaş gibi, pdf in oluşrurulmasındanmı kaynaklı bilmiyorum.çıkardığım mebin lgs örnek soruları., Ama 12 sayfa siyah beyaz 5 dakika 30 saniye sürdü. Word belgelerini daha hızlı yazdırıyor sanki.

Siyaj baskı kafası ülkemizde yok herhalde, malezyada ve aliexpresde var. Ali ekspresde 20 dolar civarı, yurtdışında bu fiyatlardaysa ülkemizdeki durumu kullanıcıları üzecek fiyatta olur herhalde.
    Kızımın okul ve etkinlikleri için genelde kullanıyoruz dikkat ettim pdf lerde bir yavaşlık söz konusu, 12 sayfanın 5.30 dk. sürmesi konusu gerçekten uzun bi süre, özelliklerine baktığımızda 12 sayfa renkli 2.30 dk. siyah beyaz 1.15 dk da çıktı almamız lazım açıkçası hiç test etmedim ama denerim pdf ve farklı çıktılar olarak dönüş yaparım. mürekkep konusunda da bende sizle aynı düşüncedeyim ve verilen bilgiler gibi uzun bir mürekkep ömrü olmasını umuyorum. Benimde kafama şu takıldı yukarıda resimli paylaşmıştım, mürekkep ve zaman tasarrufu açısından taslak çıktı aldığımda resim bölümünde izler oluyor yazı kısmı temiz çıkıyordu. normal çıktı alacağım artık.
  • Hp smart tank 515 yazıcı kaç gr fotoğraf kağıdına sorunsuz yazar, yada şöyle sorayım 260-300 gr fotoğraf kağıtları cihaza kalın gelirmi, bir sorun çıkartır mı?

• quote:

Hp smart tank 515 yazıcı kaç gr fotoğraf kağıdına sorunsuz yazar, yada şöyle sorayım 260-300 gr fotoğraf kağıtları cihaza kalın gelirmi, bir sorun çıkartır mı?
    Kendi kılavuz ve tanıtım broşüründe okuduğum kadarıyla, kağıt bilgileri verilirken hp premium plus fotoğraf kağıdı kullanılabilir demiş premium fotoğraf kağıtları 280&300 gr oluyor hp nin bende kullanılabilir diye düşünüyorum. yada ben göremedim. birkaç yerdeHP TANKLI YAZICI KULLANALAR KULÜBÜ ise 300 gr için kalın olacağından bahsedenler de vardı.
  • murathanouz M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben 415 kullanıcısıyım fakat bahsettiğiniz yavaş yazdırma sorununu bende zamanında yaşadım. Aslında bu tam anlamıyla bir sorun değil; yazılımsal bir eksiklik. Yazıcı her seferinde size kalite sormuyor, en son kullandığınız yazdırma kalitesini kullanıyor. Yazdırma menüsünde Yazıcı Özellikleri/Özellikler butonunu tıklayarak baskı kalitesini normal veya taslak'a çekin lütfen. Yazıcının kalite olarak taslak modu ile en iyi arasında ciddi hız farkı olduğunu göreceksiniz.

415'te siyah şişe mürekkep haznesini doldurduktan sonra şişede bir dolumluk daha mürekkep kalıyor. Fakat hissiyat olarak çok kullanılmış gibi hissediyorsunuz. Ml hesabı yaparak hesaplayabilirsiniz. Fakat başka bir arkadaşın dediği gibi hortumların dolması için fazla mürekkep tüketilmiş olabilir. Hatta kalite olarak "en iyi"yi kullandığınızı düşündüğüm için fazla tüketmesi normal. Modlar arasındaki farkı göreceksiniz. Bahsedilen 6000 sayfa, taslak moduna ait bir veri. Ben gündelik kullanım için genellikle normal baskı kalitesini kullanıyorum. Word dosyasında da PDF'lerde de fotoğraf baskısında da hem hız hem de kalite olarak yeterli bence.

Son olarak başlıkta yedek baskı kafası üzerine tartışılmış. Aldığınız cihazların uzatılmış 3 yıl garantisi var bence yedek baskı kafası peşinden koşmaya gerek yok. Baskı kafaları öyle pat diye bozulmuyor, size önceden sinyal veriyor. Ya da en azından benim başıma öyle geldi. Yazıcı ara sıra nedensiz bir şekilde uzun cıktıların bazı sayfalarında hata verince HP teknik desteği aradım, açıkçası gösterilen ilgiye şaşırdım. HP'ten böyle bir hizmet beklemiyordum. Sorunun baskı kafasında olduğunu yazıcının da garantili olduğunu söylediler. Adresimi isteyip bana ücretsiz baskı kafası seti gönderdiler. Kargo parası bile ödemedim. Yani garanti süresince baskı kafasını bence çok dert etmeyin. Zaten baskı kafalarının üzerinde son kullanma tarihi yazıyor. O yüzden daha yazıcıyı almadan yedek baskı kafası almak mantıklı olmayabilir.

Ayrıca benim de bir sorum olacak 415 ile 515i tecrübe etmiş olup arasındaki farkı söyleyebilecek olan var mı? Tasarım olarak 515 daha çok hoşuma gidiyor fakat halihazırda 415 kullanıcısıyım. Fark sadece tasarım mı yoksa başka özellikler de var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasilyus

Merhaba, ben 415 kullanıcısıyım fakat bahsettiğiniz yavaş yazdırma sorununu bende zamanında yaşadım. Aslında bu tam anlamıyla bir sorun değil; yazılımsal bir eksiklik. Yazıcı her seferinde size kalite sormuyor, en son kullandığınız yazdırma kalitesini kullanıyor. Yazdırma menüsünde Yazıcı Özellikleri/Özellikler butonunu tıklayarak baskı kalitesini normal veya taslak'a çekin lütfen. Yazıcının kalite olarak taslak modu ile en iyi arasında ciddi hız farkı olduğunu göreceksiniz.

415'te siyah şişe mürekkep haznesini doldurduktan sonra şişede bir dolumluk daha mürekkep kalıyor. Fakat hissiyat olarak çok kullanılmış gibi hissediyorsunuz. Ml hesabı yaparak hesaplayabilirsiniz. Fakat başka bir arkadaşın dediği gibi hortumların dolması için fazla mürekkep tüketilmiş olabilir. Hatta kalite olarak "en iyi"yi kullandığınızı düşündüğüm için fazla tüketmesi normal. Modlar arasındaki farkı göreceksiniz. Bahsedilen 6000 sayfa, taslak moduna ait bir veri. Ben gündelik kullanım için genellikle normal baskı kalitesini kullanıyorum. Word dosyasında da PDF'lerde de fotoğraf baskısında da hem hız hem de kalite olarak yeterli bence.

Son olarak başlıkta yedek baskı kafası üzerine tartışılmış. Aldığınız cihazların uzatılmış 3 yıl garantisi var bence yedek baskı kafası peşinden koşmaya gerek yok. Baskı kafaları öyle pat diye bozulmuyor, size önceden sinyal veriyor. Ya da en azından benim başıma öyle geldi. Yazıcı ara sıra nedensiz bir şekilde uzun cıktıların bazı sayfalarında hata verince HP teknik desteği aradım, açıkçası gösterilen ilgiye şaşırdım. HP'ten böyle bir hizmet beklemiyordum. Sorunun baskı kafasında olduğunu yazıcının da garantili olduğunu söylediler. Adresimi isteyip bana ücretsiz baskı kafası seti gönderdiler. Kargo parası bile ödemedim. Yani garanti süresince baskı kafasını bence çok dert etmeyin. Zaten baskı kafalarının üzerinde son kullanma tarihi yazıyor. O yüzden daha yazıcıyı almadan yedek baskı kafası almak mantıklı olmayabilir.

Ayrıca benim de bir sorum olacak 415 ile 515i tecrübe etmiş olup arasındaki farkı söyleyebilecek olan var mı? Tasarım olarak 515 daha çok hoşuma gidiyor fakat halihazırda 415 kullanıcısıyım. Fark sadece tasarım mı yoksa başka özellikler de var mı?
    Merhaba Hasilyus, bende sizin dediğiniz gibi maliyet ve hız tasarrufu için renkli baskılarda taslak olarak çıktılarda yukarıda örnek atmıştım kalite bozuluyor, beyaz çizgiler ve renkli şeritler çıkıyor. normal baskıda bu sorunları yaşamıyorum, bu konuda rica etsem sizde taslak çıktı örnekleriniz ile karşılaştırma yapabilir misiniz? Yoksa bendeki bir problem ise hp ile iletişime geçmeyi düşünüyorum.

Ben 615 kullanıyorum bendeki xl şişe 135 ml tam dolum sağlıyor şişe boşalıyor sonra hortumlara mürekkep çekince bir miktar azalıyor ama siyah en çok kullanılan mürekkep olduğu için ben normal karşılıyorum.

Birde cihazlarımızın (smart tank 615 ve ink tank 415) 3 yıl uzatılmış garanti kapsamında olmadığı 2 yıl garanti olduğunu biliyorum. Bununla ilgili baktığımda bir liste var, o listede smart tank yazıcılar yoktu liste aşağıdaki linkte mevcut. Başka uzatılmış garanti ile ilgili bir evrak yada bilgilendirme yoktu. eğer siz başka bir yerden bilgi aldıysanız paylaşabilir misiniz? https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/Dispatcher.aspx?
    action=terms&country=tr&language=tr&program=14227&simdate=2021-01-31&ocugid=0

Sadece smart tank 615 kullanıcısı olarak tasarım biraz daha toplu ve alımlı, mürekkep tankları kasa içinde olduğu için ve açık/koyu gri renkler hoş duruyor.
    Ekstra olarak adf belge besleme var bu bazı durumlarda fotokopi işlerinde kolaylık sağlıyor.
    Lcd dokunmatik ekranı var o biraz yavaş arka arkaya dokunmalarda bekletiyor.
    kağıt kapasitesi biraz fazla galiba
    birde işlemcisi biraz hızlı görünüyor. ama sanıyorum ki baskı kafası vs donanım olarak herşeyi ile aynı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteorhard -- 21 Mayıs 2020; 2:35:30 >
  • Merhaba,
    Hp smart tank 515 ile 260 gr ve 220 gr fotoğraf kağıtşarına otomatik kalitr ve en iyi kalitede fotopraf baskıları oluşturdum. Baskı kaliteleri yeterli düzeyde fakat her iki kağıdı da çıktı sonra uzunlamasına çizdi. Çizik derken fiziksel bir çizilmeden bahsediyorum, bazı yerleeinde boydan boya, bazı yerleeinde kısmi olarak zorlanarak bir cisimle çizilmiş gibi gözüküyor. 260 gr Kağıdı koymadan kontrol ettim hiç çizik yokdu , çıkışda çizik oluştu. (220 gr kağıt elimde bir tane vardı çıktı yapıldıktan sonra baktım vardı, öncesinde bakmamıştım ama muhtemelen ondada yokdu.)
    Yardımcı baskı araçlarının hepsini çalıştırdım ama sorun çözülmedi. Sizlerde fotoğraf kağıdına baskı yaptıysanız, basılan fotoğrafı elinizde bükerek ışığa doğru tutup baktığınızda böyle bir durum görebiliyormusunuz?

Birde bu yazıcının garanti uzatmasını nasıl yapıyoruz? Uzatma süresi var mı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.