Şimdi Ara

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M- (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
13
Favori
48.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bugrayeyer kullanıcısına yanıt
    çok geçmiş olsun hocam. 1 yıl garanti uzatma vardı keşke onu yapsaydınız 180 tl'ye. benim de bataryam şişmişti bir kere garantiden değiştirdim. o olay başıma gelince kıllandım garanti uzatmaya karar verdim.

@bugrayeyer ssd olmazsa olmaz bu alet için. samsung 960 evo nvme ssd taktım laptop uçuşa geçti. o işlerden de 1 gram anlamam, youtube'den videolar izleyerek yaptım biraz zor oldu ama çok değdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shad0w -- 15 Mayıs 2020; 22:21:40 >
  • Kac gb ne kadar tl . Suanki fiyatlari normal midir cok mu fiyatlar yukselmis sizce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugrayeyer kullanıcısına yanıt
    2019 ocakta hepsiburadadan almışım indirimdeyken 470 tlye samsung 960 evo nvme m2 250 gb. şuan galiba onun yerine 970 modeli var artık. dolar yüzünden artmış baya 739 tl gözüküyor bu para verilmez.

edit: 580 tlye 500 gb toshiba fırsatı var :https://forum.donanimhaber.com/585-tl-toshiba-ocz-500gb-rc500-nvme-m-2-ssd-okuma-1700mb-yazma-1600mb--143501513

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shad0w -- 18 Mayıs 2020; 13:50:18 >
  • 3,5 sene geçti alalı, garantisi biteli de çok oldu ve ilk sistemsel sorunumla karşılaştım, artık bilgisayarı her açtığımda aşağıda gördüğünüz uyarı ile karşılaşıyorum.

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M-

İçini açıp bi bakayım dedim; Bir de yazılımsal bir test yaptım

Görüldüğü üzere batarya ölmek üzere, zaten yukarıda arkadaşlar da belirtmiş bunun kronik bir sorun olduğunu. Aranızda benim gibi bir sorunla karşılaşıp yakın zamanda batarya değiştirmiş bir arkadaş var mı acaba, nerden ve ne kadara aldığını öğrenebilsem çok güzel olurdu. Ben orjinalini internette bulamadım bir türlü, bulunduğum yere yakın bir servis de yok maalesef.

• Beatzz3 B kullanıcısına yanıt

Biostan pili 50 kullanacak şekilde ayarlayıp kullanın 4 5 şarj sonra 80 yapın , 2 şarj sonra da 100 olarak bir daha deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Biostan pili 50 kullanacak şekilde ayarlayıp kullanın 4 5 şarj sonra 80 yapın , 2 şarj sonra da 100 olarak bir daha deneyin.

Öncelikle teşekkürler. Bunu denemek tam olarak ne işe yarayacak, problem yazılımsal gibi gözükmüyor?

Ben de aynı uyarıyı alınca benzer bir yöntem denedim ve pil eski randımanına baya yaklaştı. Normalde ben de bu tarz bir yanıta böyle bir fikirde ne alaka derdim haklısınız tabi ki ancak işe yaradı. Bir de biostan pili 80 ayarlı tutup kullanın ki pil zor eskisin.

• expressimo kullanıcısına yanıt

Anladım. Peki paylaştığım resimde bataryanın şişkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz, ileride bir sıkıntı falan çıkarır mı, patlama vs. gibi. Bu arada bu uyarıyı aldığımdan beri artık hemen hemen hiç prize takılı olmadan kullanmamaya başladım bilgisayarı bunun da pilin eskimesine engel oluşturabileceğini düşünüyorum, mantıklı mı? Son olarak şunu da sormak istiyorum, ben pek evhamlıyımdır:)) 'bataryayı çıkarıp kullanmaya devam edeyim içim rahat olur zaten hep prizde kullanıyorum' diye içimden geçiriyorum hep, sizce bataryayı çıkarıp bilgisayarı kullanmak zararlı mı?

Pili sökmeniz iyi olabilir belki ancak ani kesintide can yakar. Yeni pil ya da muadil pil bakın amaç uzun dayanması değil güvenlik. Ne takarsanız takın biostan yüzde 50 de ayarlayacaksınız pili. 1703 bu makinelerin kaby lake olanlara iyi bence ve keyfi frekans belirleme baya cihazı rahatlatıyor ne ısınma nepil ne de fps sorunu kalmıyor mesla 1700 mhz kullanıyorum işlemciyi. Ama 1607 skylake için daha uyumlu sanırsam ve işlemci için frekans belirleme imkanı sunmuyor.

• quote:

Pili sökmeniz iyi olabilir belki ancak ani kesintide can yakar. Yeni pil ya da muadil pil bakın amaç uzun dayanması değil güvenlik. Ne takarsanız takın biostan yüzde 50 de ayarlayacaksınız pili. 1703 bu makinelerin kaby lake olanlara iyi bence ve keyfi frekans belirleme baya cihazı rahatlatıyor ne ısınma nepil ne de fps sorunu kalmıyor mesla 1700 mhz kullanıyorum işlemciyi. Ama 1607 skylake için daha uyumlu sanırsam ve işlemci için frekans belirleme imkanı sunmuyor.

Selamlar, bilgisayari aldigimdan beri hicbir seyinden memnun degilim. Oyle ki sirket bilgisayarimin ekrani bile gozumu daha az yordugundan dizi/film bile izleyemiyordum.

Gecen canim cekti bi aoe 3 nostaljisi yapayim dedim bilgisayar ates topuna dondu, altinda sogutucu varken kendini kapatti. Bu mesajda bahsettiginiz islemci ayarini nasil yapabilirim ve isinma sorunuma faydasi olur mu? Yine isinma sorunuyla ilgili tavsiyeniz var midir?

• Öncelikle ben bunu windows 1703 kullanarak yapıyorum. Orada frekans limiti atama özelliği veriyor. Şu anda pc den memnunum bende 7700hq model var, macunu sürebilirseniz adam oluyor, ben xigmatek hdt macunu kullanıyorum. Dediğim ayara gelince, 1703 olmadan bunu dolaylı yollarla yapabilirsiniz, öncelikle 1703 ya da herhangi bir sürümde mobility center a gireceğiz. Sonra oradan güç planını seçip işlemci en yüksek ve en düşük olayına girişeceğiz. 1703 de 0 mhz diye gözüküyor, orada kafanıza göre oynarsınız. En yüksek yüzde olarak 60 veya 70 seçin buz gibi olacak cihazınız. Güç planlarında Yüksek Performans seçiliyse orada en düşük ve en yüksek 60 ya da 70 yapın, kısaca en düşük 100 en yüksek 60 olursa yanar makine ona dikkat edin.

Macunu yenileyecekseniz de işlemciye abartamadan ama çizgi şeklinde akıtın macunu şırıngadan, ekran kartına ise mercimek şeklinde nokta olarak kondurun ve macunu yaymakla uğraşmadan soğutucu boruyu üzerine yerleştiri o yayılacak zaten.

• quote:

Öncelikle ben bunu windows 1703 kullanarak yapıyorum. Orada frekans limiti atama özelliği veriyor. Şu anda pc den memnunum bende 7700hq model var, macunu sürebilirseniz adam oluyor, ben xigmatek hdt macunu kullanıyorum. Dediğim ayara gelince, 1703 olmadan bunu dolaylı yollarla yapabilirsiniz, öncelikle 1703 ya da herhangi bir sürümde mobility center a gireceğiz. Sonra oradan güç planını seçip işlemci en yüksek ve en düşük olayına girişeceğiz. 1703 de 0 mhz diye gözüküyor, orada kafanıza göre oynarsınız. En yüksek yüzde olarak 60 veya 70 seçin buz gibi olacak cihazınız. Güç planlarında Yüksek Performans seçiliyse orada en düşük ve en yüksek 60 ya da 70 yapın, kısaca en düşük 100 en yüksek 60 olursa yanar makine ona dikkat edin.

Macunu yenileyecekseniz de işlemciye abartamadan ama çizgi şeklinde akıtın macunu şırıngadan, ekran kartına ise mercimek şeklinde nokta olarak kondurun ve macunu yaymakla uğraşmadan soğutucu boruyu üzerine yerleştiri o yayılacak zaten.

Teşekkürler hocam verdiğiniz tavsiyelere detaylı bakacağım. Hazır sizi bulmuşken birkaç şey daha danışmak istiyorum.

1- Bu olay önceki mesajlarda da geçmişti ama çözüldü mü göremedim. Bilgisayar fişe takılı değilken en dandik oyunda bile inanılmaz kasıyor, fişe takılıyken bu problem yok ama bakıyorum performans ayarlarına iki durumda da aynı ayarlı. Fişe takılı değilken performans düşüşü yaşamamak için ne yapmam gerekiyor?

2- Şirket bilgisayarım ucuz modellerinden lenovo thinkpad, çözünürlüğü de full hd degil zaten. Buna rağmen bizim hpde açılan youtube videoları vs kusmuk (renkler bi tuhaf, soluk ve hareketli görüntü baş ağrısı yapıyor) gibiyken bunda daha canlı bir görüntü alıyorum. Aynı şekilde onun hoparlörü de daha canlı bir ses verirken hpde sanki dandik bir kulaklığın sesini çok açmış gibi cızır cızır bassız bi ses alıyorum. Önceliğim çözünürlük ama ikisi için de çözüm tavsiyeniz var mıdır?

• Lights.Out kullanıcısına yanıt

Bang olufsen sürücüler yüklü değilse sitesinden bulup indirin audio driverları. Renk ayarlarımı burada paylaşırım sonra sonuçları konuşuruz. Fişe takmayınca oyunların kasması normal bence ki bu aslında çoğu markada oluyor ama mesele oyunları nvidia veya intel hangisini seçtiğinizle alakalı. O konuda da detayları yazarım. Mesela nfs undercover turbo frekansta bu makineyi yakar. Bunun sebebi frekans ile alakalı, eski oyun ya da güncel ama mesele şu, aynı eforu sarf edince ısınıyor. Battlefield 4 94c ile oynuyordum stg 2 macun ile, önceden 85 idi. Bios güncellemesi asla yapmayın yapacaklara önerim uzak durun planlı eskitme yapıyor adamlar. Macun olarak mastergel pro ya da maker kullanın bana teşekkür edeceksiniz.

• Bir diğer önerim herkese olabildiğince demode sürüm isoları kullanmanız ve eski driverlar kurmanız.

• Ayrıca cızırtı olayına ben de sinir oluyorum b.o. ses ayarlarında ideali tutturmak gerekiyor.

• quote:

Bang olufsen sürücüler yüklü değilse sitesinden bulup indirin audio driverları. Renk ayarlarımı burada paylaşırım sonra sonuçları konuşuruz. Fişe takmayınca oyunların kasması normal bence ki bu aslında çoğu markada oluyor ama mesele oyunları nvidia veya intel hangisini seçtiğinizle alakalı. O konuda da detayları yazarım. Mesela nfs undercover turbo frekansta bu makineyi yakar. Bunun sebebi frekans ile alakalı, eski oyun ya da güncel ama mesele şu, aynı eforu sarf edince ısınıyor. Battlefield 4 94c ile oynuyordum stg 2 macun ile, önceden 85 idi. Bios güncellemesi asla yapmayın yapacaklara önerim uzak durun planlı eskitme yapıyor adamlar. Macun olarak mastergel pro ya da maker kullanın bana teşekkür edeceksiniz.

Tesekkurler, macunu artik bilgisayarciya yaptiracagim ben beceremem. Umarim elinde vardir, bu tamircilerde kolay bulunan bir macun mu?

Cozunurluk ayarinizi bekliyorum.

Hoparlorde de dedigim gibi Bang Olufsen'in logosu var sadece, kendisi yok. Hani kaliteli bir sey olsa default ekolayzer ayarinda bile bundan iyi ses veriyor olmasi lazimdi. B&O'nun sitesinde nerden bulcam bizim bilgisayarin surucusunu, link de verebilir misiniz?

• Lights.Out kullanıcısına yanıt

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-pavilion-15-bc000-notebook-pc-series/10862166/model/14822927

driver çıkmazsa size elle işletim sistemi seç diyecek manuel. sonra sürücüler çıkacak audio driver ı seçin. ekran ayarlarım numara olarak gidik ama size bir öneride bulunayım mevcut hali şöyle (aynı olmayacak çünkü asıl ayarlar farklı ve parlaklık için ben tüm renkler seçeneğinden parlaklık arttırdım):

12 parlaklık

50 karşıtlık (bu kesin bence doğru)

0 ton (burada oynamalar yapabilirsiniz ince işçilik)

1 Doygunluk (burada renklerden birisi gerçekten 1 idi ama hangisi unuttum yeşil ya da mavi galiba)

renklere yan tık yaparak ulaşacaksınız intel yazıyor tıklayın sonra ekrana, daha sonra da renk ayarlarına tıklayın. yeşil mavi kırmızı üzerinden renklerle oynanabiliyor. Tüm renkler yazan yerden parlaklıkla oynadığınızda önceki renklerdeki değerler bozulmuyor ama numaraları gidiyor.

Bir de macunu kendiniz alın tanıdığa sürdürün işporta macun üzer bu cihazı. Macun olarak en aşağı xigmatek pti 3606 kullanın, kryonaut macun var 125 tl trendyol da onu alırsanız baya rahat edersiniz (sıvı metal değil merak etmeyin) mx 4 parasına göre güzeldir ama bazı hplerde borular için uyumsuz diyerek önermiyorlar. mastergel pro güzeldir ama tuzlu ve o paraya az daha ekleyince 125lik macun var, en iyisidir güvenin bana. Ucuz olacaksa pti veya mor siyah renkli paketteki mastergel e bakın. Xi 3 satılıyor olsa onu önerecektim epey memnun kaldım ama size en uygunu bence zalman stc 8 parasına göre memnun edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 31 Mayıs 2021; 2:18:45 >

• Selamlar hp laptopun pili yüze 58' kadar doluyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı veya nasıl bir problem olmuş olabilir?

• laptopu alalı 4 yıl oluyor cihazı kızıma vermiştim kızıma yeni alınca bu bana kaldı yeni aldıgımda windows yeni yüklemesini biliyordum ama şimdi unuttum. sanırım içinde windows vardı makinayı komple silip nasıl windows yüklerim detaylı anlatacak bir arkadaş olursa sevinirim.

• Hocam merhaba ayni laptop bende de vardı sattım ama dediğiniz işlemi yapmıştım daha önce. çok basit hale getirmiş onu Hp. Hp’nin bi tane asistan programi var laptop icinde yüklü geliyor ismini hatirlamiyorum. Orda yedekleme medyası oluştur gibi bi seçenek var ona girip usb takınca usb’yi format usb’sine dönüştürüyo, içine windows 10, sürücüler falan kendisi yüklüyor. Ama bunu bir kez yapma şansınız var, o usb’yi kaybetmemeniz gerekiyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.