Şimdi Ara

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M- (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
13
Favori
48.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bu PC yi aldım vatandan bugünün kuru ile 3850 TL ye . son ürünmus teshir olan. Gösterimde olan sonuncuyu aldık. İyi mi ettik kotu mu ettik bilmiyorum. Şuan için iyi gibi duruyor. Özellikleri cezbetti. Sıfır kutusu olsaydı çok iyi olacakti ama oda yokmuş maalesef.

Şuan kurulu olan windows agir cidden çok gereksiz program var. Fakat PC nin hızı iyi gibi duruyor.

İnşallah yüzümuzu kara cikartmaz.

Edit: şuan fark ettim sol tarafta ki fandan hafif bir cızırtı geliyor sanki. Büyük sorun çıkarır mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insaatmüh. -- 8 Aralık 2017; 22:56:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Sol tarafta hdd var onun sesi muhtemelen.

• Az önce karşılaşılabilecek çok garip bir olayla karşılaştım. Geçende Asus rog gladius mouse aldım taktım her insanın yapacağı gibi usb kabloyu çıkarmadan bilgisayarı kapadım tekrar açarken açılmadı capslock tusu 4 kere hızlı yanıp 5 kere yavaş yandı (bu bir bildiri ancak hp nin sitesinde bulamadım ne anlama geldiğini) her neyse mouse u pc den çıkarttık hiç bir sorun yokmuş gibi çalıştı allah allah dedim 4 kere denedim sorun farede fare takılı plduğunda pc başlamıyor arkadaşlar bı sorunun bi çözümü var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Sol tarafta hdd var onun sesi muhtemelen.

Normal mi hocam ?

Bildiğim kadarıyla bu cihazın sol fanı rpm yani hız olarak neredeyse hiç çalışmıyor yük sağa biniyor,merak etmeyin bu soğutmuyor anlamına gelmiyor elbette.İyi soğutuyor ama ses fazla çıkıyor. Hdd sol taradfta. Bu sebeplerden dolayı hdd den gelmesi muhtemel ki bende kaby lake hali var aynı kasadan ve hdd diski dönerken cızırtımsı ses gelebiliyor.
    Not:Pc de ssd yok.Bu yüzden normal bence.video atarsanız yardımcı oluruz.Ola ki videoda belli belirsiz ses duyumaz diyorsanız hdd sesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 9 Aralık 2017; 2:15:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Bildiğim kadarıyla bu cihazın sol fanı rpm yani hız olarak neredeyse hiç çalışmıyor yük sağa biniyor,merak etmeyin bu soğutmuyor anlamına gelmiyor elbette.İyi soğutuyor ama ses fazla çıkıyor. Hdd sol taradfta. Bu sebeplerden dolayı hdd den gelmesi muhtemel ki bende kaby lake hali var aynı kasadan ve hdd diski dönerken cızırtımsı ses gelebiliyor.
    Not:Pc de ssd yok.Bu yüzden normal bence.video atarsanız yardımcı oluruz.Ola ki videoda belli belirsiz ses duyumaz diyorsanız hdd sesidir.

Haklisiniz hocam HDD gibi duruyor. Bu PC ye SSD takmak için ne yapmak gerekiyor çok zor mu ? Vatan da götürsem takarlar mi ?

Eşit: klavye de led varmış sanırım ben fark edemedim. Bir yerden açmak mi gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insaatmüh. -- 9 Aralık 2017; 19:42:13 >
    f5 ile
    https://www.youtube.com/watch?v=mX6wc1pB8iA ssd takımına dair video 1

https://www.youtube.com/watch?v=oYxXXzXNfdM 2. video daha uzun .2. videodaki demir göznürü korkutmasın 1. videodaki gitar penası da iş görür.
    https://www.youtube.com/watch?v=UlJyh2zHWFk 3. video aynı laptop. eski omenler pavilion ile aynı kasa . 3. video ve 1.si ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 9 Aralık 2017; 20:5:21 >

• Arkadaşlar laptop ta biostan USB on yüklemeyi nasıl aktif edecez ? USB yi 1. Sıraya koyuyorum önyükleme gelmiyor.
     HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M-

Eşit: boot etmeyi başardım sonunda. Yeniden windows kurdum fakat recovery sürücünü sildim yanlislikla :(

Şuan şöyle bir sorun var PC ilk açıldığında masaüstü arka planı tam gelmiyor. Kesikli kalıyor. Bu formattan önce de vardı simdi de var. Ve sağ tik yenile yapmak isterken duraklayarak oluyor.

Bu sorunun kaynağı nedir.? Ekran kartlarıni yukledim. Bağdastirixi olarak Intel gözüküyor bundan kaynaklimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insaatmüh. -- 15 Aralık 2017; 2:58:33 >

• arkadaşlar pc ilk açıldığında bu şekilde oluyor masaüstü  HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M-
    https://i.hizliresim.com/Ayppjr.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insaatmüh. -- 15 Aralık 2017; 19:17:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoz07

yav bu hp de çalışan herkezi bir güzel seveceksin arkadaş, bende 15 bc004nt var bu pc ile birebir aynı sadece donanım i7 6700hq ve gtx960m, işlemci voltajını düşürmezsem sürekli 90 derecelerde geziniyordu bu gece canıma tak etti açtım pc yi söktüm heatsinki adamlar piyasadaki en adi termal macunu sürmüşler kurumuş gitmiş bende 4 senelik artic mx5 macun vardı onu sürdüm daha önce low ayarlarda -165mv voltajda 80 derece, gpu nun 75 80 derece gördüğü bf4 de macunu yeniledikten sonra full ayarlarda işlemci 65 e gpu ise 70 civarına sabitlendi yok böyle salak bir firma, sıcaklıktan sıkıntısı olan varsa denesin

Hocam kapağı açtıktan sonra çok birşey sökmek gerekiyor mu macuna ulaşmak için? Benimkinin de ısınası geliyor bu aralar çok :)

• wade96 kullanıcısına yanıt
    Kentkart ile cok zorlamadan gezdirin sag sol . Ic aksami cok rahat degisiyor, fanlar esek gibiymis de haberimiz yokmus :) kocamanlar. Sgt2 ya da sg2 olacak zalman o macunu cok ince kivam olacak sekilde surun . Mercimek kadar bile olmadan sıkın,kart ile duzlesririn kurek olur normalde bu urunlerde ama yok bunda.

Nor: recovery yi silip win 10 pro kurdum 10 pro sanki daha stabil ?

• Benim laptopun menteşelerinde sorun oldu biri gevşedi kapak düzgün kapanmıyor .açıp kaparken menteşelerden ses geliyor varmı böyle bir şey başına gelen servise vericem umarım yaparlar.

• Hocam verdin mi servise bendede bi tık sesi mevcut

• Arkadaşlar cihazın fiyatı 3200 e düşmüş 100 tl de anında indirim var. Önceki cihazımda hp olduğu için 480 tl para iadesi var. Ne diyorsunuz oyun değil de video render işlerini görür mü? Çok ses yapıyor mu?
  • Arkadaşlar hp recommended yani önerilen güç planını bana atabilecek var mı ? Bir de bu pc yi vatandan lisanslı windows ile alan birisi denetim masasındaki programların listesini ekran görüntüsü olarak atabilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: intibah

Arkadaşlar cihazın fiyatı 3200 e düşmüş 100 tl de anında indirim var. Önceki cihazımda hp olduğu için 480 tl para iadesi var. Ne diyorsunuz oyun değil de video render işlerini görür mü? Çok ses yapıyor mu?

Bu marka model 2 bin düşse alma kardeşim daha 6 ay olmadan menteşe sorunundan servise gitti gta oyununda bile aşırı ısınıyor modeli geçtim bir daha hp bilgisayarmı tövbe.
  • Kimisi memnun kimisi değil. Bu ısı olayının sebebi vrm çiplerinde termal pad olmayışıdır. Ayrıca arctic mx4 macun da şart. Ama tavsiyem git lenovo al.
  • sıcaklık için bulduğum en iyi çözüm turboostu tamamen kapatmak oldu, rome 2 orta ayarlar fhd, vsync ile 90C nin altına düşmüyordu nerdeyse cpu, turbooostu kapatınca 80C i pek geçmez oldu.
    İşlemci yüzdesini düşürmek de işe yarıyordu ama sistemde soruna yol açıyordu bende, donmalar oluyordu, mavi ekran veriyordu arada. linkteki dosyayı çalıştırınca işlemci güç yönetimi sekmesi altında turboostu kapama seçeneği açılıyor bir haftadır kullanıyorum gayet stabil bir sorun olmadı.
    http://www.geeks3d.com/dl/showd/10060
    Yeni sorun olarak bilgisayar uykudan ya da hazır beklemeden uyandığında çok absürd güç değerleri görmeye başladım (turboboost'u kapatmayı keşfetmeden önce de vardı):
    http://prntscr.com/izw74y
    sizce bu bir sorun çıkartır mı bir şey yapmalı mıyım? ek olarak termal macun yenilemek garantiyi bozuyor demiş biri, nasıl yapıcaz o zaman? termal macun alıp birlikte servise mi vereceğiz?

• lahaine L kullanıcısına yanıt
    Ben servise sorduğumda bozmaz demişlerdi fakat servisten de rica edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.