Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-6020ET (LL045EA) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.055
Cevap
19
Favori
298.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla xbox360 da oynamama rağmen dün akşam üşenmedim Crysis2 aldım.Bu akşam ya da h.sonu yükleyip frapsla fps değerlerini alıp,everestle de ısı değerlerini test edip sonuçlarını yazarım.
    Ayrıca Windows Ultimate e yükseltince 4 GB ramin aleti sanki biraz kastığını farkettim(Belki de yüklediğim F-Secure İnternet Security yüzünden de olabilir)
    Bende dün 4 gb daha ram aldım(Kingston 1333 mhz)
    Canavar nefes aldı valla.Ultimate tam bir ram canavarıymış.Yükleyecek arkadaşların bilgisi olsun

Bu arada sırt çantası olarak kullanabileceğim laptop çantası arıyorum.Dün Nike ın bir modelini gösterdiler laptop koyulabilen cebi bana pek güven vermedi.
    Tavsiyelere açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 22 Nisan 2011; 10:01:07 >

• bence 7200 rpm olması ve daha makul fiyatı ile 1 TB'lık modelden daha alınası. ilk incelemeler, ısınma değerleri olumsuz değilse sanırım şu anın f/p lideri bu pc. webde peşin fiyatı 1675 liraya kadar düşmüştü.
  • evet yaa 2 gün daha bekleseymişim 80 TL daha az verecektim

Bu arada dün akşam sadece pilden kullandım.%100 den itibaren şarjı saat 20:50 den 00:15 kadar devam etti.
    Ekran en düşük parlaklık ayarında,wifi kapalı ethernetten bu 3.25 saat boyunca windows ve sürücü güncellemeleri yapıldı.İnstall edildi silindi 4-5 kez sistem tekrar başlatıldı.
    Bu kadar işlem yapılmasına rağmen süre oldukça iyi geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 22 Nisan 2011; 10:24:26 >
  • sarj suresı baya ıyı gorunuyor dedıgın sekılde hosuma gıttı
    crysis 2 yi bekliyorum dostum aynı soyledıgın sekılde bır ıncelemeyle.
    spor tarzı bır canta ıstıyorsan jansport onerırım hem tasıma ıcın kalıtelı ıcı genıs hemde laptop yerı var.
    Alırsam bende elımde olan 4gb ramı takıp 8gb yapıcam canavarı :)

bide dostum ıslemcı new revision dımı satıcıdan degıl kullanıcan ogrenmek en dogrusu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905batu -- 22 Nisan 2011; 12:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bthnblby

sarj suresı baya ıyı gorunuyor dedıgın sekılde hosuma gıttı
    crysis 2 yi bekliyorum dostum aynı soyledıgın sekılde bır ıncelemeyle.
    spor tarzı bır canta ıstıyorsan jansport onerırım hem tasıma ıcın kalıtelı ıcı genıs hemde laptop yerı var.
    Alırsam bende elımde olan 4gb ramı takıp 8gb yapıcam canavarı :)

bide dostum ıslemcı new revision dımı satıcıdan degıl kullanıcan ogrenmek en dogrusu :)

Satıcı yeni revizyon dedi ama bu adresteki verilere göre kontrol edeceğim.Benim ürünümün kutusunda yazan sevk tarihi 14 Nisan

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c02714558&lc=tr&dlc=tr&cc=tr&lang=tr&product=5046707&key=null&site=null

• quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

evet yaa 2 gün daha bekleseymişim 80 TL daha az verecektim

Bu arada dün akşam sadece pilden kullandım.%100 den itibaren şarjı saat 20:50 den 00:15 kadar devam etti.
    Ekran en düşük parlaklık ayarında,wifi kapalı ethernetten bu 3.25 saat boyunca windows ve sürücü güncellemeleri yapıldı.İnstall edildi silindi 4-5 kez sistem tekrar başlatıldı.
    Bu kadar işlem yapılmasına rağmen süre oldukça iyi geldi bana

Hocam resimler istiyoruz :)
    Ve mümkünse Core Temp gibi gibi programlarla masa üstü ve oyunlarda ısı derecelerinin ss'lerini at.. en önemli konu sanırım bu şuan için :)

• Tamam dostum ben konustugumdada new revision dedıler ama senın dedıgın en kesını olucaktır.
    resımde koyabılırsen cok ıyı olur laptoptan canlı halını merak edıyorum :)
  • http://www.youtube.com/watch?v=Zkj3YkZZMh8 güzel bir video ya benziyor
  • Bu yön tuşlarının kullanımı nasıl özellikle yukarı ve aşağı tuşları diğerlerine göre daha küçük görünüyor bu sıkıntı yaratıyor mu bana kucuk göründü oyun cok oynadıgım için bu tuslar beinim için öenmli
  • Çanta için Targus'un su geçirmez modelleri var. Fiyatlarıda 50-150 lira arası değişiyor. Geçen sene MediaMarkttan indirimle 69liraya almıştım. İçinde rahat 9-10Kg'a yakın yükle yağmurda gezdiğimi bilirim. Ne dikişi attı nede su aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmet

Bu yön tuşlarının kullanımı nasıl özellikle yukarı ve aşağı tuşları diğerlerine göre daha küçük görünüyor bu sıkıntı yaratıyor mu bana kucuk göründü oyun cok oynadıgım için bu tuslar beinim için öenmli

W A S D var hocam boşver tkmaya değmez
  • quote:

quote:

Bu yön tuşlarının kullanımı nasıl özellikle yukarı ve aşağı tuşları diğerlerine göre daha küçük görünüyor bu sıkıntı yaratıyor mu bana kucuk göründü oyun cok oynadıgım için bu tuslar beinim için öenmli

W A S D var da hocam bilekleri ısıtmıyorsa sorun yok test sonuçlarını özellikle oyun oynarkenki yorumlarını 4 gözle bekliyoruz @ABUX , kasanın durumunu. İsterse 100 derecede çalışsın ama bilekleri yakmasın.

• quote:

quote:

hakılısın aslında ne bılım bı soram dedım gene onlarıda kullandımız oluo :D

• Haydi abux haydi abux hadiiiii tam zamanı tam zamanı sımdı dostum dost gozle beklıyoruz senı :D
  • Hızlıal'ada gelmiş arkadaşlar ancak yine en uygun fiyat eksende.
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/hp-dv6-6020et-ll045ea-ci7-2630qm-4gb-500gb-1gb-hd-6770m-15-6-w7pre-notebook_30.001.1347.0647.htm

Hızlıaldaki resimlerde farklı. Biraz kafam karıştı doğrusu.

Yine burda biraz daha detaylı ve büyük resimleri var.
    http://www.no t e b ook.gen.tr/modeller/3177/HP-Pavilion-dv6-6000-dv6-6020et-LL045EA.html

Linkteki boşlukları silin. ** atıveriyor.

Son olarakta ürün 6020ET beat audio'lu değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 22 Nisan 2011; 22:14:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading
    Hızlıal'ada gelmiş arkadaşlar ancak yine en uygun fiyat eksende.
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/hp-dv6-6020et-ll045ea-ci7-2630qm-4gb-500gb-1gb-hd-6770m-15-6-w7pre-notebook_30.001.1347.0647.htm

Hızlıaldaki resimlerde farklı. Biraz kafam karıştı doğrusu.

Yine burda biraz daha detaylı ve büyük resimleri var.
    http://www.no t e b ook.gen.tr/modeller/3177/HP-Pavilion-dv6-6000-dv6-6020et-LL045EA.html

Linkteki boşlukları silin. ** atıveriyor.

Son olarakta ürün 6020ET beat audio'lu değil mi?

Evet beat audio ses sistemine sahip. Hp nin sitesinde özellikle belirtilmiş. Bazı alt modellerde hp altec kullanmaya devam ediyor. Bütün dv6 6xxx serisinde beat audio yok.

• bu fotolar sanırım dv7e aıt cunku blu ray okuyucu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905batu -- 22 Nisan 2011; 22:44:14 >
  • atı lerde optımus özelliği yok değil mi?
  • quote:

atı lerde optımus özelliği yok değil mi?

AMD nin sitesinden 6700 serisinin güç seçeneklerine dair yapılan tek açıklama :

AMD PowerPlay™ power management technology

-Dynamic power management with low power idle state

-Ultra-low power state support for multi-GPU configurations

Optimus Nvidia ya özel bir teknoloji. AMD tarafındaki benzer teknolojinin adı : Power Express

Power Express AMD tarafından HD 6000M serisinde kulanılacak diye duyuruldu. Fakat şu an uygulama aktif mi yoksa sonradan mı eklecek bilmiyoruz.
  • Evet biraz geç oldu ama Crysis2 resimlerini ekliyorum
    Oyunda ayarlarda vsync kapalı, grafik modu gelişmiş mod,çözünürlük 1366x768
    Canavar pili çıkık halde direkt adaptöre bağlı şekilde ATİ devreye sokuldu.
    15 dk oyun oynadım 10.dk dan sonra fan devri iyice yükseldi ama bu yükselme fön makinesi sesi gibi değil rüzgar sesinin artması gibi dolayısı ile bana göre rahatsız edici değil.Performans olarak mükemmele yakın diyebilirim resimlerde de göreceğiniz gibi 30 fps nin altına düşmüyor.
    Bugün göztepe Media Markette laptopları incelerken i7 2630 işlemcili 6 GB ramli GT 540 M li Packard Bell gördüm.Crysis2 yi açmışlardı.Hakkaten 6770 in yanından bile geçemez inanılmaz FPS düşüşü vardı.O yüzden ekran kartına hayran oldum diyebilirim
    Isınma konusuna gelirsek eve sol tarafta WASD tuşlarını kullanırken bileğin metalle temas ettiği yerde ısınma mevcut 15 dk bana rahatsızlık vermedi ama 5-6 saat oyun oynayacaklar için sorun olabilir mi bilmiyorum.
    Bu arada fanlı laptop standıyla oyun oynarken sol taraftaki ısınma oldukça azalıyor hardcore oyuncular için böyle birşey düşünülebilir.
    Sıcaklık değerlerini everesten print screen almayı unuttum
    ama işlemci ısısı 15 dk sonra 85 dereceydi
    Şimdi Crysis2 den FPS değerleri

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.