Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
12
Favori
143.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dv5 1002 et kullanıyorum bilgisayara format atmak istiyorumda bilgisayar modellerinin bazılarında usb üzerinde format atılmıyor buna bu seri bilgisayarda dahil mi format attırmaya götürdüğümde olmamıştı usb üzerinden ilk kez format atmayı deneyeceğim için yanlış bir şey yapmayalım diyorum dvd-romda bozulduğu için dvd üsütünden atma şansımda yok usb üzerinden atılabiliyorsa nasıl atılır bir bilginiz varsa yazarsanız makbule geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: nobu

arkadaşlar dv5 1002 et kullanıyorum bilgisayara format atmak istiyorumda bilgisayar modellerinin bazılarında usb üzerinde format atılmıyor buna bu seri bilgisayarda dahil mi format attırmaya götürdüğümde olmamıştı usb üzerinden ilk kez format atmayı deneyeceğim için yanlış bir şey yapmayalım diyorum dvd-romda bozulduğu için dvd üsütünden atma şansımda yok usb üzerinden atılabiliyorsa nasıl atılır bir bilginiz varsa yazarsanız makbule geçer

hocam ilk önce usb ye Windows 7 USB DVD Download Tool programı ile işletim sistemini yazdıracaksın sonra biostan bilgisayarı usbden başkatıcaksın usb en az 8 gb olmalı 4 gbda olmuyor gerisi normal kurulum hocam benimde bir sorum var 9600m gt ile lol oynayabiliyormusunuz
  • Konuyu hortlatayım.

DV5 1040et min son hali. Sabit disk -> SSD, wireless N -> wireless AC 867mbps ve ram lar -> cl5 DDR2 800 ram le değiştirldi. Değişmeyen işlemci ve ekran kaldı. Onları da değiştirmeye değmez. Dizüstüm bu haliyle ihtiyacımı görüyor. İlk fırsatta bir Monster alacağım.

SSD yi Vatan Computer den, diğer ikisini Ebay'den aldım. Sata3 read/write 500MB-500MB SSD sata2 hızında kullanılıyor malesef.

Hemen hatırlatayım. Wireless AC pcie kart kullanmak için whitelist biosu yüklemelisiniz. 3. bir anteni alıp ekran içine yerleştirirseniz (youtube dan bakabilirsiniz) 1.300mbps wireless AC kart takabilirsiniz. Ben 3. antenle uğraşmak istemedim. Intel Wireless-AC 7260 ile resimde görüldüğü gibi 867mbps bağlantı kurabiliyorum. Routerım Netgear R6250 Wireless AC.

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ
     HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ  HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahbecan -- 9 Aralık 2015; 23:40:21 >

• Konuya bir bakayım, kimler var kimler yok dedim, hala kullanan varsa ne güzel :)

Güzel olmuş hocam. Ben de 2012'de Sandisk Extreme sata3 SSD takmıştım, daha öncesinde rami 4'e çıkarmıştım. Orjinal win10 ile paşa paşa kullanıyorum hala.
    Bir ara ekran kartına overclock ve işlemciye de undervolt yapmıştım, ancak şuanda standart ayarlarda kullanıyorum.
    Tabiki yine zamanında incelemesini yapmış olduğum Zalman soğutucuyla kullanıyorum dizüstü kaloriferimizi :))http://forum.donanimhaber.com/m_36986795/tm.htm

Uzunca bir süredir parmakizi okuyucuyu kullanamıyordum uygun sürücüyü ve programı bulamadığım için, win10'dan sonra araştırarak buldum ve yükledim,
    Parmakizi okuyucum da çalışıyor, lakin eskisi gibi tüm web sitelerinde parmak okutarak login olamıyorum, login ekranı olmadığını söylüyor google chrome'dan girdiğim sitelerde.
    Sadece laptop açılışında şifreleme yöntemi olarak kullanabilmiş oldum.
    Parmakizi okuyucu ile ilgili problem yaşayan varsa bilgilendirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Konuya bir bakayım, kimler var kimler yok dedim, hala kullanan varsa ne güzel :)

Güzel olmuş hocam. Ben de 2012'de Sandisk Extreme sata3 SSD takmıştım, daha öncesinde rami 4'e çıkarmıştım. Orjinal win10 ile paşa paşa kullanıyorum hala.
    Bir ara ekran kartına overclock ve işlemciye de undervolt yapmıştım, ancak şuanda standart ayarlarda kullanıyorum.
    Tabiki yine zamanında incelemesini yapmış olduğum Zalman soğutucuyla kullanıyorum dizüstü kaloriferimizi :))http://forum.donanimhaber.com/m_36986795/tm.htm

Uzunca bir süredir parmakizi okuyucuyu kullanamıyordum uygun sürücüyü ve programı bulamadığım için, win10'dan sonra araştırarak buldum ve yükledim,
    Parmakizi okuyucum da çalışıyor, lakin eskisi gibi tüm web sitelerinde parmak okutarak login olamıyorum, login ekranı olmadığını söylüyor google chrome'dan girdiğim sitelerde.
    Sadece laptop açılışında şifreleme yöntemi olarak kullanabilmiş oldum.
    Parmakizi okuyucu ile ilgili problem yaşayan varsa bilgilendirebilirim.

hala kullanıyorum inatla :) istediğim oyunları rahatça oynayabiliyorum. bazı güncellemeler yaptım ama: işlemciyi p8400 den T9600 e çıkardım ram i 4 gb 800 mhz yaptım wd nin 500 gb cavair black hdd sini taktım ve win 10 pro yükledim. şu an çok memnunum.

yapmayı düşündüğüm diğer değişiklikler ise wireless kartını değiştirmek daha iyi bir modelle ve belki bir ssd.

• İşlemci değişikliği güzel olmuştur. Ben hala P8400 ile kullanıyorum, oyun oynamıyorum bilgisayarda, ssd de var zaten, dolayısıyla windows işlemlerinde son derece başarılı durumda cihaz.
  • aslında qx9300 ile değiştirmek istiyorum ama destekleyip desteklemediğine emin değilim bios un.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sta1ker

aslında qx9300 ile değiştirmek istiyorum ama destekleyip desteklemediğine emin değilim bios un.

takılsa çok güzel olur aslında ama sanırsam desteklemiyor, desteklese dahil pc açılsa dahi bizim soğutma tasarımına uymuyor. qx9300 üzerinde iki işlemci çekirdeği var, bizim soğutmanın bakır yüzeyi o kadar geniş değil. En iyi upgrade şuanlık t9600 gibi duruyor, en ucuz ve en hızlı.
  • Arkadaşlar konunun hala aktif olmasını görmek hem ilginç hem güzel Cidden bu kadar sıkıntılı laptobu pes etmeyip sorunların üzerine üzerine gidip kullanmanız çok gurur verici. İlk araştırmalarımda 2008-2009'da yazılanlar genelde ısınma sorunu ile çoğu kişi laptoplarını geri iade etmiş yada 12xx serisine ile değiştirmişler. Bende aranıza geçen nisanda (2016 nisan) katıldım sayılır. Bir akrabamın yeni laptoba geçişi ile bunu bana devretti. Şuana kadar üzerine çıkma t7700 işlemci 4 gb ddr2 ram ve 80 gb diskten 320 gb diske terfi ettirdim. Şuanlık benim açımdan sorun cs go oynadığımdan, CPU çok fena sömürüyor, gpu kullanılamıyor bu yüzden t9600 sipariş ettim aliexpresten bakalım nasıl olucak. Meraklı arkadaşlar için değiştirme videosu ve performans testi videosu çekebilirim.
    Şimdi size bu laptobun en baş belası sorunu olan ısınma sorununu nasıl halledebilirsiniz ondan bahsedeyim biraz. Ben bu laptobu ilk aldığımda işlemci ve gpu 95-90 civarı felan geziyordu şuan ikiside sanırsam 76 dereceyi geçmiyor. Peki nasıl sorunu çözdüm ? ilk başta laptobu bir söktüm, ne yazıkki bizim akıllı HP ekran kartı ile soğutma arasını thermal ped ile doldurmuş. Cidden süper bir fikir, ısı iletimi az olsun tabi cnm ne olacak ? Neyse ben hafifçe aradaki boşluk kapansın diye gpu yüzeyi ile paralel olacak biçimde soğutma bloğunu büktüm ve araya boşluk kalmasın diye genede fazla macun sıktımda, dışarı taştı gereksiz kısım tabi. Ama sorun olmaz macun iletken değildir. Bu halde arka kısım havada kalacak şekilde ayakta koydum 85 dereceyi geçmiyordu artık. Ama gene fazla arkadaşlar. Sökerken de dikkatimi çeken esas nokta fanın hava vakumlayıcağı yerin yarısının kapalı olmasıydı. Sonra youtubeda gördüğüm
    https://www.youtube.com/watch?v=KuFsO5tKtF4 şu videodan esinlenerek bir mod yaptım. Sonuç ortada, ciddi bir iyileşme vardı artık ızgaradan hava daha hızlı çıkıyordu ve fan tam olarak son sürati görmüyordu. Eğer arkayı yükseltecek ayak veya alta soğutma koyarsam, cpu ve gpu 76 dereceyi artık kesin geçmiyor. Birde ayrıyetten sanırsam kuzey köprüğü aşağı resimdeki onun üzerine de çıkma soğutma bloğu yerleştirdim ve daha serin çalışıyor o chipte artık. Tabi oyun oynamayın oynayın tavsiyem başarabiliyorsanız bu modu yapın farkı görüceksiniz.
    Birde bu tavsiyem oyun oynayan arkadaşlara. Ben genede bu laptobu arkadaşlarda yada tatilde cs go oynamak için kullanıyorum. Cs go fena bir şekilde cpu sömüren bir oyun. Baya uzun süre anlık drop sorunları çektim ve çözümü sonunda buldum. Sorun işlemcinin güç tasarrufu yada ısı anında kendini stoplamasından oluyor. Buna C6 state deniyor. Peki bunu nasıl kapatıcağın, custom Insyde Bios ile. Her laptop için özel tabide benzeri modellerde sorun olmuyor ben attım ama nerden buldum hatılamıyorum c6 state kapadım, takılmalar azaldı ama gene işlemci yetersiz geliyor bu yüzden t9600 günceliyorum bakalım ne olacak ?
    Uyarıyım hala kullananlar varsa dikkatli olmakta yarar var. Özellikde amd modelini kullananlar yatsın kalksın dua etsinler en çok bozulanlar onalar ısıdan dolayı. Geçen yedek parça niyetine aldım Hp DV5 1110et amd işlemcili modeli. 60 tl aldım ama meraktan bir anakartı fırınladım sonuç artık iki tane başımın belası DV5 var. bakalım amd model nereye kadar dayanacak ama önümüzdeki günlerde onada soğutma modu yapıcağım, cpu ve chipset aşırı ısınıyor. Birde bozulan arkadaşlar varsa görüntü yok dikey çizgi felan, chipset ve gpu arızası kesinse bi 200 derecede 10 dk salın fırına, bi daha bozulursa ısıyı gittikçe yükseltin.

Birde modların resimleri :
     HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ

not soldaki kasa amd model sağdaki kasa intellı 1010et modeli. Soldaki kasanın yamulma nedeni şaç kurutma makinesi oraya hiç girmiyelim o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

quote:

Orijinalden alıntı: Sta1ker

aslında qx9300 ile değiştirmek istiyorum ama destekleyip desteklemediğine emin değilim bios un.

takılsa çok güzel olur aslında ama sanırsam desteklemiyor, desteklese dahil pc açılsa dahi bizim soğutma tasarımına uymuyor. qx9300 üzerinde iki işlemci çekirdeği var, bizim soğutmanın bakır yüzeyi o kadar geniş değil. En iyi upgrade şuanlık t9600 gibi duruyor, en ucuz ve en hızlı.

t9600 ile güncelledim performans konusunda çok memnunum. 9600m gt ye de hız aşırtma yaptım bir miktar. ısınma çok fazlaydı p8400 ile kullanırken daha da fazla şimdi ama hala kapanmıyor sıcaklık yüzünden. :)

• Ram yükseltme, flex kablo ve klavye değişimi ve yakın zamanda fan değişimi ile 8 yılı bitirdim dv5 1020et ile :)
  • Arkadaşlar T9600 işlemci almak istiyorum lakin ısınma problemi yaşar mıyım ? Bazı arkadaşlar fazla ısınıyor sıkıntı çıkıyor demişler, nedir tecrübeleriniz ?
  • HORTLADIK. 28 ARALIK 2008 DE Aldığım hp dv5 1130 et. hala canavar gibi :D
    monster mı alsam yoksa üzerinde biraz modifiye mi yapsam bilemedim.
    2 tane pil eskittim. Orjinal adaptörü 2 yılda ömrünü tamamladı, daha sonra aldığım fps marka adaptör hala taş gibi :)
    win7 ile kullanıyorum , ama şu sıralar anakart pili de ömrünü tamamlamış gibi. işin kötü tarafı hp dv serisi sökülmesi sıkıntılı olanlardan. Parçaların max. konumndakilerle değiştirilmesi hususunda hangilerine el atabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasindemirbag90

HORTLADIK. 28 ARALIK 2008 DE Aldığım hp dv5 1130 et. hala canavar gibi :D
    monster mı alsam yoksa üzerinde biraz modifiye mi yapsam bilemedim.
    2 tane pil eskittim. Orjinal adaptörü 2 yılda ömrünü tamamladı, daha sonra aldığım fps marka adaptör hala taş gibi :)
    win7 ile kullanıyorum , ama şu sıralar anakart pili de ömrünü tamamlamış gibi. işin kötü tarafı hp dv serisi sökülmesi sıkıntılı olanlardan. Parçaların max. konumndakilerle değiştirilmesi hususunda hangilerine el atabilirim?

Sanırsam bu konuyu en iyi hortlatanlardanım neyse sizin için en iyi güncelleme ram, işlemci ve ssd şeklinde olucak. Laptop sata 2 desteklediğinden piyasadaki en kötü ile en iyi arasındaki farkı çok anlamasınız. Kapisete ihtiyacınıza göre bi ssd alın. En az 120 gb olursa windows ve programlar için iyi olucaktır. Eğer 3 gb ram de iseniz, büyük ihtimalle 2 gb ram 800 mhz'dir, bi tane 2 gb 800 mhz 25 tl maks bulabilirsiniz ikinci el. İşlemci ise en iyi değil ama, f/p aliexpressten t9600 alabilirsiniz. Isınması artıcaktır ama performansta artar. Eğer çok rahatsız olmazsanız 3-4 üst yorumda benim yaptığım küçük bi mod var, onu yaparak ve arka kısmı hafif 2-3 cm havada bırakarak 10 derceye yakın sıcaklık artışı sağlayabilirsiniz.
    Benimde sanırsam bu laptop kurtuluşum yok, iki tane dv5 sattım maddi ihtiyaçtan, arkadaşın biri evde çöpe döndü al kullanırsın diye hp dv5 1010et verdi malum bi 6-7 sonra yurt dışına üni okumaya gideceğim ve dizüstü pc lazım olucak. Bir fiyatlara bakım dedim ve 2500 tl altı adam akıllı bir şey yok. O yüzden şimdilik hp dv5 + ps4 kombinasyonu ile devam . Eğer elinizde şaka maka bu laptop var, cidden çöpe atmayın. Ofis ve net amaçlı bu laptoplar hala ölmedi. 4 gb ram ssd ve win 10 upgrade ile şuan piyasadıki core i3 celeron pentium laptopları çok çok yakın performanslar alırsınız. Hatta ssd ile sollarsınız

• hp dv5 serisi orjinal adaptör yani sarj aleti arıyorum arkadaşlar.hatta varsa 2 gb ram de alabilirim.
  • Bende de dv 5 1272et var hala kullaniyorum.

bir ara ssd almayi düşündüm.

8 yila yaklasti hala canavar gibi calisiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdaki ilk mesajımla konuyu hortlatmış olayım.

Herkese merhaba. Elimde uzun zamandır kenara atmış olduğum DV5-1245et modeli var. Elden geçirip Media PC olarak kullanmaya karar verdim. Bir adet Seagate 7200rpm HDD ve Logitech K400 plus All in One klavye aldım. Fanı temizleyip işlemciye termik macun sürmek için aleti parçalamak yerine de uygun fiyata bir notebook soğutucu aldım. Sormak istediğim sorular şu şekilde:

-WiFi hızını yükseltmek için hangi modülü tavsiye edersiniz?
    -Notebook'un bataryası ölmüş durumda, yeni bir tane almak istiyorum. Güvenilir bir yan sanayi bataryayı nereden bulabilirim?
    -Son olarak işlemci yükseltmesini tavsiye eder misiniz? Cevap evetse daha iyi soğutma için fanı da yenilemeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5p1tf1r3 -- 13 Nisan 2017; 0:42:57 >
  • kasası saglam ama kendi calismayan kullanmadiginiz dv5 cihazınız varsa talibim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar ,

zamanında sıcaklıktan elleri nasır olanlardanım bende :) yaklaşık 8 yıl oldu 1210 et ile beraberim , uzun zamandır kafamda hobi amaçlı upgrade etmek var bu emektarı o yüzden buradayım.. Laptopu pek çok defa parça pinçik edip tekrar toplamışlığım var o yüzden zorlanacağımı düşünmüyorum.. Hiç dokunmadığım Orjinal sistemi windows 10 da kullanıyorum fakat artık internette gezinirken bile intel t3400 cpu acayip zorlanmaya başladı o yüzden ilk cpu dan başlıyayım diyorum. Tecrübeli olan arkadaşlardan tavsiyeler almaktan mutluluk duyarım.

Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Elimde BIOS güncellerken eletrik kesilmesi nedeniyle brick olmuş bir DV5 1220et var. Parça parça yada komple satma niyetim var. İhtiyacı olan varsa PM.

İşlemci P8400
    Ekran Kartı 9600M GT
    Ram 3 GB (2+1)
    HDD 320 GB
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.