Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
12
Favori
143.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dv5 cihaza ssd takıp, hdd yi de hdd caddy ile optik okuyucu yerine takan ve kullanan var mı acaba?
  • dv5 1240 et ana kart elinde olan varsa alabilirim.
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık 9 senedir hp pavilion dv5 1225et model bilgisayarımı zevkle kullanıyorum. Bol miktarda upgrade yaptım. ve çok memnunum. Konu hortladığı için cevap vermek istedim aynı zamanda sorularımda var.

ilk olarak işlemcimi değiştirdim. Orjinal olarak aldığımda Intel core 2 duo T6400 işlemciye sahipti. Şu an ise Intel core 2 extreme X9100 le birlikte çalışıyor ve gayet memnunum ısı değerleri 80 dereceden yukarı çıkmıyor. Aynı zamanda bilgisayarı ilk aldığımda üzerinde 2GB (1+1) 800MHz Elpida marka ram ile gelmişti. Şuan ise Crucial 8GB (4+4) ram ile çalışıyor. Aynı zamanda 120GB WD marka bir ssd ile güçlendirdim. Bilgisayar 40sn civarında açılıyor. DVD yi iptal edip yerine 5400 rpm hızında seagate 1TB harddisk taktım. Performansından gayet memnunum bütün bileşenlerin. Ancak wireless kartı çok sorun çıkartıyor öncelikle çok yavaş değiştirmek istedim ve intel 7260hmw model bir kart aldım ancak eski ağ kartı daha büyük ve yeni kartı bu yüzden takamıyotum (civata yerleri uymuyor) eğer bunun için bir aparat varsa söylerseniz çok mutlu olurum. Bilgisayarımdan çok memnunum. İyi günler dilerim.

• selam, evet bunun için aparat mevcut fakat temin etmen oldukça güç. Malum çin sitelerinden araştırdığımda bulamadım. Yanlış hatırlamıyorsam aparat yerine bu kartın büyük versiyonlarıda mevcut direk öyle alabilirsin. Crucial 4+4 ramlerin 800 mhz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSEBZUTO -- 22 Ocak 2018; 9:37:22 >
  • 1272et serinin en son modeli olan emaktar pc anakart bozuldu. 400 TL onarım bedeli cıkardılar bende yaptırmaktan vazgectim.

Yeni bir pc aldım yerine. Bu serinin kasa kalitesi şuan hiç bir yeni modellerde bulumuyor.

HP Yeni modellerde resmen klavye tuşlarında cuvallamış. Özellikle enter tuşu ve aşağı yukarı yön tuşları berbat.

Hala alışamadım klavyeye. hp pavilion 15 au114nt kullanıyorum. DV5 Sersinin fan sesine alışmıştık yeni modelde fan sesi cıkmıyor. :D
  • HSEBZUTO H kullanıcısına yanıt
    Evet 800 MHz ramler. Umarım bu yaz bütçemi toparlayabilirsem ekstra olarak e-gpu şeklinde GTX960 4GB ekran kartı takmayı düşünüyorum. Yalnız bir önceki yazımda belirttiğim gibi hala wireless card sorunum var çok yavaş eğer aparat yada büyük modelini bulursanız linkini atabilir misiniz? Herkese iyi günler çok teşekkürler.
  • DV5 1020 ET model bilgisayarımın wifi kartında problem var. Bu wifi kartı yerine alabileceğim uyumlu wifi kartı bilen varsa yazarsa sevinirim. Üzerindeki kart İntel Wifi Link 5100 AGN. Aynı yuvaya uyacak bir kart arıyorum.
  • wasp1er W kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com/gp/product/B007VXJ9IS?ie=UTF8&linkCode=as2&camp=1634&creative=6738&tag=pape03-20&creativeASIN=B007VXJ9IS

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ

Merhaba, bu tarz bir adaptör işinizi görmeli diye düşünüyorum. Çok daha farklı bir problem varsa resimlerini çekip paylaşın, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• bir senedir hpdv5 pc yatıyor.ekrankartı arızası verdi.yaptırayım mı yoksa öyle satayım mı hdd ve adaptoru yok.
  • idris-tolar kullanıcısına yanıt
    Dv5 1240 vardı anakart arızalı, çinden 200 tl ana kart aldım, Türkiye'den 100 tl ye batarya aldım, 50 tl de T9400 işlemci upgrade yaptım.
    Şimdi canavar gibi oldu. Bu kasa kalitesi çok iyi.
    Bozulunca bende hp 15 ay 102nt almıştım. Ama onu kullanmak gelmiyor içindem. Gözüm hep eski emektar da :)
  • Bu seriye batarya alıp memnun kalan var mı acaba? Varsa nereden aldığınızı bilmek isterim.
  • Cemented kullanıcısına yanıt
    Siz nereden aldınız acaba? Memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemented

Dv5 1240 vardı anakart arızalı, çinden 200 tl ana kart aldım, Türkiye'den 100 tl ye batarya aldım, 50 tl de T9400 işlemci upgrade yaptım.
    Şimdi canavar gibi oldu. Bu kasa kalitesi çok iyi.
    Bozulunca bende hp 15 ay 102nt almıştım. Ama onu kullanmak gelmiyor içindem. Gözüm hep eski emektar da :)
    1272 et emekli oldu benim. Anakart bozulunca yaptırmadım. 15 au117 çok beğendim eskiyi artık kullanmak içimden gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SvlyMmt

Siz nereden aldınız acaba? Memnun musunuz?
    N11 den aldım ama çok memnun kalmadım. Batarya kalibrasyonunda sorun var
    HP Pavilion dv5-1200, dv5-1300 Notebook Batarya - Pil (Pars 133,90 TL yerine 103,90 TL
    https://urun.n11.com/batarya-pil/hp-pavilion-dv5-1200-dv5-1300-notebook-batarya-pil-pars-P311873930
  • Konuyu tekrar hortlatıyorum ama bu kadar update sonrası wirelless card problemine takıldım elinde dv5 1225 et için bios mod olan yada link olan varsa gönderirse çok sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

bir senedir hpdv5 pc yatıyor.ekrankartı arızası verdi.yaptırayım mı yoksa öyle satayım mı hdd ve adaptoru yok.
    ihtiyacı olan yada bozuk hp dv5 olan varsa mesaj atsın
  • Merhaba arkadaşlar, konuyu canlandırmak adına bir mesajda ben atayım, Ocak 2009 da almış olduğum Hp pavilion dv5 1130et cihazımı şuan itibariyle hala kullanmaktayım. 11 yılı beraber tamamladık. Şahsen kopamıyorum. 1 tane orjinal batarya ile orjinal adaptör eskittim. 1 tane de muadil batarya ve adaptör eskittim. şuan 3. adaptörle ve ölmüş piillle kullanıyorum sabit kullandığım için alıştım artık. 2016 yazında cihaza takviye olarak crucial marka 250 gb SSD taktım ve hızlandırdım bu benı 4 sene daha idare etti. 1 tb harddiskide DVD RW yerine taktim. zaten çok fazla DVD kullanmıyorum onuda harici olarak usb ile bağlıyorum. Cihazın ısınma sorunu var, hiç altını tamamen açamadım vidalar yalama olduğundan fanı hiç temizleyemedm ama hiç bir zamanda kendini isittiği için kapanmadı. Açıkçası gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum. bir 4 5 seneöncesine kadar oyunları oynayabiliyordum. ama daha sonrasındaa çıkan oyunları oynayamadım. onuda xbox one x alarak çözdüm. Ram konusunu da çözersem 3 gb ram var artırırsam daha iyi olabilir. Elinde 2 gb ve üstü ddr2 ramı olan var mı bilgisayara takmak için?

• Elimde 2gb ram olması lazim ankaradaysan haberleşelim temizlerim bilgisayarı rahatlıkla kullanabilirsin hem benimkinide denersin beğenirsen aynı ifadeleri yapariz sana kalmış
  • Elimde 2gb ram olması lazim ankaradaysan haberleşelim temizlerim bilgisayarı rahatlıkla kullanabilirsin hem benimkinide denersin beğenirsen aynı ifadeleri yapariz sana kalmış
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.