Şimdi Ara

Hp Pavilion DV2190ea, Bu olayı bulup çözene helal olsun. Firmwire Update?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim Hp Pavilion Dv2190 Modelinde Notebook var. Fakat son zamanlarda hangi dvd cd sini taktıysam içi dolu olmasına rağmen dvd cd lerinin içini boş göstermektedir. Bende firmwire güncelleştirmesi yapayım dedim ama ne mümkün...Yer Gök Firmwire aradım ama sonunda pes ettim. Bana bu DVDWR nin Firmwiresini bulacak bir babayiğit varmıdır allah aşkına sıyırmak üzereyim :) kıracam yoksa bu aleti :D

Notebook Model : Hp Pavilion DV2190ea
    DVD WR Model : Sony DVDWR DW-G521A

Aramadığım hiç bir yer kalmadı. 1 haftadır uğraşıyorum..Bulana valla helal olsun diyeceğim..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Baktım ama bulamadım, pek şansın yok..
  • bende bulamadım kardeş ama firm vare upload programı indir falan o bulur donanıma uygun bişeyler belki
  • şimdi benim anlamadığım bu dvdwr ve laptoptan bir çok herkeste var + herkesin başına gelecek bir olay...hayret verici bir olay..nasıl olurda böyle bir cihazın ve ürünün firmwire updatesini koymazlar anlamıyorum. şimdi herkesin dvd cd leri boş gözükecek..
  • dvd de sorun olabilir okumuyosa

firmware bu sorunu çözeceğini sanmıyorum

servis yolu görünüyor
  • dvd wr sürücü tüm cd leri okuyor..okumamazlık yapmıyor..bazı dvd cd lerinide okuyor okumamazlık yapmıyor..ama gel görelimki bazı dvd cd leri varki okumuyor içi dolu olsa bile..marka marka değişik değişik çeşitlerde denedim hiç okumadı.
    dvd nin okuma gözünde hiç bir problemi yok. bu iş kesin firmwire ile alakalı diye düşünüyorum..
  • arkadaşlar aranızda firmwire dvd uzmanı yokmudur? o kadar programcı arkadaşlar var bi kod yazıverseler şu garibe ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TURNAM

Arkadaşlar benim Hp Pavilion Dv2190 Modelinde Notebook var. Fakat son zamanlarda hangi dvd cd sini taktıysam içi dolu olmasına rağmen dvd cd lerinin içini boş göstermektedir. Bende firmwire güncelleştirmesi yapayım dedim ama ne mümkün...Yer Gök Firmwire aradım ama sonunda pes ettim. Bana bu DVDWR nin Firmwiresini bulacak bir babayiğit varmıdır allah aşkına sıyırmak üzereyim :) kıracam yoksa bu aleti :D

Notebook Model : Hp Pavilion DV2190ea
    DVD WR Model : Sony DVDWR DW-G521A

Aramadığım hiç bir yer kalmadı. 1 haftadır uğraşıyorum..Bulana valla helal olsun diyeceğim..

Arkadasim elimde bir fm var ancak hic bir sorumluluk kabul etmem... Sen yüklersin, yani en azindan yüklemeyi denersin:
    diyelim yeni FW yi kurdun bu da kesin cozüm olmayabilir: once sen bunu bir kabullen...
    zaten sürümden dolayi cakisma olursa yükleyemezsin... Linkleri verecegim buraya bunlari denersin....

FirmWARE_1

FirmWARE_2

DVD Bölge Resetleyicisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met.nar -- 11 Aralık 2007; 3:10:36 >

• metinardicli arkadaşım çok tşk ederim benim için aramış bulmuşsunuz. akşama hemen deneyeceğim sonucu buraya yazacağım. umarım iyi sonuç alabilirim..
  • Firmwire1 i GYS4WIN.EXE çalıştırdım no support drive detect diyip hata verdi.
    Firmwire2 i çalıştırdım SOFOPD-01188104-UN.exe oda hata verdi drive detect no drive diye.
    DVD bölge resetleyicisi ile resetledim. Sorun halen devam etmektedir. DVD cdlerin bazıları dolu, bazılarını boş göstermektedir.
  • sony firması nasıl olurda bu dvdwr için firmwire çıkarmaz hayret bir olay. şaşırtıcı..
  • dvd cd si diye bir şey yok. DVD ve CD ayrı teknolojiler. Kısaca DVD diyebilirsin, doğrusu budur.
  • aynı problem bendede başladı.. varmı arkadaşlar bir çözüm bulabilen ??
  • ben geçici bir çözüm buldum. AnyDVD diye bir program yükledim ve okumayan dvd leri okumaya başladı..ne iştir anlamadım :)
  • nasıl okumaya başladı ya bende hiçbişeyi okumuyor
  • valla bende anlamadım ne oldu ama yükledim o programda seçenek felan var bir iki yeri işaretledim felan derken baktım okumaya başladı fakat bugun tekrar bir deneme yaptım elimdeki 3 cd yi okumuyordu şimdi 1 tanesini okumadı 2 tanesini okudu...enterasan valla..
  • yok bu yine bozuldu :) programda işe yaramiyii yau nerde bunun firmwiremidir nedir off off
  • laptopu servise yolladım. ekranı,bataryayı,dvd yi değiştirttim 15-20 gün civarı sürdü şimdi sorun kalmadı şükür :)
  • Hortlatmayın şu başlıkları lütfen...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.