Şimdi Ara

HP Pavilion 15 Power (i7 7700HQ, GTX 1050) inceleme ve Kullanıcıları ana konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
3
Favori
21.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

Youtube kanalı benim, abone olursan sevirim
    Ben zaten yardım etmeyi seven bir yapıdayım o nedenle işinize yaraması zaten çok hoşuma gitti.

Alıntıları Göster
    helal.
    ,
    sizler gibi insanlara ihtiyaç var.
    .
    bilgisini paylaşan. kutlarım

• Arkadaşlar merhaba, ben de bu laptoptan yakın zaman önce edindim. Ancak oyun denemelerimde CPU'nun 96 dereceye ve GPU'nun da 88 derecelere ulaştığını gördüm. (Hem de birkaç dakikalık oyun sürelerinde.)

Termal macun yenilenmesi konusuna en kısa sürede bakacağım, ancak yine de bu cihazla kullanılabilecek tavsiye edeceğiniz bir soğutucu var mı? Konu içerisinde arama yaptım sadece TX Red Alert gördüm, onda da HB yorumlarında olumsuz bazılarına da denk geldiğimden arada kaldım.

Bilgiler için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-GeN

Arkadaşlar merhaba, ben de bu laptoptan yakın zaman önce edindim. Ancak oyun denemelerimde CPU'nun 96 dereceye ve GPU'nun da 88 derecelere ulaştığını gördüm. (Hem de birkaç dakikalık oyun sürelerinde.)

Termal macun yenilenmesi konusuna en kısa sürede bakacağım, ancak yine de bu cihazla kullanılabilecek tavsiye edeceğiniz bir soğutucu var mı? Konu içerisinde arama yaptım sadece TX Red Alert gördüm, onda da HB yorumlarında olumsuz bazılarına da denk geldiğimden arada kaldım.

Bilgiler için teşekkürler...
    zamanında hadron almıştım 30tl ye ve oldukça iyi iş çıkardı. Zaten bakımlarını yaptığınız sürece makinenin ısısı kontrol altında. Ben konuyu açtığım günden beri notebook'u kullanıyorum ve 90 derece civarlarını bir kere görmüşümdür. Çok uçuk kaçık olmasa da orta seviye standlı bir soğutucu işinizi görür diye düşünüyorum.

• selamlar herkese, 9 senelik dizüstü bilgisayarımı değiştireceğim, bu bilgisayar tasarımı olsun fiyatıyla olsun bayağı hoşuma gitti. alırken dikkat et diyebileceğiniz konular var mı? nelere dikkat etmem lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subtract

selamlar herkese, 9 senelik dizüstü bilgisayarımı değiştireceğim, bu bilgisayar tasarımı olsun fiyatıyla olsun bayağı hoşuma gitti. alırken dikkat et diyebileceğiniz konular var mı? nelere dikkat etmem lazım?
    bazıları hdd de ses oluyor demiş. bakın bir. fan seslerini dinleyin vızıltı falan olmasın. Başka pek dikkat edecek bir şey yok.
    yani piksel hatası, ses vesaire zaten bakılacak şeyler.
  • arkadaşlar bu laptopumun ekranında görüntü gidip geliyor.Ekran değişmem lazım.Ancak nereye gitmeliyim?Kadıköyldeki ekran değişimi yapan yerlere mi gideyim yoksa HP teknik servise mi gitmeliyim?Dolandırılma ihtimalim var mı?Yardım ederseniz çok sevinirim.

• merhaba, anakart değişimi yaptıracağım 2700 lira fiyat verildi. işlemci ve gtx 1050 ekran kartı da anakarta entegre olarak tamamen yenileniyor değil mi ? ayrıca anakart arızaları bu modelde kornik mi, tüm bu uğraşa değer mi sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görkem ! -- 30 Ekim 2020; 13:34:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

merhaba, anakart değişimi yaptıracağım 2700 lira fiyat verildi. işlemci ve gtx 1050 ekran kartı da anakarta entegre olarak tamamen yenileniyor değil mi ? ayrıca anakart arızaları bu modelde kornik mi, tüm bu uğraşa değer mi sizce.

Ben anakart arızası ilk defa duydum. Şu anda bu makineden yazıyorum. Konu sahibi de benim. Pc yi aldığım günden beri 6 defa söküp bakım yaptım 3 defa da termal değiştirdim.

Oyun oynuyorsanız sıcak çok önemli bir konu. Yüksek performans bir makine. Dolayısıyla bakımlarını aksatmamak lazım. ben hala çok memnunum. 500gb ssd taktım ve 8gb ram daha ekledim. uçuyor resmen.

• Merhabalar, alır almaz yaptığım M2 SSD güncellemesinden 2 sene sonra çalışırken ses yaptığı için HDD'sini söktüğüm bilgisayarıma, 6 ay aradan sonra bu sefer SATA SSD yükseltmesi yapmak istedim. SSD'yi sipariş ettim geldi, bilgisayarı söktüm ettim velhasıl diski sabit tutan çıtalar tamam ancak anakart ile disk bağlantısını yapan kabloyu bir türlü bulamadım   Ankara'da veya internetten temin edebileceğim bir yer bilen var mı? Şimdiden teşekkürler.

• X-GeN X kullanıcısına yanıt

Ben 2 kere tx red alert aldım,laptopa baya katkısı olan kullanışlı bir cihaz,uzun kullanım sonrası fanlarda motor gibi ses çıkmaya başlıyor,yenilemek gerekebiliyor.. 1 seneye yakın kullandim ben..90 lira civarı almıştım.. şimdi nasıl bilemiyorum.

• Subtract S kullanıcısına yanıt

Laptopu sıfır almış biri olarak,ssd şart.. macunlar kontrol edilmeli(ben ilk macun degisimimde görmüştüm.. fabrika macunu boca etmişti durumu çok kötüydü),laptop soğutucu olursa iyi olabilir, işlemci gücünü %99 a çekersen daha uzun ömürlü ve bakımlı haliyle 80 derecenin üzerine çıkmadan kullanırsın.adaptor kablosunu adaptöre sakın sarma.. kendi içinde dolanıyor.. kötü oluyor,onun dışında göze batan bir durum yok bende.

• Ekran değişimi basittir,kendinde yapabilirsin aslında.. yanlış hatırlamıyorsam 15.6 inç çoğu ekran birbirine uyumlu,ekran kasasını kibarca çıkarıp yeni ekranı takıyorsun.. video da vardı bi sn.. https://www.youtube.com/watch?v=rTXXQ8AVKCk&feature=youtu.be videonun 20.dk sindan sonra durumu görebilirsin kardeşim, piyasada durumu araştır,kendi derdine derman olursun.

• Görkem ! kullanıcısına yanıt

bizim islemci ve ekran kartları onboard(yani anakarta gömülü,tek parça) o sebepten anakart değişimi diyince ekran kartı, işlemci vs de değişmiş oluyor,benim anakartimda sorunlu,kendinden böyle,laptopu elime aldığım zaman çok hassas davranmazsam ekran kayıyor ve laptop donuyor cevap vermiyor,ram slotundan olduğunu düşünüyorum.. laptop çok kaliteli aslında, sanırım üretim hatasına denk geldim.. aldığım yer 'istanbul bilişim' o sebepten korkuyorum bende.. herkesi dolandırıp batan bir şirket,bende sonradan öğrendim.. inanın değer hocam.. yeni laptopu aynı güçte almak istesen 9 10 bin bandinda.. yaptırın derim.. bu arada fiyatı nerden aldınız ?

• beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt

Hala buralardamsn bilmiyorum ama senin olayın çözümüne denk geldim.. Görev çubuğunda pile sağ tıkla, bulunduğun güç modunda gelişmiş güç seçeneklerine tıkla, açılan menüde soğutma kısmı olucak altta " soğutmadan önce işlemci hızı düşür"diye bir opsiyon var orda.. sorununu ordan cozebilirsin Beyoğlu

• quote:

Orijinalden alıntı: boraplay

bizim islemci ve ekran kartları onboard(yani anakarta gömülü,tek parça) o sebepten anakart değişimi diyince ekran kartı, işlemci vs de değişmiş oluyor,benim anakartimda sorunlu,kendinden böyle,laptopu elime aldığım zaman çok hassas davranmazsam ekran kayıyor ve laptop donuyor cevap vermiyor,ram slotundan olduğunu düşünüyorum.. laptop çok kaliteli aslında, sanırım üretim hatasına denk geldim.. aldığım yer 'istanbul bilişim' o sebepten korkuyorum bende.. herkesi dolandırıp batan bir şirket,bende sonradan öğrendim.. inanın değer hocam.. yeni laptopu aynı güçte almak istesen 9 10 bin bandinda.. yaptırın derim.. bu arada fiyatı nerden aldınız ?

yaptırdım zaten hocam. hp müşteri hizmetlerinden aldım fiyatı

• memnun kaldınız mi ? ne kadar sürede yapıldı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: boraplay

Hala buralardamsn bilmiyorum ama senin olayın çözümüne denk geldim.. Görev çubuğunda pile sağ tıkla, bulunduğun güç modunda gelişmiş güç seçeneklerine tıkla, açılan menüde soğutma kısmı olucak altta " soğutmadan önce işlemci hızı düşür"diye bir opsiyon var orda.. sorununu ordan cozebilirsin Beyoğlu

teşekkür ederim.

buralardayım.

etkin seçili orada.

devre dışı mı bırakayım. neyi önerirsin?

• X-GeN X kullanıcısına yanıt

Cooler Master Mastergel pro ya da xigmatek hdt bakın ya da thermal grizzly Kryonaut . Kryonaut>Hdt>Mastergel pro sıralama iyiden kötüye böyle.

Red alert tx sürmek mantıksız bence çünkü değerler berbat. Xigmatek power macun bile ezer geçer o ürünü ya da düz mastergel. Oyun oynamayacaksanız alın red alert tx geçin derim ama demek de istemem pek en kötü xigmatek power alın. Stc 8 var zalman parasına göre değerler mükemmel duruyor araştırın. (w/k 8) Bequiet macun var Alman malı w/k oranı 7 ve arctic mx serilerinden hem üstün hem kıvamı daha başarılı.

https://www.amazon.com.tr/Wipaste-C2-Y%C3%BCksek-Performansl%C4%B1-Termal/dp/B086QY2DN2/ref=pd_day0_5?pd_rd_w=Obrs3&pf_rd_p=358c812e-c972-4842-a7b9-b79c76c6c0ce&pf_rd_r=30FFZQJVQ21MR3WW9GTD&pd_rd_r=50cbec11-7d76-452f-be52-cce94a6e09da&pd_rd_wg=azHPk&pd_rd_i=B086QY2DN2&psc=1

bunu kesinlikle değerlendirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 24 Şubat 2021; 12:39:56 >

• İyi forumlar sormak istediğim bir soru vardı bu modele en uygun termal ped boyutu kaç (mm)olabilir ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.