Şimdi Ara

HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ulaaaa Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
26
Favori
96.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pavilion gaming cb ve bc serileri neyse odur. Bc202 ile aynı cihaz sadece cpu i7
  • Merhaba Hp Omen Dc-0009Nt adlı ürünümün gpu fanında sorun var ürün ayıplı mal diye bire bir aynı ürünle değişti yine aynı sorunla karşı karşıyayım şuan 3. Ayım cihazla gpu fanından sürtme sesi geliyor ve fan pervaneleri alenen rözanans kaymasından üst ve alt kısma sürtüyor yani gürültülü bir cızırtı veriyor aynı ses cihazında gelen arkadaşlar fanınız hiç bir şekilde onarılamayacak hale gelmiştir şimdiden geçmiş olsun bu 3. Hp omen ürünüm daha öncesinde 7700hq işlemcili modelini de kullandım şuan 2. 8750h işlemcili modelimden bahsediyorum ve hepsinde aynı sorunla karşılaştım , tavsiyem kesinlikle bu cihazı almamanız kronik bir fan arızası var en son servise verdiğimde kullanıcı hatası :)) diye garantili ürünüme 800 tl fiyat çıkartılmıştır haberiniz olsun alan almayanı uyarsın diye burdayım , 3 ay bilemedin 6. Ayda gpu fanı bozuluyor.(kesinlikle tek fan değişimi yapmıyorlar zorla ikinci sağlam fanınızı da değiştirmeniz gerek) sıcaklık değerlerine gelicek olursak 8.nesil i7 oc bi işlemci olduğu için otomatik 4 ghz de çalışıyor maks olarak. Aldığım gün cihazın stres teslerini yaptım sıfır bir cihazın işlemci sıcaklı 95 gpu sıcaklığı ise 65-70 arasında seyrediyordu ve 1. Fan 4400 rpm de dönerken 2. Fan 150 rpm de dönüyordu. Ve değerler aynı şuanda fan sürtmesine rağmen. Gpu fanını serviş dışı aynı marka yani foxconn adlı ürünü 800 tl yerine ebay üzerinden resimde eklemiş olduğum gibi seri numarasına bakıp kargo dahil 46 dolara alabilirler . Bu açgözlü servislere bu gibi meblalar tüketiceye hakarettir.
    HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brkaltn77 -- 2 Temmuz 2019; 22:38:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Brkaltn77 B kullanıcısına yanıt
    Ax serisi fanlardan siparis edip deneyin bir de onlar daha iyi sanirsam. Ve ucuz

• Arkadaşlar dc-0010nt modeli için laptop soğutucu arıyorum,tavsiyesi olan belirtebilir mi ?
  • Basketball is my life B kullanıcısına yanıt
    Çubuk vantilatör tanesi 20 ile 45 arası değişiyor pilli 12v enerjili 2 adet al 3. kademede misler gibi kullan.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam bu çubuk dediğiniz odayı soğutmak için olanlardan mı
  • Basketball is my life B kullanıcısına yanıt
    Elde evde plajda kisisel kullanmalı olan. Saywin vantilatör yazın çıkar. Birisi de altina koymak çok kotü demiş sogutucuları. Ben de denemistim ve evet olumsuz sonuc aldim ama bu fanlar gibi adam akillı hava üfleyen sogutucu degildi. Sakın ola ki usb den güç vermeyin.
    Isi sabitliyorlar şahsen pc altinda denedim bosta ise yaradi ama yukte bilmiyorum. Ilk kural arka taraf veya ön taraf yükselti olacak silgi koyun ayaların oraya. Sonra deliklere

• Hocam bayabi vakit geçti ama şu 2.fanı kontrol edebildiniz mi?
    Malum yaz sıcakları yüzünden 97 dereceye çıkıyor işlemci.
  • Demandred D kullanıcısına yanıt
    O fanin tam kontrolü mümkün degil sanirsam. Ama 200 rpm de dönmüyor orasi kesin

• arkadaşlar OMEN 15-DC1011NT modeli nasıldır 9750h 16gb 1tb+256ssd gtx 1660ti 8500tl şu anda
  • HP Omen 15-DC1008NT

https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-dc1008nt-intel-core-i5-9300h-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1650-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6pz46ea-p-HBV00000LVPLC?magaza=GpnTeknoloji&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu bilgisayar nasıldır? Hp'nin teknik servisi hakkinda da bilgim yok

Monster abra a5 v15.2 (8gb ram eklenecek)

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V15-2.html?gclid=EAIaIQobChMIt5LAu-3G4wIVweeyCh2QPgI7EAQYAiABEgJV6PD_BwE

bu iki bilgisayar arasinda kaldim yardimci olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ginflon -- 25 Temmuz 2019; 8:25:9 >

• ginflon kullanıcısına yanıt
    Ben de ikilemde kaldım doğrusu. Ancak Monster'ı düşünmüyorum. Şuan aklımda olanların ikisi de HP.

HP Omen 15-DC1008NT = Link

HP Pavilion 15-BC503NT = Link

Omen 1100 TL daha pahalı ancak artı olarak 16 GB RAM , 7200RPM HDD, Windows 10 Home lisansına sahip. Ve 2 fan çıkışı bulunuyor Omen'de. Youtube'da Omen'in bu modeline ait video göremedim.

Aklımdaki asıl soru ısınma konusu. Omen'in bu konuda diğerinden daha iyi olacağını düşünüyorum. Genel olarak Omen'i çok beğendim ancak dediğim gibi yorum vesayre bulunmadığından karar vermekte de zorlanıyorum. Çünkü bütçe açısından tam sınırda.

• Arkadaşlar sıfır hp omen notebook aldım klavyesinin ışıkları yanmıyor programmı yüklemem lazım. yardım edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Arkadaşlar sıfır hp omen notebook aldım klavyesinin ışıkları yanmıyor programmı yüklemem lazım. yardım edermisiniz.
    fn ve f4 tuşlarına basarsan yanacaktır.

menteşede sorun yaşayan oldu mu hiç ?

aldığımda sağ menteşeden, ekranı çok hafif oynatınca tıkırtı sesler geliyordu sorun etmedim ama yarın dayanamayıp servise götürcem, gevşeklik felan varsa ilerde bişey olur kullanıcı hatası derler
  • Arkadaşlar merhaba ben hp omen an109nt serisinden bir laptop almayı düşünüyorum ama diğer çoğu modelin işlemcisi 2.8 ken bunun 2.2ghz acaba bu bi sorun yaratır mı başka modele yönelmeli miyim

• Hp Omen i5-9300H / 16gb ram / 1tb + 128 gb ssd / 4gb gtx 1650 / win 10 / 60 hz ekran
    VS.
    Acer Nitro 5 i5-9300H / 16gb ram / 512 gb ssd / 4gb gtx 1650 / Free dos / 60 hz ekran

Hp 6100 (480 lira para iadesi hariç) , Acer 6000 lira
    Sizce hangisini almalıyım ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlei

Hp Omen i5-9300H / 16gb ram / 1tb + 128 gb ssd / 4gb gtx 1650 / win 10 / 60 hz ekran
    VS.
    Acer Nitro 5 i5-9300H / 16gb ram / 512 gb ssd / 4gb gtx 1650 / Free dos / 60 hz ekran

Hp 6100 (480 lira para iadesi hariç) , Acer 6000 lira
    Sizce hangisini almalıyım ?
    Açıkçası bende aynı ikilemde kaldım ve HP yi aldım ancak üzülerek söylerim ki stok bitmiş. Beni HP de hdd olması ve nin 7200 olması +128gb ssd cezbetti. Daha doğrusu tasarım açısından beni çok ama çok etkiledi. + olarak ne kadar günümüzde önemli sayılmayıp windows yükleme basit bir işlem olsa da Windows un orjinal gelmesi de cezbetmedi değil.

• kaan907kaan kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam omeni

• quote:

Orijinalden alıntı: Charlei

Aldım hocam omeni
    Ne kadara aldın ben n11 de aynı satıcıdan 6100 e almıştım ?

Birde birbirimizi kaybetmeyelim de şuan bu leptopu alan Kişiler kimbilir nerelerdeler, bir sorun vs olursa birbirinize yardımcı oluruz.

• Charlei kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin omenin linkini atabilir misiniz? Birde şu nasıldır sizcehttps://m.trendyol.com/hp/omen-gaming-17-an104nt-4eu26ea-i5-8300h-16gb-256ssd-1tb-gtx1050-17-3-fhd-p-6857104?boutiqueid=319989&merchantid=105919&gclid=EAIaIQobChMIjYeDkeL_4wIVhpSyCh1etwu4EAQYAiABEgIK3_D_BwE

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.