Şimdi Ara

HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ulaaaa Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
26
Favori
96.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler hp omen 15 dc0020nt model aldım. fakat omen kontrol merkezinde lighting seçeneği yok ..ışıkların rengini değiştiremiyorum.. bu sorun neden kaynaklanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Geçen sene Dell 7577’lerden bu seneye geldim hala kararsızım.

Ama bir karar vereceğim artık ince eleyip sık dokuyorum hocam.

Alıntıları Göster
    Aldiniz mi hocam makina ? Bende yurtdisindan AN136NG modelini aldim ancak turkiye sitesindeki ozellikler ile farklilik gosteriyor.

İ7 8750h
    Gtx 1070 (maxq degil hizli olan)
    17" 120hz gsync (sitede 144 yaziyor)
    16gb 2666mhz ram
    250gb nvme m2 ssd
    1tb 7200rpm hdd biraz nakite sıkısigim dusunurseniz satmayi dusunuyorum. 8 Ay turkiye garantisi mevcut. Bu makina ne kadar eder acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: doganbjk

Aldiniz mi hocam makina ? Bende yurtdisindan AN136NG modelini aldim ancak turkiye sitesindeki ozellikler ile farklilik gosteriyor.

İ7 8750h
    Gtx 1070 (maxq degil hizli olan)
    17" 120hz gsync (sitede 144 yaziyor)
    16gb 2666mhz ram
    250gb nvme m2 ssd
    1tb 7200rpm hdd biraz nakite sıkısigim dusunurseniz satmayi dusunuyorum. 8 Ay turkiye garantisi mevcut. Bu makina ne kadar eder acaba ?

Alıntıları Göster
    Geçen ay aldım hocam sağolun.

• Bu cihazda gsync var mı. Birde ekran kaç hz

• didy54 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde hangi model pc var ekran kartı ney? Memnunmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: SayımOmen

Bu cihazda gsync var mı. Birde ekran kaç hz
    Gtx 1050 modelini almanizi pek onermiyorum 1050 biraz dusuk kalir oyunlarda. Size tavsiyem en dusuk 1060 dusunmeniz. Dusunurseniz Gtx1070 cihazim var istanbuldayim

17.3" 120hz gsync ips ekran
    İ7 8750h
    16gb 2666mhz
    250nvme ssd
    1tb 7200rpm hdd

• quote:

Hocam sizde hangi model pc var ekran kartı ney? Memnunmusunuz?
    Hp omen 17 An136NG 120hz gsync ips ekran ve Gtx 1070 ekran karti.

• doganbjk D kullanıcısına yanıt
    Ağır oyun oynadığınız zaman işlemci kaç derece oluyor. Birde benim omen programımda performans modu yok comfor modu birde all types var.

• quote:

Ağır oyun oynadığınız zaman işlemci kaç derece oluyor. Birde benim omen programımda performans modu yok comfor modu birde all types var.
    Agir oyundan kastiniz pubg bf dir sanirim. Pubg ve bf5 oynarken islemci sicakligi 80-85 derecelerde geziniyor laptoplarda bu degerler normaldir. Yanliz ekran karti en yuksek 67 dereceyi goruyor. Daha once Asus gtx 1060 laptopum vardi 7700hq islemci. Asusta fan ayarlama programi vardi fani en sona aldigimda (5200rpm) islemci 80-85-90 dereceleri goruyordu ekran karti 75-80-85 goruyordu tabi en son fan hizinda. Omen de fan ayari olsa son ayarda eminim cok daha serin calisirdi cunkugozlemledigim kadariyla makinaninbiraz isinmasina izin veriyor ve isindigi an fan ayarini arttirip mudehale ederek isiyi dusuruyor. Core temp programinda islemci 100 max degeri 98 dereceyi gordu diyor ama surekli sabit o derecede calismiyor anlik gordugu an fan hizini arttirip kendi 80 derecelere dusuruyor isiyi Omen.

• doganbjk D kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Pc yi aldıktan sonra herkes ısınma sıkıntısı var diyince çok üzülmüştüm. Bende gtx1050 ve i5 8300h var 15 inç aşda64 programında 15 dk zorladım 63 derecede kaldı ve fanları kendisi otomatik yükseltti. Oyunda 85 i geçirmezse fanlar bence de sıkıntı yok.
    Ben bütçeme göre 1050 li laptop aldım. Beklentim 1-2 yıl high da çoğu oyunu 35 fps de oynamak. 2 yılı geçince ya medium a düşürürüm yada çözünürlüğü 900p ya da 720p yaparım. Sizce mantıklı bir karar vermiş miyim bu cihaz 4 yıl götürür mü?

• quote:

Hocam verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Pc yi aldıktan sonra herkes ısınma sıkıntısı var diyince çok üzülmüştüm. Bende gtx1050 ve i5 8300h var 15 inç aşda64 programında 15 dk zorladım 63 derecede kaldı ve fanları kendisi otomatik yükseltti. Oyunda 85 i geçirmezse fanlar bence de sıkıntı yok.
    Ben bütçeme göre 1050 li laptop aldım. Beklentim 1-2 yıl high da çoğu oyunu 35 fps de oynamak. 2 yılı geçince ya medium a düşürürüm yada çözünürlüğü 900p ya da 720p yaparım. Sizce mantıklı bir karar vermiş miyim bu cihaz 4 yıl götürür mü?
    Donanim olarak birsey diyemem ama hangi laptopu alirsaniz alin sicaklik degerleri ayni yakindir birbirine neticede laptop. Monster 7700hq 1050ti ve asus 7700hq 1060 kullandim suandada 8750h gtx 1070 omen 17 var hepsinde sicakliklar hemen hemen ayniydi. Hepsininde arka kapagini söktüm baktim en iyi sogutma sistemi Omendeydi Asustaki fan cok kucuktu ve bana kalirsa yetersizdi. Ulkemizde Omen serileri gercekten cok pahali. 8000 civarina geldi bana suan turkiyede 14000 civari sanirim.

• Bende de 15-CE002NT modeli bulunmakta. Bazı yorumlarda intel ekran kartı sürücüsünün yüklenemediğinden bahsedilmiş fakat ben ürünümün özelliklerine gerek HP sitesinden gerekse aygıt yöneticisi veya aida64 gibi programlarla baktığımda sadece nvidia olduğu gtx 1060 with max-q design olduğu gözükmekte. Yorumlarda bahsedilen model mi farklı yoksa benim atladığım bir şey mi var?
  • Dc0020NT modelini kullanan arkadaşlar bazı yorumlarda klavye ledleri değişmiyor denmiş 1050 ti modelinde değişiyordu 1050 ile arasında fark mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokan90

Bende de 15-CE002NT modeli bulunmakta. Bazı yorumlarda intel ekran kartı sürücüsünün yüklenemediğinden bahsedilmiş fakat ben ürünümün özelliklerine gerek HP sitesinden gerekse aygıt yöneticisi veya aida64 gibi programlarla baktığımda sadece nvidia olduğu gtx 1060 with max-q design olduğu gözükmekte. Yorumlarda bahsedilen model mi farklı yoksa benim atladığım bir şey mi var?
    Daha onceleri cift ekran kartli modeller vardi onlarda baya problem yasaniyordu. Google ve gunluk kullanimda islemcideki ekran kartini kullanmak icin tasarladilar ama cok sorun yasandi suanki modellerde sadece harici ekran kartlari var. Bu arada cihaziniz 15" sanirim max-q dizayn dedigine gore. Max-q pek belirtmeselerde 17" modellerde bulunanlardan %10 kirpilmis versiyonu. Ben alirken bunu arastirip bizzat 17" aldim direkt olarak agtx 1070 yaziyor goruntu bagdastirici kisminda. Sanirim 15" modellerde sogutmayla alakali alinmis bir onlem bu. Yanliz ne yaptiysam islemciyi dogru duzgun sogutamadim altina standda yaptim hatta islemciye gelen fazla gucude kisitladim cok az farketti 80-85 derecelerde calisiyor. Diger laptopta kullandigim vakum sogutucudan alacagim son care baya farkettirmisti asusta.

• Arkadaslar merhaba laptopta ışık sizmasi sorunundan bahsetmissiniz i7 7. Nesil 1060 lı model mevcut nasil kontrol edebilirim acaba ışık sızmasını

• Dostlar benim OMEN HP 15-CE008NT oyun oynarken cpu'su 97-98 derecelere kadar çıkıyor. Biliyorum i7 yüksek işlemcilerde ısınma normal oluyor ama 97-98 de normal midir acaba? Bu konu içerisinde daha önce çözüm için denemeler yapan vardı. İkinci fan çalışmıyo diyip onu çalıştıran vardı filan. Var mıdır bir çözüm ? Biraz uzak kaldım konuya.

edit : gpu 80 , cpu 97-98'leri gördüğü oluyor.

edit 2 : bu değerlere omen command centerdan bakıyorum.Yanlış olma ihtimali var mıdır ? Başka önereceğiniz program var mı eğer yanlış olabilirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamgee -- 30 Mayıs 2019; 1:31:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamgee

Dostlar benim OMEN HP 15-CE008NT oyun oynarken cpu'su 97-98 derecelere kadar çıkıyor. Biliyorum i7 yüksek işlemcilerde ısınma normal oluyor ama 97-98 de normal midir acaba? Bu konu içerisinde daha önce çözüm için denemeler yapan vardı. İkinci fan çalışmıyo diyip onu çalıştıran vardı filan. Var mıdır bir çözüm ? Biraz uzak kaldım konuya.

edit : gpu 80 , cpu 97-98'leri gördüğü oluyor.

edit 2 : bu değerlere omen command centerdan bakıyorum.Yanlış olma ihtimali var mıdır ? Başka önereceğiniz program var mı eğer yanlış olabilirse
    Omen 17
    8750H gtx 1070 kullaniyorum. Ekran karti 70 dereceyi hic gormedi desem yeridir ama islemci 90-95 derecelerde calisiyor. Sagdaki fan soldaki fana gore daha az calisiyor bunu servisle gorustum sicakliklarin normal oldugunu soylediler. Altina kendim 2 adet egzos fanindan stand yaptim haril haril uflemesine ragmen pek birsey farketmiyor malum havalar isindi artik. Eger sagdaki fanda calisirsa eminim cok guzel soguyacaktir cihaz. Servisin dedigi yardimci fanmis cok sacma geldi bana cunku laptoplarda 2 fanda aktif gorev alir sogutmada.

• Arkadaşlar Merhaba,

Linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum, garanti iade (480 TL) ve kredi kartı kampanyalarıyla bana gelişi hemen hemen 5000TL oluyor.
    https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-dc001nt-intel-core-i5-8300h-8gb1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4mt19ea-p-HBV00000KKTET

Ama bakıyorum 1050Ti çıkalı uzun süre oldu ve i5 9300H'lı işlemciler de yerini almaya başladı.
    Beni 5 yıl üzmeyecek çok amaçlı bir bilgisayar arıyorum açıkçası. Bunu mu alsam yoksa üzerine 1000 - 1500 lira koyup i5 9300 - gtx 1650'li bir MSI'mı alsam çok kararsızım.

Seçim öncesine kadar baskılanan dolarla fiyatlar daha da iner mi acaba, göreceğiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belive or not -- 6 Haziran 2019; 19:2:38 >

• Arkadaşlar merhaba https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-ax209nt-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3rm99ea-pm-HB00000F3L1A

linkteki bilgisayar hakkında bilgisi olan yada kullanan var mı acaba? Fikir verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • Bu bilgisayar için notebook soğutucu önerileriniz nedir? Hangi model daha iyi?
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.