Şimdi Ara

HP iPAQ rw6815 Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.231
Cevap
13
Favori
524.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: racerant

Bu çok sıradan bir yorum olmuş. Asus da edge yok. Edge olmadığı sürece Hp den daha üstün olamaz.

Birinde olan diğerinde yok. Eşit denebilir ancak. Ayrıca tuş takımı sevmeyen biri için HP , tuş takımı kullanmayı seven birisi için Asus daha iyi olabilir.

+1

ek olarak hp'nin pili daha büyük, boyu daha kısa ve stereo hoparlörü var.
  • Hp rw6815 : 1050-1150 Ytl arası değişiyor.

Asus p525 : 1350 YTL (fiyatı STS den aldım)
  • aleti kargoya vermisler valla sasirmadim dersem yalan olur ben daha cok kusura bakmayin elimizde veya stoklarimizda kalmamis cevabi bekliyordum bakalim kutudan ne cikacak cok kotu bir sey ya bu beklemek birkac gun de olsa...hemen kurcalamak istiyor insan gerci pda lere uzak bir insan degilim ama gsm/pda ilk olacak hadi bakalim hayirlisi...insallah vaktim olur da sizleri de bilgilendiririm...selam
  • Valla izlenimlerini merakla bekliyoruz. Sanırım herkez için çok faydalı olacaktır.
  • ne demek teğmenim emir telakki ederim...
    bu arada kargoyu beklemek kadar berbat bir durum olamaz herhalde...
  • ya bu arada simdiden sorayim...bu mesajlara fotograflari nasil ekliyoruz soyle basit bir sekilde bilgilendirebilecek bir arkadas beni buyuk zahmetten kurtarir minnettar kalirim, lazim olacak neticede...
  • Resimlerinihttp://imageshack.us/ adresine girip oraya upload ediyorsun. Uplod işlemi bitince sana değişik formatlarda link verecek. En alt da en yalın olan link işini görecek olan.

Örnek :http://img148.imageshack.us/img148/1977/burhan1ig1.jpg

Bu linki mesajına kopyala. Başına [simage] ve sonunada [/simage] ekle

örnek : [immg]http://img148.imageshack.us/img148/1977/burhan1ig1.jpg[/simage]

(baştaki [immg] [simage] olacak resmi göstermesin diye 2 m koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Aralık 2006; 10:42:22 >

• minnettarim tegmenim sagol...
  • Rica ederim dostum. Birde bir kolaylıktan bahsedeyim. Büyük resimlerini fatoşop vs.. ile küçültmene gerek yok. Orda resimlerini upload ederken "resize image" i seçip yandaki ebatlardan forum ortamı için uygun olan bir tanesini seçip resize edilmiş şekilde upload olmasını sağlarsın.
  • Ben daha çok heycanlandım valla gelsin şu kargo!!!
  • Hocam gayet şık görünüyorda bunun gerisini de görürüz inşallah. Böyle Tutti Frutti kıvamında hergün bir resmini gösterirsen yandık Şaka bi yana hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullan. Yorumlarını bekliyoruz.

Nazar boncuğumuzu da koyalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Aralık 2006; 21:46:37 >

• imageshack beni fitil etti abicim ya hicbirsey yukleyemedim...... bu iki taneden baska, denemeye devam ediyorum, olmazsa link vericem baska yerden sonra imageshacke tekrar yukleriz kusura kalmayin elimden gelen budur...ama alet guzel tek kelime ilewww.deveyuku.com u da boylece test etmis oldum tavsiye olunur...ne yalan soyliyeyim yukarida soyledigim gibi elimizde yok deselerdi sasirmayacaktim cunku bir ara geldi ve heryerde aniden tukendi...

tegmenim cok sagol darisi almak niyetindeki tum arkadaslarin basina

• bkz ilk mesaj...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb2005 -- 9 Aralık 2006; 1:05:43 >
  • ilk yorumlar:

1. kutudan 6815, sarj aleti, usb kablosu, kitapciklar (turkce kullanma klavuzu yok maalesef herhalde ilerleyan gunlerde yayinlarlar), cesitli ulkelerde kullanmak amacli priz uclari, kullanim cd si, stylus, kulaklik (ses ayarli ve stereo), pil ve tasima kilifi (hp logolu ve baya kaliteli, miknatisli) cikti

2. kutu gayet guzel yeterince korunakli, kutu icerigi diger pdaler gibi ancak mesela bir ekran koruyucusu ya da hediye mini sd kart gibi bir sey daha olsa tam olurmus, belki ilerde...

3. kulakligin stereo ve ayarli olmasi gayet guzel, hem telefon hem de mp3 dinlenebiliyor, henuz denemedim denedigim zaman kalitesini de yazayim...

4. turkcell sim kartimi taktim ve telefonu actim, ekran mukemmel goruntu harika, telefon ozelligini denedim arama kalitesi ses, hiz ve temizlik acisindan normal gsmden farksiz, ozellikle ses bana yeterli geldi tabi evde oldugumu da goz onune almak lazim...

5. standart tum programlara sahip,

simdilik izlenimler boyle devami gelecek...

• Hayırlı lsun güle güle kullan. Deneyimlerini paylaşmanı bekliyoruz
  • Hmm yorumlar kulağa hoş geliyor ilerleyen günlerde yorumlarını yine bekleriz.

Bu arada resimler çok iyi ve cihaz çok kibar. Ebat hakkikaten çok iyi.
  • Aşağıdaki yazıyı bu forumda başka bir konu için yazmıştım ama bu konu için daha uygun.
    ===============

Bu cihazın üç ayrı modeli var. HP'nin Türkiye'de sattığı model 6815'te FM radyo yok. Radyo Türkiye'de satılmayan 6818 (WiFi yok) ve 6828 (hem WiFi hem de FM radyo var) modellerinde var sadece.

Bende Qtek S200 var. İki cihazı basitçe karşılaştırdım:
    * S200'ün ekranı birazcık daha büyük (2,8" vs. 2,7")
    * S200 bellek kartı olarak bildik SD kart kullanıyor. 6815 ise miniSD. SD kart fiyat/kapasite olarak daha avantajlı
    * S00'ün Windows Start Menu ve OK tuşları var, 6815'te yok bu tuşlar. Özellikle tek el kullanımında bu tuşların varlığı vazgeçilmez
    * S200'ün desteklediği WiFi standartı hem b hem de g yani 55Mbps hızında çalışabiliyor. 6815'te sadece b var yani 11Mbps
    * S200, 6815'e göre daha ince bir cihaz; ikisini üst üste koyup bakarsanız 6815 tombik bir cihaz
    * S200'ün CPU'su 200MHz'lik çift çekirdekli bir OMAP işlemci. 6815 ise xScale 416Mhz'lik tek çekirdekli bir işlemci kullanıyor. Hemen hemen aynı performansı gösteriyorlar, ancak aynı anda birden çok iş yapılıyorsa (WiFi kullanarak internette sörf ve arka planla MP3 dinlemek gibi) S200 çift çekirdekli işlemci kullanmasının avantajı nedeniyle daha rahat çalışıyor
    * 6815'in ekran özelliklerinde 262,000 renk denmesine rağmen her iki cihazında renk sayısı aynı yani 65,536; çünkü Windows Mobile 2005 sadece 65,536 renki destekliyor.

Ben Qtek S200'den (aslında kullandığım cihaz Turkcell için ithal edilen ve TurkcellPDA adıyla satılan cihaz) memnunum. Normal bir kullanımda pili 2 gün gidiyor. Umarım iki cihaz arasında kalıp, hangisini alsam diye düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir

• Bu yorumdaki eksiklikleri ben tamamlayayım o zaman.

* Qtek de resmi olarak skype desteği verilmiyor. Minimum 400 mhz işlemci isteniyor. Hp 400mhz işlemcisi sebebiyle 1 adım önde. Çift çekirdek olmasına rağmen TI Omap işlemcisi için resmi onay yok.

* Video oynatımında Qtek çift çekirdek işlemcisine rağmen yüksek kbps ler takılma yapıyor.

* Flash kart dan çalışan programlarda ise qtek in performansında bariz düşme oluyor.

* HP nin fiyatı 150 milyon daha ucuz.

Bu arada Qtek S200 cihazı son bir haftadır kullanıyorum satın almadım sadece bir arkadaşımın. Cihazı bir haftadır bende. Epey kurcalama şansım oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 6 Aralık 2006; 9:53:44 >
  • Msb2005 Cihaz ile ilgili şu konularda ilerleyen dönemde bilgi verirsen çok yardımcı olmuş olursun :

1) Cihazın kullanıcıya kalan free ROM/RAM değerleri nedir.

2) GSM ve wifi çekim güçleri nasıl.

3) GSM görüşme kalitesi netlik açısından nasıl. (eko vs varmı).

4) Wifi, Bluetooth kapalı, ekran ışığı düşük düzeyde iken ortalama kullanımla sarjı ne kadar gidiyor.

5) Cihazda arada kilitlenme sorunu oluyormu. (bazı marka pda larda bu sorun çok dile getiriliyor genel olarak)

6) işlemci performansı nasıl özellikle birden fazla uygulama çalışırken. Multimedia uygulamalarda durum nasıl.

Bu sorular genelde pda lar için merak edilen ortak sorular olduğu için yazdım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.