Şimdi Ara

Hp Gaming nb 15-bc016nt z5a01ea Nasıl (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
6
Favori
7.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    servisi bizat aradım arka kapağı ssd hdd yada ram değişimini kendimiz yaptıgımız da garantı dısı kalmıyor bunu bıkac kez daha yazdık yukarıda var acıklamalarda :)
  • ismailokhan İ kullanıcısına yanıt
    ben 8 gb ssd olmayan modelını 3200 e aldım dostum doların dusecegı yok ıhtıoyacın var ıse bu segmente en ıyı laptop bu suanda beklesen yenı bı laptop cıksa onun fıyatıda 4000 olacak sen en ıyısı hangı modele baktın bılmıyorum ancak bu modelı almanı onerırım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziya07

servisi bizat aradım arka kapağı ssd hdd yada ram değişimini kendimiz yaptıgımız da garantı dısı kalmıyor bunu bıkac kez daha yazdık yukarıda var acıklamalarda :)

Bende servisi aradım garanti dışı kalıyor dediler.
  • ismailokhan İ kullanıcısına yanıt
    aynen hp gercekten ıyı cıhaz yapmıs bende cok memnunum . mafıa 3 u bıtırdım cs go gta5 arada oynuyorum suana kadar hıcbır fps dususu donma kasma ısınma takılma olmadı ve bendekı ssd olmayan model . dogru tercıh oldu benım ıcnde bu laptop
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    vallaha ben aradım almadan once servıse ıcınde 2 fan var mı dıye sordum onlarda evet var dedıler pekı ssd takılabılıyor mu dedım evet dedıler garantı dısı kalır mı dıye sordum hddd ssd ve ram degısımlerı dısında baska bır ıslem gormemısıse garantı dısı kalmaz dedıler . sonra kapattım telefonu cıhazı sıparıs ettım 10 dak sonra aynı numaradan aynı konustugum yetkılı benı aradı az once konusmustuk dedı bu cıhazda m2 sata ssd cıkısı var dedı ve 3 tırnaklı ssd desteklıyor bılgınız olsun dedı yanı garantı dısı kalacak olsa bu bılgı yı veremezler bence bende cok tessekur etmıstım . yanı tekrar ara bence bunu da servıse anlat yanlıs bılgı vermeyelım . hatta servıs benı 1 kez daha aradı urunu kaydedınce garantınızı 150 lıraya 3 sene uzatalım dedıler ekran yada anakart degısımlerınde yuzde 80 ındırım uygulansın dedıler sanırım tam hatırlamıyorum kırılma su dokulme durumunda . bı arkadas da aramıstı servısı yıne aynı bılgıyı vermıslerdı yanı garantı dısı kalacagını sanmıyorum sonucta acılması zor bır arka kapak yok basıt .

• ziya07 Z kullanıcısına yanıt
    Bende sorduğumda cihazı açtığınız taktirde garanti dışı kalır dedi. Peki servise getirsek servis taksa olmazmi dedim serviste takmaz dedi. Hp cihazları sökmek bir mesele tek kapakla olmuyor maalesef.
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    ben bı daha arıyayım servısı tam bılgı alalım bu konuda cunku 240 gb ssd takıcam
  • Benim de bc015nt ssd li modeli vardı. Şarj almama sorunundan dolayı integra bilgisayara vermiştim 10gün önce. Dün aradılar yazılım yükleyerek sorunu giderilmiş. Bilgisayarı dün kargoya verdiler henüz elime ulaşmadı büyük bir ihtimal p.tesi gelir. Ben hp'nin kadıköydeki servise sorduğumda ram,ssd ve hdd değişikliğinde garanti dışı kalmıyor dediler. Eğer uygun 256gb ssd ve 8gb ram bulabilirsem değiştireceğim.
  • redloves kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun elektronik şans işi :) allahtan düzgün bi servisi var ilgileniyorlar hemen . bende garanti dışı kaldığını düşünmüyorum ssd ram takılması durumunda . ssd alacam 240 gb samsung evo almayı düşünüyorum . siz araştırdınız mı ?
  • quote:

geçmiş olsun elektronik şans işi :) allahtan düzgün bi servisi var ilgileniyorlar hemen . bende garanti dışı kaldığını düşünmüyorum ssd ram takılması durumunda . ssd alacam 240 gb samsung evo almayı düşünüyorum . siz araştırdınız mı ?

Evet maalesef elektronik şans. Araştırdığım kadarı ile 3 tırnaklı m.2 ssd samsung evo oluyor.

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-mz-n5e250bw-250gb-850-evo-m2-sata-540500mbs-ssd-hdd-P103836096

Ram olarak tam bir bilgim yok ama, 2133mhz bizdeki mevcut ramler. Bunlar olur gibi

http://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-8gb-2133mhz-ddr4-cl15-notebook-ram-kvr21s15d88-P110256258

http://urun.n11.com/bellek-ram/adata-ddr4-8gb-2133mhz-value-notebook-ram-ad4s2133w8g15-r-12volt-P125892533

http://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-hx421s13ib8-8gb-ddr4-2133mhz-hyperx-impact-notebook-bel-P102111904

• Ram simdilik is gorur . Ssd 240 gb takilmasi mantikli bence
  • 8 gb ram ve ssd olmayan modeli 3200 e aldim . Bunda 12 gb ram 128 gb ssd var . Fiyat yinede biraz fazla 600 liraya 250 gb ssd ve 8 gb ram alip 3800 lira olur max. Laptop vermis oldugun linkdeki laptop pahalli dolar yukseldi .
  • arkadaşlar Bios güncelleme geldi hp support assistans ile yapılmıyor . bunun için servisi aradım onlarda baya yardımcı oldular ve bikaç sorunun cevabına da netlık kazandırdık . öncelikle biosu servis ile birlikte yükledik bunun için hp nin sitesinden destekten sürücüler ordan da ürün numarasını girip yazılım bölümğnden uefi yukluyoruz restart atıyoruz ardında biosu ındıriyoruz yine aynı yerden sonra bios kendını guncellıcek . 2. sorum da ssd ram hdd takmak ıstedıgımızde servis dışı kalıyor mu sorusuydu . teknik destekteki arkadaş ürüne zarar verdmeğimiz sürece servis dışı kalmayacağını söyledi bu konuyu çözüme kavuşturduk .
  • Benim bilgisayarda şarj olmama sorunundan servise vermiştim onlarda uefi yüklemesi yaparak sorunu gidermişler. Şuan herhangi bir sorunu yok çok şükür. Dediğiniz bios güncellemesini gördüm akşam, servis o güncellemeyi yapmamış anlaşılan. Eve gittiğimde bakayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    geçmiş olsun çok basit uefi ve bios güncellemsi . bios güncellemsi yaptıktan sonra fan da baya bı degısıklık oldu zaten bios her pc de en önemli sürücü dür güncelleyın kesınlıkle arkadaslar . Hp sitesine gırıyoruz - destek - yazılım ve sürücüler - modeli bul - tanımla - HP PC Hardware Diagnostics UEFI indir - indirdikten sonra yukleyın sonra restart atacak pc sanırım yada sız atacaksınız ardından - Hp sitesine gırıyoruz - destek - yazılım ve sürücüler - modeli bul - bios - F.26 Rev.A 9 Oca 2017 indir - indirdikten sonra restart atacak pc bios güncellenecek .
  • quote:

geçmiş olsun çok basit uefi ve bios güncellemsi . bios güncellemsi yaptıktan sonra fan da baya bı degısıklık oldu zaten bios her pc de en önemli sürücü dür güncelleyın kesınlıkle arkadaslar . Hp sitesine gırıyoruz - destek - yazılım ve sürücüler - modeli bul - tanımla - HP PC Hardware Diagnostics UEFI indir - indirdikten sonra yukleyın sonra restart atacak pc sanırım yada sız atacaksınız ardından - Hp sitesine gırıyoruz - destek - yazılım ve sürücüler - modeli bul - bios - F.26 Rev.A 9 Oca 2017 indir - indirdikten sonra restart atacak pc bios güncellenecek .

Selam, bios güncellemesini yaptım . yüklerken fanlar deli gibi dönünce şaşırdım neoluyoruz dedim. uçuşa geçmiş drone gibi :) yükledik neyseki. sonra kamera açılmadı. şurdaki yönlendirmeleri yaptıktan sonra düzeldi.
    https://support.microsoft.com/tr-tr/help/13753/windows-10-can-not-find-or-start-the-camera

• Bios tarihine baktin mi uefi yuklu degil ise bios guncellemiyor bilgin olsun

• Uefi yükledikten sonra biosu yükledim zaten. Bios kurulumu esnasında fanların yüksek hızla dönmesi şaşırttı ve korktum açıkcası.

bios sürümüğ f.26 28.12.2016 olması lazım msinfo32 den öğrenebilirsin biraz uğraştıktan sonra oldu benimki de zaten . fanlar bende de hızlı döndü sonra yavaş yavaş durdu bios güncellenirken bunun olması normal :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.