Şimdi Ara

Hp Gaming nb 15-bc016nt z5a01ea Nasıl (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
6
Favori
7.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet ona baktım ocak ayında yayınlanmış bios sürümü. Kamera'yı kontrol ettin mi çalışıyor mu? Çalışmazsa eğer yukarıda verdiğim yönlendirmeleri uygula düzeliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    aynen kamera çalışmıyor şimdi farkettim nasıl düzelticez :)
    tamamdır camerayı hallettim aygıt yonetıcısınden surucuyu kaldırıp sonra tekrar aygıt yonetıcısınden donanımları tarıyoruz soru ısaretı olan belırıyor yanı kamera surucu guncellestır dıyoruz sonra ıslem tamam :)
  • Bugün bilgisayarın içini açıp bileşenleri kontrol ettim. 8gb ram daha ekleyip devam ederim.

Hp Gaming nb 15-bc016nt z5a01ea Nasıl

Zor oldu mu hocam? Vidaları açtıktan sonra kapak tırnaklarından ayrılırken sıkıntı oldu mu?

• TechTR T kullanıcısına yanıt
    Vidalardan 2 tanesi farklı ona dikkat etmek gerekiyor. Birde orta tarafta bulunan yuvada vida yokmuş. Üstünde yapışkan var sadece. Panele yakın köşeden ayırdım kullanmadığım kredi kartı ile ön tarafa doğru ilerledim. Dikkat etmek gerekiyor.

yakında bende takıcam ssd . ram tek mi çift mi seninkinde ?
  • ziya07 Z kullanıcısına yanıt
    Bendeki bilgisayar bc015nt 12gb ram 128gb ssd li model. Ssd kingston marka

• Düzeltme: ssd sandisk marka. Pil,1tb hdd.

bizde ki model sanırım 4x4 toplam 8 gb ram
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Vidalardan 2 tanesi farklı ona dikkat etmek gerekiyor. Birde orta tarafta bulunan yuvada vida yokmuş. Üstünde yapışkan var sadece. Panele yakın köşeden ayırdım kullanmadığım kredi kartı ile ön tarafa doğru ilerledim. Dikkat etmek gerekiyor.

klavyeyi sökmenize gerek kaldımı hocam?
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Klavye üst kısımda sökmeye gerek yok. Alt kapak usb girişleri ve enerji girişinin ordan kenar köşeden kanırtarak açtım. Önce elle kenardan açın, sonra kredi kartı türevi bir kart ile ilerledikçe açmaya devam edin. Dikkat edin hızlı yapmayın yavaş yavaş açtıkça ilerletin kartı. Birde bilgisayarın altına bez koyun çizilmesin.

• Arkadaşlar bu model yada bc015nt'den birini almayı düşünüyorum fakat kafama takılan tek nokta bilgisayarın menteşeleri. Olumsuz bazı yorumlar var bununla alakalı. Kullanan arkadaşların yorumu nedir. Başlarda çok sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum ama bir süre kullandıktan sonra problem olur mu acaba? Mağazada inceledim çok sağlam gibi gelmedi bana da.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar tam bir canavar . performans için gerçekten harika . menteşe ve menşei ve kasa olarak piyasada çok kaliteli bir laptop arıyor isen asusun 12.000 tl lik cihazlarını yada dell in 5000 tl üstündeki cihazlarına yonelmelısın . bu cihaz kasa kalite olarak birçok markaya gore bence dayanıklı . ayrıca kullanıcıya göre değişir bu . ben hassas bir kullanıcı olduğum için özenerek kullanırım şahsen . pek dikkat edemeyen biri isen dediğim gibi kasa tercihin ön planda olsun . ama yok ben performans tercihim diyorsan bu fiyata şuanda bu özelliklerde cihaz yoktu en son baktığımda . tercih senin . hp eskiden ısınma sorunu olan ve kasa olarak sorunlar yaşayan markalardan bir tanesi idi ama bence bu kasa çok sağlamlık hissi vermese de gayet ideal . ısınma sorunu da yok .
  • Bu modeli almayı düşünüyoruz. Herhangi bir şekilde memnun kalmayan, sorun yaşayan var mı? Bilgi verirse sevinirim.
  • Ben de birşey sorucam şuan fiyat 3500 hala bu fiyata alınır mı? Sorunlu gelirse uğraşmak istemiyorum üzerine biraz daha koyup i7 6700 serisinden ama ssdsiz, mağazadan almak daha mı mantıklı? Acil cevap lütfen yeni döneme pc le girmek istiyorum :|

• burocki96 kullanıcısına yanıt
    Ben bc015bt modelini kullanıyorum. 128gb ssd ve 12gb ram li model. Şuan için herhangi bir sorun yaşamadım. Ekran çok net bir görüntü sunuyor. Bir kaç saat cs:go oynadım çok aşırı bir sıcaklık hissetmedim. Zaten pc de çift fan var ısınma söz konusu olmaz. İ7'li model alırsan tabiki biraz daha iyi olur.

• 3d çizim programları için kullanıcam.(oyun da oynarım tabii) Başlıktaki modelle bunun arasında kaldım
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-15-bc017nt-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tbhdd-15-6-gtx960m-w10.html?OM.OSB=HP%20Pavilion%20Gaming%201BV33EA
    tavsiye verir misiniz lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burocki96 -- 28 Ocak 2017; 21:21:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burocki96 kullanıcısına yanıt
    baktığın modelin tek eksiği ssd . artıları bana göre sadece win10 ile gelmesi . ssd de çok sorun olmaz . ilerde 128 lik bi ssd taksan m2 sata dan 200 tl ye filan alırsın 4200 e gelir sana . i5 işlemci modeli 16 gb ram 128 ssd win10 yok 3600 dü sanırım . senin baktıgın i7 16 gb ram win10 modeli . satıcılar hep biyerlerden kısmış :) konuyu başlatan olarak gerçekten performans olarak tek takıldığım nokta yok i5 ile i7 arasında fark muhakkak var ama hiç belli olacağını zannetmiyorum sonuçta iki işlemcide HQ 6. nesil aralarında çok az fark var . benim hp yi ve bu cihazı tercih etmem bütçe ve fiyat performans oldu . ilerde ssd ve ram takviyesi ile full yapıcam 512gb ssd düşünüyorum yada 1 tb ssd :) ama şimdilik hdd ve 8 gb ram performansı da inan işimi görüyor .3d çizim için işini seçmiş olduğun model rahatlıkla göreceğini düşünüyorum .
  • 12 gb ram, 128 ssd'li modeli 3.350 liraya sipariş ettik. İndirimle birlikte 2.870 liraya geldi. F/p olarak gerçekten uygun.

Laptop geldiğinde, kullanımla ilgili fikrimi yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.