Şimdi Ara

HP B110A Photosmart Wireless E-All-in-One Yazıcı CN245B (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
15.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün aldım yazıcıyı.a4 e fotoğraf bastım yatay çizgiler var fotoğrafın üzerinde. Siyah beyaz bastım yine var.Normal mi bu?
  • Kafa hizalama vb bikaç işlem yap, düzelir. Ben 3 yıllık biriken fotolarımı çıkartım. Foto kalitesi; eğer kağıt kaliteliyse gayet iyi.
    Doldurma kartuş aldım. Tak çıkar derken sistem hatası verdi. Orjinal kartuşlarını takıp servise gitti. Bir daha olursa garanti dışı olur dediler.
    Şimdi gene problem çıkarttı. Adobe flash playerı çok defa kurmama rağmen yazıcı programına giremiyorum. Başka bir laptopa cd sini kuracağım.
    Alırsam bir daha kesinlikle doldurma kartuş almam. Sürekli beslemeli almak lazım. Ben çıkarttığım fotolarla parasını amorti ettim.
  • goldinkbilişim'in anlattığı şekilde doldurabilirsiniz. Ben yaptım ama doldurduktan sonra fazla mürekkebin akması için beklemeyip yazıcıya taktım. Ne oldu? Hep aktı. Demekki hemen yazıcıya takmamak gerekliymiş.
  • bende bu yazıcıyı almayı düşünüyorum renkli baskı kalitesi nasıl ve ortalama kaç renkli baskı yapar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NVN

Kafa hizalama vb bikaç işlem yap, düzelir. Ben 3 yıllık biriken fotolarımı çıkartım. Foto kalitesi; eğer kağıt kaliteliyse gayet iyi.
    Doldurma kartuş aldım. Tak çıkar derken sistem hatası verdi. Orjinal kartuşlarını takıp servise gitti. Bir daha olursa garanti dışı olur dediler.
    Şimdi gene problem çıkarttı. Adobe flash playerı çok defa kurmama rağmen yazıcı programına giremiyorum. Başka bir laptopa cd sini kuracağım.
    Alırsam bir daha kesinlikle doldurma kartuş almam. Sürekli beslemeli almak lazım. Ben çıkarttığım fotolarla parasını amorti ettim.

hizalama yaptım.Kartuş temizleme yaptım.Aynı yine malesef.
  • bugün götürdüm teknosaya geri verdim. Servise gidecekmişte servis değişim raporu verecekmiş. Değişecekmiş. Üç gün içinde servis rapor vermezse yeni ürün olduğu ürünün sağlam teslim edilmediği dolayısıyla servislik olmadığı gerekçesiyle hakem heyetine vereceğim. Buradan da sonuç çıkmazsa teknosa ya verdiğim 150 liranın üzerine bir bardak soğuk su içeceğim ve bir daha aslaa teknosa dan alışveriş yapmayacağım.
  • Prosedür doğru. Teknik servis arızanın neden kaynaklandığını anlayabiliyor. Eğer dürüst bir teknik servis ise tüketiciyi yanıltmaz ve hakkını verir. Benim bikaç olay başıma geldi. Teknik servis inceledi ve paramı aldım (teknosa değil başka firmalarda)
  • Evet gün itibariyle bizim yazıcı hala serviste yatıyor. Dostum prosedür doğru olabilir fakat müşteri sıfır ürün alıyorsa parasını vermişse sağlam sıfır ürünü alır. Sen sıfır ve sağlam ürünün parasını ödüyorsun ürünü alırsın servis bekleme zorunluluğu yoktur. Sorun çözülmemiş olduğundan ve 20 gün yazıcı bekleyemeyeceğimden artık teknosa ya verdiğim paranın üzerine bir bardak soğuk su içtim. Haram ettim.
    Başka firmalardan da sorunlu ürün aldığım oldu ama değişim iade süreci 2 günden fazla sürmedi hiç.
    Sonuç sanayi ve ticaret bakanlığına şikayet edeceğim, printer gelince hakem heyetine götüreceğim, donanımhaber de ayrı bir konu açıp belgeleriyle, faturalarıyla yapılan haksızlığı paylaşacağım. 150 lira için değil ama toplum bilinci için.
  • Bugün nihayet servis raporu geldi ve teknosa dan iade ücretimi aldım. Parasını peşin verdiğim ürün için 8 gün beklemek pek hoşuma gitmedi tabii. İade olmasını da hiç beklemiyordum.
    HP b110a 150 civarı başka yerde bulamadım İzmir de.Hp b110 a için dealextreme den kolay dolum kartuşu siparişim vardı iptal ettim.
    Sonuç olarak ucuz olması ve kolay dolum kartuşları bulunması ve kolay dolum kartuşunda çip değiştirme gerekmemesi sebebiyle epson cx130 sipariş ettim 80 lira ya. Kolay dolum kartuşları da ebay den sipariş ettim 4 renk 4 kartuş 21 dolar. Hp b110 a göre yavaş ama daha ucuz bir alternatif.
    Henüz printer almamış arkadaşlar buna alternatif olarak düşünebilir.
  • Arkadaşlar bende de aynı yazıcı var konu açıldığı tarihten itibaren almıştım bende fakat kartuşların pahalı olmasından dolayı kendi kartuşları bitince bir daha alamadım. Kartuş dolduran bir yere götürdüğümde ise bu kartuşlar dolan kartuş değil dediği için bende orjinal kartuş daha sonra almadım. Uzun zamandırda kullanma ihtiyacı duymadığım için yazıcı öyle duruyordu şimdi araştırdığımda ise dolan kartuş takıp kullanılıyor mu yoksa yine kendi kartuşları doluyor mu ? Dolduran veya başka dolan kartuş alıp deneyen varsa bana bir bilgi verebilir mi ? Sizce ne yapmalıyım ?
  • Merhaba,

Kullanmış olduğunuz yazıcının uzun zamandır dolum kitleri mevcuttur. Artık orijinal kartuş almanıza gerek yoktur. orijinal kartuşları herhangi bir yerinden kırmadan delmeden kolayca dolum yapabilirsiniz. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim. Videoyu da izleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Saygılar.

http://www.kartusnet.com/Urun/HP-920-364-862-178-564-655-Kartus-Dolum-Seti-C-M-Y-K-pmu844.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürbaskıdünyası

Merhaba,

Kullanmış olduğunuz yazıcının uzun zamandır dolum kitleri mevcuttur. Artık orijinal kartuş almanıza gerek yoktur. orijinal kartuşları herhangi bir yerinden kırmadan delmeden kolayca dolum yapabilirsiniz. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim. Videoyu da izleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Saygılar.

http://www.kartusnet.com/Urun/HP-920-364-862-178-564-655-Kartus-Dolum-Seti-C-M-Y-K-pmu844.html

İçerisinde dolan kartuş mevcut mu yoksa kendi kartuşlarına dolum yaplıyor mu ?

• Bu sadece dolum kitidir. İçerisinde özel dolum aparatları ve her renk başına 60 ml mürekkep mevcuttur. Bu set ile orijinal kartuşlarınızı doldurabilirsiniz. Orijinal kartuşunuzda sorun var ise sanal mağazamızda boş orijinal kartuşlarda mevcuttur. Saygılar.

http://www.kartusnet.com/Kategori/Bos-Kartus-pmk299.html
  • quote:

Bu sadece dolum kitidir. İçerisinde özel dolum aparatları ve her renk başına 60 ml mürekkep mevcuttur. Bu set ile orijinal kartuşlarınızı doldurabilirsiniz. Orijinal kartuşunuzda sorun var ise sanal mağazamızda boş orijinal kartuşlarda mevcuttur. Saygılar.

http://www.kartusnet.com/Kategori/Bos-Kartus-pmk299.html

Çipli veya çipsiz kartuş nedir ? İşimi garantiye alayım boş şeffaf kartuş alayım dersem çipli mi yoksa çipsiz mi almalıyım ?

• Piyasada 364 kartuşların dolabilen tipleri de mevcuttur. Onların üzerinde çip bulunmamaktadır. Bu yüzdende orijinal kartuşların üzerinden sökmeniz gerekecektir. Bu işlemde ise azda olsa çipler çok ince olduğu için kırılabilmektedir. Ayrıca dolan kartuşların sünger yapısı orijinal gibi olmadığı için akıtma sorunu yaşanmaktadır. Sitemizde bulunan boş kartuşlar orijinal ve üzerinde çipleri ile birlikte gelmektedir.
  • quote:

Piyasada 364 kartuşların dolabilen tipleri de mevcuttur. Onların üzerinde çip bulunmamaktadır. Bu yüzdende orijinal kartuşların üzerinden sökmeniz gerekecektir. Bu işlemde ise azda olsa çipler çok ince olduğu için kırılabilmektedir. Ayrıca dolan kartuşların sünger yapısı orijinal gibi olmadığı için akıtma sorunu yaşanmaktadır. Sitemizde bulunan boş kartuşlar orijinal ve üzerinde çipleri ile birlikte gelmektedir.

Ben o zaman sadece mürekkep alıp yazıcının içinden çıkan boşalmış olan kartuşlarımı doldurmam yeterli o zaman değil mi ? Bir sıkıntı durumunda yenisi ile değiştiririm ama şimdilik orjinal kartuşum doluyor yani.
  • Doğrudur elinizdeki kartuşları kullanabilirsiniz. İhtiyaç olursa boş kartuş alın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Doğrudur elinizdeki kartuşları kullanabilirsiniz. İhtiyaç olursa boş kartuş alın derim.

Teşekkürler
  • Konu açılmışken bu yazıcıyı yazın almıştım. Bir süre kullandım fakat bu aralar yüklediğimde cd de ki ve hp nin sitesindeki driver'ı kabul etmiyor hata veriyor. Teknosadan almıştım. Acaba ne yapılabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: propes

bestbuydan aldım 179 tl ye yanındada panasonic telefon vardı. yazıcının herşeyi güzelde şu kablosuz ayarlarını oturtamadım modemle eşletirebiliyorum fakat notebook tam performans olarak bağlayamıyorum. direkt yazıcı notebook kablosuz sorunsuz oluyor ama yazıcı+modem+notebook üçlüsünü bir ara yaptım notebook yeniden başlatınca tekrar bağlanamadım. uğraştırdı çok. bu yazıcıyı alan arkadaşlar yardımcı olurlar ise çok sevinirim.

Aynı sorunu ben de yaşadım. 2 sene önce aldım. Kablosuz olarak kullanamıyordum.

quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Konu açılmışken bu yazıcıyı yazın almıştım. Bir süre kullandım fakat bu aralar yüklediğimde cd de ki ve hp nin sitesindeki driver'ı kabul etmiyor hata veriyor. Teknosadan almıştım. Acaba ne yapılabilir ?

Arkadaşın bahsettiği gibi driverın kurulamamasından kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bir kere kurdum driverı silmek zorunda kaldım sildim. tekrar yükleyemedim. Kablolu olarak istediğim gibi çıktı alıyorum. Kablosuz tarama yapıp bilgisayarıma atabiliyorum. Ama bilgisayarımdaki bir belgeyi yazdır dediğimde yazdıramıyorum. Dün akşam kartuş sorunlarıyla uğraşırken tekrar kablosuz sorununa el atayım dedim. Attım ve çözdüm. Nasıl çözdüm bilmiyorum. Kablo ile bağlanıp kablosuz ayarını yaptım. Oldu. Şimdi istediğim gibi kablosuz olarak çıktı alabiliyorum. Bir sorun yok. Ben bu problem için servise götürmüştüm. Bir sorun yok diyip geri verdiler. Evet kablosuz olarak modema bağlanıyordu. Bilgisayardaki ağda da görünüyordu. Yazdıramıyordum. Neyse ki çözüldü.

quote:

Orijinalden alıntı: kocak157

Arkadaşlar bende de aynı yazıcı var konu açıldığı tarihten itibaren almıştım bende fakat kartuşların pahalı olmasından dolayı kendi kartuşları bitince bir daha alamadım. Kartuş dolduran bir yere götürdüğümde ise bu kartuşlar dolan kartuş değil dediği için bende orjinal kartuş daha sonra almadım. Uzun zamandırda kullanma ihtiyacı duymadığım için yazıcı öyle duruyordu şimdi araştırdığımda ise dolan kartuş takıp kullanılıyor mu yoksa yine kendi kartuşları doluyor mu ? Dolduran veya başka dolan kartuş alıp deneyen varsa bana bir bilgi verebilir mi ? Sizce ne yapmalıyım ?

Evet kartuşlu yazıcılardaki en büyük problem sanırım bu. Ben de uzun süre kartuş fiyatı çok yüksek olduğu için yazıcıyı kullanamadım. Ama Kolay dolum kiti yada bitmeyen kartuş falan, adı herneyse onlar ile kartuşları ağız kısmında doldurup çipin ömrü müsade ettiği kadar kullanabiliyorsunuz. Ürünü bir kere aldıktan sonra sadece mürekkebe para veriyorsunuz. Gayet ucuza baskı imkanı sağlıyor. Ben 24TL'ye aldım. Bir kiti sadece 1 renk için kullanabiliyorsunuz. Tek kötü yanı o. Her renk için ayrı dolum eşanjörü almalısınız. Onun dışında mürekkep fiyatları geyet uygun.

benim kullandığım ürün şudur;

http://www.hepsindenal.com/?urun-117562-hp-920-364-564-655-uyumlu-siyah-kartus-icin-kolay-dolum-seti

Diğre renkler;
    Kırmızı;http://www.hepsindenal.com/?urun-117563-hp-920-364-564-655-uyumlu-kirmizi-kartus-icin-kolay-dolum-seti
    Sarı;http://www.hepsindenal.com/?urun-117564-hp-920-364-564-655-uyumlu-sari-kartus-icin-kolay-dolum-seti
    Mavi;http://www.hepsindenal.com/?urun-117565-hp-920-364-564-655-uyumlu-mavi-kartus-icin-kolay-dolum-seti

Şimdilik dün itibariyle doldurdum. Ne kadar gider bilmiyorum. Ama mürekkep fiyatları dediğim gibi çok uygun.

Ben şu videoyu izleyerek kötü bir hata yaptım;

http://www.youtube.com/watch?v=3Bkm5WeNif4&feature=share&list=PLEC6825F74C17221C

Ama açtığım delikleri silikonla kapattım. Sorunsuz çalışıyor kartuş.

quote:

Orijinalden alıntı: yumyan

Merhabalar

HP b110a Yazıcıyı yeni kullanmaya başladım. Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Kartuşların takıldığı bölümün yanında bir kol var. Yaylı bir kol geriye kaldırılabiliyor ve sanki kartuşları etkiliyor gibi. Bu kolun ne işe yaradığını bilen varsa söylesin. Kılavuzlarda herhangi bir açıklama bulamadım.
    Teşekkürler

Genel olarak yazıcıdan memnunum. Alalhnazardan saklasın. kablosuz olması çok güzel bir özellik. Fotoğrafta basıyorum. Bir sorun yaşamadım şimdilik.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.