Şimdi Ara

HP 940 DOLAN KARTUŞLAR NASIL KULLANILIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar; bir arkadaşım hp 8500 yazıcı ve 940 kartuşları kullanıyor. Dolan kartuşlardan almak istiyor, ama kullanımı konusunda şüpheleri var. Bende bilmiyorum size sorayım dedim. Bildiğim kadarıyla orjinal kartuştaki çipler bu dolan kartuşlara transfer ediliyor. Ancak yazıcı kartuş bitti uyarısı verdiğinde yapılması gereken bir işlem varmı canonlarda stop tuşuna 10 saniye basılı tutmak icap ediyor, 940 kartuşlar içinde böyle bir işlem gerekiyormu yoksa yazıcı mürekkep bitti uyarısını vermeye devam etmesine rağmen baskıya müsaade ediyormu. Birde orjinal çipler bir kere biti uyarısı vermedenmi dolan kartuşlara takmak gerkiyor mürekkep bitti uyarısı veren çip dolan kartuşlara takılsa gene baskı alınabilirmi? Yardımcı olmak isteyecek birileri olursa şimdiden teşekkür ederim

• ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

Arkadaşlar; bir arkadaşım hp 8500 yazıcı ve 940 kartuşları kullanıyor. Dolan kartuşlardan almak istiyor, ama kullanımı konusunda şüpheleri var. Bende bilmiyorum size sorayım dedim. Bildiğim kadarıyla orjinal kartuştaki çipler bu dolan kartuşlara transfer ediliyor. Ancak yazıcı kartuş bitti uyarısı verdiğinde yapılması gereken bir işlem varmı canonlarda stop tuşuna 10 saniye basılı tutmak icap ediyor, 940 kartuşlar içinde böyle bir işlem gerekiyormu yoksa yazıcı mürekkep bitti uyarısını vermeye devam etmesine rağmen baskıya müsaade ediyormu. Birde orjinal çipler bir kere biti uyarısı vermedenmi dolan kartuşlara takmak gerkiyor mürekkep bitti uyarısı veren çip dolan kartuşlara takılsa gene baskı alınabilirmi? Yardımcı olmak isteyecek birileri olursa şimdiden teşekkür ederim

bende bu resmi buldum yapılması gerekenler açıklanmış ingilizce fakat şekillerden de anlaşılıyor
     HP 940 DOLAN KARTUŞLAR NASIL KULLANILIYOR

• hocam çok teşekkür ederim cevabın için anladığım kadarıyla reset botununa basmak icab ediyor sonrasında kartuşlar boş görünsede baskıya devam ediyor. bakalım makine elimde olsa muhakkak çözerizde arkadaş başka şehirde. sağolasın
  • du yu sipik ingiliş?
    no sipik ingiliş abi:)
    evet birde türkçe açıklamaya ihtiyaç var bitmeyenmi alayım yoksa doldurulabilen kolay kartuşmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakalll

du yu sipik ingiliş?
    no sipik ingiliş abi:)
    evet birde türkçe açıklamaya ihtiyaç var bitmeyenmi alayım yoksa doldurulabilen kolay kartuşmu?

hangi yazıcı için karar aşamasındasın hocam. 940 kartuş kullanan bir yazıcımı?
  • 940 ların sınırsız chipli olanıda var
  • sanırım hp 8500 kullanıyorsun valla bitmeyen kartuştan ziyade XXL dolum kartuşları var 940'ın onlar zaten bitmeyen kartuş tankları kadar (belki daha fazla) mürekkep alıyor orjinal kullanmayacaksan (haklı olarak) bu XXL dolan kartuşlar daha mantıklı sanki arkadaş için aldım bende bunlardan mürekkep olarakta epson durabrite mürekkep aldım DYE bazlı mürekkep sıkıntı oluyormuş HP pigmentte çok pahalı. Arkadaş bir süre kullansın izlenimlerini yazarım buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

940 ların sınırsız chipli olanıda var

sınırsız çip ne demek hocam oto resetmi yani?
  • 8500a yada 8500a plus dusunuyorum hocam gunde 20-30 sayfa yazı rahat cıkartırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakalll

8500a yada 8500a plus dusunuyorum hocam gunde 20-30 sayfa yazı rahat cıkartırız

bence epson düşün hp ayrıca birde baskı kafalrı var o modelerde cabuk arıza yaptığını duydum hp ürünleri ben yapmıyoruz sarf mazemesi var ama sorun lu oldukalrını duydum
  • Orijinal kartuş kullanmak isterseniz HP alın ama ben tasarruf edip Dolan Kartuş kullanacağım diyorsanız Epson'dan vazgeçmeyin. Kimsenin ne dediğine inanmayın Ahmet'inde dediği gibi Hp ler sarf malzemeleri olarak sorunlu. Bu işi profesyonel olarak yapanlardan biri olarak size kesinlikle tavsiyem Epson alın. Eğer hangi modeli alacağınıza karar veremediyseniz istediğiniz özellikleri söyleyin biz sizi yönlendirelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolankartus.com.tr

Orijinal kartuş kullanmak isterseniz HP alın ama ben tasarruf edip Dolan Kartuş kullanacağım diyorsanız Epson'dan vazgeçmeyin. Kimsenin ne dediğine inanmayın Ahmet'inde dediği gibi Hp ler sarf malzemeleri olarak sorunlu. Bu işi profesyonel olarak yapanlardan biri olarak size kesinlikle tavsiyem Epson alın. Eğer hangi modeli alacağınıza karar veremediyseniz istediğiniz özellikleri söyleyin biz sizi yönlendirelim.
    Merhaba 940 için sadece pigment kartuş kullanılması gerekiyor deniliyor. Ya da şu şekilde sorayım 940 doldurulabilir kartuşa hangi mürekkebi kullanmalıyız?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.