Şimdi Ara

pembe-sari RENK BASKI SORUNU-EPSON Stylus Photo RX425 foto yazici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
36.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    EPSON Stylus Photo RX425 marka bir yazicim var. Bu yaziciyla ilk aldigimda renkli fotograf bastirabilmistim bir sorun yoktu. Uzun sure baski denememistim. Gecenlerde 3 renkli+1 siyahbeyaz orjinal kartusu bir teknosa magazasindan aldim. Kartuslar kesnilike orjinal ve hic acilmamisti. O gunden bugune pekcok defa denedim. Fotograf veya normal kagida baski yaparken dogru kagit tiplerini secerek baski denedim ancak renkli baskilarda surekli bir pembelik olusuyor. Hani eski sararmis fotograflar vardirya aynen ona benzer sekilde fotograflarda sari, pembe renkler baskin oluyor.

Acaba kartuslar bozuk olabilir mi?

Ya da kartuslarin bir ayarini yapmayi mi unuttum acaba yorumu olna bu durum basina gelen var mi acaba?

tesekkurler.

• quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz74

merhaba,
    EPSON Stylus Photo RX425 marka bir yazicim var. Bu yaziciyla ilk aldigimda renkli fotograf bastirabilmistim bir sorun yoktu. Uzun sure baski denememistim. Gecenlerde 3 renkli+1 siyahbeyaz orjinal kartusu bir teknosa magazasindan aldim. Kartuslar kesnilike orjinal ve hic acilmamisti. O gunden bugune pekcok defa denedim. Fotograf veya normal kagida baski yaparken dogru kagit tiplerini secerek baski denedim ancak renkli baskilarda surekli bir pembelik olusuyor. Hani eski sararmis fotograflar vardirya aynen ona benzer sekilde fotograflarda sari, pembe renkler baskin oluyor.

Acaba kartuslar bozuk olabilir mi?

Ya da kartuslarin bir ayarini yapmayi mi unuttum acaba yorumu olna bu durum basina gelen var mi acaba?

tesekkurler.

püskürtme denetimi yap desen çizgisine bak hangi renkte ki kesikli çizgiler düzensiz veya hiç çıkmıyorsa anlaki kartuşu taktığın yazıcı kafasında tıkanıklık var

• 2-3 defa yazıcı kafası temizlendiğinde kartuşlarınız bitebilir, buna da dikkat edin...
  • kaldır cope at cunku ben oyle yapıcam bende teknosa dan aldım fakat cok dandık bır musterı hızmetlerı anlayısları var makıne uzerındekı yazılarda dokulmeye basladı epson bıttı gozumde
  • aynı yazıcı bende de var, aynı sorunlar bende de oluyor, mürekkep kartuşları çok sık satılmadığı için kuruyor ,yazıcı da kartuşlarını çok çabuk tüketiyor .
    tamam fotograf baskısı çok iyi ama gerisi epson'da kötü. Söylemek ayıp olacak ama yazıcı olarak ne olursa olsun HP nin yeri başka
  • Merhaba ,
    Adı geçen rx 425 printerdan dediğiniz gibi işe yaramayan, sorunlu elinizde olupda sağda solda
    arızalı olan varsa alabilirim.

Mesaj atarsanız sevinirim.
    Teşekkürler.
  • epsonda malesef bazı modellerde geri dönüş çok fazla ....

teknosaya götürüp servise gönderilmesi önerimdir...kafa temizliği yapın ama sonuç alınamayabiliyor...
  • yazıcı kartuşlarının üretiminin üzerinden çok uzun bir süre geçmiş olma ihtimali var ama daha yüksek ihtimal ile özellikle baskılarda çizgi şeklinde silintiler de mevcut ise o zaman baskı kafasında tıkanma olabilir.

Epson yazıcılarda bu kafa tıkanması gerçekten çok büyük sorundur ve özellikle çok uzun süre baskı alınmadığında bu durumla karşılaşılabiliyor. Kafa temizleme bazen çözüm olabiliyor ama çok ileri düzeydeki tıkanmalarda sıcak su metodu (kartuş takılan bölümden serum hortumu yardımıyla sıcak su verilmesi) dışında bir çözüm sağlanamayabiliyor ki bu da çok kolay uygulanmıyor. Çok fazla tekrarlandığında ise hortumların çıkmasına neden olabiliyor.

Tavsiyem özel bir baskı ihtiyacınız yok ise makul fiyatlı bir başka yazıcı alıp kolay dolum kartuşu ve mürekkepler ile birim fiyatınızı düşürmeniz yönünde. Renkli baskıya çok çok az ihtiyacınız olacaksa bunu dışarıdan temin ederek siyah beyaz laser yazıcı da tavsiye edilebilir tabii. ama genel tavsiyem çok fonksiyonlu inkjet yazıcı. çünkü özellikle ev ortamında ne tür ihtiyaçlarla karşılaşılacağı belli olmayabiliyor ve el altında bir çok fonksiyonu barındıran bir yazıcı olması güzel bir seçenek.

Saygılar

• Bu Epsonların hepsi mi sorunlu acaba? Benimde aklımda PX810WF vardı. En donanımlı yazıcılarından birisi denilebilir. Dolankartuşlar bu yazıcıyı bozabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Bu Epsonların hepsi mi sorunlu acaba? Benimde aklımda PX810WF vardı. En donanımlı yazıcılarından birisi denilebilir. Dolankartuşlar bu yazıcıyı bozabilir mi acaba?

kartuşlar değil ama kullanılan mürekkebin uygun olmaması yazıcı kafasına zarar verebilir tabii ki. Epson marka yazıcılar genel olarak diğer markalara göre zaten orjinal kartuş kullanıldığında dahi daha fazla kafa sorunu yaratmaktadır.

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: KartusWebTR

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Bu Epsonların hepsi mi sorunlu acaba? Benimde aklımda PX810WF vardı. En donanımlı yazıcılarından birisi denilebilir. Dolankartuşlar bu yazıcıyı bozabilir mi acaba?

kartuşlar değil ama kullanılan mürekkebin uygun olmaması yazıcı kafasına zarar verebilir tabii ki. Epson marka yazıcılar genel olarak diğer markalara göre zaten orjinal kartuş kullanıldığında dahi daha fazla kafa sorunu yaratmaktadır.

saygılar

Bundan 4 sene önce HP PSC1410 kullanıyordum. Kartuşları 4-5 defa doldurduktan sonra tıkanıp kalıyordu. 2 defa orjinal kartuş alıp yine bir kaç doldurmadan sonra tıkandığını görünce yazıcıyı kaldırdım duruyor kutusuna. Şimdilik idareten lazer yazıcıdan çıktı alıyorum. Ancak arşiv işleriyle uğraştığım içinde renkli yazıcıya ihtiyaç duyuyorum. PX810WF'de aradığım her türlü donanım var. Ancak eski kullandığım yazıcı gibi sorun çıkartırsa hiç iyi olmaz.

Bu yazıcı ile uyumlu dolankartuş ve mürekkepi temin edip kullanıp, gerekli bakım ve kafa temizliği yapsak bile sorun çıkartabilir mi? Bu gibi durumlar garanti kapsamında oluyor mu?

• bu yazıcı kadar iğrenç bir yazıcı görmedim.
    Kartuşları çiplimidir nedir arkadaş baskı almadan temizlem ayağına her çıktıdan sonra bitiyo kendi kendine . Çıkış almıyor sonra.
    İçinde mürekkep var program yüzünden bitmiş sanıyor.
    Kimseye tavsiye etmem.
  • isyerine sx610fw aldik.suan bir torba kartus var elimizde.renkli basmadigimiz halde renkli kartus bitiyor.renkli kartus bitince siyah beyaz baski yapmiyor. cipli oldugu icin kartus doldurma yok ve renkliler pempe cikiyor.ben hayatimda boyle adi cihaz gormedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman

isyerine sx610fw aldik.suan bir torba kartus var elimizde.renkli basmadigimiz halde renkli kartus bitiyor.renkli kartus bitince siyah beyaz baski yapmiyor. cipli oldugu icin kartus doldurma yok ve renkliler pempe cikiyor.ben hayatimda boyle adi cihaz gormedim.

Elinizde super bir yazıcı var ama siz değerini, nabıza göre şerbet vermesini bilmiyorsunuz Yazıcınızdan memnun değilseniz ben talibim yazıcınıza
    Şaka bir yana gerçekten çok iyi bir yazıcıya sahipsiniz.Epson harici Başka hiç bir yazıcıda Kullanmış olduğunuz yazıcıdaki perfonmans ve kaliteyi alamazsınız. Tek yapmanız gereken yazıcınız için kolay dolum kartuşlarından ve mürekkeplerinden almak.Baskı maliyetiniz neredeyse bedavaya gelecek.Kolay dolum kartuşlarını bir defa alırsınız neredeyse ömürlük kullanırsınız aynı kartuşu.Tek yapmanız gereken mürekkep alıp dolum yapmak(dolumuda kolaydır bu kartuşların, kendiniz doldurabilirsiniz).
    Buradaki kolay dolum kartuş setini almanızı tavsiye ederim. http://www.cescesor.com/Epson-T0711-T0714-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti-Kolay-Dolan-Kartus-Dolabilen-Kartuslari,PR-53.html
    Siyah çıktıları çok fazla alıyorsanız eğer; sipariş notuna siyah renkli kartuşun chipinin(711 nolu kartuş) 711HR olarak istiyorum diyin. 711HR kodlu chip yüksek kapasiteli kartuşların chipidir.Kolay dolum kartuşu yaklaşık 15 ml. mürekkep alır.Bu chipliden alırsanız kartuşdaki mürekkep bitene kadar baskı alırsınız(200 adet üzeri çıktı verir).normalde kartuşdaki mürekkep seviyesi yarıya yakın iken mürekkep bitti kartuşu değiştirin uyarısı verir yazıcı.Bu uyarıyı alınca kartuşları çıkartıp taktığınızda uyarı resetlenir mürekkep seviyesi full görünür yazıcıda-bilgisayarda...
    Siyah haricinde çıktı almadığınız halde diğer renklerin bitmesinin en önemli nedeni; cihazı sürekli açıp kapatıyorsanız yazıcı kafa temizleme işlemi yapar ve tüm renklerden mürekkep çeker.mümkün olduğunca cihazınızın fişini çekmeyin-kapatmayın.Bekleme modunda kalmasında fayda var...
    Epson buldunuz mu öpüp başınızın üzerine koyun

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

isyerine sx610fw aldik.suan bir torba kartus var elimizde.renkli basmadigimiz halde renkli kartus bitiyor.renkli kartus bitince siyah beyaz baski yapmiyor. cipli oldugu icin kartus doldurma yok ve renkliler pempe cikiyor.ben hayatimda boyle adi cihaz gormedim.

Elinizde super bir yazıcı var ama siz değerini, nabıza göre şerbet vermesini bilmiyorsunuz Yazıcınızdan memnun değilseniz ben talibim yazıcınıza
    Şaka bir yana gerçekten çok iyi bir yazıcıya sahipsiniz.Epson harici Başka hiç bir yazıcıda Kullanmış olduğunuz yazıcıdaki perfonmans ve kaliteyi alamazsınız. Tek yapmanız gereken yazıcınız için kolay dolum kartuşlarından ve mürekkeplerinden almak.Baskı maliyetiniz neredeyse bedavaya gelecek.Kolay dolum kartuşlarını bir defa alırsınız neredeyse ömürlük kullanırsınız aynı kartuşu.Tek yapmanız gereken mürekkep alıp dolum yapmak(dolumuda kolaydır bu kartuşların, kendiniz doldurabilirsiniz).
    Buradaki kolay dolum kartuş setini almanızı tavsiye ederim. http://www.cescesor.com/Epson-T0711-T0714-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti-Kolay-Dolan-Kartus-Dolabilen-Kartuslari,PR-53.html
    Siyah çıktıları çok fazla alıyorsanız eğer; sipariş notuna siyah renkli kartuşun chipinin(711 nolu kartuş) 711HR olarak istiyorum diyin. 711HR kodlu chip yüksek kapasiteli kartuşların chipidir.Kolay dolum kartuşu yaklaşık 15 ml. mürekkep alır.Bu chipliden alırsanız kartuşdaki mürekkep bitene kadar baskı alırsınız(200 adet üzeri çıktı verir).normalde kartuşdaki mürekkep seviyesi yarıya yakın iken mürekkep bitti kartuşu değiştirin uyarısı verir yazıcı.Bu uyarıyı alınca kartuşları çıkartıp taktığınızda uyarı resetlenir mürekkep seviyesi full görünür yazıcıda-bilgisayarda...
    Siyah haricinde çıktı almadığınız halde diğer renklerin bitmesinin en önemli nedeni; cihazı sürekli açıp kapatıyorsanız yazıcı kafa temizleme işlemi yapar ve tüm renklerden mürekkep çeker.mümkün olduğunca cihazınızın fişini çekmeyin-kapatmayın.Bekleme modunda kalmasında fayda var...

Siparisi verdim.gelsin bakalim dedigin kadar varmi.yoksa bulurum seni :)

• quote:

quote:

quote:

hihihihi... dediğim gibi çıkarsa alırım yazıcını

• quote:

quote:

quote:

selam bende epson stylus sx535wd var on numara derim epson üzerine tanımam ben profesyonal kulanıcı olarak tavsiye ederim çip sorunu mu onuda dolabilen bursa kartuş çıtçıtlı çözmüş mürekkebini vede kartuşu ordan alırsanız memnun olursunuz yeri bursa da tesis kurmuşlar japonlar la ortak internettende alabilirsiniz kargo bedava birde güzelliği ürün bir yıl garantili birebir değişim daha ne isteriz değilmi
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/ siteside budur reklam değil gerçek le tanışın

• quote:

Orijinalden alıntı: kmetin

selam bende epson stylus sx535wd var on numara derim epson üzerine tanımam ben profesyonal kulanıcı olarak tavsiye ederim çip sorunu mu onuda dolabilen bursa kartuş çıtçıtlı çözmüş mürekkebini vede kartuşu ordan alırsanız memnun olursunuz yeri bursa da tesis kurmuşlar japonlar la ortak internettende alabilirsiniz kargo bedava birde güzelliği ürün bir yıl garantili birebir değişim daha ne isteriz değilmi
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/ siteside budur reklam değil gerçek le tanışın

Türk capon işbirliği ha?
    Link var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OCP Türkiye -- 24 Aralık 2013; 14:05:37 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.