Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nowo

Nereden kaça?

hepsiburada integra bilgisayar 3500 civarına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar, birkaç sorunum var cihazla ilgili ama belkide normal şeylerdir bilmiyorum ilk defa laptop kullanıyorum 15 yıldır masaüstü kullanıyordum. Bu cihazla ilgili 3-4 günlük deneyimlerim sonucunda:
    - HDD den ufak bir cızırtı geliyor ( tamamen sessiz ortamda duyuluyor )
    - Google chromeda 1 sekme facebook, 1 sekme aspor canlı yayını, 1 sayfada da 101 okey açıkken cihazda ısınmayı hissettim.
    Isınma klavyenin sağ tarafında yön tuşları-enter-backspace ve numerik tuşlar civarında oluyor.
    - Birde sanırım ayar yapılması gerekiyor bilmiyorum ama ekran sanki çok net değil ekran kartını güncellemek dışında yapmam gereken bir ayar var mı acaba? sanki çözünürlük düşük gibi bulanıklaşıyor bazen görüntüler.
  • brdikino kullanıcısına yanıt
    Chrome ram canavari hocam opera kullan

Ekran icin hpnin sitesinden driverlari indirip bi dene bkalim

• quote:

Orijinalden alıntı: brdikino

Selam arkadaşlar, birkaç sorunum var cihazla ilgili ama belkide normal şeylerdir bilmiyorum ilk defa laptop kullanıyorum 15 yıldır masaüstü kullanıyordum. Bu cihazla ilgili 3-4 günlük deneyimlerim sonucunda:
    - Google chromeda 1 sekme facebook, 1 sekme aspor canlı yayını, 1 sayfada da 101 okey açıkken cihazda ısınmayı hissettim.
    Isınma klavyenin sağ tarafında yön tuşları-enter-backspace ve numerik tuşlar civarında oluyor.
    - Birde sanırım ayar yapılması gerekiyor bilmiyorum ama ekran sanki çok net değil ekran kartını güncellemek dışında yapmam gereken bir ayar var mı acaba? sanki çözünürlük düşük gibi bulanıklaşıyor bazen görüntüler.

- HDD'den gelen ses normal, verilere ulaşırken okuma-yazma işleminin yapılmasını sağlayan başlıktan gelen ses oluyor genellikle bu.

- Cihazda ısınmayı ben de hissediyorum. Elektronik cihazların hepsi işlem yaparken ısınıyorlar. Bir yazılımla ölçüp paylaşabilirseniz net bir cevap verilebilir.

- Ekran çözünürlüğü 1920x1080 pikselde ise daha net tarif etmeniz gerekiyor. Tam olarak nedir net olmayan? Yazılar mı? Simgeler mi? Başka bir şey mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bu cihazı HDD ile kullanmak bence hata, enazından işletim sisteminin olduğu sürücü ssd olması gerekiyor. Ben m.2 ssd alıp sadece oyunları HDD'ye kurmayı düşünüyorum.
    Isınma olan yer hdd olan taraf olabilir. Eğer öyleyse Hdd yerine SSD takılılırsa ısınma sona erecektir.
    Vatan bilgisayarda BC017NT versiyonu incelemiştim, sanırım kasa ve ekran aynı, orada ekran gayet net gözüküyordu.
    Ekranda bazı yazılar bulanık oluyor program yüklerken mesela, ben o programların (en azından yükleme pencerelerinin) 1080p olmaması nedeniyle bulanık görüldüğünü düşünüyorum. Sizdeki farklı bir sorun mu?

• YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Hocam bulaniklik ile alakali bir kac ay once forumda baska bi pcde olmus ayari varmis netden filan arastirin derim

• Hocam normalde hiçbir sıkıntı yok oyun program film yazılar her şey çok net. Program yüklüyorum diyelim, o da bazı programlar hepsinde olmuyor, 20 saniye setup ekranı zaten umrumda bile olmuyor açıkçası belirtmek için yazdım sadece. Teşekkür ederim araştıracağım yine de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectA

bilgisayarı almış bulunuyorum hadi hayırlı olsun

hayırlı olsun hocam ürün elinize ulaştığında kargolama şeklinden itibaren inceleme ve görüşlerinizi bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: brdikino

Selam arkadaşlar, birkaç sorunum var cihazla ilgili ama belkide normal şeylerdir bilmiyorum ilk defa laptop kullanıyorum 15 yıldır masaüstü kullanıyordum. Bu cihazla ilgili 3-4 günlük deneyimlerim sonucunda:

selam hocam
    -HDD den ufak cızırtı ses gelmesi normal diğer arkadaşlarda da aynı durum var bu bir sorun değil yani sıkıntı olmaz HDD işlem yaptığında ufakta olsa ses çıkarması normal
    -chrome da gezinme konusuna gelince chrome bildiğim kadarıyla 2 yada 4 gb ram isteyen bir program ısınma yüksek değerlerdemi test etmenizde fayda var çok yüksek olacağını sanmıyorum sizin dediğiniz normal kullanım sıcaklığı olsa gerek
    -ekran için driver varsa hpnin sitesinden bu modele uygun driverları indirin ve bilgisayarın görüntü ayarlarını yapın sorununuz geçecektir internetten de araştırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 28 Mart 2017; 11:42:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Bu cihazı HDD ile kullanmak bence hata, enazından işletim sisteminin olduğu sürücü ssd olması gerekiyor. Ben m.2 ssd alıp sadece oyunları HDD'ye kurmayı düşünüyorum.
    Isınma olan yer hdd olan taraf olabilir. Eğer öyleyse Hdd yerine SSD takılılırsa ısınma sona erecektir.
    Vatan bilgisayarda BC017NT versiyonu incelemiştim, sanırım kasa ve ekran aynı, orada ekran gayet net gözüküyordu.

sonuna kadar katılıyorum hocam sistemi ssd ye kurup oyun ve diğer dosyaları hdd ye kurma konusunda ama ses ve azcık bir ısınma probleminden dolayıda 1tb 7200 rpm hddyi de çıkarmaya gerek olmadığını düşünüyorum masraf baya fazla olacak ondan sonra :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

Ekranda bazı yazılar bulanık oluyor program yüklerken mesela, ben o programların (en azından yükleme pencerelerinin) 1080p olmaması nedeniyle bulanık görüldüğünü düşünüyorum. Sizdeki farklı bir sorun mu?

sorun 1080 p olmamasından değil hocam çözünürlüğü bile düşük olsa yükleme esnasında yinede bulanık olmaması lazım sadece yazıların küçüklüğü büyüklüğü farkı olur bu farklı bir sorun bir araştırın isterseniz çözüm vardır elbet
  • quote:

Hocam normalde hiçbir sıkıntı yok oyun program film yazılar her şey çok net. Program yüklüyorum diyelim, o da bazı programlar hepsinde olmuyor, 20 saniye setup ekranı zaten umrumda bile olmuyor açıkçası belirtmek için yazdım sadece. Teşekkür ederim araştıracağım yine de.

o zaman büyük bir sıkıntı olmaması sevindirici hocam o programların düzenleniş şeklinden de olabilir farklı bir sebepten de olabilir araştırmanız da fayda var
  • @konun, hocam üst üste çok fazla mesaj attığın için flood cezası alabilirsin, dikkat et derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

hayırlı olsun hocam ürün elinize ulaştığında kargolama şeklinden itibaren inceleme ve görüşlerinizi bekliyoruz

sağolun tamamdır hocam. bu arada halen kargo takip yapamıyorum bir bilginiz varmı hocam dün akşam 23.00 gibi sipariş vermiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

@konun, hocam üst üste çok fazla mesaj attığın için flood cezası alabilirsin, dikkat et derim.

insanlara yardımcı olalım da hocam gerisi boş
  • quote:

quote:

quote:

sağolun tamamdır hocam. bu arada halen kargo takip yapamıyorum bir bilginiz varmı hocam dün akşam 23.00 gibi sipariş vermiştim

nereden almıştınız hocam ürünü sizden mail adresi isteyip bilgileri kargo takip numarası detayları göndermeleri lazımdı hangi kargo firması şirketi ise o firmanın sitesine girip sorgulattırabilirsiniz gözükmüyorsa ürünü aldığınız yeri arayın oradan detaylı bilgileri alabilirsiniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

nereden almıştınız hocam ürünü sizden mail adresi isteyip bilgileri kargo takip numarası detayları göndermeleri lazımdı hangi kargo firması şirketi ise o firmanın sitesine girip sorgulattırabilirsiniz gözükmüyorsa ürünü aldığınız yeri arayın oradan detaylı bilgileri alabilirsiniz

hocam integra bilgisayar dan aldım kargo şirketi de aras kargo bana sipariş kodunu yolladılarda kargo takipte gözükmüyor neyse bir daha deneyim olmadı ararım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam integra bilgisayar dan aldım kargo şirketi de aras kargo bana sipariş kodunu yolladılarda kargo takipte gözükmüyor neyse bir daha deneyim olmadı ararım

ürünü saat 23.00 da verdiğinizi söylemiştiniz kargoya verilmesi bugün akşamı bulur diye biliyorum çünkü bazı firmalar siparişleri akşama kadar toplayıp o şekilde kargo firmasına teslim ediyor kargo firması teslim almadığı için bilgiler girilmediği için gözükmüyordur kesin siz en iyisi integra bilgisayarı arayıp son durum ile ilgili bilgi alın kafanız rahat olsun

• quote:

Onun nedeni windows 10 dpi sorunu, şunu kurun çözülecektir.https://drive.google.com/file/d/0B_NSky2D0PQ6dW9tS0JkNTlURHc/view?usp=drive_web&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber Bu arada windows 10 kurcak arkadaşlara tavsiyem,https://forum.donanimhaber.com/w10-1607-14393-969-redstone-tr-nin-en-buyuk-windows-10-rehberi-dev-konu--108566413 bu konuya göz atın. Çok güzel bilgiler paylaşılmış.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.