Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde hp de ısınma sıkıntısı var derler kötülerler monster yanıyor yanıyor :D monsterı savunanlara gelsin :D
    https://forum.donanimhaber.com/monster-abra-a5-v4-1-1-yanik-kokusu-ve-sarj--123980647
  • quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

Orijinalden alıntı: ErsLy

Bios ayarlarında LEGACY var onu kapatırsanız UEFI desteği açılır.
    Daha hızlı performans alırsınız.
    1050 gibi bir karta Windows 7 kurmak mantıksızca olur. Directx12 desteği Windows 10 la birlikte geldi.
    Windows 10 tercih edin.

hocam bilgilendirme için teşekkürler windows yüklemesi yapıldıktan sonra uefi ayarı yapmak mümkünmü biosa girip yoksa sistemi yenidenmi kurmak gerekiyor bu konu hakkında da bilginiz varsa paylaşırmısınız

Bu konuda net bir fikrim yok maalesef, muhtemelen UEFI olarak açmak yeterli olacaktır ama hddyi GPT formatına dönüştürmek gerekiyor.
    Windows kurulu olsa bile GPT formatına çeviren uygulamalar var.

• konun kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettiğiniz ssd'ler pro oluyor yani bizim gibi 10-15 gbile uğraşanlar için tamamen gereksiz hiç bir katkısı olmaz size. Normal griş seviyesi bir ssd fazlasıyla iş görür.
  • quote:

quote:

quote:

Bios ayarlarında LEGACY var onu kapatırsanız UEFI desteği açılır.
    Daha hızlı performans alırsınız.
    1050 gibi bir karta Windows 7 kurmak mantıksızca olur. Directx12 desteği Windows 10 la birlikte geldi.
    Windows 10 tercih edin.

hocam bilgilendirme için teşekkürler windows yüklemesi yapıldıktan sonra uefi ayarı yapmak mümkünmü biosa girip yoksa sistemi yenidenmi kurmak gerekiyor bu konu hakkında da bilginiz varsa paylaşırmısınız

Bu konuda net bir fikrim yok maalesef, muhtemelen UEFI olarak açmak yeterli olacaktır ama hddyi GPT formatına dönüştürmek gerekiyor.
    Windows kurulu olsa bile GPT formatına çeviren uygulamalar var.

en temizi hocam o zaman baştan uefi olarak yüklemek kafa rahat olur :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Hocam bahsettiğiniz ssd'ler pro oluyor yani bizim gibi 10-15 gbile uğraşanlar için tamamen gereksiz hiç bir katkısı olmaz size. Normal griş seviyesi bir ssd fazlasıyla iş görür.

sonuna kadar katılıyorum hocam uygun fiyatlı yazma okuma hızı en az 500 mb civarı ssd yeterli olacaktır bence
  • konun kullanıcısına yanıt
    Aynen fazla bir şey yüklemediysen en temizi UEFI formatına dönüştürülmüş flash disk ve en temiz şekilde format atmak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nowo

ben buldum bitane ama pahalılar :(
    http://www.hepsiburada.com/samsung-960-evo-nvme-250gb-3200mb-1500mb-s-m-2-pci-e-ssd-mz-v6e250bw-p-HBV000003TUWI?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CjwKEAjw8OLGBRCklJalqKHzjQ0SJACP4BHrfS6W4CoWJyubUWhgvNzaA3Xgvx9t8tkIeJ7AtXBGSxoCr9bw_wcB

giriş seviyesi bir bilgisayar parası :D ben şimdilik ssd olmadan kullanacağım, ileride ihtiyaç duyarsam takacağım fiyatları da düşmüş olur hem.

• tequilla1984 kullanıcısına yanıt
    Ssdlerin fiyatı her geçen gün düşüyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tequilla1984

quote:

Orijinalden alıntı: nowo

ben buldum bitane ama pahalılar :(
    http://www.hepsiburada.com/samsung-960-evo-nvme-250gb-3200mb-1500mb-s-m-2-pci-e-ssd-mz-v6e250bw-p-HBV000003TUWI?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CjwKEAjw8OLGBRCklJalqKHzjQ0SJACP4BHrfS6W4CoWJyubUWhgvNzaA3Xgvx9t8tkIeJ7AtXBGSxoCr9bw_wcB

giriş seviyesi bir bilgisayar parası :D ben şimdilik ssd olmadan kullanacağım, ileride ihtiyaç duyarsam takacağım fiyatları da düşmüş olur hem.

hocam normal hdd nin o kadar da yavaş olmadığını düşünüyorum 7200 rpm olduğu için gayet yeterli gibime geliyor ssd nin en ucuzu şu anda 310 320 tl civarı samsungun 850 evo modeli ama uyuyormu bu cihaza uymuyormu yanıltmayayım kimseyi birkaç yaptığım araştırmaya göre nvme nin m2 ssdyi desteklediği söylenmiş ama bizzat deneyen birisi olmadıkça bir şey diyemem yarın evdeyim bir sorarım uzman bilgisayarcılara

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ProjectA

quote:

quote:

bana yazılan cevaplar için sağolun. birkaç sorum daha var.

şimdi laptop freedos olarak geliyor biz buna windowsu şöyle mi yükleyecez: elimizde bulunan bir bilgisayara windows 10 yükleyeceğiz onuda usbye atacağız usb yide yeni laptobumuza takıp kurulumu yaparız. olay bu şekilde mi, hiç para felan ödemeyecekmiyiz? birde şu UEFI bios felan onları da açıklarsanız sevinirim. umarım derdimi anlatabilmişimdir çünkü biraz karışık yazmışım şimdiden teşekkürler

evet hocam windows yükleyeceksiniz yüklemeyi bilmiyorsanız eğer internetten yükleme videoları var onlara adım adım bakarak yapabilirsiniz kendinize güvenemiyorsanız güvendiğiniz bir bilgisayarcıya veya hp teknik servislerine belirli bir ücret karşılığı yükletebilirsiniz windows 10 nun kurulum dosyasını indirip onu usbye atıp o şekilde yeni bilgisayara kuracaksınız internetten windows 10 indirebilirsiniz ama lisans sıkıntısı çıkarmayan varmı bilmiyorum yani orjinal windows varmı diğer bir seçenek windows 7 veya 8 varsa programı onu kurun oradan windows 10 a yükseltebilirsiniz

hocam yani Windows 10 bedava mı? birde Technopatın videosunu izledim adam uefi uyumlu indirmek lazım felan diyor bu konu hakkında bilginiz var mı?

hocam windows 10 orjinal sürümü için lisans satın almanız gerekiyor orjinalleştirmek için yada bu işi yapan programcılar var internette onların sitesinden güvenilir bir yerden yapmanız önemli tabiki aksi halde büyük sıkıntılar çıkabilir oralardan lisans kodu verilmiş sürümleri indirip kurabilirsiniz isterseniz ne kadar orjinal olur ona birşey diyemem uefi tam performans almak için olduğunu söylemiş arkadaşlar windows 10 u indirdikten sonra uefi yükleme formatına uygun hale çeviren bir program varmış technopatta ayrıntıları vermiş bakabilirsiniz çevirdikten sonra usbye atıp yükleme işine başlayabilirsiniz

hocam windows 10 isosunu indirmek için lisansa sahip olmanız gerekiyor diyor. kastettiği lisans nedir?

• arkadaşlar sanırım win10home usb kurulum için iso ayarları şu şekilde olacak; yarın kurulumu yapacağım yanlışsam düzeltirseniz sevinirim

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi laptop freedos olarak geliyor biz buna windowsu şöyle mi yükleyecez: elimizde bulunan bir bilgisayara windows 10 yükleyeceğiz onuda usbye atacağız usb yide yeni laptobumuza takıp kurulumu yaparız. olay bu şekilde mi, hiç para felan ödemeyecekmiyiz? birde şu UEFI bios felan onları da açıklarsanız sevinirim. umarım derdimi anlatabilmişimdir çünkü biraz karışık yazmışım şimdiden teşekkürler

evet hocam windows yükleyeceksiniz yüklemeyi bilmiyorsanız eğer internetten yükleme videoları var onlara adım adım bakarak yapabilirsiniz kendinize güvenemiyorsanız güvendiğiniz bir bilgisayarcıya veya hp teknik servislerine belirli bir ücret karşılığı yükletebilirsiniz windows 10 nun kurulum dosyasını indirip onu usbye atıp o şekilde yeni bilgisayara kuracaksınız internetten windows 10 indirebilirsiniz ama lisans sıkıntısı çıkarmayan varmı bilmiyorum yani orjinal windows varmı diğer bir seçenek windows 7 veya 8 varsa programı onu kurun oradan windows 10 a yükseltebilirsiniz

hocam yani Windows 10 bedava mı? birde Technopatın videosunu izledim adam uefi uyumlu indirmek lazım felan diyor bu konu hakkında bilginiz var mı?

hocam windows 10 orjinal sürümü için lisans satın almanız gerekiyor orjinalleştirmek için yada bu işi yapan programcılar var internette onların sitesinden güvenilir bir yerden yapmanız önemli tabiki aksi halde büyük sıkıntılar çıkabilir oralardan lisans kodu verilmiş sürümleri indirip kurabilirsiniz isterseniz ne kadar orjinal olur ona birşey diyemem uefi tam performans almak için olduğunu söylemiş arkadaşlar windows 10 u indirdikten sonra uefi yükleme formatına uygun hale çeviren bir program varmış technopatta ayrıntıları vermiş bakabilirsiniz çevirdikten sonra usbye atıp yükleme işine başlayabilirsiniz

hocam windows 10 isosunu indirmek için lisansa sahip olmanız gerekiyor diyor. kastettiği lisans nedir?

hocam kod satın alacaksınız gerçek parayla günümüz sistemlerinde böyle olmaya başladı oyunlardan örnek vereyim steam diye bir program var oradan para yatırarak oyunları satın alabiliyorsunuz kod şeklinde geliyor bilgisayarınıza ve yüklüyorsunuz diğer türlü dvd olarak ta satın alabilirsiniz windows olayı da böyle lisans kod satın alacaksınız yükleme orijinal olarak gerçekleşmiş olacak yada dvd olarak satın alacaksınız dvd şeklinde olanın içinde lisans mevcut direk yükleme yapacaksınız windows un orijinal yüklenmesi ile ilgili bir durum bu yeterince açıklayıcı olmuştur umarım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

orjinal lisans anahtarından bahsediyor, kullanmayacağınız bir windowslu bilgisayarınızın lisans anahtarını kullanabilirsiniz veya internetten satın alabilirsiniz. ben gittigidiyordan 50tl'ya aldım ama çalışıyor mu yarın göreceğim.

ben buradan iso'yu indirdim anahtar falan girmedim. anahtarı yeni bilgisayara kurulum yaparken gireceğim.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tequilla1984 -- 27 Mart 2017; 19:15:59 >

• quote:

arkadaşlar sanırım win10home usb kurulum için iso ayarları şu şekilde olacak; yarın kurulumu yapacağım yanlışsam düzeltirseniz sevinirim

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

bence her şey tamam hocam harikulade ayarları seçmişsiniz zaten yanlışlık varsa gözümden kaçan yükleme yapan arkadaşlar bilgi verebilirse makbul geçer

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

orjinal lisans anahtarından bahsediyor, kullanmayacağınız bir windowslu bilgisayarınızın lisans anahtarını kullanabilirsiniz veya internetten satın alabilirsiniz. ben gittigidiyordan 50tl'ya aldım ama çalışıyor mu yarın göreceğim.

ben buradan iso'yu indirdim anahtar falan girmedim. anahtarı yeni bilgisayara kurulum yaparken gireceğim.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

hocamın dediği gibi lisansız yükleme olayı da var windowsu kurduktan sonra lisansı sonradan da girebiliyorsunuz windowsu kurmanıza engel değil yani zaten kurulum yaptığınızda size seçenek veriyor lisans kodunu sonra gir diye seçenek var

• tamamdır sağolun

• arkadaşlar nereden almamı tavsiye edersiniz birazdan alacağım da sinerji sadecenotebook integra ebrar hangisinden alayım

• ProjectA P kullanıcısına yanıt
    N11 ebrar bilgisayardan almak istersen 100 tl çekli hesap var kullanabilirsin.

• bilgisayarı almış bulunuyorum hadi hayırlı olsun

• ProjectA P kullanıcısına yanıt
    Nereden kaça?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.