Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anarchist Reaper

vay arkadaş, eski mesajlara baktım millet 3 yıl önce de şimdi de 2.fanın hızıyla uğraşıyor
    Güldüm :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇVK -- 22 Mart 2020; 17:29:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Ben de i7 versiyon var ve emin olun artmaması daha iyi. 3.8 ghz de 90c civarında oynamak pek de hoş bir duygu değil.
    Evet 70 derece geçmiyor genelde cpu 70, gpu 60-65 arası.
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Vsync acik oynuyorsunuz muhtemelen. Yoksa imkansiza yakin bir durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vsync acik oynuyorsunuz muhtemelen. Yoksa imkansiza yakin bir durum
    Kapalı hepsi. Ne kadar yük binderecek şey var ise kapalı. Hepsi optimal performance.
  • HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

2. fan için konfigürasyona uygun cihazlar bunlar. Boşuna 17 ab240 modelini denemeyin az kalsın pc bozuluyordu.
    Baya ince iş lazım. Nasıl olur onu ben de henüz bilmiyorum. Ama studiobook g3 konfigürasyonu baya yakın bizim cihazlara onu biliyorum.
    Br de embedded cobtroller kullanmak lazım bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 22 Mart 2020; 18:39:20 >

• https://github.com/hirschmann/nbfc/issues/749

burada omen dc serisine bir config var ve sanırsam işe yarıyor ama ben biraz tırsıyorum cesareti olan deneyebilir. Bne azıcık denedim ve fanlar iyi çalıştı ama mutlaka yapılacak ilk şey biostan fan always an özelliğini off yapmanız yoksa makine gümler.Bir de max speed i 99 yerine 95 yapın demiş omen kullanıcısı ama bilmiyorum. Bugları var biraz çok da ellemeyin denemeyin yine de. Gönüllü varsa el atacak deneyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 22 Mart 2020; 19:18:59 >
    Sizde de fanların birisi serin birisi alev mi üflüyor oyunlarda ?
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış söylemişim o 73 c gpu idi anımsadım şimdi.Uzun zamandır oyun oynamamıştım dün bir baktım cpu 98 c gördü ve fps dropta oluyor tabi.
    Hayal kırıklığı yaşadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 23 Mart 2020; 11:40:32 >
  • Fps drop bende de oluyor. 98c ise benimki yine serinmis. Peki sag taraf sizde de ozellikle usb nin ustu kasa sonu firin kadar sicak mi oyunda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Evet sıcak hocam, tek sıcak olan yer sağ taraf, üst tarafları daha sıcak zaten gpu cpu orada.HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*
    Peki sizce eski biosa dönsek bu ısınma azalırmı hocam, ben dönmek istiyorum ama dos ortamında olurmuş ancak bilgi bulamıyorum nette, sizin bilginiz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 23 Mart 2020; 16:12:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-98B36D602

Evet sıcak hocam, tek sıcak olan yer sağ taraf, üst tarafları daha sıcak zaten gpu cpu orada.
    Peki sizce eski biosa dönsek bu ısınma azalırmı hocam, ben dönmek istiyorum ama dos ortamında olurmuş ancak bilgi bulamıyorum nette, sizin bilginiz varmı?
    Sizin laptopun modeli nedir? Eğer benimle aynı ise beraber aynı testi yapalım bakalım sıcaklık farkına ona göre bios mu macun mu hangisi sorunluysa tespit edelim.

CPU GPU beraber yoran bir test var mı?

• quote:

Sizde de fanların birisi serin birisi alev mi üflüyor oyunlarda ?
    Kontrol etmedim, bakarım.
  • quote:

2. fan için konfigürasyona uygun cihazlar bunlar. Boşuna 17 ab240 modelini denemeyin az kalsın pc bozuluyordu.
    Baya ince iş lazım. Nasıl olur onu ben de henüz bilmiyorum. Ama studiobook g3 konfigürasyonu baya yakın bizim cihazlara onu biliyorum.
    Br de embedded cobtroller kullanmak lazım bildiğim kadarıyla.
    Ben EC ile baktım ilk fanın binary hex mex artık ismi ne ise, o değer belli ama ikinci fan için bir çıkarım yapamıyor insan. EC ile bakarken cihaz kritik hata verip kapanıyor bir yerde.

17ab240 modeli bende sorunsuz çalışıyor.

• Tamam arkadaşlar bir önerim var,

CPu için Prime95

GPU için Heaven benchmark

ikisini birlikte 15 dakika çalıştırıp HWmonitor den ekran görüntüsü atıyorum birazdan.

Bios sürümüm son sürüm.

Maşallah turboboost falan açık çok iyi değerler
    Maşallah turboboost falan açık çok iyi değerler
  • Çok zor dönmesi. İstanbulda bir deli bulmanız lazım onu yaptıracak ve tuzlu olacaktır.
    Bende 96c çıktı sonuç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 23 Mart 2020; 19:58:16 >
  • quote:

Bende 96c çıktı sonuç.
    Ama senin frekans yüksek, i7 değil miydi senin işlemci?
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.