Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (137. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bc202nt model, bios son sürüm F.53HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*
  • Ben mastergel pro süreli 1 yılı biraz geçti acaba yenilemek mi lazım macunları ? Çvk sonuçta en kalitelisini kullandı macunun ve çok taze.
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Evet 300 mhz daha yüksek.
  • arctic mx4 kullandım macun olarak 2 ay önce değiştirdim.Macunu fazla sürüncede sıcaklık yüksek çıkıyormuş hocam doğrumu bu?
    fan hızını ölçen bir program önerirmisiniz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-98B36D602

hocam bc202nt model, bios son sürüm F.53
    Prime95 ve heaven tam ekran aynı anda denediniz değil mi?

Arada bir kaç derece fark var çok bir fark yok.
    MSI kombustor 3
  • https://clip-share.net/video/LQgho8EXAM4/throttlestop-tutorial-acer-nitro-5-i5-7300.html
    hocam burda undervolt işlemi uygulamışlar işlemciye ve güzel sonuçlar almışlar sanırım.
    Aynı performansa daha düşük sıcaklıklar, bizde yapalım mutlaka hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 25 Mart 2020; 0:46:14 >
  • musq kullanıcısına yanıt
    hocam hangi programla yaptınız intel extreme tuning utility ile mi?
  • quote:

https://clip-share.net/video/LQgho8EXAM4/throttlestop-tutorial-acer-nitro-5-i5-7300.html
    hocam burda undervolt işlemi uygulamışlar işlemciye ve güzel sonuçlar almışlar sanırım.
    Aynı performansa daha düşük sıcaklıklar, bizde yapalım mutlaka hocam
    Ben yaptım -140 cpu, -50 gpu yaptım ama intel hd 630 heralde bu gpu.

FPS drop sorunu çözüldü, oyunu ssd ye taşıdım halloldu.
    Haydaa mertlik bozuldu şimdi :( ben o değerleri undervoltsuz aldınız zanntettim. 140 a kadar düşürülmesi muazzam bir şans benimki o kadar inmiyor mesela. 110 120 arası en fazla. Ama şu zamana kadar undervolt a göre değerlendirme yapmadan yorum attım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Haydaa mertlik bozuldu şimdi :( ben o değerleri undervoltsuz aldınız zanntettim. 140 a kadar düşürülmesi muazzam bir şans benimki o kadar inmiyor mesela. 110 120 arası en fazla. Ama şu zamana kadar undervolt a göre değerlendirme yapmadan yorum attım.
    Undervoltsuzdu o değerler.
    Üzdü şahsımı. Kendi cihazım adıma

• bunlar nerden dadandı buraya
  • Beyler klavyeyi bozdum. Aman dikkat edin su falan kaçırmayın iki saat sökme ile uğraştım. Klavyeyi öyle bir yerde ki pes ettim dağınık şekil de götürdüm bilgisayarciya taktirdim.

Ayrıca bir sey soracağım nvme ssd vs falan var kafam karıştı bizim ki hangisine uyumlu?

• Arkadşlar bizim ekran 6 bit miş.Her yerde 8 bit standardı var diye biliyorum.Birkaç laptopla karşılaştırdım.Sizin ekranlarda 6 bit mi?
    Masaüstü sağ tık görüntü ayarları, alt tarafta gelişmiş görüntü ayarları, yazarmısınız rica etsem bir tek bende mi böyle?HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 3 Mayıs 2020; 2:18:54 >
  • quote:

Arkadşlar bizim ekran 6 bit miş.Her yerde 8 bit standardı var diye biliyorum.Birkaç laptopla karşılaştırdım.Sizin ekranlarda 6 bit mi?
    Masaüstü sağ tık görüntü ayarları, alt tarafta gelişmiş görüntü ayarları, yazarmısınız rica etsem bir tek bende mi böyle?
    evet 6 bit yazıyor, ekran zaten işkence bana göre. aydınlatması da çok zayıf göremiyorum hava aydınlıkken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hancii05

Beyler klavyeyi bozdum. Aman dikkat edin su falan kaçırmayın iki saat sökme ile uğraştım. Klavyeyi öyle bir yerde ki pes ettim dağınık şekil de götürdüm bilgisayarciya taktirdim.

Ayrıca bir sey soracağım nvme ssd vs falan var kafam karıştı bizim ki hangisine uyumlu?
    nvme uyumlu
    Peki ekrani degistirmek kaca patlar hocam,? Uygun ekran bulmak pinlerine mi bakmak gerekiyor? Istedigimiz her ekrani takamiyoruzdur sanirim

Hocam örneğin ikisinde de nvme yazıyor. Hangisi doğru? Sata SSD mi olması gerekiyor

https://www.hepsiburada.com/longline-128gb-nvme-m-2-sata-ssd-1800mb-s-700mb-s-lng1800-128gn-p-HBV00000K40YD?magaza=Elektromarka

https://www.hepsiburada.com/hi-level-128gb-550mb-530mb-s-m-2-pcie-nvme-ssd-hlv-m2ssd2280-128g-p-HBV00000IDMS4?magaza=Elmac%C4%B1k

• hancii05 kullanıcısına yanıt
    hocam alttaki çift çentikli olmaz.Bizim slota tek çentikliler uyumlu.
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.