Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben sanki m2 olması yeterli diye hatırlıyorum

Yani çift çentikli de oluyor tek çentikli de diye hatırlıyorum.
    Tek çentik olanlar nvme destekli olarak daha hızlıydı sanki artı olarak.

Tabi yanlış hatırlıyor da olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoureGodDamnRight -- 4 Mayıs 2020; 10:57:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Hocam ben martta aldım ssd'yi.Fotoğrafı vardı slotun ama silmişim.Slotun şekli tek çentik ama çift çentiklide uyuyordur dediğiniz gibi, bunu denemedim.
    Ama slotun şekli tek çentikli.Bunu gözümle gördüm .Ben garanti olsun diye tek çentikli aldım.Alan arkadaşta garanticiyse eğer, benim gibi tek çentikli alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 4 Mayıs 2020; 19:43:26 >
  • anladım hocam sağolun

düşününce zaten slot çift çentik olsaydı; tek çentik(nvme) olanları takamazdık

para olsa ben de alacaktım bi tane nvme ama idare ediyoruz bakalım böyle de
    Hocam eğer harddisk çok dolu değilse ssd'ye cidden gerek yok.

Benim hdd çoğu boştu, o yüzden ssd ye geçince az biraz hızlandı.
    Hdd doldukça yavaşlıyor, sadece windows kurulu 7200 rpm hdd gayet hızlı bence :)
  • bizimkisi fantezi hocam arkadaşta var ssd 5 snde açılıp kapanıyor pc , insanın canı çekiyor
  • Beyler yıllar önce de konuşuldu geçen de sormuştum yine soruyorum...

Allah aşkına 2.fanın çalışmama problemini çözebildiniz mi ? Sırf bu yüzden laptopu satmayı düşünüyorum resmen oyun oynarken bağırıyor ya sinirim bozuldu artık :D

• Anarchist Reaper kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyisi üzerine çok düşünmemek bence

laptop soğutması bence yeterli ama içim rahat etsin diye arkasını biraz yükseltiyorum ben(silgi koymak gibi böyle aşağısı 1 cm olup daha rahat hava girsin diye içine) bir de usb masa vantilatörü vardı oyun oynarken açıyorum aşağı doğru eğiyorum kafasını laptop altına doğru çok iyi oluyor, hem çok ısınmıyor hem de 2.fan çok delirmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

Hocam en iyisi üzerine çok düşünmemek bence

laptop soğutması bence yeterli ama içim rahat etsin diye arkasını biraz yükseltiyorum ben(silgi koymak gibi böyle aşağısı 1 cm olup daha rahat hava girsin diye içine) bir de usb masa vantilatörü vardı oyun oynarken açıyorum aşağı doğru eğiyorum kafasını laptop altına doğru çok iyi oluyor, hem çok ısınmıyor hem de 2.fan çok delirmiyor
    Soğutma etkili şekilde işe yarıyor mu hocam ?

Tavsiye alırım soğutma modellerini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Anarchist Reaper kullanıcısına yanıt
    Bence en işe yarayan şey bu hocam.

önce ben de laptop altına konan fandan aldım baktım çok etkisi yok geri verdim.

ana amaç bilgisayarın altındaki hava alma ızgaralarından iyi hava vermemiz, masa üstünde durmasındansa 1 cm bile yükseltince bile daha rahat ediyor alt taraftaki hava dolaşımı.

usb fan dediğim de şöyle bi şey :https://www.hepsiburada.com/everest-usb-metal-masa-ustu-vantilator-efn-482-p-BS00401?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMIj4r2mfKd6QIVBqsYCh0LwQEwEAkYBSABEgI5u_D_BwE

bunu da böyle yana koyuyorum pc altına doğru hava üfleyecek şekilde, bilgisayar içine giren hava soğuk ve sürekli olduğu için hem çok ısınmıyor hem de 2.fan eskisi kadar bağırmıyor.

notebook altına konan iyi soğutan soğutucular da vardır ama ben 30 liraya hallettim 150-200 lira vermek istemedim

• Arkadaşlar merhaba. Laptop boştayken çok gürültülü şekilde fan çalıştırıyor bu sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadVoltage

Arkadaşlar merhaba. Laptop boştayken çok gürültülü şekilde fan çalıştırıyor bu sorunu yaşayan var mı?
    İçini açın fani temizleyin benim de öyleydi şuan geçti hocam

• MadVoltage kullanıcısına yanıt
    Win 10 home 64 bit kullananın eğer başka sürümde iseniz, yine devam ederse bilemiycem

"ana amaç bilgisayarın altındaki hava alma ızgaralarından iyi hava vermemiz," Hp efendi onuda düşünmüş hocam, bakın beğenecekmisiniz
    HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 12 Mayıs 2020; 23:32:45 >

• Ne güzelmiş öyle hocam

Benim de bi ara açmam lazım ama erteleyip duruyorum hayırlısı bakalım

Elinize sağlık hocam

Hocam ben delik açmadım, var olan deliğin üstüne siyah bant yapıştırmış hp.Isınsın diye yapıştırmış herhalde.Onu söktüm.
    Hocam delik açarsan satarken problem olmazmı? Gerçi ben satacağımı sanmıyorum ölene kadar kullanırım herhalde :) [makine ölene kadar]

Delik açmak için ne kullanacaksınız hocam
  • hocam ne deliği bi dur sakin , toz temizliği için içini açmaktan bahsediyorum

ben de satmayı falan düşünmüyorum daha baya bi götürür beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoureGodDamnRight -- 13 Mayıs 2020; 2:13:4 >
  • 2009 da aldığım hp hala çalışıyor, 11 sene oldu istediği kadar ısınsın, bunlar da o kadar sene çalışacak. Dert etmeyin bu kadar.
    Hocam siz güç seçeneği yüksek performansta mı dengelide mi kullanıyorsunuz?

Ben yüksek performansta kullanıyordum ısınıyordu ısındığı için cpu yavaşlıyordu.Fps drop oluşuyordu.

Dengeliye geçtim sıcaklıklar, ilk yarım saat 60 larda sonra 70 lerde geziyor.Fps drop olmuyor, üstelik aynı fps'yi alıyorum.

Undervoltlu kullanıyorum tabi. :)

Birde dengeli moddda kullanırken afterburnerdan ekran kartına overclock yapsam işe yararmı?Yani overclock için yüksek performans modunda olması şart değil değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 15 Mayıs 2020; 17:55:49 >
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.