Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    :) degerleri cok kotu. Denediyseniz yorum alabiliriz sizden merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Core tempten ekran goruntusu atabilecek var mi? Benim tdp degerleri yuksek nedense ???

• expressimo kullanıcısına yanıt
    komsunun basuruna bile iyi geldi o derecede :D şaka bir yana bunu bulamadım sadece ınternette satısı var galiba silikon bazlı elektirik iletkenligi olmayan başka bir ürün almıştım. 5 derece içinde 100 tl fazla vermek müsriflik bence
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Soz konusu hp olunca pasa pasa 100tl veriyor insan. Fakat turbo clock ile normalde 3.2 goruyor bu cihazlar. Yani iyi macunun zarari var bir bakima. 2.5 ghz de 90c oynayacagima 70c 2.6 3.0 i tercih ederim. Belki de akasa denemek gerekir.

• Thermall grizzly 3.8 e takintili olanlar icin gecerli. Bu laptopun turboyu isinmadan tatmasi icin condanout gerekir o da riskli. Krynout alacaktim fakat bilemedim. Tavsiyem degisken. biraz adi ve silikon bazli bir macun kullanmak daha yararli da olabilir. Mastergel pro basarili.

45W değil mi tdp değeri?
  • musq kullanıcısına yanıt
    Mesela şu mesajı yazarken 5.6w. Ama 20 sn önce yükteyken 26w idi.
  • Bios füncelledim ama daha sıcak sanki ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Mesela şu mesajı yazarken 5.6w. Ama 20 sn önce yükteyken 26w idi.
    Dostum senin bahsettiğin tdp değeri değil. İşlemcinin anlık güç tüketimi. Yüke bağlı olarak artıyor elbet ve yanlış değilsem çıkabileceği max W 45w oluyor. Ona da tdp deniyor.
    Bios konusunda yorum yapmadınız hiç.
    Ben güncelleyeli çok oldu bir değişiklik hissetmedim. 29 Haziran tarihli bios güncellemesinden bahsediyorsan.
    evet hazirandaki. Performans ve stabilite artışı var o biosta bence.Önceki biosları kurmadım hiç umarım hatalı bir hareket olmamışdır. Sonradan ısısı azaldı gibi ama emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

evet hazirandaki. Performans ve stabilite artışı var o biosta bence.Önceki biosları kurmadım hiç umarım hatalı bir hareket olmamışdır. Sonradan ısısı azaldı gibi ama emin değilim.
    Ben her yeni bios çıktığında güncellemiştim (Hatalı bios hariç) şu an bir sıkıntı yaşamıyorum. En çok da laptopun kurulu olarak geldiği bios sürümündeki f4'e sıralı olarak bastığında kitlenme hatasının giderilmesine sevindim. Kardeş sana bir sorum olacak. Sen mi demiştin hatırlamıyorum tam olarak ama hp omen(2016)'de kuzey köprüsünde mi mosfetlerde mi yeterli soğutma yok ve benzer kasa tasarımında olduğu için bizim laptoplarda da aynı durum olabilir denmişti denmişti. Şimdi aklıma takıldı da böyle bir şey var mı bizim pclerde. Var ise nasıl, hangi yöntemle giderilebilir.

Nvidia çipler bizde padli o açıdan daha iyi omen 2016 dan ama evet dedim. Bakır borular anakart aynı. Mosfetlerde ve minik vrm çiplerinde pad yok.Asusda da yok ama bu bir kusur bence. Lenovo o konuda daha iyi. Kuzey köprüsü hepsinde açıkta sebebini hiç blimiyorum. Bir de bakır plaka lazım bu iş için.Pkasız bir örnek xps 15 :https://www.reddit.com/r/Dell/comments/4zajkk/dell_xps_9550_thermal_padding_mod_update/

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/6zuosp/xps_15_9560_and_thermal_pads/

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/8mlzr3/xps_9570_vrm_thermal_pads/

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/8k3r71/dell_xps_15_9560_and_9570_custom_vrm_heatsink/

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/6ddueg/thermal_pads_under_the_heatsink_on_xps_15/

• evet arkadaşlar hp'nin meşhur laneti fan sorunu benim bilgisayarda da başladı. oyunlarda çok anormal bir ses geliyor fandan, sanki fan dönerken bir şeye çarpıyormuş gibi, bu ses başladı mı oyunu kapatsam da gitmiyor. bilgisayarın üzerinde olduğu masaya vurduğumda veya kapatıp açtığımda gidiyor ses sadece (yeniden başlatınca gitmiyor, kapatıp sonra açma düğmesiyle açınca gidiyor).

bataryası da ölmeye başladı 1 saat zor gidiyor, ekranda da ışık sızması var. yaklaşık 1,5 yıl oldu alalı. garantiye vermek istiyorum, izlemem gereken prosedür nedir (sorunları nasıl anlatayım ki sorun yok diyip geri göndermesinler bana?)? (ankara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torrentter -- 7 Kasım 2018; 20:42:29 >
  • Torrentter kullanıcısına yanıt
    Eğer Ankara'daysan öveçlerdeki teknik servise ver. Ben oraya vermiştim. Kargolamayı kendileri yapıyorlar ve kargo sırasında başına bir şey gelse kendileri sorumlu olur. Tamiri çabuk yapılır. Benimkinin ekran değişimini 3 günde yapmışlardı. Bu üç günün 2 günü İstanbul'daki onarım merkezine gidip gelme suresiydi. Yanında faturanı götürmeyi unutma. Son olarak sana verecekleri belgeyi kaybetmemelisin. Onu gözün gibi koru. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: musq

Eğer Ankara'daysan öveçlerdeki teknik servise ver. Ben oraya vermiştim. Kargolamayı kendileri yapıyorlar ve kargo sırasında başına bir şey gelse kendileri sorumlu olur. Tamiri çabuk yapılır. Benimkinin ekran değişimini 3 günde yapmışlardı. Bu üç günün 2 günü İstanbul'daki onarım merkezine gidip gelme suresiydi. Yanında faturanı götürmeyi unutma. Son olarak sana verecekleri belgeyi kaybetmemelisin. Onu gözün gibi koru. İyi forumlar.
    teşekkür ederim hocam, bilgisayarın içinde özel dosyalarım fotoğraflarım vs. var, bunları yedeklemeden göndersem sıkıntı olur mu?
    Silerler. Eger gondermek istemezsen fanlarin yerini degistir.

Dostum ben ekran değişimi ve fan bakımı için yolladığımda sıfırlamamışlardı. Ben yollamadan önce önemli bilgilerimin yedeğimi almıştım. Zaten sözleşmede verilerin silinmesi ile ilgili bir madde var. Onu işaretlemezsen yollamıyorlar diye hatırlıyorum. Büyük ihtimalle silmeyeceklerdir ama işini sağlama almanı tavsiye ederim. Yollarken de bilgisayarında parola koruması olsun.
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.