Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anlatayım

Hocam 10 Temmuz Salı Günü sabah

Osmanağa Mah.Kuşdili Cad. Misk-i Amber Sok. Tibetoğlu İş Merkezi No:32. Kadıköy/İSTANBUL (Şükrü Saraçoğlu Stadı Arkası)

Bu adresteki onarım merkezine bıraktım onlar 11 Temmuz Çarşamba Ümraniye'deki servise kargoladılar aynı gün ulaştı ve onarım yapıldı.
    12 Temmuz Perşembe günüde mesaj geldi mesai saatleri içerisinde alabilirsiniz diye gittim aldım

Onarım merkezlerihttp://www8.hp.com/tr/tr/destek/mybom_ticari.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 10 Ağustos 2018; 0:28:18 >
  • teşekkür ederim hocam
  • Notebookfancontroller ile biraz kafayi kirdim dun. Cpu fani girdisi zaten programda belli 88. EC tablosuna baktim baktim ama ikinci fan ile alakali tek bir deger goremedim. Fan always on secenegini kapadim fani durdurdum baktim degere onu aradim ikinci deger icin ama yine de bulamadim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

Notebookfancontroller ile biraz kafayi kirdim dun. Cpu fani girdisi zaten programda belli 88. EC tablosuna baktim baktim ama ikinci fan ile alakali tek bir deger goremedim. Fan always on secenegini kapadim fani durdurdum baktim degere onu aradim ikinci deger icin ama yine de bulamadim.
    Ben çok fazla kurcalamamanı öneririm. Ben sadece beta'sını kullanınca program çalışıyordu. Zaten bir fanın dönüş hızları ile oynayabiliyordun. 2. fana hiçbir şekilde müdahale edemiyordun. Neyse asıl sıkıntı ben bu fan ayarlarıyla oynadıktan bir süre sonra oluştu. Laptop bataryayı görmedi. Düşünebiliyor musun. Neyseki uygulamayı sildim ve yeniden başlatınca normale döndü. O gün bu gündür uğraşmıyorum o işle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musq

Ben çok fazla kurcalamamanı öneririm. Ben sadece beta'sını kullanınca program çalışıyordu. Zaten bir fanın dönüş hızları ile oynayabiliyordun. 2. fana hiçbir şekilde müdahale edemiyordun. Neyse asıl sıkıntı ben bu fan ayarlarıyla oynadıktan bir süre sonra oluştu. Laptop bataryayı görmedi. Düşünebiliyor musun. Neyseki uygulamayı sildim ve yeniden başlatınca normale döndü. O gün bu gündür uğraşmıyorum o işle.

Ara sira batarya gormuyor aynen o degerleri okumaya calisirken. Kilitlendigi thermal shutdown dedigi de oldu. Sorun degil onlar. Sadece degerleri okuyorum.

• http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-120gb-530mb-400mbs-sata-3-25-ssd-sdssda-120g-g27-p-HBV000009216Y?magaza=Atn

Bu ssd yi takıp kullanabilir miyim? Uygun mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mathers

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-120gb-530mb-400mbs-sata-3-25-ssd-sdssda-120g-g27-p-HBV000009216Y?magaza=Atn

Bu ssd yi takıp kullanabilir miyim? Uygun mudur?
    Evet
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    İlk mesajdaki samsung evo ssd ile arasında çok fazla performans fark varmıdır? 700 küsür lira olmuş baya fiyat farkı var da. Bir de bunun şekli boyutu evo ile baya farklı aynı yere nasıl takılcak bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mathers -- 28 Ağustos 2018; 14:6:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mathers

İlk mesajdaki samsung evo ssd ile arasında çok fazla performans fark varmıdır? 700 küsür lira olmuş baya fiyat farkı var da. Bir de bunun şekli boyutu evo ile baya farklı aynı yere nasıl takılcak bu?

Ilk mesajdaki model flash bellek kadar. Sizin bu baktiginiz 2.5“ hdd buyuklugunde.

Size tavsiyem neyin ne oldugunu kendiniz arastirarak tekrar gozden gecirip karar verin.

• Uygun fiyata bu notebook a uyumlu bir ssd önerebilir misiniz?

• Cihazın kapağını açmakta zorlanıyorum. Önceden açmış olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• Mathers kullanıcısına yanıt
    Cihazın içinde ssd için vidasını koymuyorlar ssdyi vida ile mi monte ettin ?

• musq kullanıcısına yanıt
    Daha kapağı bile açamadım. Bazıları hddnin vidalarından birini kullanabilirsin diyor. Açarsam öyle yapıcam yoksa bilgisayarcıya vercem halletcek.

• Benim bilgisayarın cpu'su 95 derecelere de kadar çıkıyor ve buna bağlı anlık kasmalar oluyor oyunlarda da acaba önerebileceğiniz bir şey var mı veya fiyat performans sahibi bir notebbok soğutucusu önerisi ?
  • mutant39 M kullanıcısına yanıt
    95 derece çok fazla hocam, fan termal macun veya ızgaralarda sorun olabilir diye düşünüyorum. Sorun soğutucu ile çözülmeyecek gibi, notebook soğutucu 15 derece falan indiremiyor çünkü. Bilgi sahibi arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoureGodDamnRight -- 6 Eylül 2018; 21:38:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutant39

Benim bilgisayarın cpu'su 95 derecelere de kadar çıkıyor ve buna bağlı anlık kasmalar oluyor oyunlarda da acaba önerebileceğiniz bir şey var mı veya fiyat performans sahibi bir notebbok soğutucusu önerisi ?
    Hangi işlemlerde veya oyunda 95'i görüyor. Termal macununu yenilemeyi deneyin ama ısı iletim değeri 10 W/m.k'dan aşağı olan termal macunlar kullanmayın
  • musq kullanıcısına yanıt
    Hocam dota oynarken bile oluyor ayrıca termal macun değiştirebilir miyim bilmiyorum önereceğiniz bu notebooka uygun bir video ile gösterilişi ve uygun bir termal macun var mı acaba ?
  • YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Hocam forumda 91 derecelerde gördüm de hep o yüzden 95 çok fazla gelmemişti he bu arada sıcaklık baktığım programda maksimum 95 gösteriyordu o yüzden 95 dereceleri görüyor dedim ancak şimdi anlık olarak baktım da ortalam 85 derece arada 90a çıkıyor sadece. Ancak hala anladığım kadarıyla sıcaklığa bağlı fps düşüşleri var her oyunda bunun önüne geçebilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutant39 -- 7 Eylül 2018; 2:55:29 >
    Hocam 6 ay - 1 yıl felan olmuşsa pcyi alalı servise verin termal macun ve fan temizliği yapsınlar.

Bende de fifada kasmaya başlamıştı diğer oyunlarda da sıkıntı vardı fps drop vs verdim servise düzeldi.

Laptoplarda düzenli bakım şart.
    Hocam benim 82 derece falandı witcher'da. 85 dereceye normal desek bile ısıya bağlı fps düşmeleri büyük ve hiç olmaması gereken bir şey. Yerinizde olsam önce fan ve termal macun kontrol ederdim, pek tecrübeli değilseniz de riske atmayın servis bi baksın derim. Kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.