Şimdi Ara

House of Cards (2013-2018) | 6. Sezon (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.396
Cevap
28
Favori
47.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolganaber -- 2 Haziran 2017; 3:45:37 >
  • House of Cards (2013-2018) | 6. Sezon

4k kalitesi ile beın connect'te sansürsüz izlediğim sevilesi dizidir.

House of Cards 5. Sezon 1. Bölüm: “Asla pes etmeyeceğim!”

house-of-cards-sezon-5-bolum2-filmloverss

Öncelikle şunu belirteyim, House of Cards, ilk bölümüyle Frank’in teröre ve savaşa karşı nerede ve nasıl durduğunu, buna ek olarak tüm tarafların kazanmak için kendi üzerine düşeni nasıl yaptığını anlatıyor.

Bölüm, Claire Underwood’un kameraların karşısında ulusa seslenme hazırlığıyla başlar. Tüm halkı sakin kalmaya ve de şüpheli bir durumu çekinmeden kendilerine bildirmelerine teşvik eder. Tabi ki de bunu yaparken Amerikan halkına savaşta olduklarının altını kalın bir şekilde tarafsız görünerek çizmeye çalışır. Savaş hazırlıklarının ilk imasını böylece aktarmış olur.

Bu sırada Frank, kendi üzerine düşeni yapmaktan asla kaçınmaz –ki 4 sezondur kaçınmadı da–, kongreyi büyük bir kibirle adeta “basar”. Kongre, Frank Underwood hakkında, 4 sezon boyunca şahit olduğumuz yasa dışı olaylarını kaleme alan köşe yazısına istinaden, soruşturma başlatılması gerektiği konusunda tartışmaktadır. Kıvrak politik zekasıyla Frank, yasal olarak izni olmasa da kürsüye çıkmanın yolunu bulur ve çıkıp konuşmaya başlar. Kongre sözcüsünün konuşma yapamayacağını belirtmesine “Umrumda değil!” olarak cevap veren Frank, zincirlerinden boşalırcasına kimseyi takmadığını ve muhtemelen bugünkü IŞİD’i temsil eden ICO’ya karşı resmi savaş ilan edilmesini, alkışlar ve yuhalama sesleri arasında talep eder. Başkan, koruma görevlileri tarafından dışarı çıkartılmak istenir. Kürsüden indirilirken Frank, gözümüzün içine baka baka istediğini elde edene kadar “Asla pes etmeyeceğim!” der. Böylelikle fitil ateşlenmiş olur. “Böyle bir şey olabilir mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Cevabım; evet olur ve bu daha başlangıç.

5 dakikalık bu epik kürsü sahnesinden sonra askerlerin kafasını kesen 2 Amerikalı teröristten birisinin öldürüldüğünü ancak diğerinin firari olduğunu haberler üzerinden izleriz. Ortalık karışmaya başlar, Orta Doğu’da Underwood aleyhine protestolar boy gösterir. Ülkenin iç durumu Underwood’ların istediği kıvama gelmeye artık başlamıştır. Kafası kesilerek öldürülen askerin cenaze törenine katılan Underwood’ların sahte davranışları insanlar tarafından anlaşılır ve asker kızının “Babamın katili sensin!” demesiyle bu tepki tavan yapar. Pek tabii ki bunu ciddiye almayan Frank için kafaya takılacak en önemli şey, kızın “Babamın katili sensin” demesinden ziyade kulağına “Umarım ölürsün ve yerine başkan olarak o (Claire) geçer.” diye fısıldamasıdır. Her ne kadar Frank ile Claire ortak olarak bu kampanyada çalışıyor olsalar da, bu olay Clare’in Frank için her zaman bir tehdit olarak karşımıza çıkacağının ilk sinyalini bize vermiş olur.

House of Cards 5. Sezon 1. Bölüm: “Korkacak hiçbir şeyiniz yok!”

Hümanist ve bir o kadar da gizemli bir tarafı olan rakip Conway, savaş karşıtı olan bir savaş kahramanı olarak olayların akışında adeta denge görevi üstlenerek: “Biz savaşa karşı değiliz. Onun savaşına karşıyız.” diyerek bulunduğu noktayı izleyiciye yansıtır. Frank’in oyunlarını görür ve aksiyon alırken Frank’ten bir adım önde olmanın planlarını yapar.

Bu esnada Masterson’ın yakalama operasyonu devam eder, Underwood tüm istihbaratı devreye sokar, savaş planlarını yapmaya koyulur. İleriki bölümlerde bolca karşılaşacağımızı düşündüğüm Ulusal Güvenlik Teşkilatı görevlisiyle yaptığı gizli iş birliğine devam eder ve daha neler yapabileceklerine dair bizi merakta bırakır.

Karışıklık çıkarma yolunda emin adımlarla ilerleyen Underwood’larda ilk fiziksel tepkiyi Claire üzerine boya atılmasıyla alır. Böylelikle halkın daha savaşın adının geçmesiyle şimdiden korkmaya başladığını görmüş oluruz.

Bu sezonun bir başka öne çıkacağını öngördüğüm karakteri ise Thomas Yates. Claire’in yanı başında her toplantısında bulunan ve fikrini söylemekten çekinmeyen ve Claire ile birlikte olan Thomas, bu sezon ifadesiz ve soğuk duruşuyla yüzünü daha çok göstereceğe benziyor. Claire’e karşı duygularını daha açık bir şekilde göstermeye yeltenen Thomas, Claire ile “biz” olma yolunda ilerlemeye çalışır. Ancak Claire’in politik savaşından vazgeçip vazgeçmeyeceği ve önümüzdeki bölümlerde nasıl tepki vereceği ise merak konusu olan diğer noktalar.

Masterson’ın yakalama operasyonu en nihayetinde gerçekleşir, haberlere yakalandı olarak bilgi verilir. Ancak Frank elbette bu zamana kadar boş durmamıştır ve Masterson’ı herkesten önce çoktan ele geçirmiştir. FBI operasyonu formaliteden başka bir şey değildir. Masterson’ı öldürtür ve görüntülerini basına verir. İnce ince ortamı ve halkı istediği gibi işler, böylelikle savaş ilanı talebini bir kez daha haklı çıkartmış olur.

Savaştan ve terörden korkan, Beyaz Saray önünde toplanan grubun yanına giden Frank, halkına sözde şu cümleyle “telkinde” bulunur: “Korkacak hiçbir şeyiniz yok.” Savaştan ya da terörden değil, bizzat kendisinden korkmamız gerektiğine bir kez daha bizi inandırır.

Sonuç olarak, sonraki bölümleri merakla ve belki de yaşadığımız dünyadaki gerçeklik payını göz önünde bulundurduğumuz için rahatsızlık hissederek izleyeceğiz gibime geliyor. Çünkü bu, her şeyden önce sadece Amerika’nın savaşı değil, Frank Underwood’un sınırlarını zorlamaktan asla çekinmediği kanlı savaşı.

İlk bölümden sonra eminim ki House of Cards, yeni sezonuyla bizi soluksuz bırakıp, rahatsız etmekten hiç çekinmeyecek.

• Bekleyenlerine duyurulur

House of Cards (2013-2018) | 6. Sezon
  • 5.Sezonu bitirdim. Efsane olmuş !

Ne oyunlar döndü arkadaş ya. Takip ederken yoruldum. Usher ile Davis'in dahil olmasından itibaren tam durmaksızın entrika Sonunda Frank baya zora düştü. Böyle riskli plan mı yapılır Başkan ? Clare, Yates'i öldürmüş zaten seninle de bir şey yaşamıyor. Bu saatten sonra sana neden destek versin. Af da çıkarmayacak bildiğin yargılanacaksın yiğidim. Yates'i de buzun içinde tutuyormuşsun demek zamanı gelince Clare'e karşı çıkaracaksın. Frank, Davis ile Usher'ı kafalamış belli ki. İlacı da o verdirdi, Usher'a da o dedi. Tek sorun Clare dinlemeyecek onu...

Bu sezon sonu tüm ekip değişti. LeAnn öldü, Doug ev hapsinde, Durant merdivenden düştü kim bilir nasıl, Basın sözcüsü de değişti. Artık millete içerde misin diye sormak gerekiyor Bakalım 6.sezonda kimler gelecek, kimler gidecek.

• Her sezon gibi bu sezonda akıcı bir sezondu ama sanki önümüzdeki sezon için çekilmiş bir hazırlık sezonu gibiydi,asıl olaylar önümüzdeki sezon olacağa benziyor.

Frank Underwood o kadar güce aşık bir adam ki başkanlığı bile başkan olmadan yetersiz gördü,güç uğruna kendisini riske attı ama bundan da kurtulacaktır,hem kendisini kurtulacaktır hem de manevi evladı Doug'ı,vardır Frank başkanımızın bir fikri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Bekleyenlerine duyurulur

torrentten izliyoruz, netflixe para vermiyoruz

5. sezon, o nasıl bi giriş yaptı öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tekkanatlı kullanıcısına yanıt
    beyler, alttan alttan reklam yapıyorsunuz, yok bein yok netflix... yapmayın, salak yerine koymayın bizi... evet sektör büyüdü, milyar dolarlık cirolari var, farklı yöntemler arıyorlar, ama yemezler, beleş izlemek varken, paralı yöntemi övmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Bekleyenlerine duyurulur

içerik olarak korsan dünyası tabiki de kıyaslanamaz ama rahatlık olarak çok daha fazla önde netflix ,acelem olmadığı içinde o tarihi bekleyeceğim ben.

Ayrıca korsan varken para vermek de neymiş diyerek çok yanlış bir düşüncedesiniz bence.Netflix aylık en ucuz 16 tl. 2 tane kahve az iç starbucks'ta her ay onun yerine netflix al.

• quote:

quote:

quote:

Bekleyenlerine duyurulur

içerik olarak korsan dünyası tabiki de kıyaslanamaz ama rahatlık olarak çok daha fazla önde netflix ,acelem olmadığı içinde o tarihi bekleyeceğim ben.

Ayrıca korsan varken para vermek de neymiş diyerek çok yanlış bir düşüncedesiniz bence.Netflix aylık en ucuz 16 tl. 2 tane kahve az iç starbucks'ta her ay onun yerine netflix al.

starbucksta da bedava içiyoz, yıldız hediyesi veriyor bazen

ya da caribou'da 1 lira

https://forum.donanimhaber.com/caribou-cafe-1-tl-ve-alti-maliyetli-kahve-icme-yontemi--126654326

android box ile exodus eklentisi ile netflix gibi herşey kolay ve beleş

• quote:

quote:

quote:

Bekleyenlerine duyurulur

Korsan daha avantajlı ise para vermek bence de saçma. House of Cards kitlesi diğer dizilere göre daha seviyeli olduğundan spoiler yeme ihtimalimiz çok daha düşük belki
    Zoe Barnes spoiler'ı olabilir izledikten sonra 1-2 tane görmüştüm
    onun haricinde yok gibi bir şey yine de spoiler yeme derdim olmasa bile erken izlemeyi tercih ederim

• 5x05
    Frank, Doug'a ayıp etti. Doug kadar sadık bir insan daha gelmez dünyaya ama değeri bilinmiyor

5x06
    Geçen sezondan beri Conway güzel rakip olur diyordum ama kaybedince hemen sıvadı

5x07
    Hain kalkışma gerçekleşmedi

5x08
    İlk 2 dakika başka dizi mi açtım acaba dedim
    Adamlar rakip de olsa sanki dostmuş gibi muhabbet etmeleri çok hoşuma gidiyor.

5x09
    Meechum
    Yemin sahnesini ilk bölüme benzettim biraz Mark'ın da el sallaması tam oldu.

• beyin yakan bir sezondu genele bakınca beklentimin altında kaldı
  • s05e06

meet your new daddy

• Sezonu henüz bitirdim. Çok yoğun duygular yaşıyorum, en sevdiğim dizi olduğundan normal bence. 😁

[spoiler]Gayet güzel bir sezondu bence. İlk dakikadan son dakikasına kadar iliklerimde yaşadım. Diğer sezonlara göre biraz daha ağırdı anlaşılması açısından ama Amerika sistemini yakından takip ettiğim için pek zorlanmadım. Frank reyizin biseksuel olması üzdü. Başkanlık için her şeyini verdi ama Claire kalleşlik yaptı. Yanlış kişiyi düşman aldı. Kevşn Soacey ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu her dakika hissettiriyor. Şimdi bir sene daha beklemek çok zor olacak.

Seviliyorsun Frank Underwood.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 5 Haziran 2017; 16:31:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanirim bu sezonda 3.sezon gibi hsyal kirikligi ,henuz izlemedim ama imdb de su an bile bolum puanlari olmasi gerekenden dusuk gorunuyor gibi sanirim bekleneni veremeyen bir sszon

• Çok fazla olumlu yorum var bu diziye başlıyorum bugün umarım overrated değildir

• 5. sezon en zayıf sezondu. Yukarıda bir arkadaş demiş, çok hızlı geçildi diye, aynen katılıyorum.
    Bu dizinin en güzel tarafı Başkanlık için yani koltuk için Underwoodların verdiği mücadeleydi. Başkan olduktan sonra suyu çıktı, toparlayamadılar.
    6. sezondan pek bir şey ummuyorum. Tabi, yine izleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekmek arası sakız -- 6 Haziran 2017; 23:4:17 >
  • ekmek arası sakız kullanıcısına yanıt
    Spoiler lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2x11

O bölüm sonu Meechum, Claire ve Frank'in sahnesi yüzünden diziden ve karakterlerden soğudum bir anda. Dizinin devamında bu tarz sahneler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ItachiUchiha

2x11

O bölüm sonu Meechum, Claire ve Frank'in sahnesi yüzünden diziden ve karakterlerden soğudum bir anda. Dizinin devamında bu tarz sahneler var mı?

her sezon var öyle bi sahne, 5. sezonda 7. bölümde gördüm sadece mesela

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.