Şimdi Ara

Hotmail hesabı için Outlook ayarları nasıl olmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
129.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    # SMTP: smtp.live.com (port 25)

ayarları yaparken pop un Secure Sockets Layer (SSL) kullandığını belirttiğinizde port 995 olacaktır
  •  Hotmail hesabı için Outlook ayarları nasıl olmalı?

Muhammer Kardeşim Dediğin Gibi Yaptım Ellerine Sağlık
    Gelen Mailleri Görebiliyorum Ama Gönderdiğimde Ulaşmıyor
  • Ama Gönderdiğimde Ulaşmıyor Oda Çözüldü Kardeş
    Ellerin Dert Görmesin
  • merhaba
    dediklerinizi aynen uyguladım, mail alma işi tamam fakat gönderimde hata veriyor bir türlü çözemedim?
    microsoft outlook ile yapıyorum.
  • hacı ya bişi sorucam outlook connctor de kurdum olmadı .en son dediğin ayarlarla yaptım mailleri alıyorum fakat gonderemioyprum hata iletsi veriyor zaten gonder al dediğimde
    yanlız bişi dikkatimi cekti SSL ayarları için giriyoruz ya duzenle deyip girdiğim yerde hesap ozellik ayarları die butonun oldugu yerde klasor secenekleri die bir yer var orda sadece gelen kutusu var neden
  • Aynı sorun bende de var çözümü bilen varsa ve yazarsa Allah ondan razı olsun...
  • Dune kadar sorunum yoktu, format sonrasi outlook ayarlarimi yeniden yapilandirdim. Mail aliyorum, ama gonderemiyorum

Giden posta sunucu SSL gerektirir Port: 587 yapiyorum olmuyor.
    Sunucunuz bağlantıyı beklenmeyen şekilde sonlandırdı. Bunun olası nedenleri sunucu sorunları, ağ sorunları veya uzun süren devre dışı kalma olabilir. Hesap: 'smtp.live.com', Sunucu: 'smtp.live.com', İletişim Kuralları: SMTP, Bağlantı Noktası: 587, Güvenli(SSL): Evet, Hata numarası: 0x800CCC0F

SSL gerektiriri aktif etmiyorum otomatik olarak atanmis olan 25 yapiyorum olmuyor..
    Sunucu bağlantısı başarısız oldu. Hesap: 'smtp.live.com', Sunucu: 'smtp.live.com', İletişim Kuralları: SMTP, Bağlantı Noktası: 25, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 10051, Hata numarası: 0x800CCC0E

Yeniden kurdum kaldirdim gene olmadi..

Cozum bulmus olan varsa yardimci olabilirse sevinirim.
  • bende mail gönderemiyorum:( yardımcı olacak var mı?
  • Konuya devam edelim =)

SöyLendiği şekiLde ayarLarı yaptım fakat aLtta görüdüğünüz hatayı aLıyorum..

quote:

'mail.pop3hot.com' ana makinesi bulunamadı. Lütfen sunucu adını doğru girdiğinizden emin olun. Hesap: 'mail.pop3hot.com', Sunucu: 'mail.pop3hot.com', İletişim Kuralları: SMTP, Bağlantı Noktası: 25, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 11004, Hata numarası: 0x800CCC0D

Nerde hata yapıyor oLabiLirim ?

Ayrıca maiL adresim ''msn.com'' uzantıLı..
  • Up
  • Alıntıdır ve calısmaktadır :

Kaynak :http://www.bilgiseyir.com/2009/03/15/microsoft-live-hotmail-icin-outlook-ayarlari/

1. Outlook’u açın. Ayarlar menüsünden hesap ayarlarına tıklayın. “Hesap Ayarları” penceresi açılacaktır.
    2. Yeni butonuna tıklayarak “Yeni E-posta Hesabı Ekle” penceresinin açılmasını sağayın ve “Microsoft Exchange, POP3, IMAP ve HTTP” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    3. “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    4. “Internet E-Posta” seçeneğini seçip ileri butonuna tıklayın.
    5. Ekrandaki girişleri eksiksik doldurun. Girişler aşağıdaki gibi doldurulmalıdır.

a. Adınız: Adınız ve soyadınız ( Bu alan mail gönderdiğinizde gönderdiğiniz kişinin mail kutusunda kimden kısmında yazacak olan bilgidir.)
    b. E-Posta Adresi: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com (Buraya Windows Live Hotmail adresinizi yazmalısınız.)
    c. Hesap Türü: POP3
    d. Gelen Posta Sunucusu: pop3.live.com
    e. Giden Posta Sunucusu(SMTP): smtp.live.com
    f. Kullanıcı Adı: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com
    g. Parola: Mail şifresiniz.
    h. Parolamı Anımsa: işaretleyin. İşaretlemezseniz her Outlook açıldığında size parola soracaktır.
    i. Güvenli Parola kimlik doğrılaması (SPA) kullanarak durum açılsın: işaretleyin.

6. Bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayın. “Internet E-Psota Ayarları” penceresi açılacaktır.
    7. Giden sunucu sekmesinden “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini seçin. Hemen altındaki “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneğini seçin.
    8. “Gelişmiş” sekmesinden “Gelen sunucusu(POP3) portu olarak 995 girin. “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeniğini seçin. “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 587 girin. “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan:” seçeği için TLS seçin ve Tamam butonuna tıklayın.
    9. Hesap ayarlarını sına butonuna tıkladığımızda sınama başarıyla tamamlanacaktır.
    10. İleri butonuna tıklayıp sonraki pencereden son butonuna tıklayarak ayarlarımızı bitirmiş olacağız.
    11. Güle güle kullanın.

• Outlook'ta Windows Live Hotmail hesabı kullanma:

http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook-help/HA010221823.aspx
  • denemeden sağdan soldan aldığınız yanlışları yazmasanız olmaz sanki. milleti boş yere uğraştırıyorsunuz.
    http://download.microsoft.com/download/D/B/5/DB5B10E7-BFD0-49A2-A651-9AA6F2A3EB11/OutlookConnector.exe
    bunu yüklemeden outlookta hotmail kullanamazsınız arkadaşlar. bunu yükleyin outlook menusüne outlook bağlayıcısı gelecek. oradan hotmail kullanıcı adınızı şifrenizi girin, hesaba birde isim verinişlem tamamdır. üsttekiler ri boşuna denemeyin onlar hiçbir zaman olamaz....
  • ozkan559 outlook connector de çözümlerden birtanesi.
    Fakat outlook connector ile iş yerindeki mailleri evdeki pc ne .pst dosyası gibi taşıyamazsın. Yani sadece o makinada çalışır maillerin.

Evrenin yazdıgı yöntem yanlış veya yalan degil dogru çalışan bir yöntemdir.evrenin mesajı dogrudur sen yanlış biliyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan559

denemeden sağdan soldan aldığınız yanlışları yazmasanız olmaz sanki. milleti boş yere uğraştırıyorsunuz.
    http://download.microsoft.com/download/D/B/5/DB5B10E7-BFD0-49A2-A651-9AA6F2A3EB11/OutlookConnector.exe
    bunu yüklemeden outlookta hotmail kullanamazsınız arkadaşlar. bunu yükleyin outlook menusüne outlook bağlayıcısı gelecek. oradan hotmail kullanıcı adınızı şifrenizi girin, hesaba birde isim verinişlem tamamdır. üsttekiler ri boşuna denemeyin onlar hiçbir zaman olamaz....

Asıl sen bilmeden denemeden milleti yanlış yönlendirme. Sen becerememişsin, ben msn uzantılı mail adresimi kullanabiliyorum connector hiçbir işe yaramadı bende sorun çıkardı, başka bir yerde bulmuştum elle yukardaki gibi girdim bilgileri ilk aldığım maili bile indirdi makinaya

• cok tesekkurler. bayagidir ariyordum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Evren

Alıntıdır ve calısmaktadır :

Kaynak :http://www.bilgiseyir.com/2009/03/15/microsoft-live-hotmail-icin-outlook-ayarlari/

1. Outlook’u açın. Ayarlar menüsünden hesap ayarlarına tıklayın. “Hesap Ayarları” penceresi açılacaktır.
    2. Yeni butonuna tıklayarak “Yeni E-posta Hesabı Ekle” penceresinin açılmasını sağayın ve “Microsoft Exchange, POP3, IMAP ve HTTP” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    3. “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    4. “Internet E-Posta” seçeneğini seçip ileri butonuna tıklayın.
    5. Ekrandaki girişleri eksiksik doldurun. Girişler aşağıdaki gibi doldurulmalıdır.

a. Adınız: Adınız ve soyadınız ( Bu alan mail gönderdiğinizde gönderdiğiniz kişinin mail kutusunda kimden kısmında yazacak olan bilgidir.)
    b. E-Posta Adresi: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com (Buraya Windows Live Hotmail adresinizi yazmalısınız.)
    c. Hesap Türü: POP3
    d. Gelen Posta Sunucusu: pop3.live.com
    e. Giden Posta Sunucusu(SMTP): smtp.live.com
    f. Kullanıcı Adı: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com
    g. Parola: Mail şifresiniz.
    h. Parolamı Anımsa: işaretleyin. İşaretlemezseniz her Outlook açıldığında size parola soracaktır.
    i. Güvenli Parola kimlik doğrılaması (SPA) kullanarak durum açılsın: işaretleyin.

6. Bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayın. “Internet E-Psota Ayarları” penceresi açılacaktır.
    7. Giden sunucu sekmesinden “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini seçin. Hemen altındaki “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneğini seçin.
    8. “Gelişmiş” sekmesinden “Gelen sunucusu(POP3) portu olarak 995 girin. “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeniğini seçin. “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 587 girin. “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan:” seçeği için TLS seçin ve Tamam butonuna tıklayın.
    9. Hesap ayarlarını sına butonuna tıkladığımızda sınama başarıyla tamamlanacaktır.
    10. İleri butonuna tıklayıp sonraki pencereden son butonuna tıklayarak ayarlarımızı bitirmiş olacağız.
    11. Güle güle kullanın.

• mesajım bulunsun . takip ediorum .
  • Beyler şimdi Outlook 2010 da direkt olarak adınızı soyadınızı mail adresinizi girdikten sonra hiç birşeye tıklamadan ileri diyecekseniz hemen size hotmail connector lazım indirilsinmi diyecek evet dedikten sonra dosya indirilecek kuracaksanız ardından outlooku kapatıp açın tekrar isim soyisim mail şifre yi yazdıktan sonra ileri diyip gönder al yapabileceksiniz
  • up
  • outlook expres de olmuyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.