Şimdi Ara

Host Olmak İstiyorum (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
6
Favori
132.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benımde abım thyde kabin amırı 3500 cıvarı alıyor..onur atlas gıbı fırmalar 2000 cıvarı verıyor
  • biraz araştırma ve kıyaslama yaparsan fikrini değiştirebilirsin pek kolay bir iş değil bildiğim kadarıyla.
  • Bu başlığı görüp yazmadan duramadım. Arkadaşım bırak hostluk muavinlik, boş işler bunlar. Ben ulusoy'da 5 yıl yaptım muavinlik. Geriye dönüp baktığımda boşa geçmiş onca yıl görüyorum hepsi bu.ç Ne eline birşey geçer ne de beş kuruş biriktirebilirsin. 5 yılın 4 yılı muavin-host tek başıma yaptım sonra host mecburi kılındı biraz rahatladım. Uykusuzluk bana vız gelir filan deme, bu iş öyle değil. Mayıs ayından ekime kadar yatmaz araba. öyleki otogara 400 metre uzaklıktaki evimime bile gidemezdim aylar boyunca. telefon eder temiz çamaşır getirirlerdi bana. Banyo ihtiyacımı bile otogar altındaki duş yapılan yerlerde giderirsin. Aylarca lastik üstünde geçirmek dile kolaydır. Peki ya sonu, koca bir hiç. Ömrünün en verimli yıllarını heba edersin ve 26-27 yaşına geldiğinde elde bir meslek olmayan vasıfsız bir insansın. Benden sana dost tavsiyesi olsun, asla kalkışma. Zaten girersende ilk denemende başaramazsın büyük ihtimalle, bir kaç seferin artından çıkarsın, aradan 1 ay geçer yine gidersin. Bu defa daha çok dayanırsın. Sonunda bir bakmışsın, uyuşturucu gibi sarmış tüm benliğini. Çünkü bu iş bir sevdadır. Ama BEN İLLA YAPACAM BUNUN BAŞKA ÇARESİ YOK diyorsan, host olmaktansa muavin olamayı tercih et. Hiç olmazsa bir mertebeyle şoför olma ihtimalin var. Host olarak 5-6 yıl çalışırsın sonra paketlerler seni. Tabi yollarda yaşayacakların göreceklerinde cabası. Kazalar göreceksin, (Allah göstermesin) belki de sen geçireceksin. Bunun yerine gir bir yere çırak olarak zanaat öğren, böyle şeylerin peşinden koşma

• quote:

Orjinalden alıntı: exelante

Bu başlığı görüp yazmadan duramadım. Arkadaşım bırak hostluk muavinlik, boş işler bunlar. Ben ulusoy'da 5 yıl yaptım muavinlik. Geriye dönüp baktığımda boşa geçmiş onca yıl görüyorum hepsi bu.ç Ne eline birşey geçer ne de beş kuruş biriktirebilirsin. 5 yılın 4 yılı muavin-host tek başıma yaptım sonra host mecburi kılındı biraz rahatladım. Uykusuzluk bana vız gelir filan deme, bu iş öyle değil. Mayıs ayından ekime kadar yatmaz araba. öyleki otogara 400 metre uzaklıktaki evimime bile gidemezdim aylar boyunca. telefon eder temiz çamaşır getirirlerdi bana. Banyo ihtiyacımı bile otogar altındaki duş yapılan yerlerde giderirsin. Aylarca lastik üstünde geçirmek dile kolaydır. Peki ya sonu, koca bir hiç. Ömrünün en verimli yıllarını heba edersin ve 26-27 yaşına geldiğinde elde bir meslek olmayan vasıfsız bir insansın. Benden sana dost tavsiyesi olsun, asla kalkışma. Zaten girersende ilk denemende başaramazsın büyük ihtimalle, bir kaç seferin artından çıkarsın, aradan 1 ay geçer yine gidersin. Bu defa daha çok dayanırsın. Sonunda bir bakmışsın, uyuşturucu gibi sarmış tüm benliğini. Çünkü bu iş bir sevdadır. Ama BEN İLLA YAPACAM BUNUN BAŞKA ÇARESİ YOK diyorsan, host olmaktansa muavin olamayı tercih et. Hiç olmazsa bir mertebeyle şoför olma ihtimalin var. Host olarak 5-6 yıl çalışırsın sonra paketlerler seni. Tabi yollarda yaşayacakların göreceklerinde cabası. Kazalar göreceksin, (Allah göstermesin) belki de sen geçireceksin. Bunun yerine gir bir yere çırak olarak zanaat öğren, böyle şeylerin peşinden koşma

bunları yazmaya girmiştimçok güzel özetlemişsin

• Hocam böyle bir durumda arkadaşı doğru yönlendirmek konusunda canlı yaşayan birisi olarak öğüt vermek asli görevim diye düşünüyorum. Zira herşeyin telefisi mümkün ama zamanın değil. Geçmiş 1 saniyemizi bile geriye getiremiyoruz. Hele heba olan onca yıl, bizlere 1 defa tanınmış yaşama hakkımızı baştan sona etkiler. Allah birşeyleri vesile kıldı suçumuz olmamasına rağmen 1 ay arayla 2 defa peşpeşe yapmış olduğumuz kazalar bu işi bırakmama sebep oldu. Öyleki, ikincisinde gözümü asfaltta açtım, kafamı kaldırıp otobüse baktığımda host koltuğunun 3-4 numaralı koltuğa yapışmış olduğunu gördüm. Kendi kendime "ben az evvel orda oturuyordum burda ne işim var dedim." Kendi cesedimi görmekten korktum. Burdan olayın gelişmelerini detaylarını anlatacak değilim, söylemek istediğim, uzun yol bir hastalıktır, vücuduna nüfuz ederse ancak böyle berbat bir olayın vesile olması gerekir bırakmak için. Gelecek mi? Gelecek nedir biliyor musunuz? Sağdaki host koltuğunda oturarak başlarsın, yıllar sonra sağdaki şoför koltuğuna geçersin. Tabi o da bir otobüste yıllarca çalışıp sebat eder kendini kanıtlar sevdirirsen. O da olmazsa vay haline. Hiç iş bulamadın, git berbere çırak ol, meslek öğren ama bu işe kalkışma.

• quote:

Hocam böyle bir durumda arkadaşı doğru yönlendirmek konusunda canlı yaşayan birisi olarak öğüt vermek asli görevim diye düşünüyorum. Zira herşeyin telefisi mümkün ama zamanın değil. Geçmiş 1 saniyemizi bile geriye getiremiyoruz. Hele heba olan onca yıl, bizlere 1 defa tanınmış yaşama hakkımızı baştan sona etkiler. Allah birşeyleri vesile kıldı suçumuz olmamasına rağmen 1 ay arayla 2 defa peşpeşe yapmış olduğumuz kazalar bu işi bırakmama sebep oldu. Öyleki, ikincisinde gözümü asfaltta açtım, kafamı kaldırıp otobüse baktığımda host koltuğunun 3-4 numaralı koltuğa yapışmış olduğunu gördüm. Kendi kendime "ben az evvel orda oturuyordum burda ne işim var dedim." Kendi cesedimi görmekten korktum. Burdan olayın gelişmelerini detaylarını anlatacak değilim, söylemek istediğim, uzun yol bir hastalıktır, vücuduna nüfuz ederse ancak böyle berbat bir olayın vesile olması gerekir bırakmak için. Gelecek mi? Gelecek nedir biliyor musunuz? Sağdaki host koltuğunda oturarak başlarsın, yıllar sonra sağdaki şoför koltuğuna geçersin. Tabi o da bir otobüste yıllarca çalışıp sebat eder kendini kanıtlar sevdirirsen. O da olmazsa vay haline. Hiç iş bulamadın, git berbere çırak ol, meslek öğren ama bu işe kalkışma.

Dostum bende yazları calısan unıversıte ogrencısıyım pm atarsan senle bısey goruscem

• quote:

Hocam böyle bir durumda arkadaşı doğru yönlendirmek konusunda canlı yaşayan birisi olarak öğüt vermek asli görevim diye düşünüyorum. Zira herşeyin telefisi mümkün ama zamanın değil. Geçmiş 1 saniyemizi bile geriye getiremiyoruz. Hele heba olan onca yıl, bizlere 1 defa tanınmış yaşama hakkımızı baştan sona etkiler. Allah birşeyleri vesile kıldı suçumuz olmamasına rağmen 1 ay arayla 2 defa peşpeşe yapmış olduğumuz kazalar bu işi bırakmama sebep oldu. Öyleki, ikincisinde gözümü asfaltta açtım, kafamı kaldırıp otobüse baktığımda host koltuğunun 3-4 numaralı koltuğa yapışmış olduğunu gördüm. Kendi kendime "ben az evvel orda oturuyordum burda ne işim var dedim." Kendi cesedimi görmekten korktum. Burdan olayın gelişmelerini detaylarını anlatacak değilim, söylemek istediğim, uzun yol bir hastalıktır, vücuduna nüfuz ederse ancak böyle berbat bir olayın vesile olması gerekir bırakmak için. Gelecek mi? Gelecek nedir biliyor musunuz? Sağdaki host koltuğunda oturarak başlarsın, yıllar sonra sağdaki şoför koltuğuna geçersin. Tabi o da bir otobüste yıllarca çalışıp sebat eder kendini kanıtlar sevdirirsen. O da olmazsa vay haline. Hiç iş bulamadın, git berbere çırak ol, meslek öğren ama bu işe kalkışma.

Hocam zaten ben çalışacak arkadaslara şunları onerıyorum arkadaslar oncelıkle okuyun Unıversıte kazanın sonra yazları benım gıbı calısırsınız

Ben Metro ya gırdıgımde yaz kadromuz hep unıversıte ogrencılerı idi..Gercı Metro berbat bı fırma oldugu ıcın 10 gun dayanabıldım..

Ancak host olarak tanıdık olucak oyle sabit calısırsan rahat edersin onun dısında Şirket hostu artı Buyuk fırmalarda çalışırsan arkadasın dedıgı gıbı yazın araba durmuyor sureklı sefer yazarlar..

Yaz için guzel para kazanırsın bunyen saglamsa ben 10 gunde 280 mılyon bırıktırdım bı kısmınıda saga sola verdık yanı..

Ama oncelıkle hayatınızı kurtarın bı sevda olarak eglence olarak yaparsınız..

Örnegın bu yaz kısmetse Ben Pamukkaledeyım arkadasım bana anlasabılıcegım ıstedıgımız bı hat ayarlıycak Guzel arabalara bıncem yanımada Muavın olarak sınıf arkadasımı alıcam guzel eglencelı zaman gecırecegım..

Demek istedigim bu

• arkadaşım tavsiye ederim güzel iş ama bu işi varanda yaparsan güzel :D:D ben 4 ay çalıştım varanda gayet rahattı yani bi nevi yattığım yerden para kazandım ama bi yöndende tavsiye etmem çünki bu işin hiç bi geleceği yok... karar senin
  • arkadaşlar doğrusunu soylemek gerekırse bende host-muavın olmak istıyorum suan lise 1 e gidiyorum dersler hiç iyi değil bu gıdışle okulu devam ettırebılmem zor gozukuyor diyelım okulu bırakıp host-yada muavın oldum orta okul mezunlarına E sınıfı ehlıyet verıyolarmı bilgilendırırsenız sevınırım arkadaslar...saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: piskopat19

arkadaşlar doğrusunu soylemek gerekırse bende host-muavın olmak istıyorum suan lise 1 e gidiyorum dersler hiç iyi değil bu gıdışle okulu devam ettırebılmem zor gozukuyor diyelım okulu bırakıp host-yada muavın oldum orta okul mezunlarına E sınıfı ehlıyet verıyolarmı bilgilendırırsenız sevınırım arkadaslar...saygılar

Sözde Lise Mezunlarına Veriyorlar Ama Her Türlü Alınır Yani...
  • 18 yaşındayım. lise mezunuyum. bursadayım. hostluk yada yazıhane görevlisi olarak çalışabilirim. deneyimsizim :D yardımcı olursanız sevinirim :) :)
  • O zaman host olmamın nedeni başkaydı arkadaşlar. Şimdi düşünmüyorum tabi son çare olmazsa. Artık ya polis yada lojistik okumayı düşünüyorum. Cevaplarınız için hepinize teşekkürler
  • her işin olduğu gibi hostluğunda hem iyi hemde kötü yönleri var önce zorluklarını anlatayım;
    1)çok kıl yolcularla karşılaşırsın( mesela benden gece saat 4:00 de kahve istemişlerdi.)
    2)uykusuzluk yıpratır insanı (ben 4 saat uyku ile çift sefer ankara çalışıyordum)
    3)kıl şöförler denk gelir
    4)muavinle anlaşamazsın
    5)konuşmana,hal ve hareketlerine ,kıyafet temziliğine dikkat etmeli bakımlı olmalısın
    6)en pis yanıda bana göre dinlenme tesisilerinde yolcuyu toplamaktır
    çok fazla gözünüzü korkutmadan iyi yönlerine geçelim;
    1)farklı çevreler insanlar tanırsın
    2)farklı şehirleri görürsün
    3)boş durmadığın sürece iyi para kazanırsın (ben ayda 800 tl kazanıyordum -askeri ücretin 500 tl old. düşünülürse iyi para)
    4)başka işlere bakarak yemek problemi yaşamazsın
    5)sabit çalıştığın sürece şöför ve muavinlerle kardeş gibi olursun
    sürekli değil ama özellikle öğrenciler için ideal bir iş ben yaz tatilinde yine iş başındayım bilgi almak isteyem pm atsın

• Ben Pamukkalede çalıştım bu yaz sezonunda.2008 yazında ise kısa süre metrodaydım.

Pamukkale bu işin yapılacağı en iyi yer bence.

İyi yönleri;
    1-Firmada kaptan kaptan yard.muavin host olmak üzere 4 kişilik araç ekibi varsa 1 numara sensin söz sende.O yüzden çok rahat.Hepsi bi rapor yazmana bağlı.
    2- Zaten kaptanları genelde iyi.Kıl kaptan olsa bile rapor korkusundan sana iyi davranıyor.
    3-Dinlenmeli çalışmama rağmen ankara dönüşlerimde 6-10 saat arası boşluk oluyordu.2 ay küçükkuyu çalıştım sabit.Oradada dönüşlerde 12-15saat arası dinlenmem oluyordu.Ona rağmen istiharatlı çalışmama rağmen ayda 1000tl alıyordum.
    4-Çok iyi çevre edindim.Şirkette.
    5-Personelleri tanıdığım için rahatlıkla ailemi gönderebiliyorum herhangi bi sorun olmasına karşın çevremin olması oradaki kişileri tanımam avantaj.Sıkıntı olduğunda ki olması muhtemel değil o firmada.Hemen ulaşabileceğim kişiler belli.
    6-Kıl kaptan yok denecek kadar az.Tek sıkıntı açık büfe ikram olduğundan özellikle yaz ayı servis açma olayı dondurma sandviç derken ankara istanbul yolculuğunda 4 ü buluyor.

Olumsuz yönleri
    1-Çok uyumaya meraklı isen yapamazsın
    2-Sürekli yapılacak iş değil.Ama üniversite öğrencisi için iyi iş.Kısa süre için.
    3-Kıl yolcu var,araçlar multimedia olduğundan koltuk arkalarında tv felan.Kulaklık topla vb. sıkıntı.
    4-Hergün traş olucan.

5-Temiz giyinicen bakım on numara olucak saç,baş.

Onun dışında Üniversite öğrencileri için 3 aylık kısa dönemde yapılacak zevkli iş.

Yapılacak yerler ise;Pamukkale başta olmak üzere Kamil Koç,Nilüfer,Anadolu Ulaşım.

Ulusoy çok tırt.Kaptanları felan.Varan sıkıntı ayrııcalığı yok okadar hizmete aldığın maaş oldukça az.

En iyi ücret Pamukkalede 1000-1250 arası,diğer saydığım firmalar 700 -850 tl arası.

Sorularınız varsa yanıtlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerzavatçı -- 15 Ocak 2010; 18:43:12 >

• ben kamil koçta 15 ay boss turizmde (en iyi zamanlarında) 4 ay çalıştım

para birikmez lafına katılmıyorum 4 ayda o zamanın parası 1 milyar lira biriktirmiştim (şimdi 1000 lira)

ben sevdiğim için bu işe başladım yüksek okul mezunuyum anca o kadar idare ettim askere gittim geldim bi daha o iş için otogara uğramadım

aslında sonu yok ama kamil koç gibi firmalarda belli bir süre sonra eğer iyi çalıştıysan ve herkes senden memnunsa halkla ilişkilere geçebiliyorsun mesela kontrol memuru olabilirsin

sıkıntılı yönlerini arkadaşlar yazmış zaten

zevk için gidenlere pek tavsiye etmem hayal ettiğiniz ortam yok çoğu kimse dağıtılan ikramların otobüsçünün cebinden çıktığını bilmez belki de

kamil koçta her sefer sonu eve uğrama imkanım vardı bazen yatıya kalır bazen de akşama sefere çıkardım ama boss turizmde 20 gün eve uğramadığım olurdu

kamil koçta nerenin personeliysem (istanbul) ordan yola çıkar oraya dönerdim
    ama boss turizmde istanbuldan antalya yapardık antalyadan ankara ankaradan çeşme v.s

yani çalışma koşulları firmadan firmaya farklı

en çalışılası firmalar pamukkale (hostluk için 2004 yılında metrodan farkı yoktu yani berbattı) anadolu ulaşım ve kamil koç

metro ve türevlerinden uzak durun insanlıktan çıkarsınız

ha amiyane tabirle karı kız düşüreceğim amacım o derseniz bence başlamadan vazgeçin
    çekirge ile sıçrama arasındaki ilişki hesabı 3. seferde yakalanırsanız size vurmaya otogarın ikinci katından başlarlar taa ki dışarı çıkana kadar ne ağız kalır ne de burun yüzünüz tanınmaz hale gelir
    onlarla uğraşamazsınız da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsilat makbuzu -- 16 Ocak 2010; 11:32:09 >

• @tahsilat makbuzu

Katılıyorum arkadaşıma Pamukkale hatırlıyorum 2003 2004 rezildi..AmA şuan bu işin yapılacak para olarakta rahatlık açısındanda en iyi firma bence..

Artı öğrenci için çok iyi birikim yapılıyor.3ayda dinlenmeli çalışmama rağmen yani sürekli yola gitmeden 3000tl ye yakın para kazandım.

Firmadada çok rahat edersiniz.Araçta otorite sizde çünkü.Herşey bir raporunuza bağlı
  • izmirde oturuyorum lise son sınıf öğrencisiyim. bu yaz kaliteli bir firmada çalışmaya başlıcam. eğer host eksikliği bulunan firmalar varsa bu sörmestır tatilinde dahi çalışabilirim ayrıca okul zamanıda her hafta sonuda çalışabilirim. telim 0506 618 17 87 irtabata geçebilirsiniz. sigortasız çalışabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doblocular_kralı

izmirde oturuyorum lise son sınıf öğrencisiyim. bu yaz kaliteli bir firmada çalışmaya başlıcam. eğer host eksikliği bulunan firmalar varsa bu sörmestır tatilinde dahi çalışabilirim ayrıca okul zamanıda her hafta sonuda çalışabilirim. telim 0506 618 17 87 irtabata geçebilirsiniz. sigortasız çalışabilirim.

ayrıca elim ayağım konuşmam düzgündür. uyku sorunum yok kesintisiz seferlere çıkabilirim. izmirden host arkadaşlar bu şartlarda çalışabilceğim bir firma bulmama aracı olurlarsa çok sevinirim. şimdiden saolun herkese kazasız belasız yolculuklar....
  • Dostum kimse seni aramaz İzmirdeysen yazın gidiceksin Pamukkaleye başvuracaksın alım zaten sürekli oluyor yazın.İşe başlıyacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı

Dostum kimse seni aramaz İzmirdeysen yazın gidiceksin Pamukkaleye başvuracaksın alım zaten sürekli oluyor yazın.İşe başlıyacaksın.

yazın çalışcam allahın emri de bir ara küçük firmaların hafta sonları ögrenci çalıstırdını duydum. bunun için belki bi ihtimal denk gelir diye yazdım. ama bunun için şansımı garaj da denicem küçük firmalara başvurcam belki hafta sonları iş veren olur... yinede saolasın sen bu piyasadansın heralde avatarda pamukkale filan birkaç bişey sorayım şuan hostların maaşları minumum - maksimum ne kadar olabiliyor? sefer başı mı yoksa sabit aylık maaş var onun dışında ek çıktıgın seferin parası mı alınıyor. sefer ücretleri bilet parasıyla aynı miktarda mı oluyor? bilgilendirirsen sevinirim...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.