Şimdi Ara

Host Olmak İstiyorum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
6
Favori
132.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: huseyin16

Arkadaşlar 17 yaşındayım host olmak istiyorum işe kabul ederlermi beni erzincana giden firmalardan birinde çalışmak istiyorum sevgilim orda hem görüşmek hemde harçlığımı çıkarmak için ne yapmam gerekir

Ücretini hemen söylim nereye gidersen git bir bilet parası alırsın oda peşin değil ay sonuna kadar hesaplanır toplamı verilir sana.(mesela ist- ankara 40 liraysa sende o sefer için 40 lira alırsın ama ay sonunda)
    Nasıl başvurabilirim dersen elin ayağın düzgünse istanbul esenler metro yazahanesine bi git form doldur zaten genelde 17 ve 24 yaş arası alıyorlar. Hadi bakalım hayırlısı uykusuz geceler başlasın

• quote:

Orjinalden alıntı: Fdd24

piyasada ne kadaR host varmış haberimiz yokk..daha doğrusu oLmak isteyen..

Ya valla hakkaten öyle.Hergün bizim firmanın bürosunda 15-16 sına gelen koşuyor.Aşti göründüğü gibi değil arkadaşlar.Ben artık fırsatını bulsam bırakacağım.Yaş geldi 22 ye,artık hostluk zor geliyor.Yerimi devralacak hostluk heveslisi arkadaşlarımız gün geçtikçe artıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^miHARBİ^^

quote:

Ya valla hakkaten öyle.Hergün bizim firmanın bürosunda 15-16 sına gelen koşuyor.Aşti göründüğü gibi değil arkadaşlar.Ben artık fırsatını bulsam bırakacağım.Yaş geldi 22 ye,artık hostluk zor geliyor.Yerimi devralacak hostluk heveslisi arkadaşlarımız gün geçtikçe artıyor.

Neden öyle dedin hocam. Ne gibi sorunları çıkmaya başladı?

Ben host olmak istemiyorum. Yazıhane de dursam bilet kesenlerden yeter bana yav. Maksat işsizlikten kurtulalım.

Onun için ne yapacam.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

quote:

Neden öyle dedin hocam. Ne gibi sorunları çıkmaya başladı?

Ben host olmak istemiyorum. Yazıhane de dursam bilet kesenlerden yeter bana yav. Maksat işsizlikten kurtulalım.

Onun için ne yapacam.

Ya sorun yaşın vermiş olduğu bir olgunlukmudur,artık ne biliyim yani bu iş artık bu yaşta yapılmaz diye düşünüyorum.Ya düşünsene 40 yaşında bi şoför,bırakmış işi hostluk yapıyor.O nasıl rahatsız olursa o ne düşünürse,bende sanki şu an 40 yaşına gelmişimde onun düşündüklerini düşünüyormuşum gibi geliyor bana.
    Biliyorum,ülkede işsizlik var,işte bu yüzden çalışmaya devam ediyorum.

• hayatta en zor şey insanlarla uğraşmaktır bu böyle biline
  • Geçen sene bende host olmak istemiştim ama aile baskısından olamadım.Babam şöför olduğu için yollarda birçok kazalarla karşı karşıya gelmiş, tanık olmuş, hatta kendide kaza yapmış.

Ben işin parasında değilim ama yazın can sıkıntısından bende çalışmak istiyorum.İstanbul tarafına iş varsa bende talibim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ctrlshft

hayatta en zor şey insanlarla uğraşmaktır bu böyle biline

Doğru söze ne denir.
  • İşsizlik diz boyu valla.

Peki bu yazıhanelerde durmak için ne yapmak lazım. Bilet büroları için falan.
  • hostluk yapılacak bir meslek türü değildir sadece alternatif olarak düşünebilirsiniz çünkü ilerde kariyer sahibi olmak için bu hostluk ona uygun meslek değildir çoğu benim yaşımda gençlerin hevesidir ama ya paranı alırsın yada alamazsın öyle biter..
    ancak büyük firmalara girmekle kurtarırsın ama oda torpil gerekiyor yada 17 18 yaş sınırı var.
    ama yok illa ben yapacam diyorsanız yapın ama zorluğuna katlanırsınız.
    hostluk yapılacak bir meslek değildir meslek öncesi sıkıntıyı hafifletmek,kendi paranı kazanmak için yapılan meslektir.
    otobüs soförlügü ise yapılacak meslek değil çünkü aldığın para aracın mazotu,bakımı,temizliği,host masrafına gidiyor geriye kalıyor sana 500-600 milyon yada 1 milyara maaş.. ee buda senin evi geçindirmene bile yetmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

İşsizlik diz boyu valla.

Peki bu yazıhanelerde durmak için ne yapmak lazım. Bilet büroları için falan.

Bi ara Nilüfer Turizm,gazetelere ilan vererek bilet kesecek eleman arıyordu.
    Tabi bu bir istisna bir durum.Bilet kesen kişiler genellikle firmada uzun bir süre emeği geçen kişilerden oluşuyor.Adam mesela senelerce hostluk veya şoförlük yapmış,bilet kesmek istiyor veya öneriyorlar,bu işin başına geçiveriyor.Bu genellikle böyle oluyor.
  • Ben İstanbulda yaşıyorum 21 yaşındaym yaklaşık 3-4 aydır iş bakıorum bi kaç iş buldum ama bana uymayan işler oldu mesela telefonda satış. Artık kararttım gözümü gazetede ilan gördüm sabah esenler otogardan host hostes aranıyor die. Gittim görüşmeye orda bi emlak bürosu aracı firmaymış kayıt oluyosun 70tl veriosun 3 gün eğitim sora şirketlerle mülakat adam seni işe alırsa giriosun. Biz para yok die işe girelim dioruz adamlar bizden bide az denilmicek bi para istiolar. Host olmak için başvuru yapmak istiorum yardımcı olabilicek birileri varmı acaba burda =)
  • Host Most bos işler... Muavin işte...
  • uçakta host olsan parayı kırarsın hemde beleşten dolaşırsın darısı ona artık
  • bazen insanlar istemesede bazı şeylere mecbur kalıyo napalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: F1SECO

uçakta host olsan parayı kırarsın hemde beleşten dolaşırsın darısı ona artık

uçakta host olmak için eğitim ücreti veriyorsun
    kurs ücreti: 2500€
    tip eğitimlerinin her biriİ: 2500€ (uçağa göre eğitim, 747,380 vs.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: uazro

quote:

O eğitime verecek parası olan kişinin sonunda host olmasıda ayrı bir komedi.Sanki çok önemli bir işmiş gibi,zaten meslektende görmüyorum,meslek demiyorum bu işe.Olsa olsa iyi bir iş bulana kadar geçici olarak para kazandığımız uğraş diyebiliriz.Bu işin içinde olan birisi olduğum için bu görüşü söylüyorum ve birçok kişininde bu görüşe katılacağını düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

O eğitime verecek parası olan kişinin sonunda host olmasıda ayrı bir komedi.Sanki çok önemli bir işmiş gibi,zaten meslektende görmüyorum,meslek demiyorum bu işe.Olsa olsa iyi bir iş bulana kadar geçici olarak para kazandığımız uğraş diyebiliriz.Bu işin içinde olan birisi olduğum için bu görüşü söylüyorum ve birçok kişininde bu görüşe katılacağını düşünüyorum.

Abim thy de host 3500 lıra alıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: by.helix

quote:

quote:

quote:

sinan dırek otogara gırıp fırmalara basta metro olmak üzere başvur...girme imkanın yüksek

• quote:

Orjinalden alıntı: by.helix

quote:

quote:

quote:

Vay be hakkaten o kadar alıyormu?O zaman sözlerimi geri alıyorum.

• thy ye girmek zordur. onur air, atlasjet gibi firmalar da yaklaşık 1 500 2000 arası ücret vermekte. yani uçak hostluğu için ödediğiniz ücreti 1 yılda amorti edersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.