Şimdi Ara

Horoloji dünyasını sarsan MB&F Bulldog piyasaya sürüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Horoloji dünyasını sarsan MB&F Bulldog piyasaya sürüldü

Ünlü Maximilian Büsser and his Friends ya da bilindiği ismiyle MB&F, 10. başyapıt saatini duyurdu. Önceki Frog ve Auqapod modelleri ile horoloji dünyasında büyük yankı uyandırmış marka şimdi de efsanevi ve ilk bakışta MB&F'e ait olduğu anlaşılan ikonik tasarımıyla ön plana çıkan Bulldog modelini üretti.

Safir kristalden oluşan kubbe biçimli camı ve oldukça büyük ( 45x54x45 mm ) kasa boyutuyla dikkat çeken modelin kubbe göstergelerinden biri saati diğeri ise dakikayı gösterecek şekilde ayarlanmış.

Legacy Machine balans

Yeni Bulldog modelinde, ilk defa yine aynı markanın Legacy Machine modelinde karşımıza çıkan 14 mm çapında, saatte 18.000 tur atan balans tercih edilmiş. Saatin iki tarafında da bulunan tepeler hem saatin kurulması hem de ayarlanması için kullanılmakla birlikte çift taraflı tepeler ile oldukça sıra dışı bir tarz yakalanmış.

Ayrıca Bkz.Nazal sürüntü örnekleri alerji testlerinin yerini alabilir

Saatte 45 saatlik güç rezervini göstermek amacıyla MB&F'in sevdiği tarzın bu modelde de takip edildiğini söylemek mümkün. Kadranın altında bulunan köpek dişleri güç rezervini göstermekle birlikte saatin zembereği boşaldıkça dişler de kapanıyor.

Titanyum ve roze altın seçenekleri ile piyasa sürülen model, 98.000 ile 112.000 CHF fiyatla satışa sunuldu.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://www.watches-news.com/mbf/horological-machine-n10-bulldog/

• Bunlara otomatik saat deniliyor. Güç kaynağı olarak bilek hareketlerini kullanabiliyorlar ya da üzerlerinde çevirebileceğin bir küçük kol gibi bir alet oluyor. Bu tür mekanizmaların güç depolayabilme kapasiteleri de az olduğu için sık sık kurman gerekiyor. 45 saat de iyi bir güç depolama süresi. Benim eyyorlamam bu kadar.
    Saat dünyası farklı bir dünya. lüks saatler burada yorum yapan bir çok kişiyi maddiyat bakımından aşıyor.
    Ancak saat terminolojisinden bihaber, saat deyince aklına belli markalardan başka bir şey gelmeyen, kolundaki saatin pilini değiştirmeyen insanların yaptıkları güya alaycı! yorumlar forumun kalitesini düşürmekten öte gitmiyor.

Sırada ne var? Kuantum yada katı hal fiziği forumlarına "Ne gereği var bu kadar formülün Newton Mekaniği bize yetiyordu" gibi yorumlar mı gelecek?

Tabiki bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Kendi adıma bende bu konuda yeterince bilgili değilim. Ama cahilce yorumlar, konunun mantığından çok çok uzak ve en kötüsü kendisini akıllı herkesi akılsız yerine koyan yorumlar artık iyice can sıkıcı oldu.

Saatler ilgini çekmiyor olabilir. Ama bu saatleri alabilecek parayı kazanabilen insan; pahalı saat koluna taktığı için aptal, ama onun bir günde kazandığı parayı 1 yılda kazanmayan ben akıllı. Yok böyle bir mantıksızlık.

Benim de bu forumda ve çevremde kendimce ilgimi çekmeyen, anlamadığım, hatta ona para verenleri anlamadığım çok şey var. Ama bunu kendime saklayacak kadar kendime saygım var.

Burada yorum yapanlara en ufak bir lafım yok. Yukarıdaki sözleri hak etmediğini düşünen insanlar, zaten hak etmemiştir. Lütfen tenezzül edip cevap vermesinler.
    Amacım kırmak değil sadece forumda gerçek saat meraklılarını kaçırıp forum keyfimizi kaçıranlara sitem etmekti. Eğer sıkılmadan hepsini okuduysanız. Teşekkür ederim.
    Post editing diye bir olay var. Artık beğensek de beğenmesek de endüstri standardı haline geldi. Bundan on sene önce makine çevirisi diyene topla tüfekle giderdik (tercümanlar olarak yani, tercümanım ben de) ama artık makine çevirisi yapıp çıkan metni (erek metin diyoruz biz de siz çeviri diyin) düzeltmek zaman ve dolayısıyla para bakımından daha mantıklı. Ama bu arkadaşlar makine çevirisinden önce de tercüman değildi, şimdi de tercüman değiller, yani evet makine çevirisi yapılıyor ama işin post edit kısmı en iyi ihtimalle son derece kalitesiz.
  • haberden hiçbişey anlamadım , google translaten mi çeviriyosunuz napıyosunuz

• 45 saat güç rezervi ne oluyor?

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    Bunlara otomatik saat deniliyor. Güç kaynağı olarak bilek hareketlerini kullanabiliyorlar ya da üzerlerinde çevirebileceğin bir küçük kol gibi bir alet oluyor. Bu tür mekanizmaların güç depolayabilme kapasiteleri de az olduğu için sık sık kurman gerekiyor. 45 saat de iyi bir güç depolama süresi. Benim eyyorlamam bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chromer -- 23 Nisan 2020; 1:51:0 >
  • Chromer kullanıcısına yanıt
    Bende seiko kinetic var . Aynı şey sanırsam . Ama 45 saatten fazla gidiyor gibi sanki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu ne la hicbirsey anlamadim

Saati kolundan çıkartıp bir yere koyduktan sonra 45 saat e kadar saati doğru şekilde göstermeye devam edebiliyor. 45 saat içinde koluna geri takarsan ayarlama kurma vs yapmana gerek olmuyor.

Emin değilim fakat ayarı hiç bozulmadan 45 saat olabilir. Bende de var, 45 saat gidiyor fakat geri kalıyor belli bir süre takmazsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • horolop şorolop

• çok çirkin

• 800.000TL değerinde saati koluna takıp dolaşsan kolunu koparırlar adamın. ama ben bu saate hasta olabilecek birini tanıyorum..

• Bişe anladıysam arap olayım.Google translate terk.

• "Safir kristalden oluşan kubbe biçimli camı ve oldukça büyük ( 45x54x45 mm ) kasa boyutuyla dikkat çeken modelin kubbe göstergelerinden biri saati diğeri ise dakikayı gösterecek şekilde ayarlanmış."

Saati ve dakikaya gösteriyor. Başka da bir şey yaptığı yok. Safir olsa ne olur elmas olsa ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 23 Nisan 2020; 8:50:1 >
  • En son bilekteki fotoları görmesem saat olduğunu zor anlardım. 800.000TL nedir yav. Hani sınırsız para şifresini bile girsem bu saati alacağıma şu ekg li falan bir smart watch'u tercih ederdim.

• Zenginin cebinden parasını alabilmek için süslü laflar işte. Başka türlü nasıl kandırıp o paraları alacak 🤣

• Bir daha üniversite sınavına girersem Horoloji yazacağım.

• Nöroloji diye okudum, girdim resimlere baktım baktım baktım, tıpla ne alakası var dedim, bu niye dünyayı sarstı dedim...

Neyse ben yutuptan Sansar Salvo - Khontkar kavgasını izlemeye gidiyom bb
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Post editing diye bir olay var. Artık beğensek de beğenmesek de endüstri standardı haline geldi. Bundan on sene önce makine çevirisi diyene topla tüfekle giderdik (tercümanlar olarak yani, tercümanım ben de) ama artık makine çevirisi yapıp çıkan metni (erek metin diyoruz biz de siz çeviri diyin) düzeltmek zaman ve dolayısıyla para bakımından daha mantıklı. Ama bu arkadaşlar makine çevirisinden önce de tercüman değildi, şimdi de tercüman değiller, yani evet makine çevirisi yapılıyor ama işin post edit kısmı en iyi ihtimalle son derece kalitesiz.

• monacomen kullanıcısına yanıt
    bunu diyorsun çünkü fakirsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.