Şimdi Ara

Horoloji dünyasını sarsan MB&F Bulldog piyasaya sürüldü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    bunları koluna takıp dolaşan adamların dolaştığı yerlerde o kol koparacak kişiler olmuyor kardeş.

• quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

bunu diyorsun çünkü fakirsin
    Bir kol saatine 798.225 lira veremeyen fakirdir evet. Sen veriyorsan DH'de ne işin var, Beverly Hills'de forum yok mu?
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Ben fakir değilim demedim ki orada bak dikkat edersen.
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Fakirliğin tanımı 798.225 liralık saat alamamak mı ne kolay fakirlikle yaftalıyorsun herkesi Beavis? Sonra da ben öyle demedim böyle demedim, ne dediğini okuduk anladık merak etme.
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Butthead fakirlik utanılacak bir şey değil ki bir yafta olsun. hıhıı hııhııı hıhıh hhıhıhıhı (beavis sesleri). Benim de öyle saat takacak ekonomik durumum yok, ben de fakirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

"Safir kristalden oluşan kubbe biçimli camı ve oldukça büyük ( 45x54x45 mm ) kasa boyutuyla dikkat çeken modelin kubbe göstergelerinden biri saati diğeri ise dakikayı gösterecek şekilde ayarlanmış."

Saati ve dakikaya gösteriyor. Başka da bir şey yaptığı yok. Safir olsa ne olur elmas olsa ne olur.

Saat saati gösteriyor, başka bir şey yapmıyor. Hmm, çok garip gerçekten...

Horoloji dünyasını sarsan MB&F Bulldog piyasaya sürüldü

O zaman şu saatten al bir tane, hayatın boyunca başka saat almana gerek kalmasın. Hem ışığı falan da var

• Horoloji nedir ya ilk defa duydum. Sanki günlük hayatta sürekli kullanılan bir terimmiş de herkes bilmek zorundaymış gibi başlık açılıyor. Açtın tamam da haber içeriğinde açıklansa bari. Şimdi iki saat yeni sayfa açacağım, horoloji yazacağım, tıklayacağım falan ohoo..

Ama saat güzelmiş hakikaten. Neyde çığır açmışsa hakediyor gibi duruyor.

Ekleme: Saat ve zaman ölçüm bilimiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 23 Nisan 2020; 23:35:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duvardaki muzu yiyen adam çok şey anlattı ama modern sanatçılar ve tasarımcılar ne demek istediğini hala anlayamamışlar.

Sanat mı bu şimdi ?

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    Kinetic serisi pillidir otomatik değil. Yanlış bilmiyorsan şarj edilebilir bir pile sahip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18000 salınım günümzde standart kabul edilen 21000’in de altında bir salınım. Böylesi bir saate en az 28000 salınımlı bir yay olmasını beklerdim.

Butthead'ini görürsen benden selam söyle ne de olsa senin kankan:)) Ha fakirsen zenginlerin saatine güzelleme yapmanın getirdiği bir kredi varsa güle güle harca.

• çok güzel duruyor ama
  • gördüğüm en çirkin saat

• Saat dünyası farklı bir dünya. lüks saatler burada yorum yapan bir çok kişiyi maddiyat bakımından aşıyor.
    Ancak saat terminolojisinden bihaber, saat deyince aklına belli markalardan başka bir şey gelmeyen, kolundaki saatin pilini değiştirmeyen insanların yaptıkları güya alaycı! yorumlar forumun kalitesini düşürmekten öte gitmiyor.

Sırada ne var? Kuantum yada katı hal fiziği forumlarına "Ne gereği var bu kadar formülün Newton Mekaniği bize yetiyordu" gibi yorumlar mı gelecek?

Tabiki bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Kendi adıma bende bu konuda yeterince bilgili değilim. Ama cahilce yorumlar, konunun mantığından çok çok uzak ve en kötüsü kendisini akıllı herkesi akılsız yerine koyan yorumlar artık iyice can sıkıcı oldu.

Saatler ilgini çekmiyor olabilir. Ama bu saatleri alabilecek parayı kazanabilen insan; pahalı saat koluna taktığı için aptal, ama onun bir günde kazandığı parayı 1 yılda kazanmayan ben akıllı. Yok böyle bir mantıksızlık.

Benim de bu forumda ve çevremde kendimce ilgimi çekmeyen, anlamadığım, hatta ona para verenleri anlamadığım çok şey var. Ama bunu kendime saklayacak kadar kendime saygım var.

Burada yorum yapanlara en ufak bir lafım yok. Yukarıdaki sözleri hak etmediğini düşünen insanlar, zaten hak etmemiştir. Lütfen tenezzül edip cevap vermesinler.
    Amacım kırmak değil sadece forumda gerçek saat meraklılarını kaçırıp forum keyfimizi kaçıranlara sitem etmekti. Eğer sıkılmadan hepsini okuduysanız. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=vSNSvP0uv1o

kapasitör varmış.

saat deyip geçiyorum(z)(lar) ama tam bir zanaat
    https://www.youtube.com/watch?v=BesSK67Mzms

ne harika videolar varmış

• Bunlar lüks tüketim ürünleri. Bizim ülkenin genelinde maalesef muza lüks dendiği için bazen anlaşılamıyor. 5 milyon liralık tek taş yüzük gibi yani.

Bu saatler için binlerce saat sanatsal ve mekanik tasarım yapılıyor ve elde üretiliyor. Toplamda da belki 10 belki 50 tane üretiliyor. İşçilik, tanıtım, mağaza gideri derken zarar eden çok oluyordur bence bu firmalarda.

Saatin yıllar içinde değerinin artma ihtimali bile var. Zenginler arasında da bi gösteriş sağlıyor tabii. Parası olan kişinin zevkine uyarsa arada bir mekaniğinin hareketini izlemek için bile alır. Bu tarz saatlerin bazıları çok karışık mekanik hareketlere sahip. Çok hassas, çok kaliteli şeyler.

Milyon milyon kazananlar (ya da yürütenler) için mantıksız değil. Adamların hergün tonlarca et yiyip, 2 günde bir ev ve ferrari alması beklenemez. Bi şekilde yiyecekler paranın bir kısmını. Hem bu sayede o paralar bir şekilde tabana yayılıyor.

Bi sürü kişi burdan ekmek yiyor. Ülkelere önemli bir ekonomik getirisi de var.

Benim gibi saatlere biraz merakı olanlar için de youtube'da izlemesi güzel. İyi ki kazanıyorlar da üretmeye devam ediyorlar.

o kadar zenginsin ki gee 11.00 de donanım haberde yorum yazıyorsun..

• xense X kullanıcısına yanıt

ben orada zengin olduğumu iddia etmiş miyim bak bakalım bir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.