Şimdi Ara

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU] (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.066
Cevap
18
Favori
59.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet maalesef. Belirli bir kaç oyun dışında artık dayanamıyorum bayık oyunlara. Rdr2 yi falan bile yarım bıraktım 😞

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabotage1907 kullanıcısına yanıt
    Bnde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zamanında ps4'te oynayan biri olarak söylemem gerek ki çok bir şey kaybetmezsiniz. Güzel bir oyun değil. Dünya devasa ama bomboş.

• Oyunda sadece ana görev yaparak ilerledim, yan görevleri kendimce kalitesiz gördüğümden. Finale 1 bölüm kaldı, oyunun giriş ve tanıtım kısmı bence çok güzel olmuş, sonrasında level atlama ve sürekli loot toplama mantığını sevemedim. Level atlamak, eşya geliştirmek ve yeni silahlara ulaşmak için yan görev yapmak zorunlu hale gelmiş gibiydi, bende trainerla para birimi olan metalleri sınırsız yapıp trainerı kapattım, artık 10 saniyede bir durup bişeyler toplamak zorunda kalmadım. Sonrasında oyun benim için çok daha zevkli hale geldi, level atlamak içinde ana göreve giderken yolda sağda solda ne kadar makine varsa kestim, şuan 29 levelim, final görevi kaldı sanırım 34 level. Oyun konu itibariyle bence güzel ve özenli ama yaşayan bir dünyası yok. Ben hikayesi ve ana görevler üzerinden beğendim tavsiye ederim.

Edit: Sonunu beğenmedim, oyunun bütün hikayesini ses kayıtlarından hologramdan öğrenmek nedir ya, son bölümde geçmişe dair birşeylerin daha detaylı açıklanmasını sinematiklerle desteklenmesini bekledim ama yok, konusu gerçekten ilgi çekiçi ama onuda doğru düzgün işleyememişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rustem1905 -- 18 Ekim 2020; 23:28:14 >

• Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 20 Ekim 2020; 0:26:5 >
  • Oyunda en çok zevk aldığım şey foto modu kullanmak Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU] 

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 25 Ekim 2020; 10:43:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kovalenko

Zamanında ps4'te oynayan biri olarak söylemem gerek ki çok bir şey kaybetmezsiniz. Güzel bir oyun değil. Dünya devasa ama bomboş.

Ps4 'te oyun bolluğu olduğu için size boş gelebilir ama pc de bu tür oyunlar nimet gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 26 Ekim 2020; 12:0:12 >
  • R-10 kullanıcısına yanıt

2K olsaydı duvar kağıdı yapardım.Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU] 

• Kusura bakmayın eski sayfalarda konuşulmuş ama çözev var mı bilmiyorum. Amd ekran kartı var rx580 oyunum 1.05 sürüm ilk açışta o uzun yükleme ekranında %60 da hata veriyor sürekli. Silip baştan yükledim doğrulama yaptım. Bu sorunun çözümü nedir

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt

Ram yetersiz gelebilir orada çok ram kullanır birde sanal bellek kapalıysa olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Ram yetersiz gelebilir orada çok ram kullanır birde sanal bellek kapalıysa olabilir.

Evet sanal bellek kapalıydı birde öyle deneyim hiç aklıma gelmemişti

• Ara verdim bleki BUG düzelir, üzerinden 4 yama çıkmış 1.06 fakat grafikler yine çamur gibi detaysız görünüyor ve arada bir daha kötü oluyor. Çözümü var mı ?

RX570 + 16GB + i5 3.nesil

Win 10 + SSD üzerine kurulu herşey güncel.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Ara verdim bleki BUG düzelir, üzerinden 4 yama çıkmış 1.06 fakat grafikler yine çamur gibi detaysız görünüyor ve arada bir daha kötü oluyor. Çözümü var mı ?

RX570 + 16GB + i5 3.nesil

Win 10 + SSD üzerine kurulu herşey güncel.

Güncellemelerden sonra baştaki optimizasyonu yeniden yaptırdınızmı yapmadıysanız oyun klasöründe Horizon Zero Dawn\LocalCacheDX12\PSOCache.bin dosyasını silip oyunu açın yapar.

• Lwernull

Otomatik tekrar yaptı düzelmedi, ayarlar kısmından hangi ayarlar düzeltme yapılabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Lwernull

Otomatik tekrar yaptı düzelmedi, ayarlar kısmından hangi ayarlar düzeltme yapılabilir ?

bunun çözümü yok. aynı ekran kartını kullanırken duvar kaplamaları yüklenmiyordu,ekran kartı değişecek başka çare yok.

• Horizon Zero Dawn'ı her ne kadar tüm içeriği ile birlikte bitirsemde gelen güncellemeleri takip ediyordum.Oyun çok sayıda güncellemede aldı ve bir çoğu stabilite-performans üzerineydi.RTX 3070 e geçmemle birlikte oyunun performansını test etmek için Steam üzerinden indirip oynadım.Gözlemlediğim ilk farklılık artık başlangıçta shader optimizasyonu yapmayıp doğrudan ana menüye yönlendiriyor.Menüde shader optimizasyonuna başlayıp daha düşük işlemci kullanımı ile süreci tamamlıyor.Normalde önceki sürümlerinde shader optimize ederken hem sistemi epey yoruyor hemde oyuna tam olarak giriş yapmıyordu.Gelen güncellemelerle artık bu konuda iyileştirme yapılmış.Ayrıca Anisotropic Filtreden kaynaklı görüntü hatalarıda giderilmiş önceden sürücü üzerinden aktif edip shaderleri tekrar yazdırıyorduk şu an ise olması gerektiği gibi sorunsuz çalışıyor.Performansa gelirsem açıkcası güncellemeler öncesinde oyundan performans olarak memnundum sadece yeni kartımla birlikte bir benchmark alıp bıraktım.RTX 3070 performansını merak edenler için Ultimate kalite ayarlarındaki benchmark sonucunu paylaşmak istiyorum.Bir tarafta RTX 3070 diğer yanda ise 1080 Tİ ile elde ettiğim sonuçlar yer alıyor.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Güzel sonuçlar. Bizde bekliyoruz bakalım ne olacak. Gerçi 6700k ile nasıl olur bilmiyorum 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.