Şimdi Ara

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
59.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu öğleden sonra satın aldım fiyatı artmış 77 tle elimde kaldı ama türkçe dil desteği olan oyuna tr dil desteklenmiyor diyo ps de tr dil vardı bu oyunda :S
  • arman09 kullanıcısına yanıt
    Bu oyunun ps4'de türkçe alt yazısı yok yanlışınız var ama pc tarafı içim türkçe yaması %80'i neredeyse gördü.
  • quote:

HZD'yi almak için steam paramın iade etmesini bekliyordum. 15dk ile falan kaçırdım oyunu

Sony den nefret ediyorum gerçekten çok fena içime oturdu bu mevzu bir daha asla almam artık oyunu ps4 de bitirmeme rağmen oyunu da çok sevmememe rağmen dlc yi oynamadığım için ve 60 fps için denemek istiyordum açıkcası.

Ac oddysey düşünüyorum fiyatı 88tl alayım sizce dostlar ?

Diğer başlıktaki yazını gördüm. Artık bana cevap vermesen de olur. 1 saat önce "oyunu çok sevmesine rağmen" alamayan arkadaş şimdi bu başlıkta zam "içine oturdu" diye hırsından yerin dibine sokmaya kalkmış. Ne gerek var bunlara...

Bu arada AC Odyssey harika bir oyun bence ama saydığın 6 eleştirinin 5'ine göreceli olarak aynen uyuyor o yüzden uzak dur.

• # Ace # kullanıcısına yanıt
    Ben yayıncıların YouTube videolarına tr alt yazı gördüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 275 tl olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arman09 kullanıcısına yanıt
    O gördüklerin bireysel olarak konu bazlı oyunu çevirip daha sonra bu alt yazıyı kayıt ettikleri video'nun içine gömüyor yani o gördüklerin alt yazı değil bireysel çalışma.
  • qvx Q kullanıcısına yanıt
    Metacritic user notu bir kıstas değil ki TLOU2 yi de millet sırf inadından dşürdüler puanını böyle çok örnek var.
    Son yıllarda deyince ben son 5 yıl gibi algıladım o yüzden öyle bir yorumda bulundum.

Hemen sayıyorum sıra önemli değil dediğim gibi son 4-5 yıl algıladım son yıllar deyine sonuçta aynı nesil ki eski oyunlar olması normalde Horizon için avantaj olması gerekirken çünkü bakıp ona göre yenilik ekleyebilir ama oyun vasat olduğu için dezavantaj bu oyunların üstüne koymayı bırak kopyala yapıştır bir open world kattığı hiçbirşey yok.

- RDR2
    - The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    - Batman Arkham Knight
    - Assassin’s Creed Odyssey
    - " " Origins
    - Witcher 3
    - Spider man
    - Fallout 4
    - Far Cry 5 (Formülün üstadı evet her oyun kopya gibi ama formülü en iyi uygulayan oyun yıllardır)
    - Dark Souls 3

Dediğim gibi oyun kötü değil 77 liraya bu oyun akar gider kimseye koymaz,belki bu listeye zorlama olarak girebilir ama dediğim gibi oyunun ekstra olarak yenilik kattığı hiçbirşey yok bana göre ki çoğu oyun dünyasının içinde olan insanlar söylediler bunu en yakın örnek: Dost,Talha ve Enis gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: qvx

Bana 2017'den beri çıkmış daha iyi 10 oyunu say. Ciddi olarak merak ettim soruyorum laf söylemek için değil. Kaçırdığım oyunları oynayayım.

Saydığın eleştirileri içermeyecek sadece 1 oyun yaz. Yan görevler tekrardan ibaret olmasın. Başka hiç bir oyunda benzer formül olmasın tamamen yenilik getirmiş olsun. Ana hikaye karakter önemli değil, bunları beğenmek çok göreceli çünkü.

Metacritic user notu 8.4. Yere göğe sığdırılamayan Rdr 2: 8.3 bilgin olsun.

Alıntıları Göster
    Breath of the Wild?
    Assassin's Creed Odyssey?
    Death Stranding?

Aralarında en az yenilikçi olan Odyssey bile bu oyundan daha fazla şey eklemiştir açık dünya türüne. Oyun kötü olmayabilir ama kendisini benzer oyunlardan ayıracak bir özelliği de gözükmüyor. Ayrıca Red Dead Redemption 2 konusunda oyunun ağır ilerleyen bir yapıya sahip olması ve Rockstar'ın onlineda batırması muhabbeti var. Yoksa teknik olarak olsun, hikaye olarak olsun, karakter olarak olsun, yan görev olarak olsun kim olduğu farketmeksizin övgü duyuyorum. Aynısı maalesef Horizon için geçerli değil hatta genel de yarım bırakan tanıdıklarım daha fazla.

• Oyunu 77 tl ve altina alanlar sansli boyle bir oyunu hemde complete edition olarak satın aldık alamayanlar icin uzgunum ama epic de halen 79 tl arkadasim ps4 deneyimlemisti ben hic oynamadim grafikleri muazzam diyordu pc de grafik sınırı olmadigini dusununce 1060 rx 580 ve uzeri kartiniz varsa nasil bir yapim gelecegini az cok kestirebilirsiniz. Oyuna kotu diyenleri kâle almiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 5 Temmuz 2020; 0:50:56 >
  • qvx Q kullanıcısına yanıt
    Birader şaka mısın sen ? Oyunun zaten 77 liraya hayli hayli değdiğini yazdım ,oyunu PS4 de de oynadım buyur bak EmirhanSHN nickim.

Bu fiyata 60 FPS oynayamadığım için içime oturdu yazdım arkasındayım.

Önce okuduğunu anla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kötüsü tek platin kupa kastığım oyun kendisi.%100 bitirdim eklenti paketi ile.Müzikleri muazzamdır.
  • ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Metacritic konusunda haklısınız şahsi bakışım oyunun hikayesi çok iyi değil fakat grafik oynanış açısından çok güzel oyun.

Oyunu oynayıp hikayesinin çok iyi olmadığını söylediğimde fanboyların saldırılarına maruz kaldım :D

Sony exc deyince insanın beklentisi ister istemez yüksek oluyor god of war gibi bir şaheserin sahipleri neticede.

PS4 sahibi olduğum zamanlara horizon ve days gone oynamamıştım fiyat yükselmeden aldım horizonu iyiki PC için.
  • Steam den alacaktım derken fiyat uçmuş. Neyse ki Epic te hala 79 TL olduğunu görünce aldım. O da fiyatı günceller herhalde yakında.
  • Reddit'teki şikayetler konusunda pek öyle "niye Arjantin'de şu kadar niye Hindistan'da bu kadar" mesajlarından ziyade aşağıdaki gibi bir mesajla karşılaştım.

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]

ki haklılar sizde olsanız sizde kızardınız bu duruma ama bu fiyatları belirleyen her kimse gidipte bunu nasıl düzeltiriz demek yerine "alırsa ekime" diye düşündüğü biz 3. dünya ülkelerindeki fiyatları arttırmayı daha uygun görmüş. Bizden de (Türkiye Rusya vb) kendisine kürekle cevap verecek insan çoktur.
    Alan razı satan razı yani çokta dert etmeyin. Ben 77'yken steamden aldım mesela ama bu tavrı gördükten sonra iademi etsem diye düşünmüyorda değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Son yılların en iyi openworld oyunlarında ilk 10'a bile girmez haberin olsun.
    Zevkler ve renklerle alakası yok.

1- Yan görevlerin hiçbir derinliği yok
    2- Açık dünya da yapılabilecek içi dolu bir tane şey yok
    3- Far Cry formülüne kattığı 1 tane yenilik yok
    4- Ana hikaye zaten gram ilgi çekici değil çöp
    5- Açık dünya daki ekstralar beş para etmez
    6- Ana karakter gram ilgi çekici değil

Hayır açık dünya oyunu görmesek bu oyuna iyi diyeceğiz, oyun kötü değil ama far cry formülüne çok sadık kendi kattığı bir dinamik yok sadece.

Önceden yazdığım gibi oyun 77tl ye kat kat değer ama vasatı geçemeyecek bir oyun en büyük artısı grafikleri inanılmaz.
    bu nasıl subjektif boş yorumdur ya

ana karakter ilgi çekici değil,ana hikaye çöp diye olumsuz eleştiri mi olur

kendini tekrarlayan görevler desen,grafikten,kontrol zorluğundan falan bahsetsen anlayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1044 -- 5 Temmuz 2020; 3:40:19 >

• Güzel Grafikli ,sinematikli ,dünyası cazip, sanat kısmı iyi bir oyun. Güzel açık dünya hack and slash oyunu. Piyasadaki çoğu hack and slash oyununda daha iyi açık dünyası var. Bu oyunu gta,witcher,rdr gibi oyunlarla karşışatırmayın. Ac oyunun rakipleri saydıklarım AC oyunları çöp oğlu çöp. Bu oyun ise türünde güzel bir oyun. Hiç bir konuşmanın olmadığı snırlı açık dünyası olan hack and slash oyunlarından güzel. Detroit türkçe dil desteği ve ps özel oyun olduğu için özelikle satın almıştım. Keza horizan ps ye özel ve türkçe yaması geldiği için aldım. Pc ye çıkan psye özel oyunları alıp desteklemek lazım. Death Strandingi fiyatı ve kendisi ilgimi eçkemdiği almyacağım. Fiyat detroit yada horizan gibi olsaydı sırf Kojima oyunu diye alırıdm. Belki Bir gün Lust of Us da oynarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 5 Temmuz 2020; 4:20:23 >
  • Muazzam oyun MUAZZAM! Kötüleyenlere bakmayın, oynayın.
  • Çıktığı yıl yılın oyunu adayıydı bu oyun. 77 tl ye kapanlar yaşadı.
    Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]

• Herkes neden Steam fiyatı arttı diye üzüldü anlamadım, Epic’te hala aynı fiyatta duruyor. Ben de Steam’den alacaktım, baktım yükselmiş hemen Epic’ten aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Orta seviye kartlarda güzel bir çözüm bence taa. Msaa, smaa felan çok fps düşürüyor. Açmazsanda grafikler çok güzel olsada tırtıklı veya titreyen kenarlar göze çarpıyor. Bir şey elde etmek için başka şeyden feragat etmek gerekiyor. Güçlü bir kart yoksa eğer, fps yerine görüntünün netliğinden taviz vermek daha mantıklı oluyor. Üst seviye kartınız varsa bir şey diyemem tabii.
    Hocam SMAA performans-görüntü dengesini en iyi kuran kenar yumuşatma seçeneklerinden biri. Çok performans gerektirenler genelde MSAA ve SSAA oluyor, en az performans isteyen de çoğunlukla FXAA oluyor, TAA kadar yumuşatmasa da netlik daha fazla oluyor onda da. Benim demek istediğim umarım AA opsiyonları konusunda çeşitlilik sağlanır da herkes kendi kartına uygun istediğini seçer, böylece RDR2’deki gibi TAA veya başka tek bir AA’yı kullanma mecburiyetinde kalmayız

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.