Şimdi Ara

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
881
Cevap
17
Favori
42.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 211
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 28
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 17
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • C.E.L.L. (54 mesaj) arman09 (33 mesaj) R-10 (28 mesaj) FORZAFATHER (26 mesaj) XanthiN (24 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (619 mesaj) Mobil (127 mesaj) Mini (45 mesaj) Uygulama (90 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1274 Mesaj
    Benim oyun her yarım saatte bir crash verir hale geldi carja toplarında. Vallahi sıkıldım ben.
    |
    |
  • Binbaşı
    1622 Mesaj
    4 saat oyun süresinden sonra ilk crash olayını yaşadım.Bakalım ilerde nasıl olucak.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ram kullanımı 10 gbyi geçince crash veriyor. 10 gbye gelene kadar 4-5 saat oynamış olursunuz zaten.
    |
    |
  • Yarbay
    12392 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Lwernull

16gb rami olup çökme yaşayan birde hdd de bellek dosyası pagefile olayını kapatıp deneyebilir ram dolmadan hdd ye geçiyorsa sistem belki o an çökme oluyordur.

İndirimden forza horizon 3 aldım o da bu oyun gibi ilk açılışta optimizasyon yapıyor ve ram şişiyor bu şekilde oyuna girince ağaç gölgeleri bozuk oluyor bazı yerler kare kare çıkıyor ama oyunu kapayıp yeniden açınca düzeliyor bu ilk optimizasyon olayı önemli ssd de yapılırsa dahada iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.E.L.L. -- 13 Ağustos 2020; 14:5:36 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: extagon

bende kaplamalar böyle. ne yaptıysam çözemedim.
    rx580 den 5600xt ye geçince sorunum düzeldi. demek ki ekran kartı yetersiz olduğu için optimizasyonu bu şekilde sağlıyormuş oyun.
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj

Ben de 8gblik rx 580 var ve en ust ayarlarda görüntüde hicbir sorun yoktu hocam. Sadece dogal olarak düşük fps aliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    extagon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 34Tarik

Ben de 8gblik rx 580 var ve en ust ayarlarda görüntüde hicbir sorun yoktu hocam. Sadece dogal olarak düşük fps aliyorum
    ben 2k da rx580 4gb ile oynamaya çalışıyordum ama
  • Teğmen
    197 Mesaj
    İade etsen 70tlye bu seviyede bir oyun bulmak da zor etmesen crashı optimizasyonu bi dert
    |
    |
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj

Aman hocam normalmis sizinki 1080p ultrada 7gb vram kullaniyor oyun verdigi fps 45 civari benim kartin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    extagon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 34Tarik

Aman hocam normalmis sizinki 1080p ultrada 7gb vram kullaniyor oyun verdigi fps 45 civari benim kartin
    bende 5600xt ile 2k da 50-60 arasında gidip geliyor fps. high a düşürdüm şimdi 60a sabitlendi.
    |
    |
  • Binbaşı
    1602 Mesaj
    Oyunun 5500-5600-5700XT'lere ciddi alerjisi var. İade de edemiyorum 70TL'den aldım diye.

Bildiğin 200 küsür vermedik diye sevinirken 70'e üzüldük.
  • Yüzbaşı
    885 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: extagon

fpsyi 30a sabitleyince crash bitti bende.

Alıntıları Göster
    Sagolun fps 30 sabitlemeyi deneyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EaGLe Power -- 13 Ağustos 2020; 16:58:28 >
    |
    |
    Bahsedilenler: extagon, Shovel Knight
  • Yarbay
    6031 Mesaj

Sildim ya bu saçmalıkla mı uğraşacağım doğru düzgün texture yüklenmiyor.
    |
    |
    Lwernull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    197 Mesaj

Hocam manuel ticket olarak denediniz mi direkt iade etmek isterseniz süreden dolayı kabul etmez ama manuel ticketlar ediliyor diye biliyorum.
    |
    |
    U2ME2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4867 Mesaj
    TEXTURE çözümü varmı durduk yere kaplamalar gidiyor temel 3D modelleme kalıyor sanırım aşırı sorunlar var.. Başka bahara beklemeye değer mi ?
  • Yarbay
    12392 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Lwernull

Oyun 10 üzerinden onluk bir oyun bir an bile sıkılmadım oynadığım süre boyunca güncellemeyi bekleyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.E.L.L. -- 13 Ağustos 2020; 23:16:50 >
    |
    |
    ibraxi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2213 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    -Sabertooth-

Henuz crash yemedim. Ram 20GB belki ondandir ama texture sorunu bende de var. Ozellikle biraz uzak mesafedeki nesneler yaklastikca yukleniyor.

• Binbaşı
    1459 Mesaj

Ram fazla olsa da olabiliyor crash maalesef. Benim 32 gb ram var 5 saat oynamışım, 3 kere crash verdi. Neyse ki bende menüdeyken falan veriyor oyun esnasında olmadı henüz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    -Sabertooth- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.