Şimdi Ara

HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
11
Favori
260.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Garen Yöndem

Benim çok geniş kapsamlı bir sorum olacak arkadaşlar, tavsiyelerinizi bekliyorum. Yeni bir ses sistemi almak istiyorum bütçeme uygun bulduğum üç set var.

Aralarından sizce hangisini tercih etmeliyim?

- EDIFIER M3500

- Logitech X530

- Creative Inspire 6.1

• quote:

Orijinalden alıntı: Audiophilex

quote:

Orijinalden alıntı: ozelmann

arkadaşlar arçelik lcd tv var evimde ama sesi az çıkıyor. sesi yükseltmek için 2 adet uzun kolon almak istiyorum yanına. uygun fiyata nereden bulabilirim acaba?

Bütçen Ne kadar dostum ?

fiyatları bilmiyorum kolonların 100-200 atarım artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanbey

Dün Teknosa.com’dan PHILIPS 47PFL4307K/12 FHD 3D LED LCDTV siparişi verdim. Heyecanla gelmesini bekliyorum. Bu TV’ye uyumlu 500-800 TL aralığında 5+1 ev sinema sistemi almak istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim? TV üç 3D özellikli, 3D film izlemek için, Ses Sisteminin de 3D olması mı gerekiyor? Ayrıca 3D ses sistemi, BlueRay çok gerekli mi? Olmazsa ne olur? Bu konuda oldukça cahilim, her türlü tavsiyelerinizi bekliyorum.

Selam Dostum.

Gerçek manada 5+1 ses almak istiyorsan kullandığın kaynağın 5+1 ses düzeninde codeclenmesi gerekir eğer öyle bir kaynak kullanmıyorsan kullandığın processor sanal 5+1 yaratır ve tatmin edici değildir. Gerçi buda göreceli daha önce gerçek surround deneyimi yaşamadıysan sanalı seni kandırabilir. Madem güzel bi TV aldın. Bir adet A/V Reciever al bütçen küçük olduğu için Marantz NR1403veya NR1603 alabilirsin. Ses sistemine gelince Polkaudio TL1600 al. Düşük bütçede en uygun seçim olur senin için. Buna OPPO BDP-95 veya OPPO-103 mediplayer özellikli Bluray ekleyebilir yada sadece BDplayer alabilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

2000 liraya kadar subwoofer bakıyorum. M-Audio Gsr12 ile kullanacağım. Behringer B1800D, M-Audio Gsr18, Eagletech Sp18a gibi alternatifler mevcut. Tavsiyeniz nedir?

Burada bir kaç doneye ihtiyaç var dostum. Subwoofer'ı kaç m2'lik bir alanda kullnacaksın ? Ne tarz bi Subwoofer arıyorsun ? D class ?

Marka olarak REL tavsiye ederim. Hi-Level input özelliği vardır. İngilizdir ve subwoofer'dan başka birşey üretmezler direk Hi-fi ve Hi-End kategorisindedir.
    Alternatif olarak Polkaudio alabilirsin Amerikan ikiside seni tatmin eder.

Sormak istediğin birşey olursa mutlaka yaz!

Şuan Rcf 705as mevcut hocam. 20m2 alanda kullanıyorum. Apartmanda sıkıntı oluyor. Satmayı düşünüyorum. 2. el piyasası hakkında bilginiz var mı?

• quote:

quote:

quote:

2000 liraya kadar subwoofer bakıyorum. M-Audio Gsr12 ile kullanacağım. Behringer B1800D, M-Audio Gsr18, Eagletech Sp18a gibi alternatifler mevcut. Tavsiyeniz nedir?

Burada bir kaç doneye ihtiyaç var dostum. Subwoofer'ı kaç m2'lik bir alanda kullnacaksın ? Ne tarz bi Subwoofer arıyorsun ? D class ?

Marka olarak REL tavsiye ederim. Hi-Level input özelliği vardır. İngilizdir ve subwoofer'dan başka birşey üretmezler direk Hi-fi ve Hi-End kategorisindedir.
    Alternatif olarak Polkaudio alabilirsin Amerikan ikiside seni tatmin eder.

Sormak istediğin birşey olursa mutlaka yaz!

Şuan Rcf 705as mevcut hocam. 20m2 alanda kullanıyorum. Apartmanda sıkıntı oluyor. Satmayı düşünüyorum. 2. el piyasası hakkında bilginiz var mı?

ikinci el piyasası ; eğer üretimi devam eden bir ürünse sıfır satış fiyatının yarısıdır ancak devam etmiyorsa muadilinin satış fiyatının yarısı olarak kabul edilir. İstisnai ürünler hariç kendine has tasarımı zamanının chevrolet'i olan cihazlar gibi... Rcf705as bildiğim kadarıyla üretilmiyo.

20m2 alanda 15" driver apartmanı sallar durulmaz zaten orada yani ben öyle tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar arçelik lcd tv var evimde ama sesi az çıkıyor. sesi yükseltmek için 2 adet uzun kolon almak istiyorum yanına. uygun fiyata nereden bulabilirim acaba?

Bütçen Ne kadar dostum ?

fiyatları bilmiyorum kolonların 100-200 atarım artık :)

TV altına asılan surroundbarlar var başarılılar baya bi.. bütçeyi yükseltip onlardan alabilirsin derim.
  • @Audiophilex

Bilgi için teşekkürler.
  • minton nasıl marka?
  • arkadaşlar bir 5+1 bir ses sistemine en fazla kaç ek hoparlör bağlanır.yani 5 tanenin yanına ayrıyeten hoparlör artık kaç watt olursa (100-250-300-600)kaç tane ek bağlanır,bağlanırsada ne olur.
  • kalıtelı sıfır teshır urunu uzerınde bikac cızık var kutusu yok ılgılenırsenız msj atın yada arayın 507 309 91 99 fiyat: 120 tl
     HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsof1

arkadaşlar bir 5+1 bir ses sistemine en fazla kaç ek hoparlör bağlanır.yani 5 tanenin yanına ayrıyeten hoparlör artık kaç watt olursa (100-250-300-600)kaç tane ek bağlanır,bağlanırsada ne olur.

5 tane Z-2300 bağlayan gördüm ama tek sisteme ek hoparlör bağlayan göremedim
  • bina içersinde kullanabileceğim bir ses sistemi almak istiyorum acaba nasıl işey almam gerekir fikir verebilirmisiniz
  • DjYiGiT44 kullanıcısına yanıt
    Creative'in o butcenin icin guzel modelleri var. Ben sanalmarketim.com'dan almistim
  • arkadaşlar ben creative 4400 inspire kullanıyorum subwoofer bozuldu yeni subwoofer önerebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wrong_Story

arkadaşlar ben creative 4400 inspire kullanıyorum subwoofer bozuldu yeni subwoofer önerebilirmisiniz

Arkadaşım götür hemen tamir ettir zor birşey değil yaparlar. Zaten creative kaliteli bir markadır, tamir edilemeyecek kadar ağır bir hasar göreceğini sanmam
  • Çok işime yaradı teşekkürler
  • ben hala anlamıyorum höparlor seçimini arkadaş hepsi aynı :P
  • Beyler aklımdaki 2 tane seçenek kaldı.

Edifier x600 ? http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-m3200-m3200-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43911

Edifier m3200 ? http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-m3200-m3200-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43911

Sizce hangisini almalıyım. m3200 gözümde bir adım önde kumandalı olmasından dolayı. Çogu yere baktım hemen hemen aynı diye bahsediyoalr birde sizin görüşlerinizi almak istiyorum .

• 2 SENE ÖNCE 250 LİRA PARA VERDİM Cambridge SoundWorks MegaWorks 550 5.1 MEDYA MARKETGİBİ ALISVERİŞ MERKEZLERİNE GİTTİM 250 LİRAYA GÜZEL SIFIR CİHAZLAR ALIYORDUM AMA BEN GİTTİM 2. EL OLARAK BU SİSTEMİ ALDIM GERCKETEN İLK DEFA DOGRU Bİ İŞ YAPTIGIMA BU KADAR SEVİNDİM SESDEKİ KALİTEYİ FİLMLERDEKİ O TÜKÜRÜK SESİNİ DAHİL HATTA YERE DÜŞEN DAMLALARI BİLE İZLEDİĞİM BAZI FİLM FORMATLARINDA HİSSEDİYORUM ANI YAŞIYORUM
     HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ

• Spunch1212 kullanıcısına yanıt
    SENİN YERİNDE OLSAM KARDESİM LOGİTEC VEYA CREATİVE SERİSİNE ODAKLANIRIM EDİFER NASIL Bİ SES KALİTESİ VAR BİLEMEM AMA BEN HİÇ PİŞMAN OLMADIM BU İKİ MARKA ARSINDAKİ SECİMLERİME 3KURUS FAZLA OLSUN İİSİ OLSUN DERİM
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.