Şimdi Ara

HONOR 7 TWRP+Lineageos 13 Yüklü telefonu orjinale nasıl döndürebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

orjinal türktelekom honor 7 kullanıcısıyım, orta seviye yazılımcıyım ve çok uğraştım TWRP ile bu cihazı rootladım.
    Root başarılı olunca gaza geldim Lineageos 13 yükledim(TWRP aracılığı ile)
    Telefon harika olmuştu görselliği filan on numaraydı ama ekran kartını parmak izi okuyucusunu kamerasını filan adam akıllı tanıyamadı, yine uğraştım ucundanda olsa tanıttım,hallettim, ancak 1 aydır kullanım sonucu;
    1. 720 p bile video oynatamaz hale geldi fena kasmaya başladı
    2.telefon aşırı yavaşladı!
    3.telefon bildiğiniz alev alev yanıyor buz ile kullanıyorum.

Arkadaşlar ben orjinal kendi yazılımına dönmek istiyorum, ancak dload(update.zip) güncellemesini resmi sitesinden indirdim,
    forumlarda bahsedildiği gibi hafıza kartına atıp flash yapıcaktım ki bende TWRP olduğunu farkettim ve yapamadım,
    farklı yöntem aradım,çok uğraştım olmadı, boot ve recovery flash dan bahsediliyor ama ben orjinallerini nasıl yükleyeceğim bilmiyorum, forumlarda çok araştırdım hiç birşey bulamadım.(UPDATE.APP dosyasının içini açan yazılım ile boot ve recovery dosyalarını çekip flashladım ama telefon açılmadı, msdos üzerinden tekrar TWRP nin recovery sini çakınca geri lineageos a dönebildim.internetten bulduğum flash larda aynı şey oldu açılmadı telefon.)

Sizlerden isteğim el birliği ile TWRP+LINEAGEOS 13 yazılımları yüklü olan honor 7 telefonumu tamamen orjinale(EMUI) çevirmek?

Şimdiden Teşekkür Ederim

• dostum yedek almadın mı? yedek yükleyebilirdin kolayca

https://forum.xda-developers.com/honor-7

buraya bi göz at bir şeyler bulursun
  • bu konulara ulaşmıştım ama çözemedim ya stock rom atmam lazım ama twrp yüzünden atamıyorum

yedek almadığım için çok pişmanım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxeyup06 M kullanıcısına yanıt
    bana pm den ulaş sana facebooktan ekleyip yardım edeyim bunu okursan
  • Merhabalar

Face kullanmıyorum da,

Mail ile yardımcı olabilir misiniz?

• maxeyup06 M kullanıcısına yanıt
    https://forum.xda-developers.com/huawei-p8/how-to/guide-how-to-unbrick-huawei-p8-failed-t3260704

Önce stock, yani orjinal recovery'e dönmesi lazım, işte Huawei extractor ile recovery bölümünü kopyalayıp Fastboot ile kurması lazım. Ardından da dload metodunu kullanabilir, hafıza kartına dosyayı bilgisayardan aktararak. Ya da Firmware finder ile DNS üzerinden Erecovery'e güncelleme göndererek.

yöntem bu anlamadıysan attığım linke bak.en son stock rom sürümünün full update dosyası lazım

• Huawei nin resmi sitesinden update(dload) dosyasını indirip içinden fastboot ve recovery i çekip flaşladım ancak telefon açılmıyor, geri lineageos u flashlayıp açabildim,

https://www.google.com.tr/amp/s/forum.xda-developers.com/honor-7/general/stock-plk-l01-boot-recovery-images-t3290348/amp/

bu adresdeki bütün flash ve recoveryleri denedim açılmadı

acaba nerde hata yapıyorum çözemedim,

bu flashlamaları denerken twrp yi kaybettim gitti, bende msdos ile tekrar twrp yi flashlayıp lineageos u geri kurdum,

ne yapacağım bilmiyorum

• Huawei multi tool programını kur. Telefonu pc ye bağla programı çalıştır. Programın içinden stock recovery yi kur. Sonra bildiğin dlod ile format at.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Honor 7 ana konusunda yazdığım rehberde sıkışma durumlarında custom romun nasıl kaldırılacağı yazıyordu. Tabii rehberi çok uzun süredir güncellemedim orası ayrı mevzu. Sadece boot ve recovery yetmiyor, aynı roma ait cust.img ve system.img dosyalarını da yüklemek gerekli.

Ayrıca bir dahakine TWRP'yi recovery bölümüne değil recovery2 bölümüne yükleyin, rahat edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madalar

Huawei multi tool programını kur. Telefonu pc ye bağla programı çalıştır. Programın içinden stock recovery yi kur. Sonra bildiğin dlod ile format at.

Madalar kardeşim, çok teşekkür ederim,

Huawei multi tool muhteşem bir yazılımmış, yapan kişiye sonsuz müteşekkirim.

Hepinize Çok Teşekkür ederim.

sonunda türk telekom logosuyla açılabilen honor 7 me kavuştum, reklam telefonuna bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi

• Sevindim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxeyup06

Huawei nin resmi sitesinden update(dload) dosyasını indirip içinden fastboot ve recovery i çekip flaşladım ancak telefon açılmıyor, geri lineageos u flashlayıp açabildim,
    https://www.google.com.tr/amp/s/forum.xda-developers.com/honor-7/general/stock-plk-l01-boot-recovery-images-t3290348/amp/

bu adresdeki bütün flash ve recoveryleri denedim açılmadı

acaba nerde hata yapıyorum çözemedim,

bu flashlamaları denerken twrp yi kaybettim gitti, bende msdos ile tekrar twrp yi flashlayıp lineageos u geri kurdum,

ne yapacağım bilmiyorum

Çözüm HWOTA yapmakta. İlk mesajda da anlattım, burada da anlatım varhttps://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/guide-mate-9-flash-update-package-t3593108

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Legend -- 27 Aralık 2017; 20:44:44 >

• orjinale dönünce aşırı bir performans düşüşü yaşadım, önerisi olan varmıdır?

(chrome gezintilerinde, 1080p video oynatma ve belirli oyunlarda)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.