Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aallii06

Öncelikle cevap için teşekkürler. Müşteri hizmetleriyle yazıştım ancak ilk başta net bilgi yok deyip sonrasında kablosuz modeli olduğunu belirtti. Pek güvenemedim. Birde mail attım bakalım ne diyecekler.

Ürün fiyatına göre gayet güzel ancak isi algılaması bir değişik. Elinle tusa dokunsan yarım derece hemen artıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crowler

modülasyonlu modeli t3m. kılavuzda öyle yazıyor. ama ilanda t3/r3r/t3m demiş. şimdiye kadar alanlardan en azından buraya t3m geldi diyen olmadı. t3 yada t3r geldi.

Hocam sizde de t3r vardı sanırım. Servis menüsünü nasıl ayarladıniz? Optimizasyon simgesi çıktı mi? Birde bu dokununca derece artmasına bir çözüm buldunuz mu?

• cotyora667 C kullanıcısına yanıt
    Dokununca veya 0.5 sıcaklık arttırınca odanın derecesini yükseltmesi bir sorun değildir. Kısa bir süre sonra kombi çalışıyor ve istediğiniz dereceye ulaşıyor farklı bir termostat ile gözlemleyebilirsiniz. Birde diğer ufak hataları nelerdir acaba.

Müşteri hizmetleri nin verdiği cevap ta şu şekilde

Sayın kullanıcımız,

Honeywell Home ürünlerinin üreticisi, Bilgi Hattı olan Resideo Teknik Destek ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
    Lütfen dosya numaranızı not ediniz: 08498923.

Termostat 0.1 derece sıcaklık hassasiyetiyle çalışmaktadır. Gösterge ve set sıcaklık aralığı 0.5 derecedir. Talep sıcaklığı değişikliğinde bunu düzeltme faktörü olarak işleme alıyor olabilir. Set sıcaklığı ve ortam sıcaklığını aynı aralıkta olmasından kaynaklı olmaktadır. Benzer durumlar 0.5derece farklarında gözlemlenmekte ve bazı durumlarda 1 derece düzeltme yapabilir. 

Oda sıcaklığı çeşitli faktörlerden etkilenir. Termostatlar tüm etkenlerden hızlıca etkilenmemeleri için termometreler kadar hassas ölçüm yapacak şekilde tasarlanmamışlardır. Sıcaklık değerindeki en ufak değişikliklerin termometrelerde olduğu gibi hızlıca algılanması termostatın oda sıcaklığını sabit tutabilmek için kombinizi sürekli devreye sokmasını gerektirir. Daha kontrollü bir sıcaklık eğrisi sağlayabilmek için termostatların sıcaklık değeri algılama hızı farklıdır.

Ancak bu durumda ekran gösterilen sıcaklığı değiştirse bile, arka planda ısı talep ederken termostatın hala tasarlandığı gibi çalıştığından emin olabilirsiniz.

Herhangi bir konuda tekrar desteğe ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Resideo Müşteri Hizmetleri

Email: destek.home@resideo.com
    WWW: https://ev.honeywellhome.com.tr/
    Ürün Kataloğu: https://productcatalog.honeywellhome.com/turkey

henüz bağlamadım, kombinin servis garantisi ve farklı bikaç şey nedeniyle cihazı kontrol edip tekrar paketine koydum. önceki mesajlarda yazmıştım. cihaz Türkiye Garantili olmadığı için acele etmiyorum şu an. dip fiyattan yakalayınca eninde sonunda alınacak bi cihaz olduğundan erkenden aldım sadece. bana herşey dahil 350 tlye maloldu, o kadar acil olmayan ihtiyaç harcamalarım arasında üzülmediğim nadir ürünlerdendi :)

• erkanuzum E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
    On off olduğu için çalışmaz. Bağlamanızı hiç tavsiye etmem. Kombiye de termostat da zarar verme ihtimaliniz yüksek bence bağlarsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: takıntım

Dokununca veya 0.5 sıcaklık arttırınca odanın derecesini yükseltmesi bir sorun değildir. Kısa bir süre sonra kombi çalışıyor ve istediğiniz dereceye ulaşıyor farklı bir termostat ile gözlemleyebilirsiniz. Birde diğer ufak hataları nelerdir acaba.

Müşteri hizmetleri nin verdiği cevap ta şu şekilde

Sayın kullanıcımız,

Honeywell Home ürünlerinin üreticisi, Bilgi Hattı olan Resideo Teknik Destek ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
    Lütfen dosya numaranızı not ediniz: 08498923.

Termostat 0.1 derece sıcaklık hassasiyetiyle çalışmaktadır. Gösterge ve set sıcaklık aralığı 0.5 derecedir. Talep sıcaklığı değişikliğinde bunu düzeltme faktörü olarak işleme alıyor olabilir. Set sıcaklığı ve ortam sıcaklığını aynı aralıkta olmasından kaynaklı olmaktadır. Benzer durumlar 0.5derece farklarında gözlemlenmekte ve bazı durumlarda 1 derece düzeltme yapabilir. 

Oda sıcaklığı çeşitli faktörlerden etkilenir. Termostatlar tüm etkenlerden hızlıca etkilenmemeleri için termometreler kadar hassas ölçüm yapacak şekilde tasarlanmamışlardır. Sıcaklık değerindeki en ufak değişikliklerin termometrelerde olduğu gibi hızlıca algılanması termostatın oda sıcaklığını sabit tutabilmek için kombinizi sürekli devreye sokmasını gerektirir. Daha kontrollü bir sıcaklık eğrisi sağlayabilmek için termostatların sıcaklık değeri algılama hızı farklıdır.

Ancak bu durumda ekran gösterilen sıcaklığı değiştirse bile, arka planda ısı talep ederken termostatın hala tasarlandığı gibi çalıştığından emin olabilirsiniz.

Herhangi bir konuda tekrar desteğe ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Resideo Müşteri Hizmetleri

Email: destek.home@resideo.com
    WWW: https://ev.honeywellhome.com.tr/
    Ürün Kataloğu: https://productcatalog.honeywellhome.com/turkey

Hocam ben dokunur dokunmaz yarim derece artış göstermesini hiç mantıklı bulmuyorum. Ozellkle set ettiğimiz dereceye direk çıkması cok saçma, haa kisa bir sürede doğru oda sıcaklığını gösteriyor o ayrı mesele.

2.si oda ısısını hep buçuklu vr sıfırlı sayılara yuvarlayarak gösteriyor, yani 22.4 ise 22 ye, 22.6 isr oda sıcaklığı 23 e yuvarlayarak gösteriyor. Kusuratli gösterse 23,2 gibi mesela daha iyi olurdu. Ha bunu da kabulüm.

3.su bazende ekranda alev işareti beliriyor hatta 1 dakika süresince yanıyor ancak kablosuz modülde hareket olmuyor. Sinyal bağlantısında kopma falan yok. Alev işareti Sönüyor aradan bir kac dakika geçiyor pat kablosuz modül kombiyi atesliyor, ekranlı panelde alev sembolü olmuyor. Ama bunu bazen yapıyor.

Ha bu bahsettiklerim ürünün işini yapmasına engel değil ufak tefek detaylar, konforlu isinma konusunda cok memnunum. Programimda nr istediysem hangi sıcaklık ayarını istediysem harfiyen yerine getiriyor. Modulasyonlu rc 10dan bu yüzden vazgeçmiştim.

Saygılarımla

Alev işareti kombiyi ateşlemeye hazır her an ateşlerim anlamında 😊 . 2 3 derece düşürün termostat derecesini kaybolacak işaret
  • quote:

Orijinalden alıntı: takıntım

Alev işareti kombiyi ateşlemeye hazır her an ateşlerim anlamında 😊 . 2 3 derece düşürün termostat derecesini kaybolacak işaret

Hocam dediğim gibi bunu bazen yapıyor. Cok uğraşilacak veya kafa yorulacak bir mesele değil. Alev simgesini silmek için derece düşürsem elimin sıcaklığını algılıyor  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler  . En güzel evin orta yerinde koridorda Portmanyonun kenarına yapıştırcam çift taraflı bant ile. Programımi yapıp daha da ellemeyecegim. Bir de optimizasyon simgesi çıkarsa deymeyin keyfime  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler 

• quote:

Orijinalden alıntı: quanon

merhaba değerli arkadaşlar. sistemimde hem petek hem yeden ısıtma var. kazanın yüksek ısıya çıkmasını istemiyorum, en fazla 50 de kalmalı. kazanın kullanma kılavuzunda opentherm bağlandığında kazan sıcaklığı menüsü belirir yazılı. bu maksimum sıcaklığı belirleyebileceğim anlamına mı geliyor sizce? yardımınızı bekliyorum. kazanım elco thision bu arada. saygılarımla.

bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

• takıntım kullanıcısına yanıt

Ustadim ve değerli arkadaşlarım yardiminiza ihtiyacım var. Bugün t3r cihazimi resetleyip yerini sabitleyecektim. Ekranli modülü resetledim ayarlarını yaptım. Yerine taktım. Daha sonra kablosuz modülün uzerinde iki tane turuncu ışık yanıp sönmeye başladı. Sonra ikisi de söndü.sonra yeşil yanıp sonmeye başladı. Ben de ekranlı modül üzerinde ısıyı artırıp eslesme yapmasını sağlamaya çalıştım olmadı. Kablosuz modülün fişini çekip aradan zaman geçtikten sonra tekrar taktim. Bekliyorum ki yeşil ışık yanip yanip sönsün. Ancak yeşil ışık yok. Sadece alev simgesinin olduğu tuşa basarsam alttaki ışık sabit yanıyor üstteki ışıktan ses seda yok. Kablosuz modülü tekrar resetledim iki ışıkta turuncu oldu. Ancak yine kablosuz tarama ışığı yanip sönmüyor.

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

• quote:

Orijinalden alıntı: cotyora667

Ustadim ve değerli arkadaşlarım yardiminiza ihtiyacım var. Bugün t3r cihazimi resetleyip yerini sabitleyecektim. Ekranli modülü resetledim ayarlarını yaptım. Yerine taktım. Daha sonra kablosuz modülün uzerinde iki tane turuncu ışık yanıp sönmeye başladı. Sonra ikisi de söndü.sonra yeşil yanıp sonmeye başladı. Ben de ekranlı modül üzerinde ısıyı artırıp eslesme yapmasını sağlamaya çalıştım olmadı. Kablosuz modülün fişini çekip aradan zaman geçtikten sonra tekrar taktim. Bekliyorum ki yeşil ışık yanip yanip sönsün. Ancak yeşil ışık yok. Sadece alev simgesinin olduğu tuşa basarsam alttaki ışık sabit yanıyor üstteki ışıktan ses seda yok. Kablosuz modülü tekrar resetledim iki ışıkta turuncu oldu. Ancak yine kablosuz tarama ışığı yanip sönmüyor.

Hallettim. Yukarıda verdiğim rehberi düzgünce yapınca halloldu. Ben kablosuz rolenin üzerindeki reset tuşuna basıyormusum habire, oysaki alev düğmesine basılı tutup kablosuz arama durumuna geçmesi gerekiyormuş  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler 

• Ayrica bir sey daha dikkatimi çekti, demekki kablosuz roleye birden fazla cihaz bağlanabilir. Peki bu cihazdan bir tane daha alsak ayni evin içinde nasıl bir senaryo ile kullanilabilinir?

• quanon Q kullanıcısına yanıt

Hocam kombinizin kendi markası olan termostatta bu özelliği kullanırsınız. Honeywell in on off veya modülasyonlu (diğer markalar için de geçerli) termostatlari kombinize ac kapa yaptırır. Üst isinma sınırını kombiden ayarlarsıniz. Oda sıcaklığı arzu edilen seviyeye geldiğinde termostat kombiye dur komutu verir.

Kombinizle ayni marka termostat da bu dediğiniz özellik olabilir. Haricindeki cihazlar bu özelliği desteklemez.

Anladığım kadarıyla honeywell 2008 alevi düşürüp artırmaz. Yani opentherm özelliğini kullanayız öyle mi?
  • Giitti gidiyorda kampanya var alacaklar kaçırmasın amazon beklemek ve iade ile uğraşmak istemeyenler
    https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati_pdp_650611043

Modülasyonlu termostat taktığınızda kontrol termostata geçer. Alev boyu, kazan sıcaklığını...vs kendisi ayarlar.en azından kullandığım ECA kombiler için böyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: quanon

Anladığım kadarıyla honeywell 2008 alevi düşürüp artırmaz. Yani opentherm özelliğini kullanayız öyle mi?

Bahsettiğiniz model modülasyonlu model, alev boyutunu teorik olarak ayarlar. T3r modelinden bahsettiğinizi düşündüm, bu ürün ise on off ve öğrenme ozelliklidir. 2008 modeli arzu ettiğiniz modulasyon olayını yapar vr opentherm özellikli imiş yeni öğrendim.

İlginiz ve cevabınız için teşekkürler.
    Rica ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DespotHkn

Arkadaşlar neden cevap alamıyorum anlamadım. Rica etsem müsait olanlar cevaplayabilir mi ?

T3R modelinde parametrelerde 170p kısmını 1 yaptım. 19 gün geçti optimizasyon simgesi yok. Auto modda yapmam gereken başka birşey varmı ? Hata nerede ?

Bunu amazomdan alırken büyük bir grup almıştık. Ben birlikte sorar öğrenirim diye düşündüm ama bir anda yok oldular :)) sesleniyorum size geri gelin :)

Hocam benim optimizasyon ve öğrenme modu tamamlandi sanırım.

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.