Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
66
Favori
110.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tuykil

Tamamdır kurcalarım. Bir de manual ve auto arasında bariz fark var mıydı? Dediğim gibi bu ikisinden birini kullanmam, sağlanan faydada bir eksiltme yaratır mı?

Alıntıları Göster

İhtiyaçlara göre değişir.

Birisi sizin ayarladığınız programa göre devam ediyor.

Diğeri set ettiğiniz sabit sıcaklığa göre devam ediyor.

Benim evimde mesela oğlum ve kızım olduğu için devamlı sabit 23 C sıcaklıkta.

Çocuklar doğmadan karı-koca çalışıyorduk o zaman gündüz 21, akşam 21.5C ayarlıyorduk mesela.

Yine diyorum ihtiyaçlara göre değişir.

• Bugünlerde sürekli bakımda. Alternatif araştırmasına başlayacağız yakında galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

İhtiyaçlara göre değişir.

Birisi sizin ayarladığınız programa göre devam ediyor.

Diğeri set ettiğiniz sabit sıcaklığa göre devam ediyor.

Benim evimde mesela oğlum ve kızım olduğu için devamlı sabit 23 C sıcaklıkta.

Çocuklar doğmadan karı-koca çalışıyorduk o zaman gündüz 21, akşam 21.5C ayarlıyorduk mesela.

Yine diyorum ihtiyaçlara göre değişir.

Alıntıları Göster

Ateşleme arasında 2 derece fark olması normal mi ?

Misal ev 22 derece iken en az 24 derece yaparsam kombiyi ateşliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: korekaplanı

Ateşleme arasında 2 derece fark olması normal mi ?

Misal ev 22 derece iken en az 24 derece yaparsam kombiyi ateşliyor...

Alıntıları Göster

Hiçbirşey anlamadım.

Ev 22 derece iken 24 yaptığınızda tabii ki ateşliyecek.

Bundaki problemi anlayamadım ben açıkçası :)

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Yani şunu demek istiyorum; ev 22 derece... Üşüyorum...

termostatı arttırıyorum, 22.5 derece, ateşlemiyor... 23 yapıyorum gene kombiyi ateşlemiyor...

23.5 gene tık yok... 24 veya 24.5 yaparsam dereceyi ancak komut verip ateşliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: korekaplanı

Yani şunu demek istiyorum; ev 22 derece... Üşüyorum...

termostatı arttırıyorum, 22.5 derece, ateşlemiyor... 23 yapıyorum gene kombiyi ateşlemiyor...

23.5 gene tık yok... 24 veya 24.5 yaparsam dereceyi ancak komut verip ateşliyor...

Oransal bant alanı dışına çıkarsanız anında çalış komutu gönderir. Mevcut sıcaklık ile set edilen sıcaklık arası 1.5C den fazlaysa.

Siz 0.5 - 1 C yukarı çıkartırsanız evet anında çalışmaz. Elinizdeki termostat on/off değil ki basayım çalışsın mantığıyla çalışmaz. Siz set değerini oransal bant içerisinde yukarı yükseltirseniz bir süre bekler, kontrol eder sonra algoritmasına göre hareket eder set edilen değere getirir.

23.5 ken 24 e yükseltince anında çalışsın hemen 24 olsun derseniz kombinizi 65C ye ayarlayıp yanınada kuru kontak on/off termostat alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Modulasyonlu ile on off tüketimleri yüzdelik olarak hesaplarsan ne kadar tasarruf olur.? Ayrica mars diye marka varmiş 0,2 hassasiyetli on ıff marki var uygunmudur kullanan varmidir.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Oransal bant alanı dışına çıkarsanız anında çalış komutu gönderir. Mevcut sıcaklık ile set edilen sıcaklık arası 1.5C den fazlaysa.

Siz 0.5 - 1 C yukarı çıkartırsanız evet anında çalışmaz. Elinizdeki termostat on/off değil ki basayım çalışsın mantığıyla çalışmaz. Siz set değerini oransal bant içerisinde yukarı yükseltirseniz bir süre bekler, kontrol eder sonra algoritmasına göre hareket eder set edilen değere getirir.

23.5 ken 24 e yükseltince anında çalışsın hemen 24 olsun derseniz kombinizi 65C ye ayarlayıp yanınada kuru kontak on/off termostat alabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Modülasyonlu olmayan tüm on/off termostatlar kuru kontak çalışır.

Sanırım TPI özelliği olmayan demek istedin.  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler 

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Modülasyonlu olmayan tüm on/off termostatlar kuru kontak çalışır.

Sanırım TPI özelliği olmayan demek istedin.  

Alıntıları Göster
    Sen anladın Hasan hocam doğrudur :)
    Eyvallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bu honeywell termistati ikinci el almistim, bozuk saniyordum demek degilmis.

İcimi rahatlattiniz saolun bilgi ve deneyim paylasimi icin...

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Mars kullanıyorum. Son derece iyi haberleşen basit bir termostat tavsiye ederim. Kazanım opentherm özellikli olduğundan (elco thision) kazanda honeywell 2008 bağlı. Tesisata da motorlu vana bağladım iki kat için. Hangi kat aşırı ısınırsa motorlu vana mars sayesinde kapatıyor. Böylelikle aşırı ısınan kat ısınma sisteminden çıkmış oluyor (şömine olduğu için yaşanan dengesizliği böyle gideriyorum). Bu arada honeywell 2008 modelini burada tartışmıştım. Kazanımıza uydu ve harika modülasyon yapıyor. Kazanın derecesini elle ayarlamaktan kurtuldum. Adeta kazanın yerini unutturuyor.
    Honeywell 2008 kullanıcısı olarak bu yoruma aynen katılıyorum.
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Bu sene tekrar taktım cihazı. Kombi 55 derecede istediğim sıcaklığa ulaştım. Yerden ısıtma olduğu için kombi sıcaklık 45 i geçmemiştim, ama şimdi 55 te ve performans çok iyi. 170 M2 dubleks ev 450 TL civarı fatura... Ve bu sene gerçekten ısındım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Honeywell in wifi ile İnternet üzerinden sıcaklık ayarı değiştirilebilir ürün tavsiyesi alabilir miyim? Bir tane modelini gördüm ama 1300 TL civarında. O kadar da çıkmak istemiyorum. Şu an da elimde cm727 mevcut. Bunu babamlara verip kendim cihazı yenilemek istiyorum. Tavsiyeniz ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 11 Nisan 2021; 14:59:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quanon

Honeywell 2008 kullanıcısı olarak bu yoruma aynen katılıyorum.
    Merhaba kullandığınız ürün bu mu?  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt
    Merhaba Evet bu.
  • Merhaba kombiyi kapadık geçen hafta itibariyle, akıllı kutuyu söktüm ama termostatı napmalıyım bilemedim bırakalım dursun mu? Dereceyi en düşüğe ayarladım bıraktım şimdilik

• ustoo U kullanıcısına yanıt
    Niye söktünüz ki
  • yalionur kullanıcısına yanıt
    Hocam modem tvnin dibinde, ayrıca hue bridge takılı modeme, Soundbar var, kablo TV kutusu var resmen kablo ve cihaz çöplüğü en azından birini azaltayım dedim orayı toparlayana kadar :(

• Merhaba Arkadaşlar,

Evimde Y87RF2008 seti var. Geçen sene sorunsuz kullandım ama bu sene kışa girdiğimizde çalışmadığını fark ettim. Kontrol ettiğimde, kombiye bağlı kutunun tuşuna bassamda tepki vermediğini gördüm. Acaba bozulmuş mudur? daha önce başına gelen var mı

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.