Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çıkardım tabi ki hocam.Merak ettiğim on/off termostat gibi çalışır mı çalışmaz mı?Aslında bağlayıp da deneyebilirim ancak anakart a zarar veririm diye çekiniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zukerman Z kullanıcısına yanıt
    ben denedim hocam çalışmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar t3r modelini aldımda sinyali göndermiyor nasıl eşleştirebilirim bilgisi olan varmı

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Zaten eşleşmiş geliyor. Yakın tutarak denedin mi?

• Servis menüsüne girdim orada bi takım ayarları değiştirdim sanırım sonra factory reset attım şimdide sinyali göndermiyor sorunsuz çalışıyordu neden oynadıysam

Kılavuzunu okumalısın mutlaka eşleştirme ayarı yazar. Eşleştirme yapman lazım

• Merhaba, 2090 olan modelden aldim. Kurulumlari herseyi yaptim. İnternetten de mudahale edebiliyorum. Kombim buderus gb062

Kombi kazan sicakligini 55 yaptim.
    Evden cikarken telefondan kombiyi kapatacagim. Eve girmeden once de yine telefondan acacagim. Dereceyi de 23.5 yapmayi planliyorum. Daha bugun kurdugum icin dogru duzgun test edemedim. Sorum su ki bu termostatin ayarini nas yapmak gerekir ? Yani ben 23.5. Dereceye ayarladigim zaman kac derece duserse kombiyi calistirir. Bunu ayarini nasil yapacagiz. Yani su kadar derece dusunce calis gibi bi ayari var mi. Hic ayar yapmadim.

• Surada tam olarak anlatilmak istenen nedir ? Yani minimum ve maksimum degerler , kapatma sicakligi falan. Bunu nasil yaptiniz.

• yalionur kullanıcısına yanıt
    Dostum bu ayarlarla oynamamalısın. Bir süre elle ayarlayarak kullan çalışma mantığını anla sonra programlamalarını yaparsın

• alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz anlatsaniz bu cihazin kullanimini

Özel olarak neleri öğrenmek istiyorsun?

Hocam mesela suan 23,5 dereceye ayarli. Termostat uzerinde 23 gosteriyor. Ve alev isareti yaniyor. Ama kombiyi calistirmiyor. Ara sira RF cihazinda yesil yaniyor sonra sonuyor. Burada kombiyi calistirmasi gerekmiyor mu oda sicakligi 23,5 dereceye gelene kadar ? Calisma mantigini cozemedim.

• Bazen böyle yapabiliyor yan komudu vericide simge olarak görünse bile kombiyi tetiklemiyor tpı algoritmasıyla alakalı bu durum 20-25 nci geçmiş sayfaları okumanızı tavsiye ederim ama bendede öyle şimdilik kendi haline bıraktım takipteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 12 Ocak 2020; 15:21:9 >
    Peki isinabiliyor musunuz kac gundur kullaniyorsunuz

Dün devreye soktum benim model T3R memnunum petekler demir gibi soğumuyor ara ara devreye alıp sıcaklığı dengede tutuyor optimizasyondaki optimum başlatma ve gecikmeli başlatma daki tüketim değerlerine bakıp hangisiyle devam ediceğime karar vericem ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 12 Ocak 2020; 15:25:27 >
    Hocam hangisiyle devam edecegim derken orasini anlamadim.

Parametre ayarlarından bahsetmiştim 170P

Benim modelde sanirim oyle bisey yok.

Çalışma mantığı gayet normal. Sürekli yakmaz. Kendi optimize ediyor ısı yükselişini. Alev işaretine takılma. Sirkülasyon yaptırır ateşleme yapmasada. Yeşil ışık haberleşmesinin normal olduğunu gösterir. 2090 modeliydi sanırım sizinli değil mi?

Evet 2090 modeli. Maalesef buderusun kendi termostatlariyla verim alamadigimdan boyle on/off almak zorunda kaldim. İyi mi yaptim bilemiyorum ancak buderus aldigima cok pismanim. Cunku modulasyon icin sadece kendine has bir iletisim
    Protokolu var ve bu da yalnizca kendi cihazlariyla oluyor.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.