Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
66
Favori
110.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2008 modeli uyumlu değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    Opentherm yok benim cihazda. O yuzden uyumsuz.

• yalionur kullanıcısına yanıt
    2090 işini görecektir. Tpi algoritması ısı eğrisini düzgün bir hale getiriyor. İnternet rölesi varsa güzel bir günlük haftalık programla iyi sonuç alırsın.

Simdi ben bunu hic kapatmayayim diyorum. 2-3 gun boyle devam etsin. Bakalim gunluk kac m3 yakacak.

Ondan sonrasinda ise sabah evden cikarken telefondan kombiyi kapatacagim. Aksam da eve gelmeden 1 saat once acacagim.

Acaba boyle ac kapat yaparsam tpi algoritmasi bozulur mu yani yeni bastan hep algoritma mi hesaplamasi gerekir ?

Bozulmaz ama işini güçleştirirsin. Kısarsan daha iyi verim alırsın ısı dalgalanmasını en aza indirgersin.

Suan ev 23 derece. Kendisi de zaten 23 dereceye ayarli. Ben simdi bunu evden cikarken 21 dereceye ayarlasam hani evin isi dalgalanmasi olmasin diye, bizim ev en soguk 21,5 derece oluyor. Yani 1 hafta kapayip gitsem gelsem belki 21 gorur 😂

Tabiki evin minimum değerine göre hareket etmelisin 2 derece soğuyorsa problem olmaz o zaman

İlginiz ve cevaplariniz icin tesekkur ediyorum. Umarim verim alabilirim. Artik termostat arastirmaktan baya bir sıkılmıştım. Ancak buradan forumdaki diger arkadaslara sesleniyorum, buderus bu isin mercedesi ama opentherm yok ve baska termostatlar ile modulasyon yapamiyorsunuz.

• Rica ederim. Şunu anladım ben honeywell tasarruf ettirdimi? Kısmen. Lakin konforu arttırdı burası kesin. Rahat ısınmak için birebir.

• t3r yeni aldım.

4 set yaptım
    1)06.00- 22.5
    2)08.00-22
    3)16.00-22.5
    4)22.00-22

sizlerin ayar değerleri ve set zamanları nedir.
  • Bendede CMT727 var.
    İki program olarak kullanıyorum evde devamlı birileri olduğu için. Üstelik bebek var 11 aylik.

06.30 - 23
    23.00 - 22.5

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam 4 programı nasıl 2 ye düşürürüm t3r modeli bendeki bulamadımda sizinkisi farklı olabilir p1 ve p2 giriş yapıp diğerlerini 00:00 yapmam gerek acaba ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 13 Ocak 2020; 10:3:6 >
    Değil hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TUTANKHAMUN_

Hocam 4 programı nasıl 2 ye düşürürüm t3r modeli bendeki bulamadımda sizinkisi farklı olabilir p1 ve p2 giriş yapıp diğerlerini 00:00 yapmam gerek acaba ..
    Program yaparken 1-2-3-4 olarak çıkıyor 1-2 yi ayarliyorum 3 ve 4 e gelince İ tuşuna basılı tutunca programı iptal ediyor. 2 program yada 3 program yapabiliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

Burada anlatılan şekilde 3 saniye tuşa basılı tutup silebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar, kombinizin kazan sicakligini kac dereceye ayarladiniz ?

Valla kardeşim bende vaillant kombi var tam yoğuşmalı eskiden vaillant vrt35f on-off taklıydı 55 yapmıştım en iyi verimi bu seviyede yakaladım , ısı hassasiyeti 0.5 olduğu için evde ciddi bi soğuk hava kümesi gezinir dururdu ama bu ot çalışırken petekler 55 derece ve üzerine hep çıkardı tabi dönüş suyu 1.5 saat dinlenmeye alınca kendini haliyle soğuyordu sonra satıp T3R modelini aldım bundada petekler ılık bir halde sürekli hani kazan ısısı gene 55 ama hiçte o ısıya çıkmadı sonuçta ev 21- 22 lere çıkıyormu çıkıyor ben bu kısmını çözemedim istanbulda havalar 10 derece civarı ondanmı TPI danmı tartışılır 3-5 dereceye insin birde öyle bakıcam kazan ısısını yükselticekmi alev boyunu acıp 170P parametresini 1 yap diyen arkadaşlar vardı bende 1 yapmıştım şimdi iptal edip tekrar 0 çektim birde böyle gözlemliycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 14 Ocak 2020; 23:51:24 >
  • Yemin ediyorum memlekette bir seylerden tasarruf yapacagiz diye her isin masteri olduk ciktik :)

Ben simdi kazani 43 e aldim. Gozlemliyorum. Sabaha kadar ne yakacak gorecegiz. Yarin da 50 yapip yine sabaha kadar gozlemleyecegim. Sonucta aksam 6-7 den sabah 7 ye kadar yakiyorum.

• quote:

Valla kardeşim bende vaillant kombi var tam yoğuşmalı eskiden vaillant vrt35f on-off taklıydı 55 yapmıştım en iyi verimi bu seviyede yakaladım , ısı hassasiyeti 0.5 olduğu için evde ciddi bi soğuk hava kümesi gezinir dururdu ama bu ot çalışırken petekler 55 derece ve üzerine hep çıkardı tabi dönüş suyu 1.5 saat dinlenmeye alınca kendini haliyle soğuyordu sonra satıp T3R modelini aldım bundada petekler ılık bir halde sürekli hani kazan ısısı gene 55 ama hiçte o ısıya çıkmadı sonuçta ev 21- 22 lere çıkıyormu çıkıyor ben bu kısmını çözemedim istanbulda havalar 10 derece civarı ondanmı TPI danmı tartışılır 3-5 dereceye insin birde öyle bakıcam kazan ısısını yükselticekmi alev boyunu acıp 170P parametresini 1 yap diyen arkadaşlar vardı bende 1 yapmıştım şimdi iptal edip tekrar 0 çektim birde böyle gözlemliycem
    17op parametresi istenilen sıcaklığı ayarlanan zamanda ulaşmasını sağlıyor, ben başta TPI algoritmasını açma olarak anlamıştım. Servis de öyle söyledi. Fakat zaten başta 0 olarak geliyor. Böyle önemli bir ayar olsaydı direk 1 olarak gelirdi zaten.

İlk gün dışarısı 3-5 derece idi ve 23.5 oda ısısı için kazanı 55-60 yapmam gerekti. Eskiden bu ısıya getirmiyordum. Nasıl olacak bu değerde tasarruf anlamamıştım. Fakat bu değeri sürekli kullanmıyormuş. İki gündür günlük tüketim ortalama 4 m3. Tabi bunun için artık salonu 22.5 gündüz gece ise 21 dereceye ayarlamam gerekti . . Diğer odalar 1 derece daha fazla ısınıyor çünkü. Gündüz de güneş çıktığı için oda fayda sağlıyor.

Eskiden hiç dikkat etmiyorduk ne kadar harcadığımıza, şimdi sürekli kontrol ediyoruz. Farkındalık yarattı bize. Keşke 8 yıl önce alsaymışım. Hem konfor sağlıyor hem de tasarruf. Elektrik tüketimini de ay sonunda anlamaya çalışacağım. Daha az devir dayım pompası çalışıyor çünkü. Etki edecek mi görecez. Birde alt komşum ile benzer tüketim var. En düşük ayarda sürekli açık onunki, bakalım ne kadar fark olacak. En düşük ayarda sürekli mi, yoksa yüksek ayarda gerektiği kadar mı daha tasarruf sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 15 Ocak 2020; 0:43:23 >

• Selamlar, 24 saatlik tuketiminiz nedir arkadaslar ? Surekli kullanim yapanlar icin soruyorum.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.