Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.167
Cevap
6
Favori
467.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı olsun, okulların açılmasıyla istanbul şehir içi tüketimim 6.1 e çıktı tabi bi de buna iftar öncesi trafik de dahil...
  • merhaba arkadaşalar bende 92 honda 1.6 16V 100hp civic var. benzinde pek kullanmak nasip olmadı gazı bitince falan :D . bütün forumu takip ediyorum ama hep araçlar yüksek model enjeskiyonlu vebenzinli. benimkisi gibi olan bi araç göremedim.

benim merak ettiğim aracım karburatörlü ve lpgli kmde şehir içi klimasızne yakar. çünkü geçen 20 ytl ile 91 km gittim gazcıya götürdüm çiğ gaz atıyo dedi (kokuyordu ondan götürdüm) ayarladı şu sora 10 ytlik gaz aldım şu anda 54 kmde hala gider gibi geliyor. yani şu anda şehir içi 185 yakmış görünüyor dahada düşer gibi geliyor ama tahmininen fazla 10 km daha giderim .oda 150 ytl düşürür. sizce bu rakkamlar normalmi YANİ BENİM ARAÇ 180 YTL YAKMASI ÇOKMU AZMI. ? TEŞEKKÜRLER
  • yeni civic sedana siralı sistem lpg taktırsam garani disi kalırmı ve yakıtı sizce ne olur?
    varmı taktıran forumda yada bildiginiz biri.
  • yakıt sisteminde oluşabilecek bir arıza direkt garanti dışıdır.
    zaten yakıttan dolayı olabilecek arızalar , garanti dışıdır

aracın tümünü garanti dışı bırakmanın mantığı yoktur, ama yinede bir kere honda Türkiye aranmalıdır, nolur nolmaz

bir lgg kiti takılmasına karar verilmesi durumunda , manifolda direkt enjeksiyon yapabilen tek marka teleflex tarafımdan önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyaypay -- 20 Eylül 2007; 9:08:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: teccol

merhaba arkadaşalar bende 92 honda 1.6 16V 100hp civic var. benzinde pek kullanmak nasip olmadı gazı bitince falan :D . bütün forumu takip ediyorum ama hep araçlar yüksek model enjeskiyonlu vebenzinli. benimkisi gibi olan bi araç göremedim.

benim merak ettiğim aracım karburatörlü ve lpgli kmde şehir içi klimasızne yakar. çünkü geçen 20 ytl ile 91 km gittim gazcıya götürdüm çiğ gaz atıyo dedi (kokuyordu ondan götürdüm) ayarladı şu sora 10 ytlik gaz aldım şu anda 54 kmde hala gider gibi geliyor. yani şu anda şehir içi 185 yakmış görünüyor dahada düşer gibi geliyor ama tahmininen fazla 10 km daha giderim .oda 150 ytl düşürür. sizce bu rakkamlar normalmi YANİ BENİM ARAÇ 180 YTL YAKMASI ÇOKMU AZMI. ? TEŞEKKÜRLER

BU SORUMA CVP YOKMU ARKADAŞLAR

• Motorla oynanmadıgı surece yakıtı ıyı walla oynarsan devir saati 3000 ni gecmediği surece gene ıyıdır. :)
  • yakıt pahalılığında son nokta =TÜRKİYE

• daha güzel anlatılmazdı herhalde bu olay
    quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

yakıt pahalılığında son nokta =TÜRKİYE

/>

• +1453
  • 2 haftalık honda civic sedan 1,6 litre

su anda benzin sarfiyatım aletin gösterdiğine göre 9,2-9,4 arası değişiyor..bu lanet olasıca istanbulun dur kalk trafinde. sizce fazlamı daha şehir dışı yada basarak gitme gibi bir lüksüm olmadı..ama bu arabayı kullanmak o kadar cok keyif verici ki benzin sarfiyatı umrumda bile değil su anda..yeni geliniz belki ondan ama yinede fikirlerinizi almak isterim.
    syg,
  • quote:

Orjinalden alıntı: amdepox

2 haftalık honda civic sedan 1,6 litre

su anda benzin sarfiyatım aletin gösterdiğine göre 9,2-9,4 arası değişiyor..bu lanet olasıca istanbulun dur kalk trafinde. sizce fazlamı daha şehir dışı yada basarak gitme gibi bir lüksüm olmadı..ama bu arabayı kullanmak o kadar cok keyif verici ki benzin sarfiyatı umrumda bile değil su anda..yeni geliniz belki ondan ama yinede fikirlerinizi almak isterim.
    syg,

bence istanbul trafiği göz önüe alındığında hiçte öyle çok anormal değil yakıt tüketimi
  • Babamda 1989 civic 1,5 90 HP var. LPG taktırmadık çünkü benzinde 180-200 bin civarı yakıyor.
    Benim accord EX 2000 ise LPG'de 140 bin yakıyor. Sanırım sizin değerler epeyce fazla. Başka bir ustaya götürüp ayarına baktırmakta fayda var.

quote:

quote:

merhaba arkadaşalar bende 92 honda 1.6 16V 100hp civic var. benzinde pek kullanmak nasip olmadı gazı bitince falan :D . bütün forumu takip ediyorum ama hep araçlar yüksek model enjeskiyonlu vebenzinli. benimkisi gibi olan bi araç göremedim.

• quote:

Orjinalden alıntı: müco77

Babamda 1989 civic 1,5 90 HP var. LPG taktırmadık çünkü benzinde 180-200 bin civarı yakıyor.
    Benim accord EX 2000 ise LPG'de 140 bin yakıyor. Sanırım sizin değerler epeyce fazla. Başka bir ustaya götürüp ayarına baktırmakta fayda var.

quote:

quote:

verdiğin cevap için saol. ben ayar yaptırdım şu anda şehir içinde 135 ytl yakıyor acayip bişi
    şehir dışını düşünemiyorum

• aramızda hic yeni civic sedana lpg taktıran yokmu.
    bizimkide hafta ici geliyo artık biras kullandıktan sonra yakıta göre lpg düsünüyoruz.
  • Maaşallah barikallah 550 km leri görünce helal olsun diyorum sizlere. Aman nazar değmesin.

Bizim araç (2007 civic elegance vsa'lı. manuel) ne hikmetse benzine mi doymuyor ne. en fazla 480 km yapabildim. Genelde 350-380 km de bitiyor. İstanbuldayım bu arada. Tabi trafikte malum. Yalnız gittiğim mesafelerde öyle uzun değil. Yol bilgisayarında ki gösterge 8 lerin altına inmiş değil.
    Ancak otobana çıktığımda 6,9 lara falan iniyor oda 120 km yi aşmadığım ve sabit hız kontrolüne aldığım zamanlar.

Öyle klimayı falanda doğru dürüst kullanmıyor ve genelde 3000 devire gelmeden de vitesimi değiştiriyorum. çoğu zamanda araçta en fazla 3 kişi oluyoruz. Valla bol bol shell smart puanları topluyorum bu araç sayesinde. Ama artık öyle fazla puan istemiyorum.

Bu aralar aklımda şu yakıt tasarrufu için hortuma bir aparat takıyorlar ismi aklıma gelmedi şu an. Ondan taktırmayı düşünüyorum. Böyle birşey yapan varmı. Ve bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir acaba. Performansı falan düşürürmü.

• o aparata vereceğin parayla benzin al ,daha karlı olur . ( hay ben Türkçeden inceltme işaretlerini kaldıranın :P )
  • 2003 civic otomatik 47.000 km.
    S.arası- 6,7 Lt ( 90-100 km/h hızda )
    Ş. içi- 7,8-8,9 (kullanmaya ve tarfiğe bağlı )
    Her benzin alışımda depoyu fullerim. benzin sarfiyetını takip ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: lucky-1

2003 civic otomatik 47.000 km.
    S.arası- 6,7 Lt ( 90-100 km/h hızda )
    Ş. içi- 7,8-8,9 (kullanmaya ve tarfiğe bağlı )
    Her benzin alışımda depoyu fullerim. benzin sarfiyetını takip ederim

benimde böyle zaten

yenilerde depo bitiveriyormuş gibi geliyor ama fulle diyorsun cırt 120 liraya doluyor. göstergede bi enayilik var aslında.
  • Arkadaşlar bnim şuan kullandığım araç 2001 nissan Almera hb luxury 1.8 otomatik şanzıman 114hp. Aracımın tüketim bilgilerinden sadece birleşik 7.5lt yaktığını bulabildim internetten. Full depo ile lamba yanıncaya kadar şehir içinde 2500d/d yi aşmamak koşulu ile 630km yaptım 1 kereye mahsus(yüksek devirli kullanmayı seven biri için zor oldu 1 haftadan fazla okadar yavaş gitmek ) Onun dışında dikkat etmezsem yüksek devirli kullanırsam 530 fln gidebiliyorm.Depo 60lt.

Şimdi Honda Civic HB 1.8 I-Shift almayı düşünüyorm. Aracı çok beyeniyorm ilk çıktığndan beri. Daha önce hiç honda kullanmadım(LPG'li 1.4 yada 1.6 99 model civic kullanmıştım bikere 10 dk kadar onu saymıyorm).

1.8 almera dan sonra 1.8 civic tüketim konusunda bni mutlu edecektir muhakkak nede olsa yeni nesil bi motor ve I-Shift gibi bir şanzımana sahip. Merak ettiyim tüketim farkı çok hissedilirmi? He bide istanbul'da yaşıyorum trafik berbat bildiyiniz gibi. Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.