Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.167
Cevap
6
Favori
467.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma takılamıyorum malum tatildeydim. bir iki karalama da benden olsun..izmit-antalya- izmit arası 1428,9 km yol yaptım 2 defa depoyu ağzına kadar doldurdum ve benzin fişlerine göre 81,280 Lt. bezin almışım.yani ortalama 5,6 Lt. geliyor yol bilgi ekranında 5.4 Lt. gösteriyor. ortalama hızım 70-110 arası 250-270 km kadar cruise control ile yol aldım (ne rahatlık mış yaw) Bilecik rampasında yer-yer 20km ile gitmek zorunda kaldım klima 24c ayarlıydı. bu arada Isparta- Antalya arasında şeytan taşlanır gibi mıcırdan defalarca taşlandım çok şükür civicimde ne göçük ne de boya hasarı var... umarım faydalı bir paylaşım olmuştur.
  • 2004 Model Civic 1.6 LS ile bagaj dolu, arabada benden başka 1 erişkin daha varken depoyu doldurup Hatay'dan yola koyuldum. Yarısı yokuş yukarı olan Adana-Pozantı arası otoyolda dahi sabit 100km ile gitmeye özen gösterdim. Konya'da depoyu tekrar doldurup, kaç liter ile kaç km yaptığıma bakarak hesapladım. 100km'de 5,5lt benzin yakmıştı. Tabii bu tam 2 yıl önceydi. Şu anda şehir içi + 400km 130km/saat hızda şehir dışı karışık kullanım ve klima çoğunlukla açıkken 100km'de 7,5lt tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 11 Eylül 2007; 9:08:08 >
  • 99 model civic 1.4 ies yakıt durumu nedir bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.
  • klima dönem dönem açık.uzun yol.arabada 3 kişiyiz.4.9 lt/100 km. 170.9 km.

HONDA  YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA )
  • 1.6 110hp 2006 cıvıc 135ytl şehir içi 480 km araç 29bin km 135ytl ye daha önce 540km gidebiliyodum hep şehir içi 30bin bakımı geldi idyemi böyle çok yakıyor?
  • Yaw hep çok yakıyor zaten bi tek jazz az yakar o da böceğe benziyor honda monda almam Audi A3 1.6 fsi alacam ben
  • baz aldığın modellere göre değişir, anlamsızca ukalalığa gerek yok, benim civic hybridim, vw nin dizellerinden az yakıyor, 5.8 şehiriçi, trafik ve engebe az olunca daha da düşüyor
  • hibrid otomobil mucisedir fsi tsi dolma tüfek gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

şurada arabayı ihtiyaçtan kullanan kimse olduğuna inanmıyorum , sırf ihtiyaçtan kullanılacaksa , gidip 20 milyara sw dacia alırsın işini görürsün , paliodan küçük bagajı olan civicle uğraşmazdın,
    ama sanırım buradakiler için otombil bir merak , hobi ve zevk , ya bırakın 2-3 ltnin hesabını , boşveeeeeer !!!

40milyara araba aldık diye geri kalan parayıda havayamı atalım yani?sen zengin biri olabilirsin ve boşveeeeeeeeeeeeerebilirsin ama şahsım adına boşa verilecek param yok.aracımıda hem zevk hemde ihtiyaç için aldım 20milyara bu teknolojiyi verselerdi hangi marka olsa gidip alırdım.ama param varsa beni en iyi koruyan ve konforu veren aracı seçerim tabiki.arabasını tamamiyle ihtiyaçtan alan kesimse ticari bir olayın içindedir muhtemelen.neyse sizde para bol anlaşılan iyi harcamalar

• emre_berke

sanırım daha yenisin forumda ama her yerde bi karışıklık çıkarmışsın yaw
  • Arkadaşlar bu benim ikinci hondam derimki size
    o benzin göstergesine aldanmayım
    gecen gün iki ışık kalmıştı gittim benzinciye bu bu arada km 380 gösteriyordu..39,8 litrede durdu
    ikinci depomda tek ışık kalana kadar bekledim gittim benzinciye km 350 idi (biraz basmışım galiba) depo 39,5 litrede doldu

honda bu ibre işini beceremiyor..
    benim diğer arabam vw jetta onunda deposu 50 litre ve her seferinde ışık yandığı zaman alırım benzini
    ve standart olarak 50 litre alıyor hiç değişmez...

ama hondalarımı malesef öyle değil onun için ben daima 40 litreye göre hesaplıyorum gidşimi
    cünkü benim depom genelde 110 120 ytl arasına tekrar fullenirken
    jetta herzaman 130 üzerinde doluyor

şöyle sayısal verilere bakarsak jettam daima 50 litreyle (otomatik) 550 km falan yapıyor
    Gelin görünki benim canım arabam hondam 40 literyle 380 km Ama içerde hala 10 12 litre kalmış oluyor onunda yarısını harcasak
    hemen hemen aynı seviye arada tek fark kalıyor....

La benim hondan ucuyorrr ama....

Daha öncede söyledim hondayla sakın kullanımda 100 ila 150 km farkedersiniz
    Ama ayağınız biraz dibe doğru fazla kayarsa o zaman verdiği hızın hakkınıda sizden alır.....
    hemde fazlasıyla ..??

• quote:

Orjinalden alıntı: Supercar

Yaw hep çok yakıyor zaten bi tek jazz az yakar o da böceğe benziyor honda monda almam Audi A3 1.6 fsi alacam ben

Al arkadaşım yalnız otomatiği yok haberin olsun ve yakında yeni kasası geliyor ..işte bu yüzden cok özel indirimler başladı auid'de
    yolda 1.4 tsi 170 gelecek ...
    Bana kalırsa fsı 'dan vazgec yakında vw kaldıracak bu motoru tamamen ..
    Ama genede zevk senin para senin ..
    ben A3 o kadar vereceğime gider bir tane civic HB alırdım...
    Ama sen ben değilsin tabikii....şaka bir yana audi'lerde cok iyi arabada o arabaya FSI pek yakışmıyor git bir test sürüşü yap ondan sonra karar ver birde dediğim gibi
    yakında yeni kasası geliyor istersen onuda bekliyebilirsin..

• quote:

Orjinalden alıntı: emre_berke

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

şurada arabayı ihtiyaçtan kullanan kimse olduğuna inanmıyorum , sırf ihtiyaçtan kullanılacaksa , gidip 20 milyara sw dacia alırsın işini görürsün , paliodan küçük bagajı olan civicle uğraşmazdın,
    ama sanırım buradakiler için otombil bir merak , hobi ve zevk , ya bırakın 2-3 ltnin hesabını , boşveeeeeer !!!

40milyara araba aldık diye geri kalan parayıda havayamı atalım yani?sen zengin biri olabilirsin ve boşveeeeeeeeeeeeerebilirsin ama şahsım adına boşa verilecek param yok.aracımıda hem zevk hemde ihtiyaç için aldım 20milyara bu teknolojiyi verselerdi hangi marka olsa gidip alırdım.ama param varsa beni en iyi koruyan ve konforu veren aracı seçerim tabiki.arabasını tamamiyle ihtiyaçtan alan kesimse ticari bir olayın içindedir muhtemelen.neyse sizde para bol anlaşılan iyi harcamalar

bırak bu populist söylemleri , komik oluyor :)

• En güzel araba az yakan arabadır o yüzden peugeot 207 hdi alırım
  • peugeot ıyyy hic sevmem :P minibus var dokuluyor :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Supercar

En güzel araba az yakan arabadır o yüzden peugeot 207 hdi alırım

sende birden a3 fsi dan kalktın 207hdi a düştün bu ne çelişki
  • Honda Civic i sınıfında en az yakan benzinli sanıyordum ancak yeni civic de boyle degil. Sehir ici yakıt tuketimi sınıfındaki diger araclara gore fazla. Manuel 1.6 motorların sehir ici tuketim fabrika verileri:
    Civic 9,1lt
    jetta 9,0 lt
    megane 8,8 lt
    astra 8,7lt
    focus 8,7lt
    accent 8,3lt
    hyundai i30 8lt

Sehir dısında ise civic, jetta,megane,accent a gore daha az yakıyor. Sehir icinde civic in fazla yakmasının sebebi ne olabilir? Fabrika verilerinin dogrulugunu arastıran bir kurum var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvd23 -- 14 Eylül 2007; 17:58:10 >
  • Dogru bir depo ile 750 Km rahat yapıyor. Ayrıca Honda Civic otomatiklerdeki sanzıman bir harika.
  • 2007 Civic 1,6 Sedan

Bugun depoyu fulledim. 538 km de 36,2 lt benzin aldı. Benzin gostergesinde 3 cizgi vardı. Yol bilgisayarı 6,2lt/100km seklinde gosteriyordu. Yaptıgım yolun %80'i sehir ici %20'si sehirdışı şeklinde.
    Normalde 6,2*5,38=33,4 lt alması gerekiyordu. Buna gore yol bilgisayarı 6,7 gostermeliydi.

Her deneyisimde yol bilgisayarı verisiyle benzin istasyonu verisi arasinda genelde 0,5lt/100km fark oluyor.
    Bu yakıt tuketimini 2500 deviri gecmeyecek sekilde vites degistirerek elde ettim. Cok iyi bir tuketim degeri elde ettigimi dusunuyorum ancak yol bilgisayar verisinin 05,lt/100 km eksik gostermesine uzuldum.

Yaptıgım hesaplamalara gore benzin ısıgı yandıgında ve gostergede hic seviye cizgisi kalmadıgında 9-10 lt benzin depoda kalıyor. Benzin ısığı erken yanıyor.
  • hangi şehirin içi????
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.