Şimdi Ara

HONDA F1'E GERİ DÖNDÜ,PEKİ DURUMUNDAN HABERDAR OLAN VAR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
11.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yüzlerce mesaj attım anlattım ama siz hala anlamamışsınız o yüzden başa sarıp duruyoruz tamam tekrar anlatayım.

1.6 vti motor 160 hp verirken, hondadan başkası bunu yapamaz algısı veriyorsunuz ve bunu da gözümüze sokuyorsunuz, biz de 160 hp almak için , diğer 1.6 motorlardan farklı olarak alt devirlerde tork almaktan feragat etmişler diyoruz. Bu değerlerin mantığını da, tıpkı motosiklete benzetiyoruz. Hondanın güç eğrilerilerini 6000-7000 arasına çektiğimizde rakipleri olan birçok otomobil ile aynı değerler verdiğini söylüyoruz hepsi bu. Verilen algı eğer 1.6 motor 160 hp alıyorsa honda, 1.8 motordan en az 200 hp alır algısıdır. Ama diğer üreticiler gibi standartlara çekildiğinde vtec'in birçok sistem ile aynı değerleri verdiğini görüyoruz.

1.8 civic motoru ile ,1.8 birçok otomobil üreticisinin motor verilerini inceleyin (alfa romeo-renault-volvo-fiat-vw vs) hepsinin 3-4 rakamdan fazla olmamak kaydı ile aynı değerleri verdiğini görürsünüz. ve o firmalar bunları 90'Larda ve 2000'Lerin başlarında kullanırken şu an hepsi turbo motorlar kullanıyrlar, hem de değişken zamanlı subaplar ile. Honda bugün hala eski sistem motorlar yapıyor ve belki 5 belki 10 belki de 20 sene sonra turbo motorlara geçtiğinde bugünkü motor mantığıyla yürüyecek diyoruz..

• quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

Gelelim size,

Evet senelerdir f1 izliyorum antrenmanlarda kol çıkaran araç gördüm, yatak saranını gördüm, piston bükenini gördüm, subap eritenini gördüm. Ancak hondanın bugün yaşadığı gibi sorunlar yaşayanını görmedim. Ayrıca kastım antrenman turları çerçevesinde idi. Yarışlarda zaten her türlü olumsuzluklar normal karşılanabilir, ancak siz 1,5 haftadır motorun patırdamalı çalışmasını bile çözemiyorsanız oturup bir düşünmeniz şart.

Gelelim yalancılığa veya kasıtlı diye bana iftira atarken talihsiz şekilde sizin yalan konuşmanızaaa....

Jenson Button tek dünya şampiyonluğunu 2009 yılında Brawn GP ile almıştır, o aracın da motoru Mercedes motorudur :) (Mercedes-Benz FO 108W) Hondanın altın çağları 80'Lerde ve 90'ların ortasına kadardı , siz hala geçmişle yaşıyorsunuz, biz günümüz otomobillerinden bahsederken her neyse.

Gelelim konumuzla alakası olmadığı halde sizin günümüz turbolarından örnekler vermenize , Diğer mesajlarımda vardı, dün honda günlük ve evcil kullanıma uygun turbo motor yapamıyorken 'sorunsuzluk' dersiniz, Turbolu araç yaparken 'köpek gibi yapmışlar abi' dersiniz :) 2008 yılında 1.6 120 hp dizel 300 nm tork ile türkiyede satılırken honda'nın ürün gamına bir bakmanızı rica ederim, ayrıca 1.6 160 hp dizel motorun piyasaya sürülmesini 2013'den beri bekliyoruz hele bir gelsin (gelebilirse) o zaman o konu hakkında da konularımızı ve mesajlarımızı görürsünüz

bayim button un sampiyonlugundaki en temel etken mercedes motoru degil ross brawn in cift katmanli uzatilmis difuzorudur.kaldik bu difuzor 2010 sezonunda yasaklandi.
    tipki 2006 sezonu ortasinda renault un yasaklanan kutle amortisoru gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nedir bu Honda düşmanlığı anlamak mümkün değil yani
  • MMX 166 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum beyefendi.

Ancak ben şampiyonlukta kullanılan motorun Mercedes motoru olduğunu söylüyorum sadece, cevap verdiğim kişi Brawn GP otomobilinin Honda motoru ile yürüdüğünü idda etmiştir. :) Ben de onu düzelttim.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Hala düşmanlık olarak algılıyorsunuz, burada düşmanlık yok. İnsanlar iftira atmıyor kendi pencerelerinden gerçekleri söylemeye çalışıyor. Bu gerçekler konuşulmadığı için 1.6 ies 99 model civicleri 23-24 milyara satıyorlar, çoğu da 200 bin km üzerinde., 1.6 Vti modelleri 30-35 milyara satılıyor 98 model. S2000'den dahha çok kitleye ulaşmış (dünya genelinde) mazda mx5'in sıfır fiyatına 'kazasız' 8-10 yaşında s2000 satılıyor :) İtirazımız buna, sırf iki egzoz sesine kanıp bu araçları bu kadar büyütmeyin diyoruz. hepsi bu.
  • guyverland kullanıcısına yanıt
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Konuyu aslında f1'den yol otomobillerine getirmek gerçekten de sağlıklı değil ancak mesajları takip ederseniz bunun sebebini anlayacaksınızdır. Şu an otomotiv sektörü küçük hacimden yüksek beygirler elde etme amacında malum, 2014'de turbo motorlara geçiş ile birlikte Ferrarinin de yakın zamanda yol otomobillerinde turbo göreceğimizi öğrendik. , Direk Renault RS departmanının da F1'den beslendiğini biliyoruz. VTI , S2000 gibi araçların da yüksek devir çevirme merakının f1'den geldiğini de biliyoruz..

Honda güncel turbo teknolojisine yeni yeni ayak uydurmaya çalıştığını söylediğimiz, ve bunu şu ana kadar beceremedi dememiz yüzünden forum üyeleri tarafından linç ediliyoruz :)
  • Dunyanin en buyuk motor ureticisi degilmiydi bu honda? Tek kelimeyle rezil olmus. Testlerde Mercedes ve digerleri sonucu cikmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    1948 kuruluşu olan bir firma honda, o yıllarda almanlar ve italyanlar yarış arabalarını yarıştırmış ve müzelerine çekmişti bile (mercedes fiat alfa romeo vs) 67 yaşında sıradan bir üreticiyken, göklere çıkarmaya çalışmak gerçekten de çok ilginç geliyor.

yorumunuz için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL-D

Bunlar boyle haberdan anlamaz ,gelen yorumdan da belli ,bunlara audi redbull u alip f1 gircek haberini ver ,vag fanlari 10 sayfa eser gürler

surda toplasan 10 tane vw logolu insan var hiçbiri fan değil ama senin gibi saçmalayanlar 3 hanelerde neredeyse ..
  • Formula ile normal arabaları tasarlayan mühendislik takımları ayrıdır!

Bütçesi kimin fazla ise başarılı olan o olacaktır, mesela ferrari hatırlamıyorum hangi parçaydı, çok küçük bir avantaj için kaç kat maliyete katlanıyordu.

Zaten rekabet artsın diye ve düşük bütçelilerin şansı artsın diye bir sürü sınırlama getirildi. Bir takımın mühendisi iyiyse diğeri, transfer edebilir aynen diğer sporlarda olduğu gibi, bazen hatta eski şirketinden bilgi çalıp götürüyor.

Dünya ralli şampiyonası olur, araçların sadece dış kaportası bilindik araba markaları, altı ise tamamen farklı ve birçok markanın benzerdir.

Neyse anlamak istemeyen anlamayacaktır zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Bunlar boyle haberdan anlamaz ,gelen yorumdan da belli ,bunlara audi redbull u alip f1 gircek haberini ver ,vag fanlari 10 sayfa eser gürler

surda toplasan 10 tane vw logolu insan var hiçbiri fan değil ama senin gibi saçmalayanlar 3 hanelerde neredeyse ..

Logo mu lazim herkesin az cok ne oldugu belli ,surda yarisindan cogu hayatinda yaris izlememiş,test doneminde arizalanan arabaya laf atiyor ,honda felan umrumda degil McLaren taraftariyim beni sinir eden burdaki saçma seviyesiz yorumlar ,herseyi golf e passat a baglayanlar ..mondeo cikar passati överler ,corsa cikar polo bile daha ucuz derler ,bundada su redbull u satin alma haberini bilseler neler neler derler

• honda yeni önce yeni type R ı cıkarsın, civic cıkalı şu kadar oldu demiyeceğim makyaj bile geçireli 1 sene oldu...

honda kadar başarız ama bu kadar övülen bir toplum yok

honda ne asyada, ne avrupada, nede amerika da bırakın tutulmayı satılan tercih edilen bir araç değil

ülkemizde de fiyatları çok uygun, benzin (lpg siz) manuel i 81 bin lira :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Dunyanin en buyuk motor ureticisi degilmiydi bu honda? Tek kelimeyle rezil olmus. Testlerde Mercedes ve digerleri sonucu cikmis.

Haci yersen oyle

İsin gercegi cag dis 1.6 5 ileri atmosferik motoru var tam otomatik sanzimani var

Dayamis sirtini tr'de civic sedana

Hepsi bu

• quote:

quote:

quote:

Logo mu lazim herkesin az cok ne oldugu belli ,surda yarisindan cogu hayatinda yaris izlememiş,test doneminde arizalanan arabaya laf atiyor ,honda felan umrumda degil McLaren taraftariyim beni sinir eden burdaki saçma seviyesiz yorumlar ,herseyi golf e passat a baglayanlar ..mondeo cikar passati överler ,corsa cikar polo bile daha ucuz derler ,bundada su redbull u satin alma haberini bilseler neler neler derler

Hani nerde bu yorumlar ben goremiyorum kim konuyu passata yada golf e baglamis artik sizim yaptiginiz rezillik sinirini asti ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hani nerde bu yorumlar ben goremiyorum kim konuyu passata yada golf e baglamis artik sizim yaptiginiz rezillik sinirini asti ..

Honda vtec ile alay edenlere bak bakalim , vag in dh avukatlari ,yok alt devirde cansizmış yok egsoz sesi ,formula 1 le ne alakasi var vtec in ,sedan civic in .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Honda vtec ile alay edenlere bak bakalim , vag in dh avukatlari ,yok alt devirde cansizmış yok egsoz sesi ,formula 1 le ne alakasi var vtec in ,sedan civic in .

Sen niye elestirenlerin logolarina bakiyorsun yorumlari dogrumu yanlismi ona bak ayrica yanlis Olsa bile vag fan i oolduklari ne malum siz objektifligin ne oldugunu bilmediginiz icin diger markalara elestiri Getiren vag fani oluyor objektiflikte tok kapi sesiyle dalga gecmek Oluyor tabi sasirmamak Lazim ..

Surda vag la ilgili birsey yok millet hondayi konusuyor sen gelip alakasizca mok atiyorsun , bu kadar dertliysen vag konusunda dsg konusuna gir gayet de guzel elestiriliyor ve hakediyor ..

Ben bunlar f1 den anlamaz dedim ,bu konuda amac honda yi tartismak degil ,honda nin f1 e dönüşü ,vtec motoru tartisan ben degilim ,senin mantiginla onlarda baska yerde vtec i ,civic i tartışsin ,bana logo soran sendin hani diye ,söyleyincede logo nun ne önemi var diyorsun ,ne dediğin belli degil.Ayrıca seviyeni koru mok atiyomuşum.

• quote:

Dunyanin en buyuk motor ureticisi degilmiydi bu honda? Tek kelimeyle rezil olmus. Testlerde Mercedes ve digerleri sonucu cikmis.

galba konu formula 1 degil honda-vag kavgasi

f1 ile gunluk kullanilan otomobiller cok farklidir.honda geldi umarim toyota ta tekrar takimlara motor satar.
    vag izin verirse porche geri gelsin.bmw tekrar boy olcsun.cosworth motorlarini gelistirip rekabet etsin

yinede sunu soyliyeyim.bir sene geriden gelen honda nin bu sezon icerisinde dayaniklilik sorunlarini asacagi kanaatindeyim.zira mclaren automotive ne gune duruyor
    honda istedigimizi yaparsa yeter.ers nin tipki kers de oldugu gibi bize birakilmali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

quote:

galba konu formula 1 degil honda-vag kavgasi

f1 ile gunluk kullanilan otomobiller cok farklidir.honda geldi umarim toyota ta tekrar takimlara motor satar.
    vag izin verirse porche geri gelsin.bmw tekrar boy olcsun.cosworth motorlarini gelistirip rekabet etsin

yinede sunu soyliyeyim.bir sene geriden gelen honda nin bu sezon icerisinde dayaniklilik sorunlarini asacagi kanaatindeyim.zira mclaren automotive ne gune duruyor
    honda istedigimizi yaparsa yeter.ers nin tipki kers de oldugu gibi bize birakilmali

kusura bakma hocam konu ile alakasız laf edenleri görünce dayanamıyorum

• Öncelikle Formula 1 motoruyla binek araç motoru tasarımları çok farklıdır. İkisini aynı kefeye koyup kıyaslamak elmayla armutu kıyaslamak gibidir.

Honda'nın F1 performansına bakacak olursak istatistikler Honda'nın sadece 1987-1991 arasındaki 5 sezonda başarılı olduğunu ortaya koyuyor. Bu dönemde 5 şampiyonluk aldılar. Bunun dışında pek fazla bir başarıları yok maalesef. 1984'te ikinci kez girdikleri F1'de bu başarıya ulaşmak için 4 yıl çalışmaları gerekti.

https://www.formula1stats.com/engine/honda/season?order=field_champ_position&sort=asc

Hiç bir başarı bir anda olmuyor. Zaman alıyor. Mercedes de 2010'dan beri çalıştılar ve 2014'de şampiyonluğu kazandılar. F1'de başarı kazanmak için genelde en az 4-5 yıl çalışmak gerekiyor.

• Honda. Malesef bu firma motor teknolojisinde diğerlerinden geri olduğunu düşünüyorum.

İsmi kadar büyük değil, abartıloyor bence.

Formula1 için yeterli bilgi ve teknolojiye sahip olduğunu düşünmüyorum bu motor üreticisinin.

Bu güne kadar bir çok Formula 1 takımı motor olarak farklı bir üreticiden yararlandı ve üreticisini değiştirenler oldu.

Ancak bir test bölümü boyunca bukadar sorunu ilk kez görüyorum.

Bir Alonso fan ı olarak Honda nın en iyi motor olmasını ve McLaren in en iyi araç olmasını hem Honda hayranlarından Hemde McLaren hayranlarından daha fazla istiyorum emin olun. Helede Ferrari de böylesine iyi gelişme görülürken.

Keşke diyorum Keşke.

Düzenleme olarak birde video ekliyim :

Önden giden ve arkadan gelen araç arasında bir fark gördünüz ve bu iki araç ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 21 Şubat 2015; 17:59:03 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.