Şimdi Ara

HONDA CİVİC Mİ VW JETTA MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
1
Favori
35.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her horoz kendi çöplüğünde öter sözünden hareketle bu konunun burada açılması daha baştan sonucu belli olan bir futbol müsabakası gibi olmuş.

Sanırım konuyu burada açması da arkadaşın gönlünde birinci öncelikli Civic olduğunun ve duymak istediği cevapları görmek istediğinin bir yansıması olmuş.

Not: Bir haftalık bir konuyu hortlatmış olduk belki ama başlığı görünce de kendimi tutamadım yazdım. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer97s

Her horoz kendi çöplüğünde öter sözünden hareketle bu konunun burada açılması daha baştan sonucu belli olan bir futbol müsabakası gibi olmuş.

Sanırım konuyu burada açması da arkadaşın gönlünde birinci öncelikli Civic olduğunun ve duymak istediği cevapları görmek istediğinin bir yansıması olmuş.

Not: Bir haftalık bir konuyu hortlatmış olduk belki ama başlığı görünce de kendimi tutamadım yazdım. Saygılar.

Dostum konuyu açan benim ve emin ol senin kadar ön yargılı değilim şimdi verdiğim linklere bakarsan bu iki aracı nerelerde sormuşum sende iyi anlarsın hatta başlığın birini araç tercih kıyaslama bölümünde direk "JETTA 1,4 TSİ DSG" diye açtım, peki sen hangi çöplükte ötüyorsun demezler mi şimdi sana, niye bu kadar ön yargılı davranıyorsun,

Bu link direk JEtta 1,4 TSİ DSG diye açılmış linktir, araç tercih kıyaslama başlığında

http://forum.donanimhaber.com/m_54204733/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Bu link Jetta başlığı içinde sorulmuştur ve arkadaşlar cevap vermişlerdir iyi bak ortalarda benim mesajlarım var

http://forum.donanimhaber.com/m_23348721/mpage_44/f_/key_//tm.htm#54325717

Burada da en sondan dördüncü mesaj hondanın şanzuman sorunu hakkında olan bir başlık

http://forum.donanimhaber.com/m_29141404/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Yani buralara bakarsanız duymak istediğimiz değil gerçeği ve doğruyu bulmaya çalıştığımız aşikardır. Bu araştırmalarım neticesinde de sağolsunlar arkadaşlar çok yadımcı oldular donanımhaber formuda bu yüzden çok seviyorum yanlış yapmanızı engelliyor, eğer jetta tsi dsg alsaydım (konuyu açtığımda sorduğum araç) meğer mekatronik arızası varmış ben ilk defa bu formda duyup olayın üzerine gittikten sonra durumu tespit ettim ve olası 5000 TL masraf cebimde kaldı, bunada en çok jetta kulübü başlığındaki sevgili dostum @emrckr79 sebep olmuştur kendi aracınında aynı olduğunu ve mekatronik arızası sebebiyle garantiden değiştirdiklerini ve birçok DSG şanzımanlı araçlarda bu tip sorunun olabileceğinden bahsetmiş ve bir aranda olaya başka açıdan bakmama sebep olmuştur. Anlattıklarıyla konuyu yeniden değerlendirdim tam almak üzere olduğum Jettanın mekatronik arızalı olduğunu tespit ettim ve çok sağolsun arkadaşımız bize yardımcı oldu. Konu başlıklarına dikkat et hiçte senin düşündüğün gibi değil ben tam tersi jetta hakkında iyi şeyler duyup onu almak istiyordum, honda başlığında daha sonradan açtım, buradaki arkadaşlarda çok yardımcı oldular sağolsunlar fikrimi netleştirdim ve sorunlu jetta yerine sorunsuz civic tercih ettim şuanda bir sıkıntı yok donanımhaber sağolsun, bir çok şeyi öğrendik sizde sanırım ön yargılı olmamayı en azından bu hususta öğrenmiş oldunuz. Halada çıkıp yok ben şöyle dedim böyle dedim diyeceksiniz eminim ama herşey yukarıda siz siz olun bilip bilmeden konuşmayın önce bilin sonra yazın ki mahçup olmayasınız ve size tavsiyem opel çöplüğünde ötmeniz dileğidir nede olsa burası artık bizim çöplük oluyor senin tabirinle...

Saygılar...

• EN DOĞRU TERCİHİ YAPMSSIN BEN HİÇ DÜŞÜNMEDEN CİVİC DERDİM JETTA SORUNLU ARAÇ BANA GÖRE AMA BÜTÜN JAPON ARAÇ MOTORLARI ÇOK SAĞLAM OLUOR HONDA VE TOYOTA ÖZELLİKLE ALLAH KAZASIZ BELSAIZ KULLANMAK NASİP ETSİN DARISI BENİM BAŞIMA :)
  • Benim 2010 elegance civic im vardı,
    2011 jetta dizel comfortline ım var dsg li ,

Kesinlikle jetta dsg ile hondanın otomatik vitesinden cok daha iyi,
    civic de bagaj yok, jetta nın bagajı daha geniş.
    civci in yolcular için daha konforlu olduğunu ailem söylüyor.

arkası tak tak vuruyordu :( sanırım kronik bir problemmiş.
    Civic i yakıt tüketimi yüzünden satmak zorunda kalmıştım :(
    1 depo ile 350 km yapabiliyordum :( bu sebeple 9800 km de satmıştım .
    ve zarar etmiştim
    şu an ki görüşüm;
    mevcut güncel jetta civic den cok daha başarılı ve sağlam duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp___

quote:

Orijinalden alıntı: engineer97s

Her horoz kendi çöplüğünde öter sözünden hareketle bu konunun burada açılması daha baştan sonucu belli olan bir futbol müsabakası gibi olmuş.

Dostum konuyu açan benim ve emin ol senin kadar ön yargılı değilim şimdi verdiğim linklere bakarsan bu iki aracı nerelerde sormuşum sende iyi anlarsın hatta başlığın birini araç tercih kıyaslama bölümünde direk "JETTA 1,4 TSİ DSG" diye açtım, peki sen hangi çöplükte ötüyorsun demezler mi şimdi sana, niye bu kadar ön yargılı davranıyorsun,

Bu link direk JEtta 1,4 TSİ DSG diye açılmış linktir, araç tercih kıyaslama başlığında

http://forum.donanimhaber.com/m_54204733/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Bu link Jetta başlığı içinde sorulmuştur ve arkadaşlar cevap vermişlerdir iyi bak ortalarda benim mesajlarım var

http://forum.donanimhaber.com/m_23348721/mpage_44/f_/key_//tm.htm#54325717

Burada da en sondan dördüncü mesaj hondanın şanzuman sorunu hakkında olan bir başlık

http://forum.donanimhaber.com/m_29141404/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Yani buralara bakarsanız duymak istediğimiz değil gerçeği ve doğruyu bulmaya çalıştığımız aşikardır. Bu araştırmalarım neticesinde de sağolsunlar arkadaşlar çok yadımcı oldular donanımhaber formuda bu yüzden çok seviyorum yanlış yapmanızı engelliyor, eğer jetta tsi dsg alsaydım (konuyu açtığımda sorduğum araç) meğer mekatronik arızası varmış ben ilk defa bu formda duyup olayın üzerine gittikten sonra durumu tespit ettim ve olası 5000 TL masraf cebimde kaldı, bunada en çok jetta kulübü başlığındaki sevgili dostum @emrckr79 sebep olmuştur kendi aracınında aynı olduğunu ve mekatronik arızası sebebiyle garantiden değiştirdiklerini ve birçok DSG şanzımanlı araçlarda bu tip sorunun olabileceğinden bahsetmiş ve bir aranda olaya başka açıdan bakmama sebep olmuştur. Anlattıklarıyla konuyu yeniden değerlendirdim tam almak üzere olduğum Jettanın mekatronik arızalı olduğunu tespit ettim ve çok sağolsun arkadaşımız bize yardımcı oldu. Konu başlıklarına dikkat et hiçte senin düşündüğün gibi değil ben tam tersi jetta hakkında iyi şeyler duyup onu almak istiyordum, honda başlığında daha sonradan açtım, buradaki arkadaşlarda çok yardımcı oldular sağolsunlar fikrimi netleştirdim ve sorunlu jetta yerine sorunsuz civic tercih ettim şuanda bir sıkıntı yok donanımhaber sağolsun, bir çok şeyi öğrendik sizde sanırım ön yargılı olmamayı en azından bu hususta öğrenmiş oldunuz. Halada çıkıp yok ben şöyle dedim böyle dedim diyeceksiniz eminim ama herşey yukarıda siz siz olun bilip bilmeden konuşmayın önce bilin sonra yazın ki mahçup olmayasınız ve size tavsiyem opel çöplüğünde ötmeniz dileğidir nede olsa burası artık bizim çöplük oluyor senin tabirinle...

Saygılar...

Dostum mesajıma alınmışsın gibi bir hal var ama nedendir anlayamadım!
    Yazım biraz nükteli idi kabul ama herhangi bir eleştiri vs. yoktu inan, bir saptamam hariç; gönlünde ne olursa olsun Honda sevgisi var gibi görünüyor. Ve bu sevgiyi senin eleştiri gibi algılaman ya hiç espiriden anlamadığını yada çok tepkisel olduğunu gösteriyor. Her neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok sanırım.

Son olarak, konuyu burada (Civic bölümünde) açmak yerine "otomobil genel" bölümünde açsaydın daha tarafsız bir yorum alırdın (tabi bu tarafsızlık en doğru seçim yapman için doğru öneriler anlamına da gelmeyebilir!) .

Unutmadan, benim imzama bakıp bir yorum yapma gereği duymuşsun. O imzam 4 yıl önce aldığım geçen yaz sattığım arabaya ait: yani 4 yıl önce çok daha aktif şekilde kullandığım forumda yazdığım ve şimdi üşenip de silmediğim/değiştirmediğim bir anı kendisi. Yoksa opel fanatiği falan değilim.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

Jetta nın yol tutuşu civic den iyi midir?
    ehahahahahha :)))

+2
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansol

Benim 2010 elegance civic im vardı,

ve zarar etmiştim
    şu an ki görüşüm;

dizel ve benzinli bir aracı yakıtta kıyaslamak :D

• Yeni kasa cıvıc ı gördükten sonra bu sorunun cevabı çok açık,cıvıc tam anlamıyla fiyasko bana göre .
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownlover

Yeni kasa cıvıc ı gördükten sonra bu sorunun cevabı çok açık,cıvıc tam anlamıyla fiyasko bana göre .

Hemen honda yi arayip uretimi durdurmalarini soyluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar.. ESP siz bir Jetta, VSA sız bir Civic den iyi yol tutar.. ikisininde ESP ve VSA halini kullandım ama kastırmadım .. o yüzden objektif yorum yapaıyorum.. vtec2 yi 2 yıl kullandım .. aldıgım ilk günden beri standart halinin yol tutuşuna güvenemedim.. 2007-2012 civic lerde de durumbiraz daha iyiydi.. ama 2008 bir jetta.. ESP si bile olmadan bir kaç gömlek daha iyi yol tutuyor.. objektif olalım lütfen.. bunu Honda fanatiği, kendi aracı yapılı bir Civic olan şirket şöförümüz bile söylüyor (şirket aracı 2008 Jetta 1.6)

gerci fd6 ya göre TSI bir Jettaya hantal denmesi ap ayrı bir konu ... neyse.. polemik yapmayalım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

evet arkadaşlar.. ESP siz bir Jetta, VSA sız bir Civic den iyi yol tutar.. ikisininde ESP ve VSA halini kullandım ama kastırmadım .. o yüzden objektif yorum yapaıyorum..

Bu objektif bir yorum yapıyorum mu yoksa yapamıyorum mu demek... tam anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafercan2633

quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

evet arkadaşlar.. ESP siz bir Jetta, VSA sız bir Civic den iyi yol tutar.. ikisininde ESP ve VSA halini kullandım ama kastırmadım .. o yüzden objektif yorum yapaıyorum..

Bu objektif bir yorum yapıyorum mu yoksa yapamıyorum mu demek... tam anlayamadım.

ESP li ve VSA lı Jetta ve Civic arasında objectif yorum yapamıyorum..
    ESP siz ve VSA sız araçlar arasında objektif bir yorum yapabiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

Orijinalden alıntı: unknownlover

Yeni kasa cıvıc ı gördükten sonra bu sorunun cevabı çok açık,cıvıc tam anlamıyla fiyasko bana göre .

Hemen honda yi arayip uretimi durdurmalarini soyluyorum

bende söyleyeyim bari
  • Japon honda bazı kalemlerde üstünlük sağlar ona karşı alman vw'de ama tercihim honda olurdu daha hoş ve değişik bir tarzı ve ikiside sağlam araçlar ama honda bana daha güven veriyor
  • Arkadaşlar karşılaştırma bir noktada yanlış anlaşılmış ki bazı arkadaşlar yeni kasa jetta ile 2007-2012 civicleri karşılaştırmış benim konu açılırken sorduğum jetta 1 ile civic 2007-2012 sanırım civic 8 di, ve araçlar civicte 1,6 otom. elegance, jettada 1,4 TSİ 140 bg. DSG Comforline dı, iki aracıda almadan evvel epey karşılaştırma imkanım oldu jetta kesin daha tok bir araçtı, daha donanımlıydı, honda tasarım olarak çok daha güzel sorunsuz garantili lpg uyumu olan bir otomobildi, ben özellikle otomatik tercih ettiğim için öncelikle tercihim jettanın DSG siydi çift kavramalı tsi 140 bg DSG süper duruyor kağıt üzerinde, performans yakıt tüketimi ikinci el kalite hepsi vardı araçta ve kesin tercih sebebimdi ama araçları iyice araştırmaya başladıktan sonra jettanın özellikle DSG şanzımanla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen sorunların olduğu mektronik arızasının özellikle bu bahse konu araçta bolca yaşandığı hatta yorum yapan arkadaşlardan bile değiştiren olmuş sağolsunlar bilgilendirdiler ve bununda maliyeti 6000 TL civarında olduğunu tespit ettim. Baktığım jettaların hemen hepsi 60 000 km. civarındaydı 6 ileri DSG şanzımandı, özellikle ilgilendiğim bir jetta vardı ki 64000 km.de neredeyse almıştım iki üç kere test sürüşü yaptım aracın şanzımanında bir sorun olduğunu anlamadım ilk başta zira dsg ile ilgili net bir bilgim yoktu ama formda ikinci viteste olan bir silkelemeden ve kaçırmadan bahsediliyordu bende bir kaç denemeden sonra bunu tespit ettim iyice araştırdığımda araçta mekatronik arızası olduğunu ve sahibinin alelacele satmaya çalıştığını anlamıştım. Hatta satanı birde tanıyordum yani düşünün artık... 2008 model comfortline tsi 140bg. dsg siyah jettaya ilk başta38000 isterken 34 binlere kadar inmişti. Yani burada jettanın sorunsuzluğundan bahsedilemezdi kesinlikle potansiyel arıza riski vardı ve direk elenmek zorundaydı, zira ikinci ellerinde garanti yok ve çoğu kullanıcıda garanti yok diye özel servislerde hatta sanayilerde bakımlarını yaptırıyorlarmış ve vw nin iyi niyet garantisine daha girmeyecek araçlar çoğu, bundada servislerin aşırı derecede pahalı bakım yapmasını gösterebiliriz şahsın birtanesi 200-300 TL ye sanayide bakımını yaptırdığını vw servisine gitse 500-600 TL hatta duruma göre 800 - 900 TL civarı bakım parası ödeyeceğini belirtmişti ve o yüzden sanayide kendi ustasına yaptırıyormuş vs. vs. baktığım hemen hemen tüm jettalar garanti kapsamı dışında olduğu için özel servis bakımlıydı. Ayrıca bu araştırmalar sırasında TSİ nin özellikle 140 bg. motorundanda ağzı yananlar olmuş bunuda bizzat vw ustasından dinledim yani ben araca muhtemelen 50 bin 60 bin km. bineceğim 120 binde aracı satarken (jetta) potansiyel arıza riskli bir araç (hatta belkide turbosunu ve mekatroniğini değiştirmiş olabilirdim) olduğu için ikinci elde çok değer kaybedecek müşteri bulmakta çok zorlanacaktım ki tüm bu anlattığım nedenlerden ötürü jettadan vazgeçtim çok istememe rağmen.
    Hondaya gelecek olursak civic sorunsuz motor, sorunsuz otomatik şanzıman, eksik donanım, harika tasarım, ama bunların yanında 140 bg. jettaya göre daha hantal, ş.içi daha çok tüketen, bir araç olarak aldım 2010 modelini, şimdilik bir sorun yok umarım olmazda garanti kapsamında, yakında lpg taktıracağım hondanın brc anlaşmasından, araç uzun yolda çok güzel gidiyor bastığınız zaman zorlanmadan 200 km. hızlara çıkıyor zaten ben yarış yapan bir insan değilim bir kaç sefer denemek için çevre yolunda bastım gayet güzel hızlanıyor, uzun yolda yakıt gerçekten çok iyi 100 km. sabit hızla giderken 2000 devirde gidiyor araç ve adetada kokluyor 5,0 -5,3 arasında yakıt tüketimi oluyor uzun yolda, eğer 90 km. hıza sabıtlerseniz bu oran dahada düşüyor birde kış şartları ve araçta dört adet kar lastiği takılı, ama şehir içinde tabiki araç maalesef yakıyor bunada diyecek birşeyim yok... Aracın dişli asfaltta lastik uğultusunu herkes bahsediyor gerçekten bir sorun bu durum daha önceki astraH aracımla kıyasladığımzda daha fazla lastik uğultusu var, aracın yol tutuşu hakkında çok yorum yapılıyor ama inanın astra h den kötü değil araç özellikle yüksek süratlerde yere yakın olması nedeniyle çok düzgün çizgisinde ilerliyor ve güven veriyor. Virajlı yollarda da araç arkadan bırakmıyor aynı yolda astra aracım inanın bırakıyordu bunu çok rahat söyleyebilirim ama astrada bırakıyordu ama bir direksiyon hareketiyle kendine geliyordu araç ve çok güven veriyordu civicin ondan aşağı kalır yanına rastlamadım gerçekten çizgisine sadık bir araç, aracın yere yakın olmasıda bu durumu dahada destekliyor. Jettayı çok aman aman yol tutuş hususunda test etmedim o yüzden çok birşey diyemeyeceğim ama astra H sınıfında yol tutuşta referans araçlardan birtanesi olduğu için çok rahat civicin yol tutuşunun bu kıyasla iyi olduğunu iddia ederim, araç virajlı yollarda çizgisine çok sadık... Sonuç civic aldık memnunuz birde lpg taktırırsam garantili olarak tadından yenmeyecek tasarımını oldum olası beğenirdim zaten araç hala yolda giderken kendisine baktırıyor...

Yorumları okuyunca bir açıklama yapmak zarureti hissettim saygılarımla...

• jetta derim gercekten oturaklı ve güvenli bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

Orijinalden alıntı: hakansol

Benim 2010 elegance civic im vardı,

ve zarar etmiştim
    şu an ki görüşüm;

dizel ve benzinli bir aracı yakıtta kıyaslamak :D

• arkadaşlar jettamı güvenli bi araç şaka mı ? jettadaki motorları herkez biliyor tsi saçmalığını bozuldummu uğraşıp duruyorsunuz babamn arabası jettaydı sattı 0 almıştı jetta tsi sattı daha 1200kmdeyken arızalar başlamıştı ve servis yapamıyordu anlamıyordu çalışma prensipini ama suanda acord var honda sorunsuz ve süper bir yakıt+yoltuutşu resmen muhteşem bi araba bnce sorusnsuzluk da honda bir numara
  • ağırlıklı olarak toyota kullanıyordum, 2008 de civic aldım ve bir daha ayrılamadım, çok güzel bir araç
    bir arkadaşımın küçük bir rahatsızlığı nedeniyle arabasını kullanamaması sonucu onun jettasıyla şöförlüğünü yapmıştım
    Jetta sağlam, ağır araba, kaportası olsun boyası falan olsun honda gibi "çıtkırıldım" değil; ekonomi olarak zaten sanırım daha az yakan yok
    ama sürüş zevki, çekişi yol tutuşu vs vs hepsi dandik
    donanım desen hikaye
    jettadan inip kendi arabama bindiğimde uçağa binmiş gibi oluyordum

birde hondada estetik var, albeni var, jetta dediğin kaba saba alaman hanzosu
  • Arkadaşlar Honda Civic aracımı sattım 2010 model 1,6 otomatik elegance... Yol sesi ve sert süspansiyonu içinden gelen çatırtı çuturtu vs. soğuttu beni araçtan gerçekten çok yol sesi alıyordu ama inanın sattığıma da çok üzüldüm sürüş zevki çok iyidi şimdi onu aratmayacak bir araç arıyorum jettaya da bakıyorum astrayada ama aklımda hep honda da kalacak buda bir gerçek ama şu araçları biraz daha sessiz ve biraz daha kaliteli malzemelerden üretilseymiş keşke... Daha başka detaylarda var ama neyse işte durum bu şekilde tavsiye edebileceğiniz araçlar nelerdir tavsiyelerinize ihtiyacım var saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.