Şimdi Ara

1.4 TSİ 140 HP DSG JETTA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba hepinize, 2008 model 1,4 140 bg. DSG (otomatik) fırtına grisi 70.000 KM de bir araç almayı düşünüyorum 35 bin TL civarında bir kaç parça boya var değişen yok hasar kaydı yok araçta. Bu araçların alırken nerelerine baktırmalıyım dikkat etmeliyim Ankarada bilen anlayan götürebileceğim bir yer var mı? Sizce alınası bir araç mıdır 2005 model 1,6 Astra HB mi sattım otomatik bir araç arıyorum honda civiclere baktım temiz birtane bulamadım baktıklarımın bir çoğunda parça değişimi var bir kaçtane temiz buldum 40 bin TL gibi rakam telaffuz ediyorlarki bu rakamlara jetta yeni astralar bile var ama ben bahsettiğim jettaya kafayı taktım sizce nasıl bir araçtır daha evvel hiç kullanmadım, kronik sorunları var mıdır? Tavsiye edilir mi? Ankarada gösterebileceğim bir yer var mı? Fiyatları ne alemdedir lütfen acilen yardımınıza ihtiyacım var sevgili dostlar saygılarımla cevaplarınızı bekliyorum. (kullanan arkadaşlarında yorumlarını merak ediyorum)

• Öncelikle Jetta, Civic'den üstün bir araç değildir. Jetta'yı Passat ile karıştırmayalım.

Jetta ilk çıktığında çok popülerdi fakat sonradan Passat çakması olarak değerlendirdiler ve satışlarda düşüş yaşandı. Jetta kullanıcısı değilim fakat 35 bin liraya 2008 model hoş bir fiyat (eğer temizse).
  • Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim, civiclerde tabiki güzel araçlar ben çok beğeniyorum fakat bildiğim kadarıyla civicler de c sınıfı araç jettalarda yani aynı sınıftalar sadece jettalarda dsg otomatik var civiclerde düz otomatik vitesler var motor olarak 1,4 tsi 140 hp daha heyecan verici duruyor ama tip olarak kesinlikle civic daha üstün duruyor ve genişte bir araç... Peki 2008 otomatik civiclerin piyasası nedir bu iki araç arasında hangisi tercih edilmelidir diye sorayım ben o zaman, jettaların ve civiclerin avantaj ve dezavantajları nelerdir? Kullanan arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum saygılar...
  • İkisini de kullandım fakat aracım Civic ama yinede objektif bir yorum yapacağım.

- Jetta' nın kasası daha ağırdır ve her ikiside hemen hemen aynı hızdadır.
    - Civic Jetta' dan daha konforludur, daha keyiflidir.
    - Jetta özellik olarak daha dolu bir araçtır.
    - Crash testlere göre Civic daha güvenlidir.
    - (Test etmedim fakat mantıksal olarak) Jetta'nın kasası ağır olduğu için daha fazla yakacaktır.
    - Civic' in LPG uyumu Jetta' ya göre daha sağlıklıdır.

Sonuç: Civic alırdım.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 1 Kasım 2011; 22:02:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

İkisini de kullandım fakat aracım Civic ama yinede objektif bir yorum yapacağım.

- (Test etmedim fakat mantıksal olarak) Jetta'nın kasası ağır olduğu için daha fazla yakacaktır.

Katilmiyorum jetta civicten daha konforludur.daha tok bir aractir ve sizi guvende hissetmenizi saglar.3 arkadasimdada yeni civic var civici yakinen tanirim. yuklu kullanimda civic cok korkutuyor suspansiyonu yumusak ve yana biraz fazla yatiyor haliyle korkutuyor.148 bine geldi tsi jettamiz bir sikintimiz yok allah var yukarda babam 3. Jettasini siparis etti biz bayagi memnunuz.Tabi civicte guzel otomotiv fakat tamamen zevk meselesi.herkesin kriterleri farklidir.o sebepten onu alma sunu al diyemem.
    Fakat ben jettayi tercih ederim.hem daha donanimli hem tsi kullanimi cok keyifli bir motordur.148 bin boyunca rutin bakimlar disinda bir kere marasa giderken CC miz takildi saha cektik stop edip tekrar calistirdik sorun duzeldi 140 binlerin basindada arac cekirdek citler gibi far ampulu patlatiyordu serviste cozduler sorunu.onun disinda yagina suyuna bak benzinini koy bin.

Tabiki civicte yagina suyuna bak bin bir arac fakat dedgim gibi tercih meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: vet147

quote:

İkisini de kullandım fakat aracım Civic ama yinede objektif bir yorum yapacağım.

Katilmiyorum jetta civicten daha konforludur.daha tok bir aractir ve sizi guvende hissetmenizi saglar.3 arkadasimdada yeni civic var civici yakinen tanirim. yuklu kullanimda civic cok korkutuyor suspansiyonu yumusak ve yana biraz fazla yatiyor haliyle korkutuyor.148 bine geldi tsi jettamiz bir sikintimiz yok allah var yukarda babam 3. Jettasini siparis etti biz bayagi memnunuz.Tabi civicte guzel otomotiv fakat tamamen zevk meselesi.herkesin kriterleri farklidir.o sebepten onu alma sunu al diyemem.
    Fakat ben jettayi tercih ederim.hem daha donanimli hem tsi kullanimi cok keyifli bir motordur.148 bin boyunca rutin bakimlar disinda bir kere marasa giderken CC miz takildi saha cektik stop edip tekrar calistirdik sorun duzeldi 140 binlerin basindada arac cekirdek citler gibi far ampulu patlatiyordu serviste cozduler sorunu.onun disinda yagina suyuna bak benzinini koy bin.

Yeni Civic de suspansiyonları yumuşattılar ve sarsılmaları önlemek için sistem kurdular. Sanırım arkadaşınız bilmiyor sistemi. Sistem aynı zamanda virajlara sert girerken de çalıştırılabiliyor. Fakat ben dediğim gibi Jetta'da rahat edememiştim. Rahatlıktan kastım koltuğun yumuşaklığı, direksiyon yüksekliği falan değil. Keyif vermemişti. Belki Civic'e çok alıştım ondandır. Hocam sormak istiyorum kullandığınız araç otomatik vites mi? Düz vites mi? ve kilometrede kaç kuruş yakıyor? Bana sanki Jetta daha fazla yakıyor gibi geliyor çünkü kasası daha ağır. Aynı sorular için otomatik vites Civic 30 kuruş/kilometre.

• quote:

quote:

quote:

Yeni Civic de suspansiyonları yumuşattılar ve sarsılmaları önlemek için sistem kurdular. Sanırım arkadaşınız bilmiyor sistemi. Sistem aynı zamanda virajlara sert girerken de çalıştırılabiliyor. Fakat ben dediğim gibi Jetta'da rahat edememiştim. Rahatlıktan kastım koltuğun yumuşaklığı, direksiyon yüksekliği falan değil. Keyif vermemişti. Belki Civic'e çok alıştım ondandır. Hocam sormak istiyorum kullandığınız araç otomatik vites mi? Düz vites mi? ve kilometrede kaç kuruş yakıyor? Bana sanki Jetta daha fazla yakıyor gibi geliyor çünkü kasası daha ağır. Aynı sorular için otomatik vites Civic 30 kuruş/kilometre.

Hocam bizdeki arac 2008 model 1.4 tsi 122 hp comfortline modeli.148 binde suan arac.En son benim surdugumde depoyu doldur dedi 220 tl ye doldu ve 760 km isik yandi.babama sordugumda 800 km gittigm oluyor bi depoyla diyordu.yol bilgisayari 6,7 gosteriyordu son 3 bin km nin ortalamasini.araci ankara sehir icinde kullaniyoruz.bir bilgi daha veriyim 100 km hizla ankaradan istanbul bostanciya gittik geldik 1090 kmde isik yandi.yani arac bir benzinliye gore gercekten eknomik.Samimi soyluyorum halen ilk gunku calismasiyla calisiypr cok memnunuz.benim kendi aracim alfa 147 1.6 120 hp fakat tsi ayni gucu vermesine ragmen alt devirlerde verdigi torkla alfadan hem daha seri hemde cok daha az yakiyor.
    Forum beni bombalayacak ama objektif olarak gorduklerimi yaziyorum.148 bindeki aractan ne bir ses ne bir tikirti.kalitesi gercekten guzel bir arac.ama tasarimi dediginiz gibi onu golf arkasi passat :)
    Civic konusuna gelince 2 samimi arkadasimda biri 2009 digeri 2010 premium 1.6 otomatik sedan araclar var.aracin suspansiyonu virajlarda sertlesiyormu bilmiyorum ama arac virajlarda yana yatiyor bariz bir sekilde hissediyorum yada alfa ve vw ye gore daha yumusak suspansiyonu oldugu icin ben hissetmiyor olabilirim.fakat yuklu kullanimlarda guven vermedigini cokca yasadik bizim hondalardami sikinti var bilmiyorum:) onlarin ortalamalarida 2009 olan arkadasimin 7,8 ki bence otomatik c segmenti arabaya gore iyi 2010 modelin sahibi olan arkadasiminda 9 larda ama o araci biraz cok sikistiriyor araci :) suan ipad den yazdigim icin eksik cevaplamis olabilirim.eve gecince daha detayli forumlasiriz daha detayli yazarim.
    İyi forumlar :)

Edit: bizim jetta duz vites

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 1 Kasım 2011; 22:44:08 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bizdeki arac 2008 model 1.4 tsi 122 hp comfortline modeli.148 binde suan arac.En son benim surdugumde depoyu doldur dedi 220 tl ye doldu ve 760 km isik yandi.babama sordugumda 800 km gittigm oluyor bi depoyla diyordu.yol bilgisayari 6,7 gosteriyordu son 3 bin km nin ortalamasini.araci ankara sehir icinde kullaniyoruz.bir bilgi daha veriyim 100 km hizla ankaradan istanbul bostanciya gittik geldik 1090 kmde isik yandi.yani arac bir benzinliye gore gercekten eknomik.Samimi soyluyorum halen ilk gunku calismasiyla calisiypr cok memnunuz.benim kendi aracim alfa 147 1.6 120 hp fakat tsi ayni gucu vermesine ragmen alt devirlerde verdigi torkla alfadan hem daha seri hemde cok daha az yakiyor.
    Forum beni bombalayacak ama objektif olarak gorduklerimi yaziyorum.148 bindeki aractan ne bir ses ne bir tikirti.kalitesi gercekten guzel bir arac.ama tasarimi dediginiz gibi onu golf arkasi passat :)
    Civic konusuna gelince 2 samimi arkadasimda biri 2009 digeri 2010 premium 1.6 otomatik sedan araclar var.aracin suspansiyonu virajlarda sertlesiyormu bilmiyorum ama arac virajlarda yana yatiyor bariz bir sekilde hissediyorum yada alfa ve vw ye gore daha yumusak suspansiyonu oldugu icin ben hissetmiyor olabilirim.fakat yuklu kullanimlarda guven vermedigini cokca yasadik bizim hondalardami sikinti var bilmiyorum:) onlarin ortalamalarida 2009 olan arkadasimin 7,8 ki bence otomatik c segmenti arabaya gore iyi 2010 modelin sahibi olan arkadasiminda 9 larda ama o araci biraz cok sikistiriyor araci :) suan ipad den yazdigim icin eksik cevaplamis olabilirim.eve gecince daha detayli forumlasiriz daha detayli yazarim.
    İyi forumlar :)

Edit: bizim jetta duz vites

Düz vitesin daha az yakması gerekli verdiğiniz bilgilerden Jetta'nın daha hesaplı olduğu görülüyor. Teşekkürler.

• Arkadaşlar cevaplarınız için çoook teşekkür ederim anladığım kadarıyla her ikiside alınası araçlar birde son zamanlarda bu dsglerde yok problem var bilmem ne bir kaç yazı gördüm formda bunların doğruluk payı var mı acaba bilemiyorum tabiki, birde bu tsi 140 hpler artık üretilmiyor sanırım bunun bur dezavantajı olur mu? 2008 dsg ler 7 ileri otomatik mi? acaba 6 ileri otomatik mi? Civiclere gelince 2010 makyajlı kasalar ile makyajdan evvelki kasaların süspansiyonlarında farklılık var mı? Teşekkür ederim saygılarımla...
  • CİVİC alırdım bende tüp uyumu paha biçilemez
  • Kesinlikle Civic. Oldukça da sorunsuz oluyorla bildiğim kadarıyla. Dayımın şirketi bu arabalardan kiralıyor çalışanlarına. 3 senede bir araba değişiyor ama yine Civic kiralayacaklarmış sanırım.
  • Arkadaşlar başka yorum yapacak yok mu? Jetta 1,4 140 DSG ve Civic 1,6 Otm. hakkında, birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları nelerdir, saygılarımla...
  • jettaya karar verirseniz sizi ustama yönlendiririm...
  • jetta 140 beygir dsg araç aldım bir yakınıma. civicle performans olarak kıyaslanamaz. civic yanında çok yavaş kalır. sanıyorum 0-100 metre hızlanması 8,5 saniye civarında olmalı. civicten daha az benzin yaktığını sanıyorum. comfortline versiyonunda esp standart.
  • SEN JETTADA BAS BAS İYİCE BAS BNCE İLERDE GÖRÜRÜSN SORUNLARI ARKA ARKAYA CİVİC ALMADIĞINA PİŞMAN OLRSUN MOTORA ÖNEM VVERİRİSEN KESİNLİKLE CİVİC AMA RAHAT OLSUN KONFOR DİOSAN JETTA AMA BEN OLSAM SORUNSUZ MOTOR İÇİN HONDA ALIRDIM 1DK DÜŞÜNMEDEN
  • benim tercihim jetta olurdu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.