Şimdi Ara

Honda Civic 2016-... FC5 Sahipleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
12
Favori
57.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaan663207

Bunlarda bizim Honda dan

Honda Civic 2016-... FC5 Sahipleri Honda Civic 2016-... FC5 Sahipleri Honda Civic 2016-... FC5 Sahipleri

hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gokhan_keskin55 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • arkadaşlar merhaba;

bende aracımı zor bela teslim alanlardanım bayiye gittiğimde şükür kavuşturana dedim ufak tefekte olsa hatlerini bildirdim aha bugün aha yarın yüklemede yolda yok tır şurada yok burada 40 günün sonunda kavuşa bildim.

araçla ilgili bilgi vermeye gelince değişik araçlar kullandım üst düzeyde inanın araç bende diye demiyorum ama adamlar süper yapmışlar ben beğendim sürüş ve rahatlı güzel sadece bir özelliği hoşuma gitmedi iç ayna paketinin en dolusu olmasına rağmen karatmalı olmaması ve stabilize yolda ise biraz sesin içeriye beklentilerden daha fazla geldiğini gördüm ama dediğim gibi aracın yolda gidişi insana hem güven hemde yolun nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz ben memnun kaldım.

Honda Civic 2016-... FC5 Sahipleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ahmet328 A kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. iyi ki araç yurt dışından gelmiyor. 40 günde gebzeden geldiyse artık gerisini düşünemiyorum.

karartmalı ayna malesef fd6 ve fb7 kasada da yoktu ve honda inatla fc5 e koymamış anlamak mümkün değil.
  • teşekkür ederim zaten bende ona çok güldüm sınıfının en dolusu ve içine giriyorsunuz rengkli ekranlar özellikler şu bu sizleri beklerken bi bakıyorsunuz aynaya basit birşey ladalardaki aynalar gibi ben buna güldüm ayna olsunda işte olsun diye konmuş ben bunu hondaya yakıştıramadım. ayrıca dediğim gibi 40 günde gelmesi hadi çok bir mesele değil ama adamları aradığımda abi bugün elimizde diye diye 40 gün geçti aradan tabi bende üçreti öderken onlara yaptım şimdi siz bekleyin dedim bende kalan 4 bin tl yi en az 10 defa aramaları sonucu yatırdım ve karşılığında nasılmış 90 bin tl ödememe rağmen 4 bin tl peşinde nasıl geziyorsunuz şimdi anladınız mı dedim :) tabi özür dile dile bir oldular neyse paralarını gönderdim siz yolunuza biz yolumuza bakalım dedim.

• ahmet328 A kullanıcısına yanıt
    Hocam paranın hepsini ödemeden aracı nasıl teslim ettiler size benim bildiğim bir kuruş bile eksik kalsa vermezler valla arabayı.
  • İlk bir haftada karşılaştığım basit sorunlar var, ilk 1000 km bakımında servise söyleyeceklerim 1. Sağ ön kapı kapanması stabil değil 2.torpido kapağı sert vurmayınca kapanmıyor 3. Arka tampon çeki kapağı düştü ve kayboldu, 3 kuruşluk şey ama arkadan bakınca mide bulandırıyor...

• Arkadaslar fabrika cikisi LPG'li olanlarin, simit LPG tanki kac litre? Bir de ruhsatta yazan agirlik ne kadar? Tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde Torpido kapak hidroliği üst bağlantısi çikti. Kapak kapamiyotdu bende altarafida cikardim.

Çeki kapağı nerde hiç farketmedim.

Birde motor soğukken lpg de daha gürültülü çalışıyor.

• Simit tankı 43 litre, aracın ağırlığı yanlış değilsem 1300 kilo civarında.....

• l_a_b kullanıcısına yanıt
    Hocam lpgde çalışıp çalışmadığını ancak göstergeden anlıyorum, eski fd6 ımdada brc vardı araç rölantideyken tık tık diye brc sisteminin meşhur kronik sesi geliyordu, bu araçta şimdiye kadar duymadım.... Tampon çeki kapağı tamponun sol altında

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanx1

Simit tankı 43 litre, aracın ağırlığı yanlış değilsem 1300 kilo civarında.....

Tesekkurler hocam

• Elegance da ekrana usb den resim ekleyebilen varmı duvar kağıdı olarak... boyutlarını istenilen şekilde ayarladım ama resim yüklenemiyor diyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanx1

Hocam lpgde çalışıp çalışmadığını ancak göstergeden anlıyorum, eski fd6 ımdada brc vardı araç rölantideyken tık tık diye brc sisteminin meşhur kronik sesi geliyordu, bu araçta şimdiye kadar duymadım.... Tampon çeki kapağı tamponun sol altında

Önceki aracımda brc liydi. Enjektör şıkırtısını bilirim. Soguk havada ilk çalıştırmada araç lpg ye geçince gürültülü çalışıyor. Benzine alınca ses azalıyor. Araç iyice ısınınca benzin lpg sesi aynı oluyor.

• gokhan_keskin55 G kullanıcısına yanıt
    Hocam resmi herhangi bir dosya yada klasör yapmadan direk usb ye atın çözünürlük en fazla 960x554 olmalı ,herhangi bir proğramla resmin çözünürlüğünü usbye atmadan önce mutlaka 960* 554 yada altına düşürmeniz gerekiyor

edit: jpg olmuyorsa png formatında deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanx1 -- 18 Ocak 2017; 20:10:26 >
  • aslanx1 kullanıcısına yanıt
    bir de öyle deniyeyim teşekkürler..kullanma klavuzunda çözünürlük 1920 - 936 yazıyordu ona göre ayarlamıştım...

• BRC'de 2007'de cikan Sequent24 MY'07lerde enjektor sesi vardi.

2011 sonrasinda cikan Sequent24 MY'11'lerde motor sesi arasinda kaybolup giden, yani duyulamayan bir enjektor ses seviyesine ulasmayi basardilar.

2016 itibariyla Sequent 24'ler bitti, OBD baglantisina da Sequent 32'lere gectiler. Sequent 32 tecrubem yok ama tahminim Seq24 MY'11'den kotu olamayacagi yonunde.

Yeni Civic'te de Seq24 MY'11 veya Seq32 oldugu dusunulurse, kulakla duyulabilecek bir LPG enjektoru sesi bence saglikli calisan bir aracta olmaz.

• Arkadaslar auto-hold Civic'te nasil calisiyor?

Arac ilk calistiginda bir kere auto-hold tusuna basinca, tum dur-kalklarda otomatik aktive mi oluyor, yoksa her durmada auto-hold tusuna basmak mi gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Arkadaslar auto-hold Civic'te nasil calisiyor?

Arac ilk calistiginda bir kere auto-hold tusuna basinca, tum dur-kalklarda otomatik aktive mi oluyor, yoksa her durmada auto-hold tusuna basmak mi gerekiyor?

Çok sık kullanıyorum mükemmel bir özellik.arabayı her çalıştırmada bi kere basmanız yeterli.yarım saniye frene basılı tutunca direk ayağı çekin yokuşta veya düzde sizin yerinize fren yapıo.sağ göstergede brake hold yazısı yandıysa açıktır,frena bastınız o işaret altında A harfi yandıysa frenlemiş demektir.hafifçe gaza dokunarak hareket ettirebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: onur_bee

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Arkadaslar auto-hold Civic'te nasil calisiyor?

Çok sık kullanıyorum mükemmel bir özellik.arabayı her çalıştırmada bi kere basmanız yeterli.yarım saniye frene basılı tutunca direk ayağı çekin yokuşta veya düzde sizin yerinize fren yapıo.sağ göstergede brake hold yazısı yandıysa açıktır,frena bastınız o işaret altında A harfi yandıysa frenlemiş demektir.hafifçe gaza dokunarak hareket ettirebilirsiniz...

Tesekkurler hocam tam olmasi gerektigi gibiymis:)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.