Şimdi Ara

Honda CB 125 Ace'de İndirim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
15.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lunhker

quote:

Orijinalden alıntı: atom239

quote:

usta yeni motor alcam yeni başlıyacağım motora sizce ne almalıyım kaskıyla falan herşeyiyle 5 bin tl yi geçmezse iyi olur. birde uzun yola gitcem. azda yaksın güzelde görünsün : ) çok şeymi istedim bilmiyorum ama siz ne önerirsiniz. teşekkürler.

uzel gorunsun ve az yaksin diyorsa senin motorun tvs apache rtr 150.Ozellikle gri rengi enfes bir makina.Kaskiydi kiyafetiydi eldiveniydi hepsi dahil 5.000 tlye alirsin.

Isminin apache olduguna bakma sirketin yarisinin ortagi bmw dir ve suzuki motoru kullanir.Tek dezavantaji 6000 devirden sonra titresim yapmasidir.Onun disinda gorunus, yakit ve performansta 10 numaradir.Eger konfora onem veriyorsan da yamaha ybr 125 derim.O da cok basarili bir makine.Apachenin yakiti ile ybr nim yakiti hemen hemen aynidir.

Bak burda motorsikleti iyisiyle kotusuyle objektif bicimde anlatan cok degerli bir abimizin videolari var.Izlemeni tavsiye ederim.Baska sorun olursa sorabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=aEEOy0kmNQg&feature=youtube_gdata_player

https://www.youtube.com/watch?v=BLhyrEu_71M&feature=youtube_gdata_player

yardımın için çok teşekkür ederim bunları incelediğimde yamaha ybr 125 almaya karar verdim + hem diğeri boyu uzun olanlara çok daha iyimiş + boy belki sıkıntı yaşatır diye düşündüm içimden 170 boyum sıkıntı olurmu : ) . teşekkürler.

Bence sıkınti olmaz ama garanti veremem.

Zaten ybr de kesinlikle pisman etmeyecek bir makine.Hatta Arjantin'den baslayip dunya turu yapanlar, Everest'e bile gidenler var o motorla.Turkiye de acik ara encok satan commuterdir.Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

usta yeni motor alcam yeni başlıyacağım motora sizce ne almalıyım kaskıyla falan herşeyiyle 5 bin tl yi geçmezse iyi olur. birde uzun yola gitcem. azda yaksın güzelde görünsün : ) çok şeymi istedim bilmiyorum ama siz ne önerirsiniz. teşekkürler.

uzel gorunsun ve az yaksin diyorsa senin motorun tvs apache rtr 150.Ozellikle gri rengi enfes bir makina.Kaskiydi kiyafetiydi eldiveniydi hepsi dahil 5.000 tlye alirsin.

Isminin apache olduguna bakma sirketin yarisinin ortagi bmw dir ve suzuki motoru kullanir.Tek dezavantaji 6000 devirden sonra titresim yapmasidir.Onun disinda gorunus, yakit ve performansta 10 numaradir.Eger konfora onem veriyorsan da yamaha ybr 125 derim.O da cok basarili bir makine.Apachenin yakiti ile ybr nim yakiti hemen hemen aynidir.

Bak burda motorsikleti iyisiyle kotusuyle objektif bicimde anlatan cok degerli bir abimizin videolari var.Izlemeni tavsiye ederim.Baska sorun olursa sorabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=aEEOy0kmNQg&feature=youtube_gdata_player

https://www.youtube.com/watch?v=BLhyrEu_71M&feature=youtube_gdata_player

yardımın için çok teşekkür ederim bunları incelediğimde yamaha ybr 125 almaya karar verdim + hem diğeri boyu uzun olanlara çok daha iyimiş + boy belki sıkıntı yaşatır diye düşündüm içimden 170 boyum sıkıntı olurmu : ) . teşekkürler.

Bence sıkınti olmaz ama garanti veremem.

Zaten ybr de kesinlikle pisman etmeyecek bir makine.Hatta Arjantin'den baslayip dunya turu yapanlar, Everest'e bile gidenler var o motorla.Turkiye de acik ara encok satan commuterdir.Tavsiye ederim.

garanti veremem derken bilirsin heralde yüksekliğini falan kullandıysan :SSss

• Apache kullanmadim ybr kullandim.Boyum 175, rahatlikla yetiyor.Apachenyi kullanmadim artci bindim.Ben sorun cikarmaz diye dusunuyorum ama bunu tam olarak anlamak istiyorsaniz bir tvs bayiisine 2 dk ugramaniz yeterli olacaktir.

Altin elbiseli adamda da biraz yuksek oldugundan bahsediliyor o yuzden oyle soyledim.

• quote:

Apache kullanmadim ybr kullandim.Boyum 175, rahatlikla yetiyor.Apachenyi kullanmadim artci bindim.Ben sorun cikarmaz diye dusunuyorum ama bunu tam olarak anlamak istiyorsaniz bir tvs bayiisine 2 dk ugramaniz yeterli olacaktir.

Altin elbiseli adamda da biraz yuksek oldugundan bahsediliyor o yuzden oyle soyledim.

eyw. çok saol yardımların için . son kez ne alim :D net cevap :D
  • quote:

quote:

Apache kullanmadim ybr kullandim.Boyum 175, rahatlikla yetiyor.Apachenyi kullanmadim artci bindim.Ben sorun cikarmaz diye dusunuyorum ama bunu tam olarak anlamak istiyorsaniz bir tvs bayiisine 2 dk ugramaniz yeterli olacaktir.

Ybr al.Apachenin tipi cok hosuna gittiyse bayide motorun ustune bin,surecek gibiysen apache al.

• quote:

quote:

quote:

Ybr al.Apachenin tipi cok hosuna gittiyse bayide motorun ustune bin,surecek gibiysen apache al.

ybr hoşuma gitti çok teşekkür ederim herşey için

• honda yamaha Suzuki kawazaki kymco dışındakilere pek itibar etmeyin. geçmişte 52 model kazık amörtisör BMW, 2007 skygo, 2011 mondial kt125, 2005 honda today, 2011 arora ar100 cup kullanmışlığım sahipliğim vardır. çin olarak tanımlanan aletlerde kesinlikle kalite yoktur, vibrasyon hat safhadadır, yedek parça ucuzdur çünkü sürekli ihtiyaç duyulmaktadır. param az olduğu için çin motor almıştım genelde yada görsel olarak güzel diye ama naçizane önerim kesinlikle almayın. bodrumda da ayaşadım birkaç yıl ordada çin motoru göremezsiniz çünkü motorlar 2 sene demeden çürüyorlar.. siz siz olun 2000tl paranız varsa 2000 2005 arası honda yamaha vesaire japon motoru almaya bakın. mondial denen alet 80tan sonra uyuşturur adamı..skygo 250likti o da 80 den sonra zangır zangırdır. şimdi millet bendede var kesinlikle titremiyor filan der hikaye...aydınlıyım mondialin fabrikasını da bilirim. arkadaşlarımdan 5sene mondiale binen çok azdır ama japona yağını filtresini vakitlice değiştirirsen ömürlük binersin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Uğur09

quote:

Merhaba arkadaşlar.Honda'nın sitesinde gezerken denk geldim.Fiyat 3.190 tl'den 2.990 tl'ye düşmüş.

CB125E ile arasında 1000 tl var.Kullanmadım ama tercih edilebilir.

ula kardeşim disk firen bile koyulmayan motora nasıl o parayı verip alalımmı diye soruyorsunuz ya siz hangi devirde yaşıyorsunuz ?

kaç km hız yapıcanda bu motorla disk frem istiyosun ? cidden merak ettim kampana durdurmuyomu sanıyosunuz
  • arkadaslar dizk fren olsa iyi olurmus ama belki sonradan takilabilir? Ben alacak olsam bunu dert etmezdin daha acarsam su an 7.4 trek sehir bisikletim var.fiyat olarak ace den yuksektir.lakin adamlar disk fren koymamis iyimi.uztelik 700tllik biskletlerde disk fren olmasina ragmen.ben bisikleti alirken ozellikle disk fren istememistim.agir ve hidrolik barkndirdigi icin mekanik sistemi ariza yapmaya daha musait ortam sunuyor.uzun turlarda bu secimi yaptigim icin hic pisman olmadim.bence gayet iyi duruyor. Kampana ile vfreni karzilastirmak enteresanda gelse kendi bakisimdan boyle bir benzerlik kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumland -- 16 Kasım 2013; 20:01:39 >
  • Şu indirimin bitmesi çok kötü oldu :(

2014 modelleri ne zaman piyasaya düşer bunların bir fikri olan varmı? Ve fiyat artışı olurmu dersiniz?
  • Honda cb125 ace ezmek istemem ama daha 1 hafta önce mondial 100 mg prince ile tokatladım :D motorum ayarsız 2500 km de daha yarıştığım motorda yeniydi döküntü falan değil yani o motorun düz yolda 120 yapmsı imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motorcycle

quote:

Orijinalden alıntı: xX_Warlock_Xx

Üyeler kimin boş konuştuğunu görüyor... Yazdıklarıma cevap vermek yerine attığın mesaja bak

Neye cevap vereyim ?

Ben sana Afrika - Türkiye fiyat karşılaştırmasını örnek gösterirken sen bana Amerika - Türkiye fiyat karşılaştırması yapıyorsun.

Honda bayisi olsan ancak olur Mondial Drift'e göre nesi iyi o emsali Salcano Wolf'e göre nesi iyi oda emsali ? hiçbirşeyi iyi değil sadece honda yazıyor o farkı var.

dostum emin ol sadece honda yazısı değil
    sayısal değerlere takılma dene kendin karar ver

• Salcano wolf s 125 kullanıdınız mı hocam.

Neşeli meşe odunu aslında doğru yerlerden dem vurmuş.

saf japon değiller hesi çindeki jianshe fabrikasından çıkıyor ha kaliteleri aynı olmaz ama en azından balansör var titreşim yok 125 cc sınıfında wolf benim beğendiğim motosiklettir.

Ace ise yakışıklı ama kesinlikle safkan bir japon değildir. İllaki kalite standartları yüksektir.

Çinli motor önermiyorum istisnalar dışında. Çoğu elde kalır.
  • Arkadaşlar , abilerim , ablalarım buralar çok karışmış :)

2.5 Hafta oldu motoru alalı motora köylü diyen var çamur atanlar fln var baya baya

Honda CB Ace 125 Bu model çok iyi değil. Özelliklerine bakın değil abi benimde honda acem var ama iyi değil
    Şu 2014 döneminde yakıt göstergesi koymamış adamlar. Diyoki benzin biterse yedeğe düşür 50-60km sonra benzin istasyonu bulursun.

Bana motoru ailem aldı haberim yoktu. Süpriz yapmak istemişler , kendi içinden biliyorum ama alacaklar ama ne alacaklar diye.

İçimden tabi Cbr Yzf sport motorlar geçiyo daha 20 yaşındayım. Ruhumuz bedenimiz genç

Neyse aldı bunlar bunu piyasada çok araştırdım japonların en kötüsü diyebilirim özellik olarak (Kampana fren, Yakıt göstergesi olmayışı)

Aldık motoru dostlarımıza gösterdik. Hiçte köylü motoru demedi birisi dahi çok iyi dediler
    Trafikte ışıkta duruyorum motoru soruyorlar fiyatı ne kadar kaçlık diye ?
    Gidişi iyi çok gitmiyo şuan 125cc zaten daha rodaj döneminde fazlada zorlamıyorum. Malum zorlasamda lastikleri kötü kaza fln olur
    motor altımda 120 yapmadı şuan 120 yaparmı düz yolda hayır asla yapamaz bence.
    Yokuş aşağı yapabilir.
    Motor bana göre bir cbr değil ama durduk yere de çinli muhabbetine girmeye hiç gerek yok.
    Adam Honda almak istiyorsa honda alır çinli almak istiyorsa çinli alır

Ama aileme şunu söyledim: Benim yaşamamı istiyorsanız ucuz diye çinli marka motor alcaksanızda almayın dedim. Alırsanız o motor öyle durar binmem dedim.
    Ciddende binmem en iyisi olsun benim kafa yapım bu AEA dinleyin bi arada program yapar kendisi bi muhabbetin içinde dedi çinli şirketlerden alıp türk malı diye millete kakalıyor. yok montaj yok bilmem ne fln diye işçi çalışıyo ama nasıl halde çalışıyo bilen yok. neyse bunlar derin konular dedi AEA kendisinin bi programında duydum.

Özet geçersem : Tartışmaya hiç gerek yok. Bu motor alınmaz demeyin. Aldım çok memnunum.

• 28 mayıs 2014 yayınlı programa ben soru sorup katıldım o benim sorumun cevabı idi 38 - 50 dk arası.

Çinlilerden mümkün mertebe uzak durun dedi ama kaliteli Çin üretimi motorlarda var .

Salcano wolf/ wolfs
    motoran vento
    mondial prince 100

aslında olay bakımda bitiyor bakımlı bir motor çinlide olsa japonda olsa uzun yıllar hizmet eder.
    japon ve alman avrupalı motorların tek +sı bakmazsan da gider. çinliye bakmazsan yere tükürür.
  • AEA kesinlikle bos konusan bir adam degil zaten dediklerinize ben de katiliyorum.

Gule gule kullanin.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Bu motoru 5 ay önce aldım gayet memnunum. 1 büyük 1 de küçük kaza geçirdim. Önce motordan sonra kaza performansından bahsedeyim.
    Rodaj esnasında (ilk 1.000 - 1.500 km) yaklaşık 15-16 kuruş yaktı. Şuanda 3.000 km de ve ortalama 13 kuruş yakıyor. Maximum hızı olarak ben 105 gördüm ancak biraz kiloluyum zayıf arkadaşım 110 dolaylarını görmüş. Ayak marşı hayat kurtarıyor hava soğutmalı olduğundan uzun yolda bayılmalar yapıyor ancak bu fiyat ve az yakmasına zaten beklentinizin fazla olmadığını düşünüyorum en azından benim öyle.
    Küçük kazamda ortalama 20-30 km hızla giderken önümdeki aracın ani frene asılmasıyla kampana frenlerim tabii ki 4x4 araba tutmadığından duramayacağımı düşünerek sağa yatırdım motoru yan koruma demirleriyle durdu ve yaklaşık 2 dk yerde yatarken bile stop etmedi.
    Büyük kazamda ise sol şeritte giderken bir beyaz palio sağ aynamı aldı götürdü. Durmadı bile o vurunda sol kaldırıma vurdum yaklaşık 70-80 km hızım vardı kaldırıma çarptı motor ben üstünden refüje uçtum çok şükür bende bişey yok motorun ise sadece sol arka amortisör ve ayak konulan peg değişti ne yap akıttı nede tek bir çizik aldı koruma demirlerinden dolayı.
    Açıkcası fazla param yok ama motor sevdam var diyorsanız alın bence kaliteden ödün vermemiş ama ennn minimal olabilecek motoru yapmış honda. Tebrik ediyorum herkesi bekliyorum.
    Ankara'daki arkadaşlar yazabilirse tanışıp tura çıkabiliriz beraber. Ankara'da Yenibinyıl Sürücü kursu'nun sahibi abimdir buradan da benimle iletişime geçebilir ehliyet alabilir veya eğitimlerimize katılabilirsiniz.
    Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: xX_Warlock_Xx

Bu motoru test eden var mı? Bu kadar atılıp tutulmuş ama?

Titreşim makinaları dediğiniz cb 125? Ace değil...

Depo = 450km... 10 litre sanırım... KM = 10 Kuruş... Dolmuşla ev-iş arası 8TL, arabamla 7,5TL (1.6 diesel), Ace ile 3 TL <<<

Kampana? Ne kadar zaman geçti? 750'lik canavarlar düne kadar kullanıyordu, onlar nasıl duruyordu? Frenleri gayet sağlam...

Benzinle beraber yağ takviyesi yapmıyorum ybr ya da cb'de olduğu gibi...

Aynaları harika... Geniş açılı... Ben arabamda yan aynalardan bu kadar iyi göremiyorum arkayı...

Far aydınlatmasının bu kadar iyi olacağını beklemiyordum...

Hızı 90'ı geçmiyormuş? Şehir içi hız limiti şu an için 70, ve yakında da 90 olacak... Gene de merak edenler için düz yolda 120'yi görüyor...

Konfor? Oturma açısı-pozisyonu iyi... Uzun yolculuk yapsanız da rahatsız etmiyor... Sağınız solunuz tutulmuyor...

Birisi yazmış, kaskı, montu 4000'i bulur... Gidin 4.000'e ikinci el abc alın... O ikinci el abc'nin yanında kask ve mont veriyorlar mı? İsmin gibi gelmişsin, ismin gibi gideceksin... AEA der ki, "kafan kaç para?"

Daha ne bekliyorsunuz? 0-100'ü 600'lükler gibi 3 saniyede yapmasını mı? Yoksa +400 görmeyi mi? Suzuki'den Hayabusa alıp modlayın efendim... Sonuçta 125cc'lik bir motordan bahsediyoruz... Her türlü ihtiyacınızı karşılar... Emsallerine göre iyidir. Rahat olun...

On numara olmuş. Yaşasın Altın Elbiseli Adam takipçileri.

• wampaa kullanıcısına yanıt
    o bölümü izledim Barkın abi gayet iyi açıkladı zaten bahsettiklerinizi isteyen bakabilir
  • UmitKry kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle 12 dk yer ayırdı çinli motorlara bi programda ki bu muazzam bi süre. Yaşasın Aea.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.