Şimdi Ara

Honda CB 125 Ace'de İndirim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
15.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üyeler kimin boş konuştuğunu görüyor... Yazdıklarıma cevap vermek yerine attığın mesaja bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: xX_Warlock_Xx

Üyeler kimin boş konuştuğunu görüyor... Yazdıklarıma cevap vermek yerine attığın mesaja bak

Neye cevap vereyim ?

Ben sana Afrika - Türkiye fiyat karşılaştırmasını örnek gösterirken sen bana Amerika - Türkiye fiyat karşılaştırması yapıyorsun.

Honda bayisi olsan ancak olur Mondial Drift'e göre nesi iyi o emsali Salcano Wolf'e göre nesi iyi oda emsali ? hiçbirşeyi iyi değil sadece honda yazıyor o farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 28 Ekim 2013; 22:25:50 >

• Modial Drift, Salcano Wolf

Ace'den önceki motorum Salcano SM 250 idi... Uzun uzun anlatacak değilim

Mondial için ise >>> Google <<< kullan

Dur dur Google'a gerek yok. Forumu incelehttp://forum.donanimhaber.com/forumid_390/p_/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BEF0F32F -- 28 Ekim 2013; 22:31:51 >

• quote:

Modial Drift, Salcano Wolf

Ace'den önceki motorum Salcano SM 250 idi... Uzun uzun anlatacak değilim

Mondial için ise >>> Google <<< kullan

Dur dur Google'a gerek yok. Forumu incelehttp://forum.donanimhaber.com/forumid_390/p_/tt.htm

Ya kardeş takıl sen tamam.

• ok
  • Mondial i savunan varmı hala ya.
  • quote:

Bu motoru test eden var mı? Bu kadar atılıp tutulmuş ama?

Titreşim makinaları dediğiniz cb 125? Ace değil...

Depo = 450km... 10 litre sanırım... KM = 10 Kuruş... Dolmuşla ev-iş arası 8TL, arabamla 7,5TL (1.6 diesel), Ace ile 3 TL <<<

Kampana? Ne kadar zaman geçti? 750'lik canavarlar düne kadar kullanıyordu, onlar nasıl duruyordu? Frenleri gayet sağlam...

Benzinle beraber yağ takviyesi yapmıyorum ybr ya da cb'de olduğu gibi...

Aynaları harika... Geniş açılı... Ben arabamda yan aynalardan bu kadar iyi göremiyorum arkayı...

Far aydınlatmasının bu kadar iyi olacağını beklemiyordum...

Hızı 90'ı geçmiyormuş? Şehir içi hız limiti şu an için 70, ve yakında da 90 olacak... Gene de merak edenler için düz yolda 120'yi görüyor...

Konfor? Oturma açısı-pozisyonu iyi... Uzun yolculuk yapsanız da rahatsız etmiyor... Sağınız solunuz tutulmuyor...

Birisi yazmış, kaskı, montu 4000'i bulur... Gidin 4.000'e ikinci el abc alın... O ikinci el abc'nin yanında kask ve mont veriyorlar mı? İsmin gibi gelmişsin, ismin gibi gideceksin... AEA der ki, "kafan kaç para?"

Daha ne bekliyorsunuz? 0-100'ü 600'lükler gibi 3 saniyede yapmasını mı? Yoksa +400 görmeyi mi? Suzuki'den Hayabusa alıp modlayın efendim... Sonuçta 125cc'lik bir motordan bahsediyoruz... Her türlü ihtiyacınızı karşılar... Emsallerine göre iyidir. Rahat olun...

kardeş dediklerinde haklısın veya degilsin ama 120 km hız konusunda bir sıkıntı var aynı motoru kullandım ama 100 km hıza çıkınca motor kendinden geçiyor mümkünse bir resim video çekerek koyarmısın?

• Aksiyon kameram yok. Bir tane bulursam, ya da alırsam hafta sonu çıkarıp, çekip koyabilirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GR1907

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

quote:

Bu motoru test eden var mı? Bu kadar atılıp tutulmuş ama?

Titreşim makinaları dediğiniz cb 125? Ace değil...

Depo = 450km... 10 litre sanırım... KM = 10 Kuruş... Dolmuşla ev-iş arası 8TL, arabamla 7,5TL (1.6 diesel), Ace ile 3 TL <<<

Kampana? Ne kadar zaman geçti? 750'lik canavarlar düne kadar kullanıyordu, onlar nasıl duruyordu? Frenleri gayet sağlam...

Benzinle beraber yağ takviyesi yapmıyorum ybr ya da cb'de olduğu gibi...

Aynaları harika... Geniş açılı... Ben arabamda yan aynalardan bu kadar iyi göremiyorum arkayı...

Far aydınlatmasının bu kadar iyi olacağını beklemiyordum...

Hızı 90'ı geçmiyormuş? Şehir içi hız limiti şu an için 70, ve yakında da 90 olacak... Gene de merak edenler için düz yolda 120'yi görüyor...

Konfor? Oturma açısı-pozisyonu iyi... Uzun yolculuk yapsanız da rahatsız etmiyor... Sağınız solunuz tutulmuyor...

Birisi yazmış, kaskı, montu 4000'i bulur... Gidin 4.000'e ikinci el abc alın... O ikinci el abc'nin yanında kask ve mont veriyorlar mı? İsmin gibi gelmişsin, ismin gibi gideceksin... AEA der ki, "kafan kaç para?"

Daha ne bekliyorsunuz? 0-100'ü 600'lükler gibi 3 saniyede yapmasını mı? Yoksa +400 görmeyi mi? Suzuki'den Hayabusa alıp modlayın efendim... Sonuçta 125cc'lik bir motordan bahsediyoruz... Her türlü ihtiyacınızı karşılar... Emsallerine göre iyidir. Rahat olun...

100 liralık 4 yıldızlı kask takıyorum memnunum.

cb 125 ace 60 km hızdan sonra durmuyor dozajı zor yolda geziniyor.. o eski 750 lik motorlarda kafam kadar kampana vardı ağır araçlarda kampana var ama ona göre .

kusura bakmayın ama 125 lik motorda ben biraz daha güç isterim 125 cc 6.5 kw 4 vites mondial mg serisi 100 cc 6.8 kw 5 vites afrikada afganistanda 500-600 dolara satılan motor bu fiyat etmez.

Hangi marka - model kask kullandığınız beni ilgilendirmiyor.

60 km'den sonra durmuyor ve yolda geziniyor?... Motoru kullandığınızdan şüpheliyim...

Mondial ile Honda'yı nasıl kıyaslarsınız?

4 vites? 5. vites zaten tasarruf vitesidir. Motor zaten 10 kuruş yakıyor... Neyin tasarrufunu edecek?

0.3kw 125'lik güçlü birşey istiyorsanız 2 kat para verip CBR125R alın... Ne kadar ekmek, o kadar köfte...

Biri 600$, diğeri 670$... Oradaki 70$'lık gösterge farkı burada 1.500TL

Kardeş sana ne desek boş ağır bir Honda fanısın maalesef.

Adam sana afrikada aynısı 500 dolar diyor sen halen burada bu motoru savunuyorsun.

Kimse Honda'ya kötü demiyor ama bu motoru 2.000 TL'den fazla etmez.

IPhone 5s 649$... Burada 2.500 etmez http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s Hadi? Git anlat derdini kime anlatacaksan?

Ülkemizdeki vergilerden haberin yok sanırım?

Türkiye'de 32.750 liraya satılan 600rr fiyatı 11.000$!http://powersports.honda.com/2013/cbr600rr.aspx Afrika'da 20.000 liraya satılıyor... Burada 35 etmez... Git söyle Honda bayisine... Bak ne cevap verecek...

Yazdığım yönler doğru değilse ispatlayıp haklı çıkmak yerine neden boş boş yazı yazıyorsunuz... Yok arkadaş 4 vites değil 6 vites, o kadar yakmaz şu kadar yakar, 0.3kw 1.000 lira eder... Yeter ki yukardaki yazdıklarıma cevap verin. Boş konuşmadığınız sürece yazdığınız hiçbir şey boş gelmez... Rahat olun Kaç km sürdün ki o motoru ne tepki verdiğini bileceksin? Var mı 3.000 liraya Honda garantisi altında olup, bundan iyisi? .

Son olarak ikinizin de neden üye profili gizli?

Son 1 aydır keyifim yerinde olduğundan giydirmiyorum kimseye ama arkadaşım neden illa milleti tahrik ediyorsunuz anlamıyorum.

Önce başlayalım vay efendim honda bu kalitelidir.

geç bunları böyle birşey yok honda her devrin her bütçenin adamıdır 600 cc üzeri elit motosikletlerini japonya fabrikasında altını çinde üretir.BMW desen tamam derim ducati desen tamam vespa tamam harley davidson buda tamam bunlar ucuz mal üretmez.

Dediğim gibi her devrin her bütçenin motorudur.

Aldığın motosiklet 500-600 dolarlık bir motosiklet bunu önce kavramak gerekli honda kalitesi bekleme şimdi 500 dolara ne kalitesi olabilir.

Diyorsun ki ülkede vergi politikası vs vs 500 dolar oluyor 3.000 lira bunları senden daha iyi biliyorum ve bazıları bizden daha iyi biliyor

mondial,kuba,motoran.

bu firmalar ne yapar biliyor musun ?

senin motorun memleketi olan çinden hali hazırda bir firmanın ürettiği motordan kamyon kamyon motor sipariş eder ama der ki bu motorları toplamayın bana bu motorların parçalarını gönderin ben toplarım der. Honda çinde toplatır hazır motoru türkiyeye sokar.

ve kader ağlarını bu şekilde örer

kamyon kamyon motosiklet yedek parça olarak giriş yapar ki bu yedek parçaların çoğu birçok modele uyumludur 1 kamyona 50 motor sığıyorsa yedek parça olarak belkide 500 motor sığar
    http://www.scooter.web.tr/forumlar/115-gezi-paylasimlarimiz/26869-mondial-motosiklet-fabrikasini-gezdik.html

Bu yüzden senin 500 dolarlık motor 3.000 lira olarak yurda adım atmaz.

Nazillideki fabrikada motorlar toplanır ve satışa sunulur. Aynısını honda yapsın cb 125 ace 2.000 liradan satılmazsa motoru yakarım.

benim çin malı 2 liralık prince 5 vites 6.8 kw yedek deposu yakıt göstergesi devir saati vites göstergesi ara km sayacı bile mevcut.

böyle bir motordan kalite beklemek vay hondaya biniyorum demek anlamsız yapmayın etmeyin pakistan afganistan pazarı için üretilen bir motor hondanın orjinal japon motoru motoru cg 125 11 hp güç üretir cb 125 acede bulunan motorun ne olduğu belli yapmayın etmeyin.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/113038-honda-cb-125-ace-1.html

burada motoru baya tartıştılar alın bakın.

Ayrıca motor 60 km hızdan sonra durmuyor ön lastiğe bakar mısın 1.800 lük motorda aynı lastik var o ön lastik 3.000 liralık motor lastiği değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 29 Ekim 2013; 8:19:42 >

• NEŞELİMEŞEODUNU kullanıcısına yanıt
    Giydir giydirebiliyorsan? Sen kim oluyorsun ki benimle böyle konuşabiliyorsun? Cevap vermezdim fakat neyse...

Yazılarımı baştan okuyun... Zira algılayamadığınız ortada...

Hâlâ 500 dolar 3000 lira diyorsun... Algılamakta güçlük mü çekiyorsunuz? 20 liralık motor 35 liraya satılıyor... Bunun Ace ile ne alakası var? 600 dolarlık alet 2500 liraya geliyor... Yukarda örneklerini verdim. Sadece motosiklet değil... Telefon da koydum oraya... Okuyunuz! Anlamıyorsanız tekrar okuyunuz!

Mondial deme kardeşim bana... Yukarıda link verdim... Hâlâ mondial diyorsun... Allah'ım ya sabır... Adamlar garantisine bile garanti veremiyor... Fabrikaya - servise gidip baktınız mı hiç? Muhattap oldunuz mu hiç? Yok... Anca boş boş konuşun! Prince kullanıcısından mondial'i kötülemesini beklememek gerekir...

Ben "Ace çok kaliteli, mükemmel" diye birşey mi yazdım da haberim yok? Fiyatı ve markası sebebiyle (ki marka dediğimde servis ağından ve servis kalitesinden bahsediyordum ki sen gene yanlış algıladın) emsallerine göre tercih edilmesi daha kolay olan bir model olduğunu, yukarda da özelliklerini yazdım. Kalkıpta bir Allah'ın kulu "yanlışsın, o motor öyle değil böyle, sen şunu yazdın ama işte veriler böyle diyor, gücü o kadar değil bu kadar" demiyor... Boş boş konuşuyorsunuz... Ben diyorum 2+2=4, sen gelip monitörümde ölü piksel var diyorsun

Sen Prince kullanıyorsun, ben Ace... Benim hergün 35 km yol yaptığım motoru benden daha mı iyi biliyorsun?

Sen mondial kullanmaya devam et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BEF0F32F -- 29 Ekim 2013; 9:16:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atom239

Merhaba arkadaşlar.Honda'nın sitesinde gezerken denk geldim.Fiyat 3.190 tl'den 2.990 tl'ye düşmüş.

CB125E ile arasında 1000 tl var.Kullanmadım ama tercih edilebilir.

ula kardeşim disk firen bile koyulmayan motora nasıl o parayı verip alalımmı diye soruyorsunuz ya siz hangi devirde yaşıyorsunuz ?
  • quote:

Giydir giydirebiliyorsan? Sen kim oluyorsun ki benimle böyle konuşabiliyorsun? Cevap vermezdim fakat neyse...

Yazılarımı baştan okuyun... Zira algılayamadığınız ortada...

Hâlâ 500 dolar 3000 lira diyorsun... Algılamakta güçlük mü çekiyorsunuz? 20 liralık motor 35 liraya satılıyor... Bunun Ace ile ne alakası var? 600 dolarlık alet 2500 liraya geliyor... Yukarda örneklerini verdim. Sadece motosiklet değil... Telefon da koydum oraya... Okuyunuz! Anlamıyorsanız tekrar okuyunuz!

Mondial deme kardeşim bana... Yukarıda link verdim... Hâlâ mondial diyorsun... Allah'ım ya sabır... Adamlar garantisine bile garanti veremiyor... Fabrikaya - servise gidip baktınız mı hiç? Muhattap oldunuz mu hiç? Yok... Anca boş boş konuşun! Prince kullanıcısından mondial'i kötülemesini beklememek gerekir...

Ben "Ace çok kaliteli, mükemmel" diye birşey mi yazdım da haberim yok? Fiyatı ve markası sebebiyle (ki marka dediğimde servis ağından ve servis kalitesinden bahsediyordum ki sen gene yanlış algıladın) emsallerine göre tercih edilmesi daha kolay olan bir model olduğunu, yukarda da özelliklerini yazdım. Kalkıpta bir Allah'ın kulu "yanlışsın, o motor öyle değil böyle, sen şunu yazdın ama işte veriler böyle diyor, gücü o kadar değil bu kadar" demiyor... Boş boş konuşuyorsunuz... Ben diyorum 2+2=4, sen gelip monitörümde ölü piksel var diyorsun

Sen Prince kullanıyorsun, ben Ace... Benim hergün 35 km yol yaptığım motoru benden daha mı iyi biliyorsun?

Sen mondial kullanmaya devam et

Arkadaşım yapma etme 500 dolarlık alt piyasa motorunu almışsın 3 liraya hala ne diyorsun.

Ben diyorum ki bu motor 3.000 liralık motor değil bizim 2 liralık çinli bile bu motordan fazla eder yakıt göstergesi vites göstergesi devir saati olmayan ön freni telli kampana olan motor 3.000 TL ETMEZ o 3 bin ediyorsa ybr 9 BİN EDER!!!!!!!!!

Vergi politikası bell ama neden bilerek ve isteyerek vergiye para vereyim ? Neden ucuz motora 3 lira sayayım İphone olayı ayrı İphone heryerde iphone muadili yok paşa paşa alacaksın onu ben notebook tamircisi adamım devamlı çinden mal getirir ve piyasayı çok iyi bilirim o konuda sıkıntı yok.

Demişsin ki 125 cc de güç mü beklenir.

arkadaşım sen 6.5 kw motoruna yılda 100 lira vergi veriyorsun ben 6.8 kw motoruma vergi falan vermiyorum yılda 100 lira para mı hayır değil ama 2 depo benzin yapar 2 depo benzin 1.000 km yol yapar.

Ben sanayi işinide güzel bilirim otomobil beyin tamiri yaptım o sırada imkanım vardı MOTOSİKLET TAMİRİ YAPTIM.

Prince modelini denk gelerek almadım kullanılan parçalara baktım servise sordum kafama yattı aldım bu motor bana sıkıntı çıkartmaz.

Servisler çakaldır çakala çakal olursan servis sorunun olmaz mondiali ara şikayet et anında servisin tepesine biner.

Bu arada evet senin 35 km yaptığın motoru senden iyi tanıyorum çünkü motor tamiri yaptım serviste iç yapısını işçiliği vs gördüm. prince ile 1 ayda 1.700 km yaptım tık demedi kendine göre çok güzel gidiyor çok da güzel duruyor.

Cb 125 ace muadil vs değildir 1 tık yukarısına ybr 125 cbf 150 varken kampanalı 4 vites 6.5kw devir göstergesiz vites göstergesiz kırpılmış motor muadil değildir.

• NEŞELİMEŞEODUNU kullanıcısına yanıt
    1 tık yukarısı ile arasında 1.000 lira fark var 3.000 ile 4.000 arasında fark yok mu? YBR ile niye uğraşıyorsun? 3 daha koyup CBR125R alın kafanız daha rahat etsin... 4-5 daha koyup 250R alın... Bu böyle gider... 1 tık yukarısıymış...

Fabrikaya şikayet edip sonuç alamayanlar var... Kendi işinizi kendiniz halledin cevabını alanlar var... Servisin tepesine binmediler... Mondial marka mı? Kalite ve hizmet sıfır... Yıl olmuş 2013 adam hâlâ mondial al diyor

Ben Honda'dan motor aldıktan sonra Honda bayisinden 10 kere aradılar beni... Nasıl olduğumu, motorun nasıl olduğuna dair sorular sordular... Mondial kaç kere aradı seni? Benim karşımda konuşabileceğim birileri var... İşte bu noktada hizmet giriyor devreye...

Ben sana Honda al diyor muyum kardeşim? Kafana silah mı dayadım Honda'ya bineceksin diye? Git kardeşim, ömrünün sonuna kadar mondial motor kullan... Banane?

Benim motorumu benden iyi tanıyormuş... Motor tamiri yapıyormuş... Honda servisinde Ace parçalarına baktın? Oradan mondial'in parçalarına serviste baktın?

Burnuma ergen kokusu geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BEF0F32F -- 29 Ekim 2013; 14:35:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uğur09

quote:

Merhaba arkadaşlar.Honda'nın sitesinde gezerken denk geldim.Fiyat 3.190 tl'den 2.990 tl'ye düşmüş.

ula kardeşim disk firen bile koyulmayan motora nasıl o parayı verip alalımmı diye soruyorsunuz ya siz hangi devirde yaşıyorsunuz ?

Ben öyle birşey sormuş muyum bakar mısınız?

Boş konuşuyorsunuz
  • quote:

1 tık yukarısı ile arasında 1.000 lira fark var 3.000 ile 4.000 arasında fark yok mu? YBR ile niye uğraşıyorsun? 3 daha koyup CBR125R alın kafanız daha rahat etsin... 4-5 daha koyup 250R alın... Bu böyle gider... 1 tık yukarısıymış...

Fabrikaya şikayet edip sonuç alamayanlar var... Kendi işinizi kendiniz halledin cevabını alanlar var... Servisin tepesine binmediler... Mondial marka mı? Kalite ve hizmet sıfır... Yıl olmuş 2013 adam hâlâ mondial al diyor

Ben Honda'dan motor aldıktan sonra Honda bayisinden 10 kere aradılar beni... Nasıl olduğumu, motorun nasıl olduğuna dair sorular sordular... Mondial kaç kere aradı seni? Benim karşımda konuşabileceğim birileri var... İşte bu noktada hizmet giriyor devreye...

Ben sana Honda al diyor muyum kardeşim? Kafana silah mı dayadım Honda'ya bineceksin diye? Git kardeşim, ömrünün sonuna kadar mondial motor kullan... Banane?

Benim motorumu benden iyi tanıyormuş... Motor tamiri yapıyormuş... Honda servisinde Ace parçalarına baktın? Oradan mondial'in parçalarına serviste baktın?

Motosikletten anlamadığınız ilk cümleden belli oluyor. 3.000 ile 4.000 arasında 1 tık vardır ve bu 1 tık içinde konforlu yumuşak seleli 0 titreşim az yakan çok kaçan göstergeleri full olan iyi kaçan sağlam duran kendini kuryelerin altında kanıtlamış çin bile olsa kaliteli bir motosiklet var ybr 125. Şimdi neden anlamadığınız belli oluyor dedim

demişsin ki 3 daha koy cbr 125r al

şimdi cbr 125 ile ybr 125 in benzerliklerini açıklar mısın ybr almak isteyen neden cbr 125 alsın biraz alaka olsun bu iki model kel alaka bir durumdadır biri racing yavrusu keyif motoru cbr 125 bir yanda iş görme maksatlı sağa sola gitmeye yarayan arkasına heybe atılan çanta takılan az yakan devrilince koruma demirini silip devam edeceğin commuter ybr 125 veya cbf 150. Biryere falan gitmez biri nereee öteki nere yani ha konu racing olsa 1000 rr olur en sonu burada konuştuğumuz şey commuter.

al ben sana karşılaştırma yapayım

ybr 125- içlerinde en az yakanı ama en düşük güçlü olanı oldukça konforlu titreşim yok kronik sorunu yok en sorunsuzu.

cbf 150- güç olarak güzel kronik yağ eksilme sorunu var(bazı modellerde) ybr 125 e göre kalıplı bir motor.

tvs apache- en güçlü model en sağlam frenlere sahip gerçekten güzel bir motosiklet fakat titreşimli.

Yıl 2013 oldu bulunduğum şehirde honda servisi yok en yakını antalyada ama 11 tane mondial servisi var biri iyi çıkmasa öteki iyi çıkar 5 parmağın 5 i de bir değil ya biriyle kapışırım ötekiyle devam ederim 11 servis dile kolay.

mondialden aramadılar direk servisten aradılar usta dedi bir sıkıntı var mı yok dedim 500 bakımını geciktirme dedi iyi dedim kapattım.

Evet senin motoru senden iyi tanıyorum cg motoru olsa tamam 5. vites ne oldu bilmiyorum . ergen kokuları başka birinden geliyordur benim kim olduğumu elektronik bölümüne sorabilirsin gerekli cevabı ve referansı verirler.

Prince neden aldım honda yüzünden

çünkü
     Honda CB 125 Ace'de İndirim

işte bu yüzden aldım bu motorun efsane motosiklet honda cg tam bir japon .bu motorun klonu prince 100 cc ama klon olduğundan 70 liraya 125 cc oluyor. değişim ne debriyaj aynı 5 kavramalı 5 vites minik cam göstergesi ve euro 3 normu eklenmiş kronik sıkıntısı yok sorunsuz hemde çizgileri modern yuvarlak farlı tel jant olurdu ama türkiyede çekilmez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Uğur09

quote:

Ben öyle birşey sormuş muyum bakar mısınız?

Boş konuşuyorsunuz

sende benim yazdığımı iyi oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

quote:

Motosikletten anlamadığınız ilk cümleden belli oluyor. 3.000 ile 4.000 arasında 1 tık vardır ve bu 1 tık içinde konforlu yumuşak seleli 0 titreşim az yakan çok kaçan göstergeleri full olan iyi kaçan sağlam duran kendini kuryelerin altında kanıtlamış çin bile olsa kaliteli bir motosiklet var ybr 125. Şimdi neden anlamadığınız belli oluyor dedim

demişsin ki 3 daha koy cbr 125r al

şimdi cbr 125 ile ybr 125 in benzerliklerini açıklar mısın ybr almak isteyen neden cbr 125 alsın biraz alaka olsun bu iki model kel alaka bir durumdadır biri racing yavrusu keyif motoru cbr 125 bir yanda iş görme maksatlı sağa sola gitmeye yarayan arkasına heybe atılan çanta takılan az yakan devrilince koruma demirini silip devam edeceğin commuter ybr 125 veya cbf 150. Biryere falan gitmez biri nereee öteki nere yani ha konu racing olsa 1000 rr olur en sonu burada konuştuğumuz şey commuter.

al ben sana karşılaştırma yapayım

ybr 125- içlerinde en az yakanı ama en düşük güçlü olanı oldukça konforlu titreşim yok kronik sorunu yok en sorunsuzu.

cbf 150- güç olarak güzel kronik yağ eksilme sorunu var(bazı modellerde) ybr 125 e göre kalıplı bir motor.

tvs apache- en güçlü model en sağlam frenlere sahip gerçekten güzel bir motosiklet fakat titreşimli.

Yıl 2013 oldu bulunduğum şehirde honda servisi yok en yakını antalyada ama 11 tane mondial servisi var biri iyi çıkmasa öteki iyi çıkar 5 parmağın 5 i de bir değil ya biriyle kapışırım ötekiyle devam ederim 11 servis dile kolay.

mondialden aramadılar direk servisten aradılar usta dedi bir sıkıntı var mı yok dedim 500 bakımını geciktirme dedi iyi dedim kapattım.

Evet senin motoru senden iyi tanıyorum cg motoru olsa tamam 5. vites ne oldu bilmiyorum . ergen kokuları başka birinden geliyordur benim kim olduğumu elektronik bölümüne sorabilirsin gerekli cevabı ve referansı verirler.

Prince neden aldım honda yüzünden

çünkü
     Honda CB 125 Ace'de İndirim

işte bu yüzden aldım bu motorun efsane motosiklet honda cg tam bir japon .bu motorun klonu prince 100 cc ama klon olduğundan 70 liraya 125 cc oluyor. değişim ne debriyaj aynı 5 kavramalı 5 vites minik cam göstergesi ve euro 3 normu eklenmiş kronik sıkıntısı yok sorunsuz hemde çizgileri modern yuvarlak farlı tel jant olurdu ama türkiyede çekilmez.

Kırmızı ile işaretlediğim yerden sonrasını okumadım bile...

Haklısınız Mondial en iyi ms firmasıdır. Siz en iyisini bilirsiniz. Garajımdaki 3 motorun da 2'sini Honda'dan, birini Yamaha'dan alarak hata yaptım. Hatta ilk motorum Salcano'yu alarak da hata yapmışım. Çünkü eminim ki bütün motorlarım sizin mondial'dan kötüdür. Sizin motorunuz kral... 10 numara... 14 yıl boşa yollarda gezmişim... Hiçbir şeyden anlamıyorum.

İşten yeni geldim. Yorgunum, ve seninle tartışmaya girmeyeceğim. Çünkü algılayamıyorsun. İstediğinizi yazabilirsiniz çok bilgili saygı değer beyefendi...

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BEF0F32F -- 30 Ekim 2013; 21:48:46 >

• usta yeni motor alcam yeni başlıyacağım motora sizce ne almalıyım kaskıyla falan herşeyiyle 5 bin tl yi geçmezse iyi olur. birde uzun yola gitcem. azda yaksın güzelde görünsün : ) çok şeymi istedim bilmiyorum ama siz ne önerirsiniz. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunhker

usta yeni motor alcam yeni başlıyacağım motora sizce ne almalıyım kaskıyla falan herşeyiyle 5 bin tl yi geçmezse iyi olur. birde uzun yola gitcem. azda yaksın güzelde görünsün : ) çok şeymi istedim bilmiyorum ama siz ne önerirsiniz. teşekkürler.

uzel gorunsun ve az yaksin diyorsa senin motorun tvs apache rtr 150.Ozellikle gri rengi enfes bir makina.Kaskiydi kiyafetiydi eldiveniydi hepsi dahil 5.000 tlye alirsin.

Isminin apache olduguna bakma sirketin yarisinin ortagi bmw dir ve suzuki motoru kullanir.Tek dezavantaji 6000 devirden sonra titresim yapmasidir.Onun disinda gorunus, yakit ve performansta 10 numaradir.Eger konfora onem veriyorsan da yamaha ybr 125 derim.O da cok basarili bir makine.Apachenin yakiti ile ybr nim yakiti hemen hemen aynidir.

Bak burda motorsikleti iyisiyle kotusuyle objektif bicimde anlatan cok degerli bir abimizin videolari var.Izlemeni tavsiye ederim.Baska sorun olursa sorabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=aEEOy0kmNQg&feature=youtube_gdata_player

https://www.youtube.com/watch?v=BLhyrEu_71M&feature=youtube_gdata_player

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lunhker

usta yeni motor alcam yeni başlıyacağım motora sizce ne almalıyım kaskıyla falan herşeyiyle 5 bin tl yi geçmezse iyi olur. birde uzun yola gitcem. azda yaksın güzelde görünsün : ) çok şeymi istedim bilmiyorum ama siz ne önerirsiniz. teşekkürler.

uzel gorunsun ve az yaksin diyorsa senin motorun tvs apache rtr 150.Ozellikle gri rengi enfes bir makina.Kaskiydi kiyafetiydi eldiveniydi hepsi dahil 5.000 tlye alirsin.

Isminin apache olduguna bakma sirketin yarisinin ortagi bmw dir ve suzuki motoru kullanir.Tek dezavantaji 6000 devirden sonra titresim yapmasidir.Onun disinda gorunus, yakit ve performansta 10 numaradir.Eger konfora onem veriyorsan da yamaha ybr 125 derim.O da cok basarili bir makine.Apachenin yakiti ile ybr nim yakiti hemen hemen aynidir.

Bak burda motorsikleti iyisiyle kotusuyle objektif bicimde anlatan cok degerli bir abimizin videolari var.Izlemeni tavsiye ederim.Baska sorun olursa sorabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=aEEOy0kmNQg&feature=youtube_gdata_player

https://www.youtube.com/watch?v=BLhyrEu_71M&feature=youtube_gdata_player

yardımın için çok teşekkür ederim bunları incelediğimde yamaha ybr 125 almaya karar verdim + hem diğeri boyu uzun olanlara çok daha iyimiş + boy belki sıkıntı yaşatır diye düşündüm içimden 170 boyum sıkıntı olurmu : ) . teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.