Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (512. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bluell

2003 model aracıma makyajlı kasanın ön panjuru takılabilir mi?

Merhaba

Forumda selamlaşmanın önemli bir husus olduğunu hatırlatarak makyajlı kasaya ait panjurun takılamayacağını belirtirim.

Kaput ve tamponlar da farklı.

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba sıcakyüz ve merhaba değerli forum arkadaşlarım. evet aslında bir kaç kez burada yazmama rağmen hiç selamlaşmadık . bundan yakalşık bir ay önce 27-30 arası araç ararken a6-a4 ve accord arasında kalmıştım. bu başlıkta yazılan yazıların çok büyük kısmını okumuş ve en sonunda accord almaya karar vermiştim. bulunduğum ilde iki tane accordu inceledim. ilk baktığım accordun hemen her yeri boyalı, bir değişeni vardı ve motordan garip bir ses geliyordu vazgeçtim. ikinci baktığım ve şuan kullanmakta olduğum aracım gümüş gri, siyah deri döşem 2.4 ex 2003 model. sol yanında yüzeysel boyalar var (içte ve direklerde yok) değişensiz 157 k de brc tüplü bir araç.
    aracımdan çok ama çok memnunum. tek beğenmediğim tarafı ki daha önce yazmıştım bozuk yolu biraz fazla hissettirmesi. bunun dışında bir şikayetim yok. alalı bir ay oldu hala arabaya bineceğimde bir sevinç yaşıyorum. bu sahip olduğum 7. arabam. ayrıca çok fazla araba tecrübem var ama accord dedikleri gibi başka bir şeymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: bellammy07

Arkadaslar bende 2005 2.4 accord var.. Yaklasık aracımı alalı 3 ay oldu ..
    Aracımın sol on farında bır bugulanma soz konusuydu.. Bır arkadasım banoa bu bugulanmayı on kaportanın tamamen sokulmek kaydıyla on farın oldugu bolmenın tekrardan yapıstırılarak bugulanmanın engellenecegını soylemıstı. Bırkac ustaya goturdum fakat cesaret edıp te sokup acmak ıstemedıler.. Her neyse gecen gun farı yakmaya calıstım sag taraf calıstı fakat sol on farım calısmadı.. hemen aklıma bugulanmadan olabılecegı geldı.. sımdı sıze sorum ben sol on farı komple mı degıstrmem gerekıyor bu sorunun gıtmesı ıcın yoksa sadece on farın lambası mı degısecek.. ve bana asagı yukarı ne kadar mal olur bu sorun..
    Acıl olarak yardımcı olursanız ona gore para ayırmam gerekıyor tamır ıcın.. sımdı den ıyı forumlar..

Sizin durumun aynısı bugün bana da oldu. Farlar buğulu, kısaları yaktığm zaman sol taraf yanmadi. Birkaç kez denedim öyle yandı.
    cevabı bende merak ediyorum.
    saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulusi -- 21 Ağustos 2012; 22:42:29 >

• bu direksiyondaki cruise control ve radyo cd kumandası olan gümüş renkli kısımları tekrar boyattıran arkadaşlar!!!
    bu işi nasıl yaptırdınız,nasıl oldu,orjinali gibi oldumu biraz bilgi verirseniz sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar...

bizim araçların yol sesi aldığından şikayet ediyoruz genelde. birçok araca göre iyi olmasına karşın; araçlarımız sıcak asfalta göre yapıldığından kaba asfaltta aşırı olmasa da yol sesi var.

yalıtım yaptırmayı düşünmüyorum ancak abimin bir arkadaşı eskiden accord kullandığını ve yol sesinin arka cam altından (arka hoparlörlerin altı bagaj kısmı) geldiğini ve orayı yalıtım malzemesi ile kaplattırdığını söylemiş. yol sesinin büyük orada azaldığını da söylemiş.

ben de bunu duyduktan sonra arabayı eşim kullanırken kaba asfaltta yol sesini dinlemeye başladım. ses arkadan geliyor. büyük oranda muhtemelen oradan.

(araçlarda genel olarak yalıtımlar taban halısının altında ön koltuklardan sonra bitiyor. o nedenle yol sesi genelde arkadan geliyor)

arka cam altını bagajdan inceledim. hoparlör çıkıntıları, büyüklü küçüklü delikler var ve ses buradan girip kabota içinde uğultu yapabilir. biraz dikkatli bakınca deliklerin içinde yumşak yalıtım malzemesi var. tekrar burayı bagajdan yalıtım malzemesi ile kaplatsak sonuç alabilir miyiz acaba?

1. bu işlemi yaptıran var mı?
    2. buranın orjinal hazır kaplaması var mıdır? varsa servis vb. yerlerde bulunabilir mi?
    3. burayı kendimiz kaplasak veya kaplatsak hoparlörlerin alt mıknatıs kısmına temas olacağından bir zararı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan37 -- 21 Ağustos 2012; 23:22:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turan37

Merhaba arkadaşlar...

bizim araçların yol sesi aldığından şikayet ediyoruz genelde. birçok araca göre iyi olmasına karşın; araçlarımız sıcak asfalta göre yapıldığından kaba asfaltta aşırı olmasa da yol sesi var.

yalıtım yaptırmayı düşünmüyorum ancak abimin bir arkadaşı eskiden accord kullandığını ve yol sesinin arka cam altından (arka hoparlörlerin altı bagaj kısmı) geldiğini ve orayı yalıtım malzemesi ile kaplattırdığını söylemiş. yol sesinin büyük orada azaldığını da söylemiş.

ben de bunu duyduktan sonra arabayı eşim kullanırken kaba asfaltta yol sesini dinlemeye başladım. ses arkadan geliyor. büyük oranda muhtemelen oradan.

(araçlarda genel olarak yalıtımlar taban halısının altında ön koltuklardan sonra bitiyor. o nedenle yol sesi genelde arkadan geliyor)

arka cam altını bagajdan inceledim. hoparlör çıkıntıları, büyüklü küçüklü delikler var ve ses buradan girip kabota içinde uğultu yapabilir. biraz dikkatli bakınca deliklerin içinde yumşak yalıtım malzemesi var. tekrar burayı bagajdan yalıtım malzemesi ile kaplatsak sonuç alabilir miyiz acaba?

2. buranın orjinal hazır kaplaması var mıdır? varsa servis vb. yerlerde bulunabilir mi?
    3. burayı kendimiz kaplasak veya kaplatsak hoparlörlerin alt mıknatıs kısmına temas olacağından bir zararı olur mu?

İyi bir noktaya değinmissin arkadaşım. Takipteyim

• Herkese iyi bayramlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trigresive

quote:

Orijinalden alıntı: turan37

Merhaba arkadaşlar...

İyi bir noktaya değinmissin arkadaşım. Takipteyim

Bituself diye bi malzeme var, yalıtımı olmayan veya zayıf olan yerlerde işe yarar.
    Forumda aratırsanız bitüself uygulamalarını görebilirsiniz.

Arka taraftan ve kapılardan daha fazla ses geldiği bence de doğru.
    Kapı fitillerini değiştirenler ve faydasını görenler var mı bilmiyorum ama benim tahminimce cam ve kapı fitillerin zamanla ezilmesinden dolayı da ses artışı artıyor. Fitil değişimi bu rüzgar sesini azaltabilir ama kaba asfalttaki yol sesi için arabanın alt tarafı ve çamurluk içleri iyice yıkandıktan sonra pütür denilen malzeme ile kaplanabilir.

• Bu sefer yolculuğu lagunayla yaptım.
    Motor ve şanzıman sesi accorda göre çok daha fazla ve rahatsız ediyor.
    Fakat bunun çözümü daha önce de söylediğim basit bir kulak tıkacı :)
    Lagunayı kullanırken düz vites kullanmayı daha çok sevdiğimi hissediyorum :)
    Bagaj yükleme - boşaltma lagunada daha kolay, hatchback olması ve bagajın üst kısmının da bagaj kapağı ile havalanması tepeden yükleme avantajı sağlıyor.
    Hondanın koltuklar lagunaya göre gerçekten sert. 7 saatlik yolda hondadaki bel ağrısı oluşmadı yine.
    Taş-toprak yollarda 10 bin TL lik lagunayı ralli arabası gibi kullanırken aklım gitmiyor, zaten lastikler 185/70 R14 :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 22 Ağustos 2012; 11:05:31 >
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bayramda gezenlerden güncel tüketim bilgisi alalım.

Önce ben başlayayım.

4 kişi + bagaj + klima 10,2 litre/100 kilometre.

Hız 120-130 km/saat.

Kit markam Teleflex GFI.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Merhaba arkadaşlar.
    Bayramda gezenlerden güncel tüketim bilgisi alalım.

Önce ben başlayayım.

4 kişi + bagaj + klima 10,2 litre/100 kilometre.

Hız 120-130 km/saat.

Kit markam Teleflex GFI.

Selamlar

laguna ile 320km yi 97TL ile yaptim.. :(
    100km de 30TL :(
    lpgyi 2.28den almıştım.
    Yani 13lt/100km ile gitmişim.
    Arkada bisiklet taşıyıcısında iki bisiklet vardı ve hızım 120-160civarı geziniyordu..

Aynı araba ile antalya çıkışı lpg aldığım lpg ile vardığım oldu. Yani 550km..
    Ama o zaman da hızım 90-110 arasıydı, arkada bisiklet yoktu.
    O zaman da 7.5lt/100km ortalama olmuş..
    Kullanıma ve yola göre çok değişiyor tüketim..
    Tam ekonomik kullanımla tam performans kullanım arası yaklaşık 2 kat fark oluyor ..
    Dikkat ediyorum bir süredir, kullandığım arabalarda aşağı yukarı bu "2 kat" hesabı tutuyor..
    Tahminen accordda da böyledir.

• Katedilen Yol: 779 km
    Tüketilen Yakıt: 69,7 lt/LPG
    Ortalama Yakıt: 8,9 lt LPG/100 km

Uzun Yol: 120-140 km/h
    Kişi Sayısı: 2 kişi + Bagaj Dolu
    Klima Yolculuğun %50'sinde açık.

Prins VSI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi informatiker -- 22 Ağustos 2012; 13:11:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: informatiker

Katedilen Yol: 779 km

Prins VSI

Hocam, tüketim değerleriniz gayet iyi. Tabii ki bunda güzergah etkisini de gözardı etmememiz lazım. Ben Kırıkkale-Isparta arasını 10 Lt LPG ortalaması ile alıyorum. 2 kişi+orta dolulukta bir bagaj ve klima genelde açık, ortalama 110-120 km hız ile. Ancak daha sübap ayarı yaptırmadığım için bir miktar daha düşmesini umut ediyorum.
    Saygılarımla.
  • Selam arkadaşlar
    bende bir araç alma arefesindeyim
    ve gözüm accord dan başkasını görmüyor
    1.8 ls yada es tiptronik olanından almayı düşünüyorum
    parçaları pahalımıdır bu arabalar 12 litre tüketirmi karmada?
    kullananlar tavsiye edermi
    yeni accordlardan çokmu farklıdır
    örnek vermek gerekirse.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-99-japon-kasa-tam-full-accort-96609139/detay bu yada bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-muhtesem-piril-piril-tertemiz-lpg-li-96713386/detay/

km leri yüksek alınırmu fiyatlar makulmüdür?

• quote:

Prins VSI

Vallahi hocam değerler gerçekten de çok başarılı.
    Biz Teleflex ile bu değere ulaşamıyoruz yüklü iken.

Aracınızda kullandığınız buji tipi nedir acaba?

Selamlar
  • quote:

quote:

Prins VSI

Vallahi hocam değerler gerçekten de çok başarılı.
    Biz Teleflex ile bu değere ulaşamıyoruz yüklü iken.

Aracınızda kullandığınız buji tipi nedir acaba?

Selamlar

Ne başarılı mı? Bende çok yakıyor diyorum kendi kendime.
    Bujiler 100.000 km değiştirilen iridyum bujilerdir. Ama markasını bilemeyecem şimdi.
  • Hocam 8.9 litre LPG teoride 7.4 litre benzin yapar ki bu da 6.9 litre olan fabrika verisine çok çok yakın.

Ki hız, ağırlık ve klima faktörleri de fabrika verisinde dikkate alınmaz.

Değerleriniz çok iyi hocam.

Bujileriniz %90 NGK, %10 Denso'dur.

Selamlar

• quote:

Hocam 8.9 litre LPG teoride 7.4 litre benzin yapar ki bu da 6.9 litre olan fabrika verisine çok çok yakın.

Ki hız, ağırlık ve klima faktörleri de fabrika verisinde dikkate alınmaz.

Değerleriniz çok iyi hocam.

Bujileriniz %90 NGK, %10 Denso'dur.

Selamlar

Peki hangi buji markası bu ekonomiyi sağlayabilir acaba? Buji değiştirme arefesindeyim de
  • Benim gönlümde yatan aslan NGK LPG LASER ama test etmek için biraz fazla pahalı. (150 TL'den aşağı olduğunu sanmıyorum)

Eğer standart buji kullanmak istiyorsanız ikisi arasında bir fark yok. Sakın "usta"ları dinleyip de farklı buji takmayın. K24 motorlar için özel olarak IRIDIUM buji kullanmalısınız.

Diğer taraftan bir ara aldığım LPG IRIDIUM Bosch'lar var depomda. Bir 1000 kilometre kadar onları deneyeceğim.

Sonuçları paylaşırım.

Selamlar

• Accord 2005 2.4 aracıma on arka fren balatası alacağım Ebay dan. Hangi marka iyidir. Orjinalinin markası nedir, orijinal muadili hangi markalar önerirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.