Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (513. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.332.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _accord_

bu direksiyondaki cruise control ve radyo cd kumandası olan gümüş renkli kısımları tekrar boyattıran arkadaşlar!!!
    bu işi nasıl yaptırdınız,nasıl oldu,orjinali gibi oldumu biraz bilgi verirseniz sevinirim

arkadaşlar yokmu bu işi yaptıran?
  • quote:

quote:

bu direksiyondaki cruise control ve radyo cd kumandası olan gümüş renkli kısımları tekrar boyattıran arkadaşlar!!!
    bu işi nasıl yaptırdınız,nasıl oldu,orjinali gibi oldumu biraz bilgi verirseniz sevinirim

TRW öneririm.
    Ben daha önce başka bir marka kullanıyordum,ondan memnun kalmadım.Onu çıkarttırıp TRW taktırdım .
    TRW den memnun kalırsınız ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Benim gönlümde yatan aslan NGK LPG LASER ama test etmek için biraz fazla pahalı. (150 TL'den aşağı olduğunu sanmıyorum)

Eğer standart buji kullanmak istiyorsanız ikisi arasında bir fark yok. Sakın "usta"ları dinleyip de farklı buji takmayın. K24 motorlar için özel olarak IRIDIUM buji kullanmalısınız.

Diğer taraftan bir ara aldığım LPG IRIDIUM Bosch'lar var depomda. Bir 1000 kilometre kadar onları deneyeceğim.

Sonuçları paylaşırım.

Selamlar

buji magdurlarından biride benim ustanın lafına kandık rastgele buji taktık,daha doğrusu kendi elinde olan bujiyi taktı desek daha dogru olur (bu usta herkesin bildiği meşhur bir usta) taktıgım günden itibaren arabada çekiş düşüklüğü, yakıt artışı, düzensiz çalışma, arıza lambası yakma gibi sorunlar yaşadım. bujiyi 1000km kullanmadım tekrar gidip servisten orjinal bujilerini NGK IZFR6K11 aldım araba kendine geldi tabi o bujiye verdiğim para bulut oldu oda ayrı mesele....
  • Yukarıdaki arabayı fotoshoplamışlar mı? Yoksa Japonya'dan ithal mi etmişler?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.
    Bayramda gezenlerden güncel tüketim bilgisi alalım.

Önce ben başlayayım.

4 kişi + bagaj + klima 10,2 litre/100 kilometre.

Hız 120-130 km/saat.

Kit markam Teleflex GFI.

Selamlar

Merhaba,

Toplam 1450 km yol. 2 Kişi + bagaj + klima. 10,14 lt/100 km.

hız 110-140 km/saat. 150 kmsi şehir içi ve şehirler arası bir süre trafikte de takıldım. sadece şehirler arası olsa ve biraz daha yavaş gitsem değerlerim daha iyi olabilirdi.

Prins VSI 2.

bu vesile ile bir konuyu da danışmak istiyorum. Ara sıra aracın motor arıza ışığı yanıyor. Ölçüp baktılar ve araç düşük devirlerde "fakir karışım" veriyor. üst devirlerde ise böyle bir sıkıntı yok. benzinde de aynı değerleri okudular. bana önce subap ayarı yaptırmamı sonra da lpg ayarı yaptırmamı söylediler. bunu bir de siz üstadlara danışmak istedim. bu şekilde devam etmenin ne zararı olur?
  • @elixer

Hocam fakir karışımda kalmanız (yani uygun yakıt-hava karışımını sağlayamıyor olmanız) patlamaya temas eden subap ve pistonlar için zarar teşkil edebilecek bir durumdur. Subap ayarı, hava filtresi değişimi, hava filtresi yuvası ve gaz kelebek temizliklerini müteakip LPG kalibrasyonu yaptırın. İmkanınız var ise LTFT ve SFTF değerlerini (OBD cihazı ile) takip edin.

Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@elixer

Hocam fakir karışımda kalmanız (yani uygun yakıt-hava karışımını sağlayamıyor olmanız) patlamaya temas eden subap ve pistonlar için zarar teşkil edebilecek bir durumdur. Subap ayarı, hava filtresi değişimi, hava filtresi yuvası ve gaz kelebek temizliklerini müteakip LPG kalibrasyonu yaptırın. İmkanınız var ise LTFT ve SFTF değerlerini (OBD cihazı ile) takip edin.

Selamlar.

@sicakyuz

hep kurtarıcısın

LTFT ve SFTF diye açıklayınca doktor ile konuşuyormuş gibi oldu. bu değerler nedir? arkadaşım bir alet takıp araca baktı. Ve bu değerlerin +-%5'i geçmemesini söylemişti. benzin/LPG'de fakir karışım olduğunu söyledi. bu değerler bende düşük devirde %15 civarındaydı. bunlardan mı bahsediyorsun?
  • @ elixer

Estağfurullah.

LONG TIME FUEL TRIM ve SHORT TRIM FUEL TRIM değerlerini araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Size söylenen %15 değeri de LTFT'dir. Bu, %15 fazla yakıt ihtiyacı olduğunu; yani fakirde yandığını gösterir. -%15 olsaydı, tam tersi olurdu; yani zengin yakıyor anlamına gelirdi.

Selamlar

• arkadaşlar merhaba bu sorum arabayı tanıyan özellikle kullananlar için
    honda accord 3.0 v6 vtec almayı düşünüyorum otm . her sene düşünüp düşünüp erteliyorum eğer türkiyede kıyıda köşede kalmış ilk sahibinden bir tane bulursam ömürlük almayı kafaya koydum bu konuda sabırlı davranıp temiz bir tane bulacağım
    artık kullandığım arabanın konforunun yanında güçlü de olmasını istiyorum ve bu arabanın kasa ve motor olarak hayranıyım varsa sitede kullanan yakıt tüketimi kabin içi konforu kronik sorunu varmıdır ve 1560 kg bir araba için 200 hp vtec motor nasıldır
    cevaplar gelirse sevinirim
  • 2004 accord 2.4'ün valf/sübap ayar değerlerini bilen var mı? kullanma klavuzunda yazmıyor. google'dan arattım K24A1 motor için değerler aşağıda. bu değerleri kullanabilir miyiz?

Intake: 0.21-0.25mm (0.008-0.010in)
    Exhaust: 0.28-0.32mm (0.011-0.013in)
  • K24A3 motor için subap ayar klerensleri aşağıdaki gibidir.

Emme: 0.21-0.25 mm
    Egzos: 0.25-0.29 mm

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

quote:

quote:

TRW öneririm.
    Ben daha önce başka bir marka kullanıyordum,ondan memnun kalmadım.Onu çıkarttırıp TRW taktırdım .
    TRW den memnun kalırsınız ..

Cevap bana ama yanlış yerden alıntı yapmıssınız galiba. TRW ebayda yok bir çok ürün var anlayanlar bir tavsiyede bulunsa
  • Hocam çok özel, performansı artırmaya yönelik bir ürün satın alma niyetiniz yoksa neden yurt dışından satın almayı planlıyorsunuz.

• quote:

Hocam çok özel, performansı artırmaya yönelik bir ürün satın alma niyetiniz yoksa neden yurt dışından satın almayı planlıyorsunuz.

Çünkü burda ( İstanbul Aksarayda ) tanıdık satıcı trw için ön arka toplam 210 lira nissinbo ( orjinal fabrikanın kullandığı veya servisin kullandığı için olan) toplam 420 lira. ebayda nissinbo arkalar ( burdaki fiyatı 195 lira ) 13 pound ve 20 poundda nakliyesi var ingilteredeki satıcıdan. Ancak incelediğim kadarıyla bir çok ürün var. Fabrika oem, fabrika yedek parçsı açıklamasıyla birçok ürün var.20-30 bilemediniz 50 dolar civarında. Aksaraydaki satıcıdan ucuz diye aldım 1 senedir cazır cuzur ötüyor. Orjinal kaliteli bir şey alayım diyorum en ucuzu trw 210 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys123 -- 25 Ağustos 2012; 1:36:03 >
  • trw ya da bosch alabilirsiniz bence.
    sert ve uzun yokuşlarda sürekli yüksek fren performansı almak için fren hidroliğini dot 5.1 ile değiştirmeyi deneyin :)
  • Herkese selam
    Tatil yolculuğumun yakıt verilerini paylaşayım istedim
    Ankara Datça, Datça şehir içi sanırım 100 km yi geçmez ve
    Datça Ankara dönüş olmak üzere yaklaşık 1600 km yol
    Yaptım. 38 kuruş benzin yaktım km de (sanki performansta
    Bı düşüş var gibi bakım zamanı geldi düzelir diye umuyorum)
    Saygılar
  • 2.4 direksiyon hidrolik hortumumdan yağ damlıyor çok az ama egzos manifolduna damladığı için duman yapıyor hortuma ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardım edin ankaradayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürsef

2.4 direksiyon hidrolik hortumumdan yağ damlıyor çok az ama egzos manifolduna damladığı için duman yapıyor hortuma ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardım edin ankaradayım

accordlarda nadir sıkıntılı parçalardan biri! uydurma hortumlar olabliyor ama onlarda ses yapar.çıkma tek şans gibi!
  • Sonunda ben de Accord'a kavuştum....
    İnanılmaz bir araçmış, bugüne kadar neden düşünmemişim hiç....

2004
    120.000 km
  • @teray

Hayırlı günlerde kullanın.

@ozgursef

Hortumu söküp sanayide hidrolik hortum yapan bir yer bulun. Birebir aynidindan presleyeceklerdir.

Selamlar

• 
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.